Arménie – Bulharsko 2:1 (kon.) | Litva – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Sev. Irsko 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Belgie 1:2 (kon.) | Moldavsko – San Marino 3:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Kazachstán 1:1 (kon.)
Malta – Česko 1:4 (kon.) | Ukrajina – Polsko 1:0 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 4:1 (kon.)
Dánsko – Itálie 2:2 (kon.) | Nizozemsko – Maďarsko 8:1 (kon.) | Andorra – Rumunsko 0:4 (kon.)
Albánie – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Lucembursko – Rusko 0:4 (kon.) | Estonsko – Turecko 0:2 (kon.)
Německo – Irsko 3:0 (kon.) | Švédsko – Rakousko 2:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 3:0 (kon.)
Řecko – Slovensko 1:0 (kon.) | Island – Kypr 2:0 (kon.) | Wales – S. Makedonie 1:0 (kon.)
Anglie – Černá Hora 4:1 (kon.) | Portugalsko – Izrael 1:1 (kon.) | Španělsko – Bělorusko 2:1 (kon.)
Slovinsko
3:0 (2:0)
Norsko
Pátek 11.10.2013, 20:45 • Ljudski vrt, Maribor • Kvalifikace MS (Evropa)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Norsko
    Norové jsou na tom obdobně, jako jejich dnešní hostitel. Aktuálně jsou na čtvrtém místě se ziskem jedenácti bodů. Z osmi odehraných kvalifikačních utkání je to hodně slabá bilance. Norové vyhráli tři zápasy, dva dokázali zremizovat a třikrát již prohráli. Naposledy na svém hřišti se Švýcarskem 0:2. Velkou trhlinu postupovým nadějím způsobila senzační březnová prohra s Albánií na svém hřišti (0:1)!

Slovinsko
    Fotbalisté Slovinska jsou aktuálně v pořadí kvalifikační skupiny na třetím místě a i když na druhý Island ztrácí pouze bod, musí se dnes pokusit zvítězit. I kdyby se totiž před Island dostali, ještě by to nezajišťovalo automaticky účast v baráži, neboť nemají dostatek bodů (zatím 12). Na domácím hřišti sehrálo Slovinsko zatím čtyři utkání hned to první se Švýcarskem prohrálo. Pak sice porazilo Kypr, ale v dalším utkání s Islandem přišla další citelná ztráta po prohře 1:2. Začátkem září pak Slovinci porazili Albánii 1:0, jak si povedou dnes?

Utkání se odehraje na stadionu Stadion Ljudski vrt ve slovinském Mariboru a provede jím trojice španělských rozhodčích, hlavní Carlos Velasco CARBALLO a asistenti Roberto ALONSO a Pau Cebrian DEVIS. Jako čtvrtý rozhodčí je delegován Carlos DEL CERRO, také ze Španělska.

Vítejte u onlajn přenosu fotbalového utkání kvalifikace o postup na Mistrovská světa, hraném v roce 2014 v Brazílii, v němž se v rámci kvalifikační skupiny E utká domácí SLOVINSKO s NORSKEM.

Slovinsko: Handanovič – Brečko, Ilič, Cesar (C), Struna – Pečnik, Kampl, Mertelj, Kurtič, Kirm – Novakovič
    Náhradníci: Handanovič, Oblak, Andjelković, Kelhar, Krhin, Latarevič, Milec, Ljubijankič, Bezjak, matavž

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Bjordal, Hangeland (C), Hogli – Johansen, Eikrem – Skjelbred, Braaten, Elyounoussi – Abdellaoue
    Náhradníci: Grytebust, Hoie, Reginiussen, Linnes, Vilsvik, Forren, Gashi, Berisha, Johnsen, Kamara

Rozhodčí: Carballo – Alonso, Devis (vš. ESP).

1

3
    Eikrem pálí z hranice nějakých třiceti metrů, ale hodně vedle branky Slovinska.

5
    Braaten fauluje v souboji s bránícím hráčem Slovinska a tím útočná akce Norů končí.

6
    Slovinci budou rozehrávat rohový kop z pravé strany.

7
    Hosté si s celou situací poradili a Jarstein může rozehrávat.

8
    Domácí vhazují z levé strany, na polovině Norska.

9
    Obránce Norů Elabdellaoui odkopává na roh, domácí rozehrají z levé strany.

10
    I tento rohový kop dokázali Norové odvrátit.

11
    Nepřesný centr hostů z levé strany, Handanovič rozehrává.

13
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    MILIVOJE NOVAKOVIČ si naběhl na centr Brečka z pravé strany a parádně hlavičkuje, míč končí v síti a domácí vedou!

15
    A druhá povedená kombinace Slovinců, kdy domácí dokonale rozebrali obranu Norska a na konci celé akce je znovu gól MILIVOJE NOVAKOVIČE!

16
    Tak poslední dvě minuty mohou rozhodnout o celém průběhu zápasu, Slovincům se povedly dvě akce a hned je to 2:0.

17
    Norové zkouší okamžitě odpovědět, centr Johansena z levé strany chytá Handanovič.

18
    Jarstein sbírá míč před aktivním Novakovičem.

18
    Elyounoussi fauluje Brečka a domácí rozehrají z pravé strany, na polovině soupeře.

19
    Norové mají problémy na vlastní polovině s vlastní rozehrávkou.

20
    Míč nakonec končí u Handanoviče, který bude vykopávat.

21
    Před Braatenem bere míč obránce a norský forvard to má sám na hrotu hodně těžké.

22
    Rohový kop pro Slovinsko.

23
    Rozehrává Kirm, ale obrana Norska odvrací míč až na půlící čáru.

24
    Johansen dokázal překazit útočnou akci soupeře po pravém křídle, míč v autu.

25
    Braaten fauluje v blízkosti půlící čáry Cesara a domácí rozehrávají.

26
    Nepřesný nákop na Hogliho, míč získávají Slovinci.

27
    Slovinci kombinují na půli, jsou zatím jasně aktivnější.

28
    Nepovedený centr Johansena na Abdellaoueho z levé strany, Handanovič vykopává.

29
    Johansen to zkouší ze třiceti metrů, míč letí nějaké tři metry vedle branky.

30
    Je za námi první půlhodina hry, Slovinci jasně dominují a pozor, sudí domlouvá lavičce Norska, obešlo se to bez jakéhokoliv trestu.

31
    Statistika držení míče: 56% : 44%.

32
    No, tak tentokrát to vypadalo možná i na faul, Elyounoussi padá v pokutovém území po souboji s obráncem Slovinska a se i pískat dalo!

33
    Braaten zkouší akrobaticky zakončit před Handanovičem po centru z levé strany, ale nedoskočil.

34
    Kirm fauluje na vlastní polovině Bjørdala a hosté rozehrávají, na konci celé akce je střela Kirma, vedle branky.

35
    Jako by Norové přidali plyn a v posledních minutách tlačí svého soupeře do jeho vápna.

36
    Odkop od branky Norska a hosté mohou zaútočit, nesměli by ale ztratit míč na půli hřiště.

37
    Tak to bylo hodně těsné! Braaten placírkou usměrňuje centr z levé strany, míč prolétl těsně vedle vzdálenější tyče!

38
    Autové vhazování Norů na polovině Slovinska.

39
    Skjelbred fauluje Kirma a domácí se dostávají k míči.

40
    Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí stále vedou 2:0.

41
    Skjelbred proniká po pravé straně, nakonec vše končí nepřesným centrem z pravé strany.

41
    Další útočná akce Norů, kteří si za svou aktivitu první gól zápasu zaslouží.

42
    Jenže Norové to mají těžké, domácí brání v sedmi, osmi lidech, prostor před vápnem je hodně přehuštěný.

43
    Nepřesnou přihrávkou Eikrema končí útočné snažení Norů.

44
    Hangeland fauluje Novakoviče na půli a Slovinci, alespoň pro tento okamžik, přeruší útočné snažení soupeře.

45
    Pečnik fauluje Abdellaoueho na vlastní polovině a pozor, to je volný kop pro Norsko z nějakých třiceti metrů.

45+1
    Velmi dobrá střela, Eikrem posílá přímou střelu, ale míč prolétl asi metr vedle branky!

45+1
    Rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutu, probíhají poslední vteřiny nastavení.

První poločas je za námi. Slovinci měli velmi povedený vstup, když se díky dvěma gólům Novakoviče ze 13. a 15.minuty dostali do vedení na 2:0 a zhruba až do nějaké pětatřicáté minuty udávali "tón" zápasu. Pak se vzchopili Norové a několikrát nebezpečně zahrozili, nicméně zatím se pouze "zastřelují" a do kabin jdou s vedením 2:0 domácí.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:47 hodin.

46

46
    Abdellaoue fualuje Iliče a domácí mohou zaútočit.

47
    Povedená střela Kirma z levé strany, ještě lepší zákrok Jarsteina, který vytěsnil na roh!

48
    Ten rozehrál Kirm, Andraž Struna pálí z velké dálky, mimo.

48
    Vzápětí Struna fauluje Elabdellaouiho, Norové rozehrají.

49
    Chyba Norů na půli hřiště, do průniku se dostal MILIVOJE NOVAKOVIČ, který dává třetí gól, hattrick slovinského útočníka!

50
    Je zřejmě po norských šancích, takto brzy ve druhé půli inkasovat, to je hodně tvrdý direkt, dohánět tříbrankovou ztrátu na hřišti soupeře, to bude nadlidský výkon!

51
    Slovinci nechávají soupeře hrát a čekají na vlastní polovině.

52
    Střelecký pokus Skjelbreda končí vedle branky.

53
    Kirm se nedostal k míči na pravé straně a domácí vhazují na vlastní polovině.

54
    Slovinci kombinují na polovině hřiště, dlouhý nákop na Novakoviče, ale obrana soupeře odvrací.

55
    Minela v rozehrávce Slovinců, kterou, naštěstí, dokázal Handanovič vyřešit pohotovým zákrokem.

56
    Norové bleskově rozehrávají až od vlastní branky.

57
    Další "zástřel" Norů, Daniel Braaten střelou uvnitř vápna netrefuje branku!

58
    Dlouhý nákop Norů na polovinu soupeře.

58
    Ale Johansen fauluje Brečka, zbytečný faul na polovině Slovinska.

59
    Norové připravují střídání, na hřiště se dostane Kamara.

60
    Po hodině hry vedou Slovinci již 3:0, když ve druhé půli se potřetí v zápase prosadil Milivoje Novakovič.

61
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Braaten, přichází Kamara.

62
    Rohový kop pro Norsko, hosté rozehrají z pravé strany.

62
    Odpískaným ofsajdem Kamary končí celá akce Norů.

63
    Eikrem fauluje na vlastní polovině Kirma a Slovinci dostanou možnost rozehrát volný kop.

64
    Faulovaný Kirm rozehrává, ale je to střele mimo branku, Jarstein vykopává od vlastní branky.

65
    Stejně jako nyní jeho kolega na druhé straně, který musí s odkopem ale spěchat, zvládl to.

66
    Nákop Norů na levou stranu již míří do autu, Høgli již míč zpracovával za pomezní čárou.

67
    Po faulu Brečka na pronikajícího Kamaru je to velmi dobrá příležitost pro Nory, kteří budou rozehrávat volný kop z těsné blízkosti pokutového území soupeře.

68
    Ale celá šance končí odpískaným ofsajdem Kamary, to je velká škoda pro Norsko!

69
    Před brankou Norů zabojoval Kirm, který získal míč a pohotově pálí, skvělý Jarstein vyráží.

70
    Velmi nevybíravě si nyní počínal Elyounoussi v souboji s Kirmem, vše se obešlo bez karetního trestu.

70
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Pečnik, přichází Ljubijankič.

71
    Novakovič fauluje v hlavičkovém souboji s Bjørdale, tam byl loket v obličeji, správně posouzené.

72
    Bojuje se ve středu hřiště, Slovinci mají míč ve své moci.

73
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Eikrem, přichází Storflor.

74
    Rohový kop pro Norsko.

74
    Johansen rozehrává z pravé strany, ale obrana Slovinska odvrací.

75
    Kamara hlavičkuje těsně nad branku, dobrý centr z levé strany, ale Kamarovi chyběl zhruba metr.

76
    Ještě to Norové zkouší, ale času zbývá již zoufale málo.

77
    Kurtič fauluje na vlastní polovině Skjelbreda.

77
    Norsko rozehrálo volný kop, míč letí do vápna, kde ho odkopává jeden z bránících Slovinců.

78
    Domácí rychle zaútočili, z pravé strany letí centr do vápna Norska, ale i obrana soupeře v klidu odvrací.

79
    Handanovič zariskoval v rozehrávce, ale domácí to nakonec zvládli.

79
    Handanovič sbírá míč před Kamarou, dobrý zákrok gólmana Slovinska.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, utkání je již rozhodnuté, přesto je sympatické, že Norové stále útočí a nic "nezabalili".

81
    Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Kampl, přichází Krhin.

82
    Jarstein vykopává, Norové bojují o míč na půli hřiště.

82
    Høgli centruje z levé strany, nepřesně.

83
    Slovinci vhazují z levé strany, na vlastní polovině a drží míč na svých kopačkách.

84
    Khrin v prvním kontaktu s míčem, odehrává "malou domů" a Handanovič bude vykopávat.

84
    Elabdellaoui zkouší pozornost Handanoviče z pravé strany, gólman Slovinců chytá.

85
    Míč letí na polovinu Norska, kde domácí ztrácí míč a musí se rychle vracet.

86
    Probíhá poslední pětiminutovka, Kamara se dopouští faulu a hrát mohou domácí.

87
    Novakovič to zkouší z levé strany, uvnitř vápna Norska, ale vysoko přestřeluje.

88
    Skjelbred prochází z pravé strany do pokutového území, ale byl ztrojen a o míč přišel.

88

89
    Čtvrtý rohový kop Norska rozehrává Johansen, ale je to přetažený centr, naštěstí pro hosty někdo z domácích míč lehce tečoval a je to další roh.

89
    Storflor centruje z levé strany, ale míč získává Handanovič.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Norové kombinují na polovině soupeře.

90+1
    Ještě tři minuty se budou Norové snažit dobývat branku soupeře.

90+1
    Ostrý skluz Nora Hangelanda na Kirma, zasloužená žlutá karta.

90+2
    Za bouřlivého potlesku opouští dnešní fotbalovou scénu hlavní protagonista zápasu, střelec hattricku Novakovič, kterého nahradí Bezjak.

90+3
    Probíhají poslední vteřiny zápasu, Slovinci budou rozehrávat po faulu Johansena.

Dnešní kvalifikační utkání je u konce. Z jasného vítězství v poměru 3:0 se radují domácí Slovinci, kteří dnes snadno přehráli Norsko. To se na v Mariboru prezentovalo hodně špatnou koncovkou, kdy si hosté sice vytvořili hned několik dobrých šancí, ale pokaždé totálně vyhořeli v zakončení. To však neplatilo pro domácí reprezentaci, kterou dnes Novakovič spasil třemi skvělými góly a sám tak rozhodl o jasné výhře Slovinska!