Olomouc – Ústí n/L 2:0 (kon.) | Motor ČB – Most 1:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 5:4 (kon.)
Šumperk – Beroun 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Havířov 6:3 (kon.) | Třebíč – Jihlava 2:8 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 5:6 (0:2 po s.n.)
HC Olomouc
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 05.10.2013, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u sledování hokejového zápasu mezi HC Olomouc a HC Slovan Ústečtí Lvi!
    Přestože Slovan oproti minulé sezóně citelně oslabil, dá se očekávat vyrovnané utkání dvou celků, které se v loňském ročníku pohybovaly na nejvyšších příčkách.

Olomouc vstoupila do přípravy tou správnou nohou. Jedinou prohru zaznamenala až v posledním zápasu s extraligovým Třincem. Ani ligové zápasy pro Moru nezačaly špatně. V prvních třech kolech sbírali Hanáci jednu výhru za druhou. Nejdřív porazila tradičního soupeře z přípravy Třebíč 3:1. Hned v druhém kole následovalo derby se šumperskými Draky, které Kohouti na jejich vlastním ledě jasně přehráli 4:1. I do třetice se Olomouci dařilo a doma porazila Kadaň stejným výsledkem jako Draky, tedy 4:1. Následovalo ale období, kdy se Hanákům nedařilo vůbec. Poprvé bez bodu odjeli z Litoměřic, kde padli těsně 3:4. V domácím zápase chtěli Olomoučtí svou prohru odčinit. Zápas s rozjetým Berounem, ve kterém se dlouho čekalo na gól, ale rozhodly dva rychlé góly Berouna z konce utkání. Oba týmy se rozešly za výsledku 0:2. Čekání tak pokračovalo. V Jihlavě, kam vyjela Kohouty podpořit i početná skupinka fanoušků, nastoupila Mora s úplně novými útoky. Začátek vyšel Hanákům velmi dobře, pak ale své vedení ztratili a za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení. Už po dvou minutách se ale radovala domácí Jihlava a Olomouc si odvezla jen bod.
    Zdá se, že Kohouti zase našli svou střeleckou formu. Ve dvou posledních zápasech totiž na ledě opět kralovali. Nejdříve porazili doma Benátky nad Jizerou 8:2 a o dva dny později si zastříleli i v dalekém Mostu, tam utkání skončilo velkým rozdílem, 7:1.

V brance Olomouce se zatím častěji objevoval Tomáš Vošvrda. Vysoký brankář odchytal 6 zápasů, ve kterých inkasoval jen 10 branek, chlubit se může velmi slušnou úspěšností 93,94 %.

Mezi trojici nejproduktivnějších hráčů olomoucké Mory patří útočníci Ondřej Švaňhal (5+5), Denis Kindl (2+8) a Radim Kucharczyk (4+5). Mezi obránci se nejvíce daří nově příchozímu Ctiradovi Ovčačíkovi, který si ve třech zápasech připsal hned 4 body (1+3).

I v loňské sezóně se Ústí nad Labem potýkalo se zadlužeností a tak po konci ročníku opustilo tým hned 16 hráčů. Tím nejcitelnějším odchodem je pravděpodobně ukončení angažmá gólmana Vladislava Koutského. Lvi tak teď spoléhají především na dva mladé talenty. Odchovance Jana Dlouhého a 21letého Michaela Petráska.
    Oslabila i ústecká obrana, která se v letošním roce bude muset obejít bez hráčů, jako jsou Lukáš Ondřej Šmach, Petr Hořava, Ondřej Smetana, Lukáš Špelda nebo Lukáš Poživil. Naopak zkušené tahouny, útočníka Jaroslava Roubíka a beky Zbyňka Skleničku a Kamila Černého si Ústí udrželo. Výraznou posilou by měl být veterán Jan Alinč. Přestože je veřejným tajemstvím, že ambice týmu ze severozápadu Čech nebudou tak vysoké, jako v předchozích sezónách, nebylo by na místě je podcenit. I s takto oslabeným týmem totiž umí trenér Jaromír Šindel soupeřům přichystat horké chvilky. Lvi sice nevkročili do sezóny tou správnou nohou, jejich výkony se ale zlepšují. V prvním kole na svého soupeře z Kadaně nestačili a na domácím ledě prohráli těsně 2:3, v tom dalším už ale vybojovali výhru nad Litoměřicemi na samostatné nájezdy 6:5. Následovaly dvě prohry, když nestačili na rozjetý Beroun (3:4) a Jihlavu (1:3). Vzápětí si ale během tří kol postupně poradili s Benátkami nad Jizerou (5:2), Mostem (4:5) a nováčkem ligy Havířovem (2:0). V doposud posledním zápase ale s ambiciózní Mladou Boleslaví prohráli vysoko 1:6.

Čas v brankovišti si mezi sebe dělí především dvojice mladých gólmanů Jan Dlouhý (4 zápasy, inkasoval 16 gólů, úspěšnost 89,04%) a Michael Petrásek (3 zápasy, 6 inkasovaných gólů a úspěšnost 93,88 %).

Mezi nejproduktivnější hráče patří útočník Jaroslav Roubík, který v 8 zápasech nasbíral 9 bodů (5+4), útočník Petr Přeučil s osmi body (4+4) a obránce Zbyněk Sklenička (0+6).

V devátém kole se Lvi nebudou moci spolehnout na služby obránce Zbyňka Skleničky, který vypomůže extraligovému Litvínovu. Opačným směrem, tedy do Ústí, se ale v rámci tohoto kola výměnou vydá litvínovský zadák Filip Pavlík.

Sestavy z předchozího utkání

HC Olomouc: Vošvrda – Ondrušek, Bartoň, Janáček, Jaroměřský, Ovčačík, Kadela, Škůrek – Herman, Knotek, Pekr – Vodný, Rác, Řípa – Kindl, Švaňhal, Kucharczyk – Selingr, Diviš, Jergl.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý – Grin, Sklenička, Černý, Holomek, Vaněk, Brož, Procházka – Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Maidl, Boháč – Baránek, Kloz, Tůma – Dostálek, Hanzl, Pořický – Vávra.

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Grin, Pavlík, Vobořil (C) Holomek, Černý, Brož, Vaněk – Přeučil, Roubík, Rod – Budínský, Meidl, Boháč – Baránek, Kloz, Tůma – Dostálek, Hanzl, Pořický – Vávra.

Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák.

00:01

00:20
    Herman byl sám před brankářem, trefil jen gólmana.

00:52
    Pokus o akci Ústí zastavil ofsajd.

00:12
    Olomouc vyhrála buly.

01:26
    Švaňhal se pokoušel prostřelit gólmana, to se mu nepovedlo.

02:19
    Ovčačík ztratil na modré puk a Ústí se hnalo do útoku, Vošvrda střelu vyrazil.

03:27
    Zakázané uvolnění Ústí.

03:31
    Pekr střílel z mezikruží, hráč Ústí vyrazil puk do ochranné sítě.

04:00
    Hraje se v útočném pásmu Olomouce.

04:41
    Bartoň trefil jen připraveného Petráska.

04:48
    Černý (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

05:35
    Hanáci kombinují v útočném pásmu, Ústí ale dobře brání.

06:00
    Řípovu střelu Petrásek stihl vyrazit.

06:04
    Rác (OLO) vyloučen na dvě minuty za hákování.

06:05
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

06:38
    Kadela vyvezl puk až do útočného pásma.

06:48

07:20
    Jakub Grin se dostal ke střele, Vošvrdu nepřekonal.

07:45
    Olomouc se osvobozuje.

08:06

08:50
    Pořický střílel z boku, jeho pokus prošel brankovištěm mimo.

09:42
    Vodný zůstal po dohrání chvíli ležet na ploše.

11:40
    Selingrovu střelu od kruhu Petrásek chytil do lapačky.

12:10
    Boháč od modré jen nahodil na olomouckou bránu.

13:00
    Kloz před olomouckou bránou nezpracoval přihrávku.

14:05
    Vodný přišel za ústeckou brankou o helmu.

15:00
    Vobořilova střela minula domácí branku.

15:53
    Olomouc se znovu usadila před brankou hostů.

16:30
    Knotek poslal u kruhu přihrávku zpět na Pekra, ten na ni ale nedosáhl.

17:17
    Hra obou celků je vyrovnaná.

17:48
    Icing Ústí.

18:23
    Ústí se dlouho nedařilo zbavit olomouckého Kindla puku.

19:33
    Další icing Ústí.

20:00

První třetina nepřinesla žádné velké akce. Oba týmy se zatím spíše oťukávají. Do další třetiny se tak půjde za bezbrankového stavu.

20:01

20:55
    Pavlíkova střela se odrazila od mantinelu a prošla napříč olomouckým brankovištěm, Vošvrda ale zasahovat nemusel.

22:12
    Ústí dostalo Moru pod tlak.

22:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Švaňhal přenechal kotouč DENISOVI KINDLOVI, který zůstal nikým nehlídám. Ležící Petrásek neměl šanci zasáhnout. Asistence: Ondřej Švaňhal.

24:25

25:04
    Řípa byl sám před bránou, kotouč ale za brankovou čáru nedostal.

25:42
    Ústí se hnalo do dopředu, v útočném pásmu ale přišlo o puk.

26:06
    Ovčačíkovo nahození z levého kruhu Petrásek pokryl.

26:35
    Kloz střílel za modrou na olomouckou branku, Vošvrda vyrážečkou vyrazil.

27:36
    Olomouc hraje hodně aktivně.

27:50
    Ondrušek nezpracoval puk a ústecký Pořický se dostal ke střele. V bráně ale zaúřadoval olomoucký gólman.

28:12
    Vobořil dostal dvě minuty za držení protihráče plus deset minut za nesportovní chování. Menší trest odpyká Vávra.

29:32
    Ústí vyhazuje.

30:06

31:07
    Vošvrda musel nadvakrát zasahovat proti nebezpečné střele a následné dorážce Ústí.

31:38
    Přeučil střílel z mezikruží, Vošvrda v pohodě chytil puk do lapačky.

32:06
    Boj o puk v levém rohu mantinelu u ústecké branky přerušil až rozhodčí.

32:20
    Selingr nahrával zpoza branky hostů Divišovi, ten ale nezpracoval puk.

32:39
    Diviš nahazoval na branku, hosté si puk málem srazili za čáru sami.

33:45
    Hra se přesunula před bránu Ústí.

34:50
    Rod objel olomouckou branku a nahazoval, střelu ale neměl kdo doklepnout do brány.

36:00
    Rod nastřelil jen boční síť olomoucké branky. O chvíli později nahrával před bránou Ústí Knotek Pekrovi, ten ale kotouč do sítě nedostal.

37:00
    Tůma byl sám před bránou. Vošvrda ale skvěle, po vzoru Haška, zasáhl!

38:28
    Ústí chtělo rychle přesunout hru před branku Mory, přihrávka se jim ale nepovedla a je pískáno zakázané uvolnění.

39:30
    Tůmovu střelu zblokovali obránci.

40:00

Viděli jsme velmi zajímavou třetinu. O něco aktivnější byla Olomouc, která pak ze své snahy těžila, když chvíli po začátku poslal svůj tým do vedení Denis Kindl. Stejně jako Olomouc i Ústí mělo několik velkých šancí. Další gól ale nepřibyl. Do poslední třetiny půjde Olomouc s jednogólovým náskokem.

Dnešní utkání sleduje 1232 diváků.

40:01

40:45
    Knotek střílel z boku na bránu, jeho pokus Petrásek vyrazil.

41:35
    Vodný se hnal do útoku, jeho pokus zneškodnil ústecký obránce.

43:30
    Selingr vyjel zpoza brány, beckhendem ale přestřelil. O chvíli později měl šanci Jergl, bez úspěchu.

44:00
    Hraje se bez přerušení.

44:48
    Baránkovu střelu Vošvrda vyrazil vyrážečkou.

45:12
    Baránek v situaci 2 na 1 nezpracoval přihrávku.

45:50
    Olomouc kombinovala v útočném pásmu. Ústecká obrana ale zbavila soupeře puku a hra se na chvíli přesunula před olomouckou bránu.

46:28
    Kindl byl sám před bránou, vystřelil, ale trefil jen ústeckého gólmana.

46:48
    Aktivní Baránek znovu ohrožoval olomouckou bránu. Vošvrda dobře zasáhl.

48:15
    Ústí hodně aktivní.

48:41
    Vodný přihrával ve středním pásmu Řípovi, ten ale nezpracoval puk.

49:30
    Tůma se ještě vleže pokoušel dostat puk do sítě olomouckého týmu. Vošvrda mu to nedovolil.

50:40
    ALEŠ JERGL dostal přihrávku od Diviše, najel si až před ústeckou bránu, kde vymíchal gólmana a zvyšuje tak vedení domácích. Asistence: Diviš.

51:15
    Matěj Pekr (OLO) vyloučen na dvě minuty za zdržování.

51:25
    Holomek střílel na Vošvrdovu bránu, ten střelu vyrazil a následně chytil do lapačky.

52:48
    Ústí se drží v útočném pásmu.

53:00
    Černý měl před sebou prázdnou bránu, ale netrefil.

53:15

55:23
    Meidl se snažil dostrkat puk do sítě. Vošvrda se štěstím zasahuje.

56:09
    Olomouc hosty do ničeho velkého nepouští.

56:35
    Ondrušek pálil od modré, Petrásek chytil střelu do náruče.

57:19
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Olomouce.