Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhřeb 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Doněck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (4:3 po s.n.)
Amur Chabarovsk
2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Avangard Omsk
Pondělí 21.10.2013, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

Z mé strany vše, u KHL brzy nashledanou. (12:10:48)

Avangard rozhodl o svém vítězství prakticky už po první třetině, a když po 22. minutě vedl dokonce už 5:0, nebylo co řešit. Následné slepené góly Amuru ze druhé a třetí třetiny byly už naprosto k ničemu. Říhovo mužstvo vyhrálo zaslouženě, bylo neuvěřitelně produktivní, za to Petružálek a spol. by se měli nad svým výkonem určitě zamyslet.

60:00

59:20
    Velký závar před Garonem na závěr utkání! Pumelici Loginova stačil vyrazit betonem hostující gólman, který spolu s obránci polapil i nasáledné dvě dorážky soupeře!

58:17
    Berdnikov posílal přihrávku skrz brankoviště, nikdo z jeho spoluhráčů jí ale nevyužil.

57:56
    Oddechový čas pro hosty.

57:13
    Korotkovovi se podařilo puk vrátit na Tarasova na bližší tyč, kde domácí útočník tečoval. Puk minul branku Garona o kousek.

56:29

55:41
    Jerjomin opět jen smutně kouká, jak se puk blíží po vyhození soupeře k jeho brance. Amur zatím tuhle početní výjodu nehraje dobře.

55:16
    Garon proti skryté střele zasahuje, následně se hostům daří i vyhodit touš do bezpečí.

54:29
    Říha je pořádně rozzlobený na rozhodčí. Kosticyn (OMS) fauloval, opět je z toho podle mužů v černém držení.

54:03
    Na tribunách to jenom zahučelo. Muršak zase svou typickou stahovačkou do forhendu obehrál obránce a pak vystřelil, jeho pokus šel těsně mimo.

52:40
    Lugin už neměl dostatek sil, aby puk dojel. Hosté se už pouze a jen brání, nechtějí připustit nějaké drama.

51:20

50:03
    Amur se mohl na tomhle momentu chytnout, zatím se mu ale nedaří více zmáčknout svého soupeře. Uvidíme, jak se vyvine další část přesilovky.

49:20
    A hosté budou hrát další oslabení. Garon (OMS) se totiž dopustil přestpku proti pravidlům. Trest za něj odsedí Kazakov.

48:59
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Z takové nenápadné akce domácí snižují, dokončili úspěšně krátkou přesilovku. Do konce utkání je ještě hodně času, aby se s výsledkem něco udělalo. Ježov z levého kruhu vystřelil a TIMOFEJ ŠIŠKANOV před Garonem chytře tečoval. Asistence: Denis Ježov, Jevgenij Korotkov.

48:35

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 29. Stěpanov, 49. Šiškanov (Ježov, Korotkov) – 2. Kosticyn (Frolov), 7. Ivanov (Kvaša), 8. Ljamin (Frolov, Kosticyn), 22. Kosticyn (Frolov), 22. Kazionov (Blaťák, Popov)

Amur Chabarovsk: Järvinen (8. Jerjomin) – Reese, Salcido, Bykov, Těrjajev, Ježov, J. Loginov, Bilalov – Petružálek, Korotkov, Junkov – Muršak, Šiškanov, Stěpanov – Lugin, Tarasov, Litovčenko – Dubinin, Klimčuk, Smurov
    Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Pivcakin, Ljamin, Blaťák, Baranka, Jegoršev, Vorobjov, Lukjančikov, Děrvuk – Sjomin, Frolov, Kosticyn – Kazakov, Popov, Kazionov – Ivanov, Kvaša, Kalinin – Pjanov, Berdnikov, Machanovskyj

Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Kučava, Novikov