Olomouc – Warriors Brno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 2:1 (2:0 po s.n.)
Chomutov – Sparta 4:6 (kon.) | Třinec – Havířov 13:1 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 4:0 (kon.)
Ústí n/L – Písek 5:6 (kon.) | Žďár n/S – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:6 (1:1, 0:2, 3:3)
HC Sparta Praha
Neděle 13.10.2013, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezký říjnový den přeji všem příznivcům mládežnického hokeje. Budeme svědky zápasu mezi mladším dorostem chomutovských Pirátů a jejich stejně starými kolegy ze Sparty.

Mladší dorostenci Pirátů se nacházejí v tabulce západní skupiny ELIOD extraligy na druhém místě. Zaručují si tuto pozici 19 body, kterých dosáhli pěti výhrami v základní hrací době a dvěmi v prodloužení. Po sedmi kolech tak zůstávají neporaženi. V posledních zápasech zvládli zvítězit nad týmem Karlových Varů (4:2), Plzně (5:2) a Litvínova (6:3).

Nejproduktivnější hráči:
    Alan Lyszczarczyk 15 b. (8+7)
    Jaroslav Kulich 10 b. (6+4)
    Ladislav Dejmek 10 b. (5+5)

Mladí sparťané jsou v tabulce nad svým soupeřem, tudíž okupují první místo. Mládežníky Sparty zatím těší fakt, že všech sedm odehraných zápasů vyhráli v základní hrací době a 21 bodů jim zaručuje vedení v západní skupině extraligy. Poslední zápasy byly pro pražský tým gólově bohaté. V městském derby porazili Letňany (4:1), rozdrtili Písek (8:1) a hravě vyzráli na Kladno (9:0).

Albert Michnáč 20 b. (10+10)
    Tomáš Pšenička 11 b. (7+4)
    Jaroslav Chlouba 11 b. (2+9)

Piráti Chomutov: Polášek – Jírovec, Dvořák, Petržílka, Studený, Novák – Šilar, Lyszczarczyk, Svoboda J., Lauko, Kulich, Svoboda M., Polák, Palička, Dejmek, Hřebíček, Koblížek, Jindra, Chlan

HC Sparta Praha: Brízgala – Simotics, Janda, Kadlec, Eliáš, Hanuš, Kropáček, Sedliský – Martínek, Zídek, Šrámek, Pšenička, Chlouba, Safin, Komárek, Horský, Švarc, Hrala, Michnáč

Ještě jednou přeji příjemnou říjnovou neděli. Zápas se blíží, čeká se pouze na dokončení úpravy ledu. Čeká nás zajímavý duel mezi týmy, které se nacházají na prvních dvou příčkách západní skupiny ELIOD extraligy mladšího dorostu.

00:01

00:09
    Buly vyhráli domácí a začínají zpoza brány.

00:28
    První zavezení puku do pásma Pirátům nevyšlo, naopak se do útoku hnali hosté.

01:11
    Piráti právě vstřelili branku!
    První vážnější akce končí gólem, což je pro Piráty velké povzbuzení. Svoboda našel v mezikruží JANA JINDRU, který zakončil střelou na vzdálenější tyči. Asistence: Svoboda Matyáš, Svoboda Jan.

01:48
    Série ofsajdů na obou stranách. Následný výpad Pirátů přerušil brígala přikrytím kotouče.

02:07
    Po krátké akci domácích opět podržel puk sparťanský gólman.

02:48
    Janda se probíjel do pásma ale obsadili ho hned tři chomutovští hráči.

03:07
    Zakázané uvolnění Sparty. Vhazování po Brízgalovo pravici.

03:26
    Hned po buly se dopředu hnala Sparta. Ke střele se dostal Komárek ale brankář Polášek svůj tým podržel.

03:57
    Puk obdržel na modré Dvořák a hned střílel. Rozhodčí však pískal ofsajd.

04:29
    Lyszczarczyk se zkusil individuálně prosadit přes obranu Sparty. Nuspěl ale vybojoval alespoň přesilovku pro svůj tým. Za podražení odchází Hrala na dvě minuty.

05:08
    Chomutov se po vyhození Sparty snažil rychle dostat zpět do pásma. Zastavuje je ofsajd.

05:23
    V oslabení se ke střele dostal Pšenička a provětral Poláškovo betony. Na druhé straně to samé udělal Lyszczarczyk.

06:29
    Hosté v plném počtu. Piráti vážněji branku soupeře neohrozili.

06:43
    Do úniku mohl jít Chlouba ale v kritický moment mu utekl puk.

07:19
    Sparta právě vstřelila branku!
    Před bránu se přihrávka dostala k TOMÁŠI PŠENIČKOVI. Ten nedal Poláškovi šanci.

07:45
    Duel se nám srovnává. Sparta je teď nebezpečnější. Chloba na dvakrát nepřekonal z blízkosti Poláška.

08:49
    Sparťané za žádnou cenu nepouštějí Piráty do pásma. Skvěle teď brání pásmo a vše co přejde modrou hned posílají zpět.

09:53
    Jindra v šanci před bránou. Pálil však velmi mimo.

11:02
    Chloba zaváží puk do pásma a nahrává Švarcovi. Ten míjí.

11:46
    Hraje se teď rychlý hokej ze strany na stranu. Ale větší šance jsme se zatím nedočkali.

12:33
    Třeba se dočkáme šancí nyní. Za podražení odchází Chlán (CHM).

14:06
    Nepezpečně vystřelil Hrala. Puk se od mantinelu odráží k obráncům Chomutova a ty jej posílají mimo pásmo.

14:15
    Komárek teď srovanl u mantinelu jednoho z chomutovských.

14:38
    Domácí byli v plném počtu jen chvíly. Novák je vyloučen za vražení na hrazení.

15:10
    Aktivní Hrala opět napálil puk z prostoru před modrou čárou. Polášek byl však připraven.

15:43
    Zídek nadvakrát minul bránu svými peprnými střelami.

16:37
    Vážnější šance v přesilovce nepřichází. Polášek jistí puk v lapačce.

16:38

17:21
    Výhoda domácích končí. Podražení se dopustil Martínek (SPA).

17:43
    Chomutovští se v přesilovce pohybují mnohem rychleji než jejich kolegové.

18:20
    Sám na brankáře uháněl Michnáč. Polášek však vytáhl lapačku a poradil si s jeho nájezdem!

19:00
    Piráti usazeni v pásmu ale moc si rady nevědí. Zároveň začíná poslední minuta třetiny.

19:19
    Vyhození kotouče mimo hřiště, vhazování na středu.

19:20

19:37
    Zakázané uvolnění Sparty.

19:59
    Na závěr třetiny ještě jeden zákrok pro Poláška.

20:00

Úvodní třetina utkání končí. Do vedení se dostali krátce po začátku domácí a to zásluhou Jindry. vedení si drželi až do osmé minuty kdy je o vedení připravil Pšenička. Následoval krátký tlak Sparty a následně dlouhý úsek bez přerušení kde s vážnější šanci nevypracovala ani jedna strana. Ani v přesilovkách se týmy nedostali k vážnějším příležitostem. Uvidíme co přinesou další minuty zápasu. Druhá třetina začne přibližně ve 12:47.

20:01

20:15
    Akci zakládali hosté, byli však zastaveni již ve středním pásmu.

20:42
    Další akci hostů zastavuje ofsajd.

21:25
    Piráti se neusadili v pásmu soupeře a dopustili se i zakázaného uvolnění.

22:01
    Kolem brány se obtáčel Hrala. V nebezpečné šanci namířil puk vedle.

22:34
    Skákavá střela teď prolítla kolem Brízgalovo brány.

22:58
    Ofsajd sparťanů.

23:29
    Po straně unikal Martínek. Slabý pokus poslal mimo bránu.

23:57
    Kulich se hnal na bránu. Zakončil zrovna v okamžiku když byl tísněný obráncem a střela se nepovedla. Dobrou obranu oplatil obránci Sparty lehkým poplácáním hokejkou po zadní části těla.

24:59
    Domácí nezvládli vystřelit a sparťané se hnali do protiútoku. Polášek vše řeší včasným zákrokem.

25:22
    Rychlý rozjezd Pirátů směrem do pásma zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

25:53
    Bekhendový pokus Pšeničky se neujal. Piráti ihned dostali puk do sředního pásma. Zde jej převzal soupeř a vracel se s ním. Rozhodčí jej zastavil odpískaným ofsajdem.

26:50
    Souboj o puk u mantinelu. Lépe z něj vyhází Sparta.

27:17
    První pokus Polášek vyrazil ale následně jej bekhendovou střelou překonal JAROSLAV CHLOUBA a posílá tak svůj tým do vedení. Asistence: Komárek.

27:39
    Sparta je na koni. Bez větších obtíží se drží u branky soupeře.

28:32
    Piráti mají problémy dostat se z pásma. Po tvrdém hitu zůstal ležet na ledě jeden z chomutovských hráčů a jen těžce se zvedá na nohy. Za asistence ostatních odjíždí na střídačku.

28:44
    Pro doplnění jednalo se o Jakuba Lauka. Nyní se bude vylučovat. Za podražení si odsedí dvě minuty Dvořák (CHM).

29:46
    Dvě zakázané uvolnění za sebou. Sparťanům se nedaří přesně rozehrát.

29:52
    Nyní se pro změnu dostal puk až k Brázgalovi, který jej podržel. Piráti se zatím moc nezapotili.

30:32
    Horský poslal dělovku od modré ale mířil pouze na zadní mantinel. Od něj přistál puk na hokejce FILIPA ELIÁŠE. Odkrytá brána s pukem na holi pro něj znamenalo snadný gól. Asistence: Horský.

30:45
    Výborný zákrok Brízgali, který vychytal unikajícího Poláka!

32:30
    Sparta se evidentně nechce spokojit s dvoubrankovým vedením. Spoustu času tráví v útočné třetině.

33:03
    Hru opouští gólman Brízgala. Nahrazuje ho Hofmann.

33:26
    Z velké blízkosti dobýval bránu Safin. Neuspěl. Do hry se vrací brankář Brízgala, pravděpodobně potřeboval pouze upravit výstroj.

33:37
    Vyloučen Sfin (SPA) za podražení.

34:50
    Hosté jdou do tří! Za hákování je vyloučen Zídek.

35:08
    Chybu v kombinaci Pirátů trestá obránce výhozem přes celé hřiště.

35:32
    A opět vyhození.

36:05
    Lyszczarczykovu střelu blokují hokejky obránců.

36:50
    Hosté v plném počtu. Tlak domácích eskaloval, vše řeší přikrytím kotouče brankář.

37:28
    Piráti při chuti. Zůstávají v pásmu s snaží se o kombinaci. Sparťané je přerušují zakázaným uvolněním.

38:21
    Nahození chomutovského obránce podržel v lapačce Brízgala.

39:00
    Ostrou střelu Simonticse drží Polášek na hrudi. Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Puk se nebezpečně odrážel od bruslí sparťanských obránců. Situaci řeší přikrytím puku Brízgala.

39:44
    Opět puk doputoval k brankářovi Sparty a ten jej opět přikryl.

39:53
    Soubojem o puk u mantinelu pomalu končí druhá část hry.

40:00

Druhou třetinu jasně ovládli mladí hráči Sparty. Góly Chlouby a Eliáše jim do poslední části zaručují dvoubrankové vedení. Jak s nepříznivou situací naloží domácí Piráti? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně ve 13:36.

40:01

40:28
    Piráti se horko-těžko probíjeli dopředu. Snahu jim zastavuje obrana Sparty.

41:11
    Chomutov vyhodil kotouč až za bránu soupeře. Rozhodčí však neodpískla zakázané uvolnění.

41:45
    Příhrávku mezi kruhy obdržel ALAN LYSCZARCZYK a napálil puk do růžku brány! Asistence: Svoboda Jan.

42:41
    Sparta mohla opět odskočit ale po střele jednoho ze sparťanů puk trefil Poláška pouze do masky. Chomutov se osvobozuje zakázaným uvolněním. Poláška střídá v bráně Vecka.

43:44
    Chomutov teď tlačí své soupeře. Ránu od modré Brízgala podržel na hrudi. Do brány Pirátů se vrací Polášek po opravě masky.

44:11
    ...a připisuje si zákrok po rychlém výpadu Sparty.

44:36
    A je vyrovnáno! Kulich předvedl podobný gól jako před ním Lyszczarczyk. Obdržel přihrávku mezi kruhy a za jízdy vystřelil Pirátům vyrovnání. Asitence Palička, Dejmek.

44:55
    Po zakázaném uvolnění Chomutova se ke slovu dostává Sparta. Její snažení však končí pukem v ochranné síti.

45:45
    Sparta je lehce zaskočena. Piráti se teď jen díky nepřesnostem nedostávají k vážnější šanci.

46:14
    Icing Chomutova. Vhazování po levici Poláška.

46:28
    Kulich se rozjel do útočného pásma a prudce vystřelil. Trefil jen připravenou gólmanovu náruč.

48:13
    Hrálo se delší dobu bez přerušení. To však končí po ofsajdu Sparty.

48:38
    V dobré pozici obdržel přihrávku Polák! Byl však sražen k zemi a přesné zakončení se nekonalo.

49:17
    Chomutovským nevyšla rozehrávka a ztrácejí kotouč.

49:40
    A Sparta je opět ve vedení. VOJTĚCH KOMÁREK překonal brankáře a dává čtvrtý gól pro svůj tým. Asistence: Michnáč.

49:46
    Michnáč (SPA) vyloučen na dvě minuty.

50:42
    Zídek mohl jít do úniku ale stál v ofsajdu.

51:07
    Hřebíček střílel z uctivé vzdálenosti. Kotouč končí v lapačce gólmana Sparty.

51:46
    Hosté v plném počtu. Domácí stále nebezpečně kombinují.

52:11
    Do úniku se dostal Zídek. Ten dostal puk pod Poláška. Kotouč se pak záhadně objevil před ALBERTEM MICHNÁČEM a ten proměnil bez problémů. Asistence: Zídek.

52:51
    Piráti se nevzdávají a dále drží hosty zamčené v pásmu.

53:35
    Faul kolenem. Tohoto prohřešku se doustil Zídek (SPA).

53:43
    Do úniku mířil Michnáč! Puk mu v kritickém okamžiku odskočil a Polášek ho poslal do rohu kluziště.

54:07
    Piráti snižují! Gól vstříl FILIP PALIČKA. Ten se nejlépe zorientoval před bránou a poslal puk přesně do brány. Asistence: Kulich, Dejmek.

55:17
    Sparta hrála v šesti. Trest odpyká Martínek.

55:23
    Sparťané se osvobodili a mohli jít do úniku. Dva Piráti však složili k zemi unikajícího hráče.

55:58
    Sparta se osvobozuje.

56:17
    Dejmek trefuje pouze hruď brankáře! Sparta následně vyhazuje.

56:53
    Piráti se připravili o pásmo chybou v rozehrávce.

57:13
    Ofsajd domácích. Zároveň hosté v plném počtu.

58:11
    Do brány puk dotlačil JAROSLAV CHLOUBA a nejspíše tak rozhoduje o vítězi. Asistence: Komárek.

58:51
    Sparťané drží kotouč daleko od vlastní brány.

59:01
    Po zásahu rozhodčíhoi se vhazuje na půli.

59:17
    Rychlá akce chomutovských hokejsitů je rychle odražena.

59:47
    Puk za bránou Chomutova.

60:00

Byli jsme svědky divokého závěru zápasu kdy nejdříve srovnávali domácí nepříznivý stav. Hosté však odpověděli jak nejlépe mohli a zvládli udržet skóre o dvě branky až do samého konce. Sparta si tak pojišťuje své vedení ve skupině.

To je z dnešního přenosu vše. Přeji krásný zbytek podzimního víkendu a u jiných přenosů v budoucnu, nashledanou! (14:14:29)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 2. Jindra (Svoboda M., Svoboda J.), 42. Lyszczarczyk (Svoboda J.), 45. Kulich (Palička, Dejmek), 55. Palička (Kulich, Dejmek) – 8. Pšenička (Zídek), 28. Chlouba (Komárek), 31. Eliáš (Horský), 50. Komárek (Michnáč), 53. Michnáč (Zídek), 59. Chlouba (Komárek)

Rozhodčí: Šimánek – Majerčin, Kalbáč