Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhřeb 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Doněck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (4:3 po s.n.)
Admiral Vladivostok
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 21.10.2013, 11:00 • Admiral Vladivostok • KHL

To je pro tuto chvíli vše, hezký pondělní den. (13:20:57)

Duel totiž skončil výsledkem 1:3. Hosté odehráli dobrý zápas, nikam se příliš nehnali, a když se urodila možnost zahrozit z brejku, povedlo se to s naprostou bravurou. Dva góly dal Dmitrij Upper, který celý zápas se svou formací zaměstnával Lundströma. Domácím nelze upřít snaha, jenže s jedním vstřeleným gólem se nehraje lehce. Tak tedy tři body pro Barys Astana.

60:00

59:37
    Tak přeci jen Lundström vyjel ze své brány a domácí to zkusil v šesti. Jenže to nebylo nic platné.

59:36
    Duel se už jen dohrává, je jasné, že tři body získá Barys Astana.

58:37
    Admiral to už zřejmě nezkusí, dohraje zápas v pětici.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí části, gólman Lundström je stále ve své kleci.

57:11
    Bortnikovova střela z otočky nemohla Ahonena překvapit. Nebyla nikterak prudká.

56:56
    Domácí Bergfors nahodil do pásma a alespoň získal vhazování.

56:15
    V přesilovce hostů se nic nestalo, Drugov je zpátky na hrací ploše.

55:15
    První minuta z trestu je fuč, hraje se ve středním pásmu.

54:37
    Je jasné, že se nikam nepohrnou, což dokazují.

54:15
    Viktor Drugov vyloučen za podražení, hosté budou hrát přesilovku.

53:48
    Bortnikovu střelu kryje Ahonen, kterému ale smolně vypadl kotouč z lapačky. Poté mu však pomohla obrana a vyhazuje puk daleko pryč.

53:15
    Něco přes šest minut do konce a Barys stále drží zkušeně puk co nejdál od své brány. V útoku v této třetině skoro nebyl, přesto převedl smrtící akci, jenž znamenala třetí gól v síti Lundströma.

52:17
    Nejde to. Ani Pervušinova rána neproletěla za záda brankáře Ahonena, který byl znovu pozorný.

51:47
    Nepřesnou střelu vyslal Lisin, kotouč se jen otřel o mantinel.

50:56
    Ačkoliv je stále o co hrát, času je dost. Ale nedaří se vsítit nějakou tu branku.

49:48
    Teď už to bude pro domácí hodně složité.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 24. Bortnikov (Drugov) – 7. Upper (Puškajrov, Ruděnko), 31. Panšin (Rachmanov), 49. Upper (Puškajrov, Ruděnko)

Admiral Vladivostok: Lundström (Ivannikov) – Osipov, J. Antropov, Porseland, Těrnavskij, Poleščuk, Zemčjonok, Kostromitin – Lisin, Bergfors, Schütz – Gynge, Nikitěnko, Ugarov – Drugov, Bortnikov, Gračjov – Kuzněcov, Barbašev, Pervušin.
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov) – Litviněnko, Lundin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov, Grebešnikov – Bochenski, Dawes, Boyd – Ruděnko, Upper, Puškajrov – Starčenko, N. Antropov, Žajlauov – Rachmanov, Panšin, Poliščuk.

Rozhodčí: Kiseljov, Kulakov – Zacharenkov, Sivov