Arménie – Bulharsko 2:1 (kon.) | Litva – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Sev. Irsko 2:0 (kon.)
Chorvatsko – Belgie 1:2 (kon.) | Moldavsko – San Marino 3:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Kazachstán 1:1 (kon.)
Malta – Česko 1:4 (kon.) | Ukrajina – Polsko 1:0 (kon.) | Bosna – Lichtenštejnsko 4:1 (kon.)
Dánsko – Itálie 2:2 (kon.) | Nizozemsko – Maďarsko 8:1 (kon.) | Andorra – Rumunsko 0:4 (kon.)
Albánie – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Lucembursko – Rusko 0:4 (kon.) | Estonsko – Turecko 0:2 (kon.)
Německo – Irsko 3:0 (kon.) | Švédsko – Rakousko 2:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 3:0 (kon.)
Řecko – Slovensko 1:0 (kon.) | Island – Kypr 2:0 (kon.) | Wales – S. Makedonie 1:0 (kon.)
Anglie – Černá Hora 4:1 (kon.) | Portugalsko – Izrael 1:1 (kon.) | Španělsko – Bělorusko 2:1 (kon.)
Estonsko
0:2 (0:1)
Turecko
Pátek 11.10.2013, 20:30 • Lillekula Stadium, Tallin • Kvalifikace MS (Evropa)

Skončilo nám utkání Kvalifikace ME 2014, skupiny D, mezi domácím Estonskem a hostujícím Tureckem. Skončilo zaslouženým vítězství hostí 2:0. O branky Turecka se postaral ve 22. minutě Bulut a ve 47. minutě Yilmaz. Hosté potvrdili roli favorita dnešního utkání a zaslouženě si připisují tři body do tabulky. (22:27:11)

90+3
    Zřejmě probíhají poslední vteřiny, ve kterých se již nic nezmění na vítězství Turecka.

90+2
    Je před námi poslední minuta zápasu a není pochyb o vítězství Turecka. Domácí Estonci se už ani nesnaží zaútočit.

90+1
    Kruglov ve zmatku odkopl míč do zámezí a domácí tak přišli opět o balón.

90
    Rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby tři minuty.

89
    Hosté jsou stále na balónu. Estonci se k němu skoro nedostávají.

88
    Další nebezpečná rána vypálená na domácí branku. Pareiko musel vytáhnout jeden ze svých výborných zákroků.

87
    Hosté využívají poslední možnost ke střídání. Ze hřiště odchází kapitán týmu Turan. Adin ho nahrazuje.

86
    Domácí Vunk opět fauluje a Turecko je stále u míče.

85
    Sahan chtěl vyslat uličkou Buluta do šance, ovšem Turecký útočník to nečekal a míč skončil až u Pareika.

83
    Turecký tým střídá podruhé. Do kabin se odebírá Tore. Na jeho místo nastupuje Potuk.

82
    Inan fauloval Vassiljeva. To bylo na žlutou kartu, ovšem rozhodčí je jiného názoru.

80
    Krásná Zenjovova rána končí jen lehce mimo branku Pareika.

79
    Turecko poprvé střídá. Střelec druhého góla Yilmaz je stažen. Na jeho místo nastupuje Sahan.

78
    Domácí šli sice dopředu, ale po nepřesné přihrávce se dostali hosté do protiútoku, který se také díky nepřesnostem nezdařil.

76
    Estonci měli možnost rohového kopu, který rozehrál Vassiljev a Vunk se snažil o zakončení. Nakonec míč skončil v rukou Demirela, který celou akci ukončil.

75
    Domácí dnes střídají naposledy. Do sprch odchází Ojamaa. Na hřiště vběhl čerstvý Puri.

73
    Turci se dostali po pěkné kombinaci k zakončení. Ovšem Pareiko neměl moc práce, jelikož střela z kopaček Yilmaze nebyla vůbec razantní.

72
    Gonul si pohrál Dmitrijevem a v klidu přesunul hru na druhou stranu.

71
    Estonci jsou s rozehrávkou zahnáni až ke svému brankáři, kde musí začít s postupným útokem znovu.

69
    Hosté si hlídají dvoubrankový náskok. Nikam se již nehrnou.

67
    Hra se lehce uklidnila. Hosté už nejsou vepředu tak aktivní, ba naopak Estonci zkoušeli zatlačit, ale nic světoborného nevymysleli.

66
    Estonci střídají. Na hřiště přichází Kink. Opačným směrem se ubral Kams.

65
    Demirelův odkop nebyl vůbec dobrý. Brankář hostí se ukopl a jen tak, tak, že se k němu nedostal někdo z domácích útočníků.

63
    Další centr z pravé strany mířil na branku domácích. Pareiko musel zasahovat při pokusu jednoho z Tureckých.

62
    Turecko je při chuti. Estonci nestíhají a hosté si dělají co chtějí.

61
    Yilmaz se dostal po centru Inana k hlavičce, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče Pareikovi branky.

61
    Teniste zezadu zajel do Yilmaze, další přímý kop pro hosty.

58
    Erkin se opřel z přímého kopu do balónu, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

57
    Pareiko špatně odkopl od brány, Töre se dostával k míči, ale Vunk ve stylu Kung Fu míč ukopl. Rozhodčí samozřejmě píská faul Estonskému záložníkovi.

56
    Bulut se opřel o Vassiljeva. Rozhodčímu se jeho zákrok nelíbil a odpískal Tureckému útočníkovi faul.

55
    Vunk bojoval o míč s Turanem. Domácí záložník si počínal nedovoleně.

54
    Vassiljev poslal míč na hlavu Zenjova. Ten svůj pokus nasměroval vysoko nad branku Demirela.

53
    Domácí vybojovali rohový kop, kterého se ujímá Vassiljev.

52
    Turci tlačí Estonce, kteří jen odkopávají míče směrem od své branky.

51
    Töre byl faulovaný Vunkem. Hosté jsou u míče.

50
    Gonul vhazoval míč do hřiště, tam si ho zpracoval Töre, ale vzápětí o míč přišel.

49
    Estonci jsou zmražení po rychlé brance hostí. Turecko je opět u míče a zkouší se probít k brance Pareika.

47
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Tak to je nástup Turků do druhého poločasu! BURAK YILMAZ si vzal balón, který mu přiťukl Töre a pravačkou nedal tváří v tvář Pareikovi šanci.

46
    Turecko rozehrálo druhý poločas.

46

Hráči nastupují na trávník. Během několika okamžiků začne druhý poločas.

Skončil nám první poločas v zápase Kvalifikace na ME 2014, skupiny D, mezi domácím Estonskem a hostujícím Tureckem. Po odehraných pětačtyřiceti minutách vedou hosté brankou Buluta 1:0. Nutno říci, že Turecko je aktivnější, než domácí Estonsko. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45+3
    Vypadá to, že se již v prvním poločasu nic nestane.

45+2
    Yilmaz vyslal pas skrz vápno Estonska, ale jeho nahrávka byla příliš rychlá a k Bulutovi se nedostala.

45+1
    Hraje se opatrně. Ani jeden z týmů nechce inkasovat do šaten.

45
    Rozhodčí přidá k prvnímu poločasu ještě tři minuty.

45
    Vypadá to, že Toprak bude pokračovat.

44
    Problém se stehenním svalem má Toprak. Po odkopu míče se svalil na zem.

43
    Hra je teď plná nepřesností. Oba týmy se drží na polovině hřiště.

42
    Na zemi se objevil Bulut. Diví se, že rozhodčí nepískal faul na jeho osobu.

41
    Turci rozehráli další roh, po několika nebezpečných odrazech se dostal k domácímu Klavanovi, který míč odpálil pryč od branky.

40
    Je před námi přibližně pět posledních minut tohoto poločasu. Turecko zatím plní roli favorita a vede o jednu branku.

39
    Hosté si vybojovali další rohový kop. Ovšem k žádnému ohrožení branky nedošlo. Pareiko v poklidu chytl míč do rukavic.

38
    Kruglov fauloval a Turci mohou pokračovat v útočení.

37
    Turecko v poklidu kombinuje a domácí nepouští k míči.

36
    Centr do vápna domácích nenašel na konci adresáta a tak skončil míč v zámezí.

34
    Opravdu, Piiroja zápas nedohraje. Na jeho místo nastupuje Reintam.

33
    Piiroja kulhá pryč ze hřiště. Vypadá to, že pro něj zápas skončil.

32
    Bulut fauloval Piiroju.

31
    Teniste vhazuje míč do hřiště. U míče jsou stále domácí.

29
    Plno nepřesností teď hatí oběma mužstvům šance, jak se dostat do zakončení

28
    Turecko je v posledních minutách zataženo v defenzívě a Estonsko se snaží centrovat a střílet, jak jen to jde. Ovšem zatím bez úspěchu.

27
    Další střelecký pokus Estonců. Tentokrát pálil Vunk, ale střela neměla potřebnou razanci.

26
    První žlutá karta pro Erkina, který fauloval Ojamaa.

25
    Domácí jsou teď mírně aktivnější. Snaží se s nepříznivým skórem něco udělat.

24
    Estonci se teď drali dopředu a Ojamaa střílel z levé strany na Demirela. Ten zakročil a míč zkrotil.

22
    Turecko jde do vedení! UMUT BULUT si naběhl na centr Erkina a hlavou nedal Pareikovi šanci.

21
    Bulut zkoušel technickou a razantní střelou překvapit Pareika, ten byl ovšem pozorný a míč chytá do rukavic.

20
    Tak oba už odcházejí za postranní čáru. Budou v pořádku.

19
    Hráči budou v pořádku, ačkoliv oba ještě sedí na hřišti.

18
    Piiroja se s Toprakem srazili hlavami ve vzduchu. Turecký hráč je na zemi a vypadá hodně otřeseně.

17
    Na druhé straně se ke střele dostal Zenjov, ale Demirel si s jeho pokusem poradil.

17
    Ani z tohoto rohu nic nebylo.

Druhý roh byl opět nebezpečný, ale nikdo z hráčů Turecka se k zakončení nedostal a je tu rázem další, v pořadí již třetí roh v krátkém sledu.

16
    Gonul centroval před branku Estonska a Klavan uklidil míč opět na roh.

15
    Domácí měli možnost rohového kopu, ale stopeři hostujícího celku si s ním poradili bez větších problémů.

14
    Nakonec se zvedl na nohy a odchází za doprovodu lékaře za postranní čáru.

14
    Na zemi teď leží Kams, jenž je ošetřován.

13
    Hostující stoper Kaya teď ukázkově odstavil od míče Piiroju.

12
    Vassiljev vybojoval pro domácí vhazování. Estonsko jde vpřed.

11
    Turecko je aktivnější, ale domácí Estonci hrozí brejky.

9
    Estonci vybojovali míč na půli hřiště. Následná ulička na Zenjova nevyšla, jelikož se domácí útočník ocitl v ofsajdu.

8
    Topal vypálil z dálky, ale jeho pokus mířil jen vedle Pareikovi branky.

7
    Turecko se snaží kombinací projít skrz obranu domácích, ale to se jim zatím nedaří.

6
    Zatím se hraje poměrně rychlý a pohledný fotbal.

5
    ..Přetažený centr Vassiljeva nikam nevedl.

5
    Přímý kop pro domácí Estonce..

3
    Tore vypálil z voleje, ale míč netrefil ideálně a ten skončil vysoko nad brankou.

3
    Druhý pokus se nepovedl. Centr na přední tyč odvrátili domácí obránci.

2
    Z něho nic nebylo, ale Turecko má možnost dalšího rohu.

2
    Na druhé straně mají hosté možnost rohového kopu.

2
    Kams vhodil dlouhý aut do vápna a tam musel zasahovat Demirel proti hlavičce jednoho z Tureckých hráčů.

1
    Estonci rozehráli dnešní utkání a míč si vzali na svoje kopačky.

1

Hráči jsou na hřišti a za pár okamžiků začne dnešní duel.

TURECKO
    Turecku patří momentálně třetí příčka skupiny D se třinácti body. Turecko má o bod méně než druhé Ma'darsko, před které se bude chtít dnes jistě dostat. Turecko se v předposledním zápase rozstřílelo doma proti Andoře, které nasázelo pět branek. V posledním zápase zvítězili hosté z Turecka na půdě Rumunska 2:0

ESTONSKO
    Estonsko je ve skupině D na pátém místě se ziskem sedmi bodů z dosavadních osmi odehraných utkání. Estonsko si v předminulém zápase vyšláplo na domácí půde na Nizozemsko se kterým remizovalo 2:2. Čtyři dny na to přisla ovšem krutá porážka na Maďarském území v poměru 5:1.

Dobrý den, vítám Vás u sledování zápasu Kvalifikace ME, skupiny D mezi domácím Estonskem a hostujícím Tureckem. Zápas začíná ve 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.