Wolfsberger – Ried 1:1 (kon.) | Grödig – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Wacker – Admira 3:3 (kon.)
SV Grödig
0:1 (0:0)
SK Sturm Graz
Sobota 05.10.2013, 19:00 • Untersberg-Arena (Grödig) • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

SV Grödig: Grödig v minulém kole ztratil body na hřišti v Riedu, odkud odjížděl bez jediného bodu po prohře 4:2. Na nováčka soutěže ale podává Grödig velmi slušné výkony a je o jediný bod třetí právě za Riedem. Grödig by se v případě výhry a zaváhání Riedu dostal na druhou příčku a na dvoubodový rozdíl od vedoucího Salzburgu, domácí tak mají motivaci jasnou.

SK Sturm Graz: To hosté letos zatím hrají střed tabulky, ale pomalu se začínají ztrácet z dohledu pohárových příček (momentálně 5 bodů na 3. místo zaručující kvalifikaci o Evropskou Ligu). A tak by měli hosté zabrat a na půdě nováčka urvat pokud možno plný počet bodů, ale jednoduché to rozhodně mít nebudou. Graz nejen že nemá nejpevnější obranu, ale také dal za 10 zápasů jen 15 gólů, což je na tým s pohárovými ambicemi celkem málo.

SV Grödig: Fend – Potzmann, Karner, Hayden, Zundel – Tschernegg, Huspek – Nutz, Correa – Zulechner
    Náhradníci: Stankovič, Boller, Elsneg, Sigurdsson, Strobl, Tabonga, Trdina

SK Sturm Graz: Pliquett – Hölzl, Madl, Vujadinovič, Klem – Wolf, Offenbacher, Kainz T., Kainz F. – Beichler, Berič
    Náhradníci: Dudič, Hutterm Kröpfl, Legat, Ranftl, Schloffer, Weber

Rozhodčí: Gerhard Grobelnik – Markus Katona, Andreas Heidenreich – Philipp Aiginger.

1

4
    Zatím vidíme opatrný fotbal.

5
    U míče jsou ale po většinu času domácí.

6
    Zatím není souboj nijak vyhrocený a hraje se v klidu bez větších šancí.

7
    Opět u míče domácí fotbalisté.

8
    Vhazovat budou domácí, rozhodčí ale ještě posouvá vhazujícího hráče na místo přestupku.

9
    První rohový kop rozehrají fotbalisté Grazu.

10
    Hlavičkovali ale nad.

11
    Domácí tak mohou znovu jít dopředu.

12
    Zápas zatím připomíná utkání, které se hrálo dnes na Hřišti Wolfsbergu. Většinou nudná mezihra ve středu hřiště, sem tam nějaký faul, neproměněná šance...

15
    Přímý kop ve velkém vápně je dost neobvyklý pohled, ale dobrá příležitost pro hostující Strum Graz.

16
    Míč ale skončil ve zdi.

18
    Tečovaný centr z levé strany skončil jen těsně vedle Pluquettovy branky.

19
    A Grödig začíná znovu až od svého brnakáře.

19
    První žlutou kartu vidí Robert Berič za hodně ostrý zákrok na levého beka domácích.

22
    Obraz hry je pořád stejný a jediným kdo se dostane s míčem na kopačkách až k pokutovému území soupře je Grödig.

23
    Druhá žlutá karta putuje taky do Grazu, přesněji Danielovy Beichlerovy.

24
    Neuvěřitelnou příležitost promarnili hosté z Grazu. uháněly 3 na 1, jenže nejprve přišla přihrávka na paty a následně střela minula bránu domácích asi o metr.

26
    Jeden z hostujících obráncu dostal tvrdý direkt míčem přímo do obličeje a zůstává ležet na zemi.

27
    Střela domácího stopera skoro z půlky hřiště měla dobrou razanci i výšku, jenomže letěla asi 5 metrů od brnky hostí a to byl asi důvod proč neskončila tato střela gólem.

29
    Dopředu se teď snažili něco vymyslet hosté ale celé to končí outovým vhazováním domácích.

31
    Dlouhý centr do vápna domácích řeší jeden ze stoperů hlavičkou pryč od brány.

32
    Domácí se neustále hrnou do útoku a jsou lepším týmem, publikum to ví a žene je dopředu.

34
    Dým z dýmovnice zahaluje celý stadion a zejmána u hostující brány není vidět ani na krok.

35
    Několik sporných zákroků v neprospěch domácích nechal rozhodčí bez povšimnutí a byla ztoho šance pro Graz který ale celou akci ukončil ofsajdem. Diváci na sudího po právu pískají.

38
    No a s končícím prvním poločasem se nám tu žačína přiostřovat v osobních soubojích.

40
    Domácí jsou i nadále lepším týmem. I když se hosté dostanou k míči, netrvá to dlouho a na kopačkách ho mají opět domácí.

42
    První část se dohrává v blízkosti domácí brány.

44
    Na malou chvíli se hra přesunula na druhou stranu k Pliquettovy ale už je balon zase na půlce domácích.

45
    Ti mají míč pod kontrolou a následovat bude asi už jen závěrečný hvizd.

45+1
    Nastavuje se ještě jedna minuta, ale v ní se neděje nic, ostatně jako v celém poločase.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

V první půli jsme neviděl moc záživný fotbal a tak je výsledek v poločase 0:0 naprosto zasloužený.

46

46
    Odchází Philip Huspek, přichází Sascha Boller.

46
    Hned od začátku druhého poločasu jsou aktivnější domácí.

48
    Taky Graz chce něco vymyslet směrem vpřed ale zatím se nedaří.

50
    Hra přerušena na zemi zůstal jeden z hostujících hráčů.

52
    Hosté jsou zataženi až u svého vápna a centr z levé strany odvrací na roh.

53
    Roh ale hosté ubránili a Grödig tak musí začínat až od Fenda.

55
    Teď měli hosté možnost k otevření skóre ale nic z toho nebylo.

56
    Nakonec je z toho jen odkop od brány.

59
    Žlutou kartu za hru rukou vidí Sascha Boller.

61
    Další střídání na domácí straně. Odešel Tomi, přišel Dieter Elsneg.

67
    Střídají taky hosté. Odešel Florian Kainz a přišel místo něj Christoph Kröpfl.

72
    6lutou kartu vyfasoval Andreas Hölzl.

72
    Odešel Patrick Wolf, přišel David Schloffer.

74
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Konečně jsme se dočkali. Storm graz zatlačil domácí a DAVID SCHLOFFER prostřelil vše co mu stálo v cestě.

76
    Nyní je na domácích aby našli sílu na odpověď.

76
    Poslední střídání domácích. Odchází Stefan Nutz, kterého nahradí Hannes Sigurdsson.

78
    Teď se málem dostali domácí do šance. Míč poskakoval malým vápnem a stačilo ho jen doklepnout do sítě, ale nikdo v bílém dresu tam nestál.

80
    Domácí se snaží, ale není jim to nic platné.

81
    Málem bylo vyrovnáno! centr z levé strany přistál na hlavě jednoho z domácích hráčů, ten jej usměrnil k tyči ale Pliquett fantastickým zákrokem zachránil svůj tým.

83
    Naposledy střídá také hostující trenér. Odchází Tobias Kainz a přichází Manuel Weber.

85
    Pliquett musel opět zashovat, tentokrát po střele Sigurdssona.

87
    Míč v moci Hostí, kteří mohou v klidu rozehrát a nastřádat nějaké ty vteřinky.

88
    Faulem se provinil jeden z domácích borců.

88
    Stejný přestupek na druhé straně.

89
    Žlutou kartu dostává Peter Tschernegg (SV Grödig).

90
    Žlutou kartu dostává Nikola Vujadinovič (SK Sturm Graz).

90+2
    Domácím ještě pár vteřin zbývá.

90+4
    Nakonec se nastavují 4 minuty.

Jediný gól rozhodl dnešní zápas a o ten jediný zásah se postaral David Schloffer.

Já se s Vámi loučím a u dalšího přenosu nashledanou. (20:52:33)