Spišská N. Ves – Michalovce 3:6 (kon.) | Prievidza – Prešov 1:3 (kon.) | SR 18 – Lipt. Mikuláš 0:4 (kon.)
Topoľčany – Bardejov 4:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Senica 1:4 (kon.) | Detva – Trnava 2:0 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
HC Dukla Senica
sk Pátek 01.11.2013, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR)

A je dobojované. Domácim sa napokon podarilo stretnutie zdramatizovať, ale Dukla pridala dva góly a poistila si víťaztvo. Ďakujem za pozornosť, z Považskej Bystrice sa lúči Matúš Kubala. (20:11:32)

60:00

59:30
    Už sa asi nič neudeje.

58:57
    Kluka nepríjemne narazil o mantinel, odchádza na striedačku.

58:19
    Za podrazenie odchádza na dve minúty opäť domáci a to Ligas.

57:49
    Senica dala gól!

EDUARD ŠEDIVÝ sa z ničoho nič ocitol sám pred Nagyom a zvyšuje náskok na 4:1!
    Asistencia: Bez asistencie

57:30
    Škoda, domáci tlak sa zrejme utíši, za podrazenie odchádza na dve minúty Valach.

56:15
    Z pravej strany skúšal Kostelanský, no Peksa pozorný!

52:30
    Domáci vyvíjajú tlak a fanúšikovia sa zobudili.

51:25
    Považská Bystrica dala gól!

A ten prichádza! SLAVOMÍR HRIŇA prestrelil z modrej čiary Peksu. Dobrú robotu spravili Tvrdoň a Kostelanský, tí si hostí doslovne rozobrali a strelcovi nestálo v ceste nič, len bezmocný brankár!
    Asistencia : Tvrdoň, Kostelanský

50:24
    Ivičič na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Publikum ženie domácich k prvému gólovému zápisu.

50:18
    Nagyho neprekonal pred bránou voľný Šedivý a následne ani Kluka z dorážky!

49:10
    Tvrdoň minul bránu z peknej pozicie.

47:31
    Hostia v plnom počte.

45:59
    Balušík strelil od modrej do pravého betónu Peksu, panteri tlačia!

45:31
    Sajdl si ide odsedieť dve minúty za podrazenie a nasleduje presilovka domácich.

45:24
    Domáci v plnom počte.

44:15
    Šedivý páli od modrej, skvelý Nagy vyráža betónami!

43:40
    Senica tlačila ale panteri sa oslobodzujú.

43:24
    Vylúčenie domácich. Za hákovanie odchádza na dve minúty Tvrdoň.

40:22

Zpoza brány Surovka našiel voľného ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA, ktorý nekompromisne vystrelil do ľavého, horného rohu Nagyovej brány!
    Asistencia : Surovka

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina nám priniesla zvýšenú aktivitu domácich. Aj keď panteri svoju hru zlepšili a dokázali súpera viackrát zatlačiť, dvojgólový náskok neznížili. Podarí sa v poslednej tretine obrat snov, alebo si Senica postráži tri body ? To sa dozvieme o chvíľu v záverečnej dvadsaťminútovke, ktorá o chvíľu začne.

Tretia tretina začne približne o 11 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:11
    Domáci a hostia v plnom počte.

37:50
    Voľný hráč na modrej čiare Šedivý, strieľal na Nagyho a ten chytá dnes výborne!

37:11
    Výlučenie na oboch stranách, domáci Koleda sekol Kalináča a ten následne trafil vysokou hokejkou Koledu. Obaja si idú odsedieť trest na dve minúty, hrať sa bude 4 proti 4.

36:05
    Balušík skúšal pozorného Peksu od modrej tvrdou strelou!

35:19

34:52
    Domáci sa nevedia dostať k strele.

33:19
    Ivičič nepríjemne fauloval kolenom domáceho kapitána Koledu, ktorý ležal chvíľu na ľade v kŕčoch. Ivičič na dve minúty za faul kolenom.

32:35
    Kostelanský si krásne prešiel cez dvoch a nebezpečne vystrelil! Peksa vyťahuje semafór!

30:50
    Koleda teraz môže banovať,100%-tnú šancu z medzikružia trafil priamo do brankára Peksu.

29:30
    Šuda nebezpečne vystrelil od modrej a Peksa mal problém, ale domáce publikum nerozveselil.

29:04
    Hra prevažne v strednom pásme.

27:09
    Penák skúšal prekonať brankára domácich z medzikružia, ale bezúspešne, mladý talent chytá do lapačky.

26:15
    Hneď z trestnej vyštartoval Kudlej, ktorý sedel dve minúty za Fila a preveril Peksu z pravej strany.

26:08

25:59
    Jarolín bol sám pred Nagyom, ale bezmocný, brankár domácich chytá vynikajúco.

25:25
    Domáci Duklu k ničomu nepúšťajú.

24:08
    Šúrek po škaredom zákroku Fila, chvíľu ostal ležať, ale všetko je nakoniec v poriadku. Filo dostal za napadnutie hlavy a krku 2+10.

22:46
    Už druhý nešetrný zákrok hostí na domácich, rozhodcovia nepískajú.

22:55
    Salajka skúšal od modrej, pozorný Nagy.

21:56
    Mikolášek strieľal do prázdnej brány, ale proti bol neuveriteľný Nagy!

21:07

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme nevideli mnoho akcie, zápas je skôr nervózny a vidieť mnoho faulov. Uvidíme čo prinesie druha tretina, ktorá začne o 10 minút.

17:47
    Hráč Senice Surovka, zbytočne hákoval v útočnom pásme.

16:47
    Filo opäť na tresnú lavicu, tentokrát za hákovanie.

12:47
    Kombinácia Senice pred bránov v podaní Šalky, Ivičiča a zakončujúceho DUŠANA KLUČIARA!
    Asistencia : Ivičič, Šalka

08:50
    Senica tlačí, Nagya vyskúšal Salajka od modrej.

08:33
    Menšia šavátka pred Nagyom.

07:25

Méry krásne našiel voľného FILIPA SUROVKU, ktorý sa nemýlil do odkrytej brány.

4:30
    Senica tlačí, strela za strelou, v podaní hosťujúcich obrancov Šedivého a Salajky, skvelý Nagy.

3:40
    Vynikajúci zákrok Nagya.

2:00

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pekný večer ešte raz všetkým hokejovým fanúšikom. Dnes sa v domácej bráne predstaví mladý talent – Nagy, kapitán domácich už tradične – Koleda. Bránku hostí bude zastupovať opora Senice – Peksa a mužstvo bude viesť muž s "Céčkom" na hrudi – Vaškovič.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Nagy – Šuda, Filo, Balušík, Hriňa, Dubeň, Sluka – Koleda, Slávik, Valach – Tvrdoň, Kostelanský, Ižvolt – Ligas, Ftorek, Kudlej – Kršjak

HC Dukla Senica: Peksa – Šedivý, Salajka, Ivičič, Janík, Reissmuller, Gula, Daráš – Vaškovič, Surovka, Méry – Sajdl, Jarolín, Šúrek – Penák, Kluka, Mikolášek – Klučiar, Kalináč, Šalka.

Rozhodca: Pišťanský – Vido, Valko

Príjemný, sviatočný a hokejovo naladený večer z Považskej Bystrice. Dnes pokračuje 1HL svojím 16. kolom. Dnes sa nám predstavia tímy z odlišných koncov tabuľky a to domáci tím HK 95 Považská Bystrica, ktorý bude hostiť HC Duklu Senica. Zápas začne o 18:00.

HK 95 Považská Bystrica:
    Domáci sa nachádzajú na nelichotivom 10. mieste so ziskom 15 bodov. V tejto sezóne Panteri dokázali v hracom čase vyhrať len štyri krát a raz po predĺžení. Aj keď v posledných zápasoch preukázali herný pokrok, keď na ľade Bardejova, favorita celej ligy, prekvapili a vyhrali 3:2. V poslednom zápase sa im zase skoro podaril obrat snov, keď v Michalovciach z 0:3 otočili na 3:3. Nakoniec však inkasovali štvrtý gól, na ktorý už odpovedať nedokázali. Uvidíme, či im domáce prostredie prinesie na hokejky potrebné šťastie. Proti obrovskému favoritovi ho budú potrebovať.

HC Dukla Senica :
    Dukla sa po 15 odohraných zápasoch nachádza na vynikajúcom druhom mieste, so ziskom 35 bodov a stratou štyroch bodov na lídra tabuľky z Bardejova. Seničania si v tejto sezóne pripísali celkovo 11 víťazstiev v riadnom hracom čase, jednu výhru po predĺžení a tri prehry. V poslednom domácom zápase Dukla podľahla Prievidzi 0:1. Dnes si zakopnutie bude chcieť určite odčiniť plným bodovým ziskom.

Ak domáci budú pokračovať v hre a tempe z posledných zápasov, tak nás čaká napínavý duel, v ktorom favorita zo Senice určite potrápia. Ešte raz prajem pekný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Matúš Kubala

Branky a nahrávky: 52. Hriňa (Tvrdoň, Kostelanský) – 8. Surovka (Méry), 13. Klučiar (Ivičič, Šalka), 41. Vaškovič (Surovka), 58. Šedivý

Rozhodčí: Pišťanský – Vido, Valko