Olomouc – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:2 (kon.) | Zlín – Třinec 0:3 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 4:3 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Sparta – Slavia 3:5 (kon.)

59:57
    Tři vteřiny před koncem ještě zvýraznil výhru hostů JAKUB IŽACKÝ po pěkném pasu od Franka. Sám před Svobodou pálil tvrdě mimo dosah domácího Brankáře. Stav 0:3!

59:05
    Po chybné rozehrávce Andrýska se do šance dva na dva dostali Třinečtí. ADAM KOFROŇ vystřelil přes obránce do protipohybu Svobody a potvrdil tak vítězství Třince. Bez Asistence.

58:00
    Dvě minuty do konce, Třinec v útočném pásmu.

57:20
    Ševci ale naopak hrají v útočném pásmu a dostali se ke dvěma střelám.

56:50
    Zlín si komplikuje cestu za vyrovnáním. Rozhodčí posadili za podražení Popelku.

56:12
    Vhazování před zlínskou brankou po hře vysokou holí.

55:56
    Nahození ševců ze středního pásma Svoboda raději podržel.

55:35

55:00
    Pět minut do konce, Třinec drží nejtěsnější možné vedení a ani přesilovka Zlína není úspěšná.

54:09
    Domácí už minutu obléhají branku Třince, ale neúspěšně. Oceláři se osvobozují.

53:35
    Kovařčík najel do domácího brankáře a půjde si sednout za nedovolené bránění na dvě minuty.

52:59
    Na druhé straně na teč nahazoval Zahradníček, ale Svoboda dobře viděl a skryl puk v lapačce.

52:36
    Miroslav Svoboda drží puk v lapačce. Buly po jeho pravé ruce.

52:21
    Třinečtí prodlužují do středního pásma.

52:11
    Zlín nahodil po mantinelu a žene se do útoku.

51:26
    Kratochvíl vybojoval pro Zlín buly v útočném pásmu.

51:04
    Hra žlutých vysokou holí znamená vykázání z útočného pásma.

50:57
    Buchta a Zbořil stříleli od modré, Svoboda stále drží Třinec.

50:32
    Buchta sestřelil u mantinelu Foltýna, hra je přerušena, Foltýn se sbírá z ledu.

50:08
    Ačkoli jsou domácí většinu času v útočném pásmu, šance nevidíme.

49:50
    Z dobré pozice střílel Karola, ale minul.

49:22
    Puk skočil po souboji přes mantinel, vhazuje se ve středním pásmu.

48:49

47:56
    Kombinaci Buchty a Popelky narušil Heider a vyhodil. Třinec šetří cenné vteřinky.

46:41
    Kasala vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:41
    Buly před brankou Třince.

45:54
    Franek opět v situaci jeden na jednoho vypálil dobře. Svobodu trefil do masky, kotouč odskákal za branku.

44:57
    Zlín zavřel Třinec v obranném pásmu a ostřeluje Svobodu. Brankář hostí drží svému týmu tři body.

43:45
    Kovařík měl teď dvě obrovské šance. Nejdříve v situaci dva na jednoho dostal přihrávku od Popelky a nedokázal překonat ležícího Miroslava Svobodu a poté dostal přihrávku mezi kruhy do stoje a opět neuspěl.

42:52
    Talán poslal pěknou přihrávku na Kratochvíla, ten se propletl mezi Třineckými na modrou a odtud nahodil na Svobodu, vhazování v útočném pásmu PSG.

41:32
    Zbořil na Kovaříka, ale ten se nedostal ani ke střele.

40:34
    Motloch zachytil u mantinelu zlínské vyhození a vystřelil na Svobodu, první zákrok domácího gólmana.

40:01

40:00

39:46
    Franek se vrhl do útoku po chybě Řezáče na modré a střelou přes hráče málem překvapil Martina Svobodu.

39:11
    Domácí jsou vykázáni před vlastního brankáře, protože se provinili úmyslným ofsajdem.

38:44
    Buly před Svobodou z Třince.

38:08
    Třinec se osvobodil a z přesilovky zbývá jedna minuta.

37:46
    Zlín bude hrát další přesilovku po faulu Matyáše – faul kolenem.

36:50

36:47
    Nahození má Svoboda opět ve své moci.

36:27
    Hurtík zavezl do útočného pásma, ale poté ztratil a puk je opět daleko od zlínské branky.

35:59
    Icing hostů.

35:45
    Řezáč vyhodil a domácí se osvobozují.

35:04

34:47
    Popelka bude vyloučen za podražení na dvě minuty.

34:11
    Třinec se osvobodil.

33:48
    Za šarvátku po odpískání si jde sednout domácí Dominik Matula a Jiří Běhal.

33:48
    Andrýsek dvakrát po sobě pálil od modré, oba pokusy šly do náruče Svobody.

32:55
    Jejich aktivita vynesla alespoň přesilovku. Dvě minuty dostal Jaroš za hákování.

32:42
    Bratři Kratochvílové teď zatopili červené obraně a několikrát ohrozili Svobodu.

32:07
    Helešic se už radoval z gólu, ale není tomu tak. Svobodovi propadl puk a kutálel se při brankové čáře mimo. Stav je tak stále 0:1.

31:22
    Řezáč přenesl na Gremlicu. Gremlica byl zastaven dvojicí Zahradníček-Běhal.

30:51
    Aktivita červeným přinesla buly v útočném pásmu.

30:39
    Útok Třince zastavil ofsajd.

30:00
    Dalajka s Matulou šli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal přihrát přes obránce a u puku je tak Třinec.

29:26
    Na druhé straně našlápl Franek a opět se hnal sám na branku, jeho kličku Svoboda vystihl a udržel puk ve výstroji.

29:07
    Galuška a Gremlica teď bojovali v útočném pásmu o kotouč, ale neúspěšně.

27:46
    Další obrovská šance Zlína, Galuška zachytil rozehrávku Třince a sám upaloval na Miroslava Svobodu, jeho střelu na lapačku ale brankář v rudém zachytil.

26:54
    Zbořil zachytil puk na modré čáře a z první vypálil, před brankou do střely ještě sáhl Popelka a lapačkou škrtl i brankář Svoboda a vysoko odražený puk skončil na brankové síťce.

26:19
    Naopak třinecký tým hned z protiútoku tvrdě zahrozil a málem už to bylo o dva góly po šanci Foltýna.

25:53
    Berani drží Třinec v obranném pásmu, ale bez střely.

25:30
    Žlutí poté dvakrát stříleli nebezpečně od modré. Oba dva pokusy bravurně zlikvidoval Miroslav Svoboda.

24:36
    Popelka předložil Buchtovi na střelu, ale ten neuspěl.

23:47
    Oba týmy si ve středním pásmu vyměnili kotouč a nakonec hrají Zlíňané.

23:33
    Gremlicova formace drží Třinec v obranné třetině.

23:01
    Matouš Kratochvíl narazil tvrdě na mantinel Ižackého, ten se velmi těžce zvedá.

22:41
    Šimon Kratochvíl pálil z úhlu, ale Svoboda pozorný.

22:34
    Třinečtí zašlápli kotouč u mantinelu.

21:37
    Popelka se prodral přes všechny obránce Třince před Miroslava Svobodu, ale zakončení mezi betony neslavilo úspěch.

20:58
    Domácí Dalajka nevyužil velkou šanci a hned z protiútoku skóroval MICHAEL FRANEK. Udělal chytrou kličku a střelou po ledě obstřelil Svobodu. Asistence: Běhal.

18:51
    Popelka na Miku. Mika se dostal ze střelecké pozice a pak jen nahodil na branku.

18:42
    Popelka předvedl sólo přes celé hřiště a nakonec nahodil z nulového úhlu před branku. Kotouč se odrazil od brusle bránícího hráče do lapačky Svobody.

17:30
    Kovařík dostal puk do dobré pozice před brankou Třince. Kotouč mu přeskočil hůl.

16:38
    Výborně se proháčkoval Franek a z mezikruží vystřelil zápěstím. Svobodova lapačka vystřelila do vzduchu, stále 0:0.

15:52
    Kasal dostal přihrávku do dokonalé gólové pozice, ale trefil jen vyrážečku klečícího Svobody. Domácí pro jistotu vyhazují na icing.

15:40
    Popelka byl v rohu zablokován a vhazovat se bude před hostujícím Svobodou.

15:12
    Zbořil posunul na Miku, ten posunul na Popelku, který zavezl puk do útočného pásma.

14:50
    Proti střele Motlocha musel zasahovat domácí muž s maskou.

14:16
    Teď jsou pro změnu aktivnější berani, ale k žádným velkým šancím jejich snaha nevede.

13:42
    Galuškovi nesedla střela z mezikruží.

12:35
    Stuchlík vybojoval puk u mantinelu, ale rozehrávka žlutých je opět nepřesná a Třinec je vrací zpět do obranného pásma.

12:27

12:17
    Ale vůbec se jim nedaří a u puku jsou hosté.

12:00
    Útok zakládá Buchta se Zbořilem.

11:36
    Hosté se osvobodili.

11:25

10:59
    Kofroň od mantinelu prověřil domácího Svobodu.

10:27
    A bude se hrát 4 na 4. Za Třinec si jde odpočinout Lukáš Kasala za nedovolené bránění.

10:19
    Nakonec vyhodil Buchta a napadáním Zlíňané šetří čas.

10:00
    Třinec dobře kombinuje v přesilovkovém postavení, domácí zamkl na dlouhé vteřiny.

09:03
    Prvním vyloučeným dnes bude zlínský Šimon Kratochvíl za podražení, odsedí si dvě minuty.

08:38
    Akci dva na jednoho, kterou vedl Helešic, zastavil ofsajd.

08:02
    Popelka se rval o puk v útočném pásmu úspěšně, buly bude před Miroslavem Svobodou.

07:14
    Do velké šance se dostal Lukáš Motloch, když natlačil kotouč do brankoviště a nějakou chvíli se nevědělo kde je. Naštěstí pro žluté Svoboda udržel puk před čárou.

06:49
    Matula velmi dobrým napadáním udržel puk v útočném pásmu.

06:23
    Hned po buly pálil z vrcholu kruhu Kovařík, ale Svoboda viděl a pohotově lapil.

06:18
    Buly v útočném pásmu Zlína.

06:01
    Domácí teď krásně sehráli přečíslení 3 na 2. Gremlica vrátil na úplně volného Matouše Kratochvíla, ale ten minul branku!

05:26
    Popelka teď dobře vystřelil z vrcholu kruhu na Svobodu, ten ale zasáhl.

04:43
    Za hosty se dopředu dral Kofroň, ale neúspěšně.

04:08
    Třinec podstatně zlepšil napadání a domácí se nemůžou dostat z vlastní třetiny.

03:24
    Talán a Matula se snadno dostali do útočné třetiny, tam ale jejich akci ukončil Hurtík.

03:00
    Špatná rozehrávka Hlaváče znamená zakázané uvolnění domácích.

02:30
    Domácí dotírají na hosty, ale šance nepřicházejí.

01:57
    Signalizovaný ofsajd zastavil akci hostů.

01:41
    Domácí se provinili ofsajdem, buly na levé straně.

01:33
    Třinecký Svoboda raději přikryl nahozený puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

01:08
    U puku je Kovařík a míchá za brankou hostů.

00:40
    Ten skončil nahozením a puku se ujal Třinec.

00:18
    Puk mají domácí a zakládají první útok zápasu.

00:01

V desátém kole extraligy juniorů se potkají týmy PSG Zlín a HC Oceláři Třinec. Domácí dotáhli k vítězství už osm zápasů v řadě a dlouhou šňůru bez porážky se budou snažit prodloužit i dnes. Naopak Ocelářům se v první části ligy moc nedaří, naposledy prohráli se Vsetínem. Zápas prvního s šestým začne od 12:30 ve Zlíně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 21. Franek (Běhal), 60. Kofroň., 60. Ižacký (Franek)

Berani Zlín: Svoboda Ma. (Stojar) – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýsek, Buchta, Talán, Velčovský – Hlaváč, Kratochvíl M., Dalajka, Gremlica, Kovařík, Zaremba, Karola, Kratochvíl Š., Popelka, Galuška, Matula, Mika.
    HC Oceláři Třinec: Svoboda Mi. (Cieslar) – Běhal, Zahradníček, Hurtík, Matyáš, Heider, Foltýn – Pěnčík, Franek, Vyčesaný, Kofroň, Ižacký, Helešic, Motloch, Ohera, Kasala, Křibík, Kovařčík, Jaroš.

Rozhodčí: Slavka – Bláha, Wesley