Lev – Ufa 2:3 (kon.) | Mytišči – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.) | Jaroslavl – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
Čerepovec – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Riga – Magnitogorsk 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk 6:5 (kon.) | Minsk – Doněck 2:4 (kon.)
Záhřeb – Spartak Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
HC Donbass Doněck
Neděle 13.10.2013, 16:30 • Aréna Minsk, Minsk • KHL

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný nedělní večer. U dalších sportovních událostí napočtenou přeje David Sochor. (18:53:41)

Statistiky po třetí třetině

Střely: 4- 11 (celkem: 29 – 38)
    Vyhraná vhazování: 10 – 8 (celkem: 39 – 24)
    Trestné minuty: 2 – 2 (celkem: 8– 8)

Je dobojováno! Ve třetí třetině přišla jen korekce výsledku, když se podruhé v zápase prosadil Meleško, který tečoval nahození Gološka.
    Domácí pak ještě vycítili šanci, ale tu zchladil svým vyloučením Jaroslav Kristek. Hosté přesilovku odehráli v poklidu a nikam se nehrnuli. Čtrnáct sekund před koncem byl vyloučen ještě Lukáš Kašpar a Minsk odvolal brankáře, jenže ani tato výhoda k brance nevedla.

60:00

59:46
    Domácí to zkusí se šesti muži v poli.

59:46
    Ještě jedno vyloučení. Poslední minuty na trestné lavici prosedí Lukáš Kašpar, který podrazil protihráče.

59:35
    Surový ještě za pomoci Meecha udržel útočné pásmo.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny a zdá se býti rozhodnuto.

58:02
    Po vhazování na modré čáře napřáhl Krajíček, Laco se za jeho pokusem jen podíval.

57:51
    Domácí v plném počtu, Kristek se zapojuje do hry.

56:25
    Zbyněk Irgl se dostával za obranu a už už šel sám na Laca, ale zastavil ho hvizd čárového. Ofsajd.

55:51
    Za hru vysokou holí byl vyloučen domácí Jaroslav Kristek, který tak Minsku zkomplikoval cestu za lepším výsledkem.

54:18
    Domácí vycítili šanci a tlačí se k Lacově brance.

53:30
    Jaroslav Kristek na druhé straně mohl střílet, ale v poslední chvíli byl zblokovaný jedním z hostujících hráčů.

53:12
    Doněck se snaží odpovědět, Dadonov se objevil v mezikruží, Lalande na místě.

52:59
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Kaljužnyj našel na modré Goroška, který vystřelil a před brankou kotouč tečoval mimo dosah Jána Laca DMITRIJ MELEŠKO. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Oleg Goroško.

52:40
    Čtvrtá útočná formace Doněcku se v pásmu před Lalandem neudržela.

52:18
    Ofsajd domácího celku.

52:00
    Domácí vyrovnávají hru, nebo spíš hostům již vytvořený náskok stačí a nikam nepospíchají.

50:20
    Kyle Wilson na modré popotáhl kotouč směrem ke kruhu, odtud jej vyslal směr Lalande, který jej vytěsnil mimo svoji svatyni.

49:47
    Sergej Varlamov si vylámal zuby na Lalandovi, když mu vystihl jeho nahození zpoza branky.

49:15
    Doněck je úspěšnější v napadání a to mu zaručuje setrvání v útočném pásmu.

48:28
    Laco zasahovat nemusel proti střele Platta.

47:42
    Těžiště hry se přesunulo na červenou čáru.

46:25
    Ti následně kotouč ztrácejí a domácí brankář musel předvést své umění proti Nedorostovi.

46:15
    Lalande pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

45:28
    Z rohu útočného pásma hledal Jaroslav Kristek své spoluhráče před Lacem, ale puk se odrazil do středního pásma.

45:06
    Zakázané uvolnění Donbassu.

44:52
    Meleško před brankou čekal na přihrávku od spoluhráče, ale byl sražen, podle hlavních sudí dovoleným způsobem.

44:22
    Kaznadějovu nepřesnou přihrávku ve vlastním obranném pásmu sbírají hosté.

43:50
    Minsk v útoku, ale útočná trojice neudržela kotouč za brankou Doněcku.

43:10
    Jakucenja obkroužil branku a bekhendem poslal kotouč na Lalanda, ten pouze kotouč vyrazil, druhý pokus stejného hráče znovu vyrazil.

42:10
    Tentokrát hosty při přechodu do útoku zastavil ofsajd.

41:45
    Zakázané uvolnění domácích.

41:26
    Teemu Laine se obtočil okolo domácí svatyně, ale Lalande byl úspěšnější.

40:51
    Donbass dostal kotouč do středu hřiště, kde s ním hraje domácí Minsk.

40:06
    Začala nám třetí třetina, vhazování vyhráli domácí a budou útočit na branku Jána Laca.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:15.

Statistiky po druhé třetině

Střely: 14- 13 (celkem: 25 – 27)
    Vyhraná vhazování: 13 – 7 (celkem: 29 – 16)
    Trestné minuty: 4 – 4 (celkem: 6 – 6)

Je za námi i druhá třetina. Doněck navýšil své vedení na rozdíl tří branek, když se nejprve prosadil Torjanik, kterému se sice klička proti Lalandovi nepovedla, ale pak dokázal kotouč ještě do sítě vrátit. Domácí v utkání tahají za kratší konec, což se ukázalo i při jejich přesilovce, když Lukáš Kašpar poslal do šance Randyho Robitailla a ten se nemýlil.

40:00

39:30
    Už ne, o kotouč se domácí připravili sami svojí nepřesností.

39:00
    Minuta do konce první třetiny, Minsk stále v útočném snažení.

37:53
    Minsk se dostal do útočného pásma, Jefimenko našel Kristka, který vyzkoušel pozornost Laca.

37:15
    Doněck je opět zamkl před vlastní brankou.

36:33
    Domácí jsou z vývoje utkání jak opaření, nemohou se dostat ani z vlastní obranné třetiny.

35:59
    Vyloučený Krajíček skáče na led.

35:48
    Kašpar se ke střele nedostal a ztratil kotouč.

34:59
    Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

33:59
    Lukáš Krajíček (MIN) – 2 minuty krosček.

32:47
    Doněck právě vstřelil branku!
    Lukáš Kašpar našel rozjetého RANDYHO ROBITAILLA, který překonal Lalanda počtvrté. Asistence Lukáš Kašpar, Oleg Piganovič.

31:56
    Minuta přesilové hry za námi a domácí se ke střele ještě nedostali.

30:56
    Ruslan Fedotěnko (DON) – 2 minuty nedovolené bránění.

30:30
    Znovu Kristek tentokrát z pravého kruhu, u své levé tyče byl Laco včas.

29:46
    Jaroslav Kristek tváří v tvář nepřehodil Laca, který se mu vrhl pod nohy.

29:04
    Hosté v plném počtu, ale stále se brání.

28:44
    Ani Andrej Stas proti neuspěl.

28:27
    A další šance Kaljužnyj mezi kruhy neuspěl Laco pozorný.

28:12
    Znovu na modré Geoff Platt napřáhl, tentokrát mimo.

27:30
    Minsk zavřel svého soupeře v útočné třetině, Plattova střela šla vysoko nad, vhazování ve střední třetině.

27:10
    Ján Laco přerušuje hru.

27:04
    Peter Podhradský (DON) – 2 minuty podražení.

26:00
    Hra se přesunula do středu hřiště, oba týmy nemají přesnou nahrávku.

24:37
    Kaznaděj po buly střílel, ale trefil pouze hráče stojícího před ním.

23:12
    Varlamov vybojoval kotouč, nahrál jej před branku, kde jej Blagoj posunul na ALEXANDRA TORJANIKA, kterému kotouč při kličce sjel mimo branku, ale hostující útočník stohl puk ještě vrátit okolo pravé tyče do branky. Asistence: Roman Blagoj, Sergej Varlamov.

22:55
    Kitarov se dobře vyhnul Torjanikovovi a vyváží kotouč.

22:19
    Domácí v plném počtu, ani tato přesilová hra se nedočkala svého využití.

21:55
    Kašpar ani Robitaille proti Lalandovi neuspěli.

21:20
    Tak se jim to konečně povedlo.

20:50
    Hosté nemohou přejít útočnou modrou čáru, domácí vystavěli výborný obranný val.

20:19
    Druhým vyloučeným na straně domácích se stává Tomáš Surový, který si na lavici hanby odsedí 2 minuty za podražení.

20:01
    Druhou třetinu zahájili domácí vyhraným vhazováním.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:25.

Statistiky po první třetině

Střely: 11- 14
    Vyhraná vhazování: 16 – 9
    Trestné minuty: 2 – 2

V první třetině byly k vidění 3 branky. Nejprve se rychle ujali vedení domácí, když se k puku dostal Meleško a prostřelil Laca. Domácí mohli zvýšit následně v nabídnuté přesilové hře, ale místo toho šli do čtyřech také. Toho Doněck dokonale využil vyrovnáním z hole Kyle Wilsona. Od té doby byl Donbass lepší a potvrdil to v 15. minutě brankou Fedotěnka.

20:00

19:50
    Kašparovi v poslední chvíli v dobré pozici uniká puk a musí jej krotit.

19:20
    Jakucenjův pokus od pravého hrazení Kevin Lalande kryje.

18:55
    Ale při přechodu útočné modré je zastavil hvizd čárového na znamení ofsajdu.

18:50
    Hosté se ve třech neprosadili před Lalandem a propadli, domácí ihned obrací hru.

18:17
    Opět Ján Laco pozorný, tentokrát se o branku z pravého kruhu pokoušel Alexandr Kitarov, ale musel mířit doprostřed branky, neboť byl pod tlakem protihráče.

17:20
    Kristek žabičkou od hrazení našel v jízdě Matěruchina, jehož pokus Laco vyráží do rohu.

17:02
    Stas z Jefimenkem si za brankovou čárou vyměnili puk, druhý jmenovaný vybruslil ke kruhu a vyzkoušel pozornost Laca.

16:23
    Nahození Doněcku tečuje obránce Šinkevič do ochranné sítě.

15:53
    Po nahození ze středního pásma, puk Lalande raději přikryl. Neodvážil se jej rozehrát dál.

14:10
    RUSLAN FEDOTĚNKO vystřelil, jeho první pokus Lalande kryl. Hostující brankář vykryl i dorážku Wirtanen, ale na třetí pokus prvně jmenovaného hráče už nestihl reagovat. Asistence: Petteri Wirtanen.

13:44
    Domácí hrají obětavě, teď se jim za cenu pádu na led povedlo dostat kotouč alespoň do středního pásma.

13:10
    Jaroslav Kristek se chtěl dostat podél hrazení do útočného pásma, ale srazil se s čárovým rozhodčím, toho musel přijít zkontrolovat i lékař domácího týmu.

12:41
    Hra se vrátí před Laca, po nepřesné rozehře hostů se píská zakázané uvolnění.

12:35
    Po delší době si na kotouč sáhl i Ján Laco, který od modré zkrotil nahození Jevgenije Dadonova.

11:57
    Doněck je v pásmu Minska stále častěji.

11:08
    Kaznaděj zpracoval puk ve vlastním pásmu a poslal jej po hrazení tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

10:45
    Donbass opět nastěhován v pásmu svého soupeře.

10:10
    i domácí se potýkají s nepřesností při rozehrávce. Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Lalandeho.

09:57
    Přechod hostů přes útočnou modrou brzdí ofsajd.

09:45
    Doněck opět před Lalandem, ten se má co ohánět u své pravé tyče.

09:18
    Hra se přesunula do středního pásma.

07:50
    I domácí jsou v plném počtu, asi minutová přesilovka se Donbassu nepovedla.

06:45
    Hosté v plném počtu, domácí se budou bránit ve čtyřech mužích.

06:21
    Po střele Podhradského se puk u dostal Wirtanen, který zadovkou našel KYLE WILSONA, pro něhož nebyl problém trefit opuštěnou klec. Asistence: Petteri Wirtanen, Peter Podhradský.

05:50
    A síly na ledě se vyrovnají, za podražení bude pykat domácí Andrej Stas.

05:45
    Minuta přesilovky za námi a domácí se nemohou usídlit před Lacem.

04:45
    První vyloučení utkání. Teemu Laine (DON) dostává 2 minuty za sekání.

04:27
    Po obléhání domácí branky se puk dostal do středního pásma.

03:42
    Střela Piganoviče se k domácímu brankáři nedostala, i tak aspoň Doněck získal pásmo.

03:12
    Zakázané uvolnění Dinama, hra se vrátí před Lalandeho.

02:51
    Donbass se dostal do útočné třetiny, ale o kotouč ihned přišel.

02:40
    Tomáš Surový autorem další střely směrem na Jána Laca, tentokrát úspěšný brankář Doněcku.

01:09
    DMITRIJ MELEŠKO získal mna útočné modré kotouč, přešel přes obránce, na kruhu vystřelil na Laca a k údivu všech puk skončil za jeho zády. Asistence: Andrej Stas, Derek Meech.

00:45
    Prvním úspěšným zákrokem se prezentuje Ján Laco.

00:01

Vše je připraveno, můžeme začít.

Oba týmy jsou nastoupené na ledové ploše, hrají se hymny obou států, tedy nejprve ta ukrajinská, následovat bude i běloruská.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Šelepnjov) – Goroško, Krajíček, Meech, Filičkin, Šinkevič, Kaznaděj – Surový, Kaljužnyj, Irgl – Platt, Matěruchin, Kristek – Meleško, Stas, Jefimenko – Dadonov J. I., Pavlovič, Kitarov. Trenér: Andrijevskij.

HC Donbass Doněck: Laco (Djatlov) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Piganovič, Kolář, Razin, Silnickij – Dadonov J. A., Nedorost, Jakucenja – Wirtanen, Fedotěnko, Laine – Robitaille, Kašpar, Morozov – Blagoj, Varlamov, Torjanik. Trenér: Nazarov.

Rozhodčí: Buturlin, Olenin – Koposov, Otmachov.

Česká stopa

Za domácí hokejisty nastupují pravidelně Zbyněk Irgl (14Z- 1G + 5A) a Lukáš Krajíček, který je i nejproduktivnějším obránce svého týmu (14Z – 1G + 3A). Na soupisce je i Jaroslav Kristek, který zatím odehrál jediné utkání.
    Za hosty nastupuje v první formaci Václav Nedorost (12Z – 4G + 6A). Ve druhém útoku většinou nastupuje i reprezentační útočník Lukáš Kašpar (15Z – 4G + 6A).

To domácí jsou na tom ve stejné konferenci podstatně hůře. Se ziskem pouhých 17 bodů se krčí na 12. místě, když vyhráli za 3 body pětkrát, dvakrát prohráli v prodloužení a dokonce sedmkrát prohráli. Minsk v 15 odehraných utkáních dokázal vstřelit 29 branek, jeho konto bylo zatíženo 38 přesnými trefami.

Posledních 5 utkání:
    Minsk – Spartak Moskva 3:1
    Minsk – Záhřeb 2:3pp
    Minsk – Omsk 4:3
    Minsk – Jugra 5:3
    Minsk – Astana 2:5

Nejlepší bodovač týmu: Geoff Platt – 10 bodů (6+4).
    Nejlepší střelec týmu: Geoff Platt – 6 branek.

Hosté jsou po patnácti odehraných zápasech na 6. místě Západní konference, když získali 25 bodů. Tyto body získali za 7 vítězství za plný počet bodů, dvakrát vyhráli v prodloužení. V šesti případech odešli poraženi. Loňský nováček soutěže nastřílel svým soupeřům 42 branek a zároveň jich 32 inkasoval.

Doněck – Záhřeb 2:5
    Spartak Moskva – Doněck 2:1
    Jekatěrinburg – Doněck 0:3
    Doněck – Jekatěrinburg 4:2
    Doněck – Omsk 6:1

Nejlepší bodovač týmu: Maxim Jakucenja – 13 bodů (5+8).
    Nejlepší střelec týmu: Jevgenij Dadonov – 6 branek.

Dobré odpoledne vážení sportovní příznivci, dnes je na programu další utkání ruské nejvyšší hokejové soutěže s názvem Kontinentální hokejová liga. My se zaměříme na střetnutí Dinamo Minsk s Donbassem Doněck. Úvodní buly vhozeno v 16:30 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

David Sochor

Branky a nahrávky: 2. Meleško (Stas, Meech), 53. Meleško (Kaljužnyj, Goroško) – 7. Wilsopn (Wirtanen, Podhradský), 15. Fedotěnko (Wirtanen), 24. Torjanik (Blagoj, Varlamov), 33. Robitaille (Kašpar, Piganovič)

Rozhodčí: Buturlin, Olenin – Koposov, Otmachov