Čeljabinsk – Mytišči 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 8:3 (kon.)
Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 18.10.2013, 17:00KHL

Hráči Lokomotivu Jaroslavl vítězí 2:1 v Nižněkamsku a ukončují svou sérii tří zápasů bez vítězství. Naopak Neftěchimik nebodoval už pošesté v řadě. Rozhodující moment přišel sedm minut před koncem, kdy o vítězství Lokomotivu rozhodl Jegor Averin.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12
    Střely na branku celkem – 34:30 (19:23:57)

60:00

59:52
    Hosté dostávají kotouč ze svého obranného pásma a hokejisté Neftěchimiku už dnešní zápas nezachrání.

59:34
    Oddechový čas domácích, kteří budou hrát bez brankáře! Vhazuje se před Sanfordem.

59:28
    But na ledě, hosté jsou kompletní, domácí mají na vyrovnání 32 vteřin.

59:10
    Další vyhození Lokomotivu...

58:45
    Beljakov chybuje na modré čáře a hosté vyhazují.

58:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale měli by střílet.

57:28
    Domácí dostávají velkou šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici odjíždí útočník Lokomotivu Anton But.

56:48
    Vyrovnání na hokejce měl Chochrjakov, který jel sám na Sanforda. Svou forhendovou kličku však nedotáhl do úspěšného konce.

56:31
    Oba týmy kompletní.

55:37
    Domácí zatím marně hledají cestičku do útočného pásma, hráči Jaroslavle aktivně napadají.

54:31
    Vyloučení na každé straně. Za domácí si dvě minuty odsedí Martin Cibák, za hosty Sergej Plotnikov.

54:31
    Chochrjakov od mantinelu nepřekvapil Sanforda. Následně se strhla před hostujícím brankovištěm šarvátka a rozhodčí se nyní radí o trestech.

54:01
    Domácí mají šest minut na to, aby odvrátili šestou porážku v řadě.

52:48
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hráči Lokomotivu se ujímají vedení! Rychlý protiútok hostí zakončil důležitým gólem JEGOR AVERIN – 1:2. Asistence: Sergej Plotnikov, Daniil Apalkov.

52:03
    Před branku se s pukem dostával Chochrjakov, v tísni ale nepřekonal Sanforda.

50:06
    Sám před brankářem se objevil Petrov. Zkusil Sudnicina vymíchat, ale ten nechal u tyče svůj beton.

49:08
    V posledních minutách přebírají iniciativu hráči Lokomotivu, kteří častěji zaměstnávají Sudnicina.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. J. Alševskij (Berezin, S. Alševskij) – 16. But, 53. Averin (Plotnikov, Apalkov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Šulakov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mnacjan – J. Alševskij, S. Alševskij, Kulikov – Osala, Cibák, Milovzorov – Tolpeko, Koukal, Polygalov – Chochrjakov, Jakimov, Taratuchin – Ljudučin.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov, Holos, Vasiljev, Višněvskij, Zotov, Jakovlev – Plotnikov, Averin, Apalkov – Černikov, Ullström, Petrov – Redlihs, Kapustin, But – Chlopotov, Galimov, Malcev – Koreněv.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Metalnikov, Sirotkin