Belenenses – Olhanense 2:0 (kon.) | Sporting – Setúbal 4:0 (kon.)
4:0 (1:0)
Vitória FC Setúbal
Sobota 05.10.2013, 21:15 • Estádio José Alvalade • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Sporting Lisabon: Sporting se po lonňské sezoně, která byla jednou velkou blamáží rozehrál do slušné formy a momentálně okupuje druhé místo se ztrátou dvou bodů na první Porto, které letos obhajuje titul. Sporting už má ale zasebou derby s Benficou které skončilo smírně 1:1. Domácí se pišní nejlepší offenzivou (15 branek za 6 zápasů) a jednou z nejlepších obran (4 branky). Sporting má motivaci stejnou na každý zápas a to odčinit loňskou blamáž a zatím se jim to celkem daří.

Vitória FC Setúbal: Setúbal má narozdíl od Sportingu zachranářské starosti. Po šesti odehrných kolech je sice na dvanácté příčce jenomže má pouze jednobodový náskok na sestupové příčky. Vitória nemá problém v offenzivě (10 branek v šesti utkáních) ale naprosto hoří v obraně kde za šest utkání obdrželi 13 branek, to je víc než trojnásobek toho co dostal Sporting.

Loni odehráli Sporting a Setúbal dva vzájemné zápasy a oba skončili vítězstvím domácích týmu 2:1.

Sporting Lisabon: Rui Patício – Mauricio, Rojo, Piris, Cédric, Adrien Silva, André Martins, William, Montero, Carrillo, Wilson Eduardo
    Náhradníci: Vítor, Slimani, Gerson Magräo, Dier, Rinaudo, Marcelo Boeck, Carlos Mané

Vitória FC Setúbal: Servín – Cohene, Pedro Queirós, Nelson Pedroso, Rúben Vezo, Ricardo Dani, Paulo Tavares, Tiago Terroso, Cardozo, Rafael Martins, Ricardo Horta
    Náhradníci: Kieszek, Miguel Pedro, Rojas, Diogo Rosado, Ney Santos, Bruno Sabino, Frederico Venäcio.

1

1
    O rozehrávku se postaral hostující Setúbal.

1
    U míče už ale domácí Sporting.

2
    Sporting zatím srží míč a hosty nepouští ani na svoji polovinu.

3
    Až teď se tam na malý okamžik podívali.

4
    Setúbal se dostal jako první s míčem až do vápna Sportingu, tam ale vše končí nepřesnou přihrávkou.

5
    Roh pro Setúbal.

5
    Rui Patríci ukryl míč do své náruče.

6
    Krásná individuální akce po které míč minul branku hostí jen o milimetry.

7
    Utkání by určitě pomohl časný gól do sítě Setúbalu, protože by pak hosté otevřeli obranu a domácí by mohli hrát víc v pohodě a padlo by teoreticky více branek.

8
    Zatím jsme ale žádný gól neviděli.

9
    Roh pro domácí.

10
    Obrana hostí ale odvrátila daleko od brány.

12
    Další centr do vápna hostí odvrací obrana Setúbalu.

14
    Ofsajd zastavil akci Sportingu.

15
    Po sérii rychlích přihrávek se domácí odhodlali k centru a zakončení, míč ale letěl vysoko nad.

17
    Zatím nejsme svědky nějakého ofenzivního fotbalu, který by zvedal diváky ze sedadel.

20
    Další volný kop pro Sporting, uvidíme jak s ním naloží teď.

21
    Míč skončil v zámezí.

22
    Sporting tráví většinu času na polovině hostí, s míčem na kopačkách, ale větší závar z toho zatím nebyl.

25
    Sporting se teď dostal do vápna a byl tam asi v šesti hráčích parádně všichni kličkovali ale nikdo nevystřelil a míče se zmocnili hosté.

27
    Útočné snahy hostí jsou nepatrné, no a Sporting ač se do útoku žene neustále, nedokáže zatím jaít recept na hostující obranu.

29
    První nebezpečnější akce setúbalu málem skončila gólem. Hlavička ale mířila pouze do rukou domácího golmana.

32
    Když se Setúbal dostane až před branku Sportingu většinou to končí tak že Rui Patrício překazí finální nahrávku a z akce nic není.

34
    Po delší době dali o sobě vědět domácí a je z toho roh.

35
    Rohový kop ale nic nepřinesl.

38
    Stále bez gólu a myslím že tento stav vydrží až do přestávky.

39
    Nicméně diváci by si jistě alespoň jednu branku do poločasu zasloužili.

40
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    A taky se dočkali. Fatální chyba jednoho z obránců Setúbalu. Zpětná nahrávka na vlastního golmana neměla dostatečnou razanci a tak ji v pohodě zachytil FREDY MONTERO, udělal kličku golmanovi Servínovi a v klidu poslal míč do prázdné brány.

42
    Hned na to byla pro domácí další možnost k navíšení skóre. Volný kop ze 30 metrů ale trefil pouze obranou zeď.

45
    V první půli už branku s největší pravděpodobností neuvidíme, do konce poločasu zbývají vteřiny.

V prvním poločase sme viděli pouze jednu branku a to do sítě Setúbalu. Domácí Sporting tak vede v poločase 1:0!

Druhý poločas začne přibližně v 22:16.

46

46
    O rozehrávku druhého poločasu se postarali domácí fotbalisté, kteří si to už namířili s míčem u nohou k bráně Setúbalu.

48
    Zatím to vypadá, že budeme svědky toho stejého co v prvním poločase a taky to znamená, že se diváci sočkají gólu jen horko těžko.

50
    Krásný centr do vápna z pravé strany, ale před nabíhajícím hráčem Sportingu míč odkopl hostující bek.

53
    Ano sledujeme naprosto totožný poločas jako ten první. Sporting i přes velkou snahu nedokáže vyzrát na hostující obranu a útok hostí zase nedokáže cokoli vymyslet.

55
    Rafael Martins opuští trávník a místo něj nastupuje Bruno Sabino.

57
    Je až k nevíře, že Sporting, který má nejlepší ofenzivu nedokáže vyzrát na tak děravou obranu, jakou má Setúbal.

58
    No a už je tam! Domácí teď předvedli krásnou kombinaci, kterou už hosté prostě nedokázali ubránit.ANDRE CARRILLO dostal přihrávku do vápna mezi obránce a střelou k tyči nedal Servínovi sebemenší šanci a zvyšuje vedení svého týmu na 2:0!

62
    Na útočn ´ý výlet se vidal také Setúbal ale neúspěšně.

63
    Tiago Terroso je druhým mužem Setúbalu který dnešní utkání nedohraje protože střídá. Místo něj dohraje utkání Diogo Rosado.
    Na straně Sportingu střídá André Martins, kterého nahrazuje Vítor.

66
    Do konce zápasu zbývá nějakých 25 minut, ale troufám si tvrdit, že gólový účet už se rozšiřovat nebude neboť se domácí po vstřelení druhého gólu uklidnili a nehrnou se vpřed za každou cenu jako v úvodu obou poločasů.

69
    Hosté by si zasloužili vstřelit kotaktní branku, jenže ve předu je to marnost nad marnost.

71
    Tak přecejen se střelecký účet rozšiřuje. Skvělá kolmice našla Ivana Pirise ten ještě celou akci vyšparkoval přihrávkou na FREDYHO MORENA na kterého zívala prázdná branka.

74
    Javier Cohene vidí žlutou kartu za faul v pokutovém území.

75
    Byla nařízena penalta.

75
    Debakl! Jiným slovem se to ani nedá popsat. ADRIEN SILVA si postavil míč na penaltový puntík, rozběhl se a střelou lehce nad zemí k levé tyčce zvyšuje už na 4:0!

77
    Odchází střelec posledního gólu Adrien Silva a místo něj přichází Gerson Magrao.
    Setúbal střídá naposledy. Odešel Paulo Tavares a přišel Ney Santos.

81
    Dva hráči se srazili hlavami při hlavičkovém souboji a zůstávají ležet na zemi.

82
    Setúbal se na delší dobu nastěhoval před Ruie Patrícia, domácí budou ještě naposledy střídat.

83
    Posledním hráčem který opouští hrací plochu kvůli střídání je Wilson Eduardo, hráčem který ho nahradí je Carlos Mané.

85
    Na půlící čáře se hosté provinili proti pravidlům.

86
    Domácí ještě útočí abudou zahrávat rohový kop.

87
    Domácí ale z rohu nic nevytěžili.

89
    Závěr druhého poločasu je rozkouskovaný a vypadá to že už se nic vážného nestane.