Vítkovice – Třinec 2:3 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:4 (kon.) | Zlín – Liberec 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 4:1 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Rytíři Kladno
Pátek 18.10.2013, 17:30 • SD ARÉNA Chomutov • Tipsport extraliga

Viděli jsme pohledné utkání. Piráti Chomutov předvedli především v první třetině výborný výkon, v dalších dvou třetinách ale hosté dominovali a ve třetí třetině definitivně rozhodli o své výhře. To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:43:58)

60:00

59:11
    Kubinčák nezachytil přihrávku od Šuláka.

58:33
    Svoboda s Kaberlem vyloučeni za vzájemné sekání. Pokračuje se opět ve čtyřech hráčích.

58:04
    Oba celky v plném počtu.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Hosté v poklidu brání svůj náskok.

56:55
    Divíšek v samostatném úniku neuspěl, Chábera ho vychytal.

56:32
    Eberle protáhl Hanuljaka, ten vyrazil jen koncem betonu.

56:04
    Na domácí straně je vyloučen Pulpán za sekání, na hostující Doudera za napadení. Pokračuje se ve čtyřech hráčích.

55:19
    Piráti bojují v útočném pásmu, ale hostující obrana je pozorná.

54:26
    Divíšek překvapil svou střelou Cháberu, ten vyrazil jen okrajem lapačky.

54:08
    Treille dostal dobrou přihrávku, přesouvající se Hanuljak ale stihl zakročit.

53:24
    Piráti se snaží tlačit kotouč před bránu, moc se jim to ale nedaří.

52:46
    Kučný neobelstil Cháberu.

52:10
    Domácí fanoušci pokřikují: "My chceme Chomutov".

51:53
    Rudovský obral o kotouč Kämpfa.

50:54
    Rytíři si nyní dělají doslova, co chtějí. Patera měl před sebou odkrytou bránu, domácí obránce mu ale zablokoval hokejku.

50:13
    Havlíček nedokázal přehodit ležícího obránce.

Miroslav Kučera

Branky a nahrávky: 4. Hruška (Balej, Kučný) – 18. Kaberle (Patera), 31. Patera (Kuchler, Tenkrát), 45. Doudera (Dragoun), 47. Treille (Růžička)

Piráti Chomutov: Hanuljak – Malec, Krstev, Pulpán, Mrázek, Kučný, Mazanec, Šulák – Bartečko, Svoboda, Hřebejk – Kubinčák, Divíšek, Balej – Šagát, Sikora, Hruška – Mainer, Kämpf, Kaše
    Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, Majeský, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáš, Dalecký – Machač, Kuchler, Strnad

Rozhodčí: Turčan, Lacina – Komárek, Ondráček