Úterý 29.10.2013, 16:00 • Tatneft Aréna, Kazaň (kapacita 8800 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (18:41:43)

Střely na branku: 42:30
    Trestné minuty: 8:8
    Vyhraná vhazování: 41:26
    Přesilové hry: 3/4-2/4

Nejvíce střel: Michajl Varnakov 6 – Gleb Klimenko, Vjačeslav Soloduchin a Anton Koroljov 4
    Nejvíce času na ledě: Ilja Nikulin 25:42 – Branislav Mezei 24:53

Branky a nahrávky: 20. Varnakov (Medvěděv, Burmistrov), 22. Stapleton (Medvěděv, Heshka), 31. Svitov (Osipov, Nikulin), 50. Bodrov (Medvěděv, Heshka) – 34. Koroljov (Šitikov, Malevič), 37. Koroljov, 41. Klimenko (Šitikov, Backlund), 47. Soloduchin, rozh. náj. Šitikov. Rozhodčí: Bělov, Vasiljev – Koposov, Putilin.

Dnešní utkání dlouho probíhalo dle předzápasových prognóz, v závěru první třetiny poslal Kazaň do vedení v dvojnásobné přesilové hře Michajl Varnakov.

Ve druhé třetině AK Bars postupně navyšoval svůj náskok, v dalších přesilových hrách se prosadili Tim Stapleton a Alexander Svitov.

Poté ale přišla one man show v podání Antona Koroljova, který nejdříve využil přesilovou hru, aby posléze unikl všem domácím hráčům a svůj nájezd zakončil bravurním bekhendovým blafákem.

Hned v úvodu třetí třetiny navíc srovnal skóre Gleb Klimenko. Ve 47. minutě Čechov dokonal obrat, když se trefil Vjačeslav Soloduchin.

Domácím se ale ještě podařilo vyrovnat, v 50. minutě se prosadil Jevgenij Bodrov. Do konce třetí třetiny už žádná branka nepadla, utkání tak za stavu 4:4 dospělo do prodloužení.

Ani nastavený čas o vítězi dnešního zápasu nerozhodl, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl Dmitrij Šitikov o výhře Viťazu Čechov 5:4!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Viťaz Čechov.
    Autorem branky je DMITRIJ ŠITIKOV.

A nedává! Ivančik si i s jeho nájezdem poradil s bravurou a vychytal tak svému týmu vítězství, Čechov vítězí!

Tim Stapleton už musí dát.

Parádní kličkou Šitikov poslal Barulina úplně na druhou stranu a puk poslal do odkrytého místa, Čechov se ujímá vedení!

Dmitrij Šitikov je dalším v pořadí.

Rozvážný nájezd zakončil střelou do Ivančika.

Co Alexander Burmistrov?

Klimenko se snažil vystřelit mezi nohy, Barulin si tento prostor pohlídal.

Za hosty jako první pojede Gleb Klimenko.

Vincour se svým blafákem do bekhendu neuspěl. V brance Čechova se na nájezdy představuje Jevgenij Ivančik!

Nájezdy začnou domácí, konkrétně Tomáš Vincour.

Samostatné nájezdy začínají.

Backlund ustál závěrečný tlak domácích, ani prodloužení tak nerozhodlo o vítězi dnešního utkání mezi Kazaní a Čechovem, po krátké časové odmlce kvůli úpravě ledu začnou samostatné nájezdy.

Adam Lacek

Ak Bars Kazaň: Barulin (Biljalov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Tokranov, Jarullin, Osipov – Těreščenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Bourque – Bodrov, Tkačjov, Lukojanov – Fajzullin
    HC Viťaz Moskevská oblast: Backlund (Ivančik) – Chafizullin, Malevič, Mezei, Selezňov, Golovkov, Pyett, Tatalin, Kudinov – Soloduchin, Koroljov, Rybakov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Mamin, Rybin, Makejev – Hennessy, Afinogenov, Ivanov

Rozhodčí: Bělov, Vasiljev – Koposov, Putilin