Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Riga 0:1 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Mytišči – Lev 0:4 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)
Minsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Doněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (1:0 po s.n.)
Avangard Omsk
4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 01.11.2013, 13:00KHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (15:09:58)

Je dobojováno. Ve třetí třetině jsme branku neviděli, skóre tak určila převážně třetina druhá. Domácí byli v zápase lepším týmem a po zásluze si tak nechají všechny body doma.

60:00

59:35
    Hosté bojují o puk v útočném pásmu, čas však rychle kvapí.

58:48
    Kazakov se neskutečně proháčkoval až před hostujícího brankáře, který již jen seděl. Domácí útočník zamířil do horní části brány, hostující brankář však reflexivně mrskl lapačkou a vychytal stoprocentní šanci domácího týmu.

58:15
    Koukal na hranici brankoviště mohl dorážet do poloprázdné brány, trefil však jen skvěle se přesouvajícího se Garona.

58:01
    Puk se po teči dotkl ochranné sítě, dvě minuty před třetí sirénou nás tak bude čekat další buly po pravici Garona.

57:55
    Blaťák inkasoval úder holí do obličeje, rozhodčí ale situaci neviděl a vylučovat se tak nebude.

57:35

57:20
    Přesilová hra se Neftěchimiku Nižněkamsk nedaří. Domácí cíleně kráčí ke svému vítězství.

56:48
    Hosté se znovu nedokázali udržet v útočném pásmu a domácí se tak mohou osvobodit.

56:14
    Domácí se zatím dobře brání a nepouští hosty vůbec do tlaku.

55:35
    Za vražení na hrazení je vyloučen domácí Jegoršev.

54:45
    Oddechový čas pro domácí.

53:50
    Milovzorov napřáhl u pravého mantinelu, Garon znovu na svém místě. Poslední okamžiky si brankář Osmu na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.

53:20
    Koukal to zkusil z levého křídla bez přípravy, Garona ale nepřekvapil.

52:14
    Milovzorov pálí z levého křídla, jeho střele ale chybělo pár centimetrů k dokonalosti.

51:54
    Hostující Chorchrjakov se nepříjemně srazil s Blaťákem, po rychlém ošetření by však měl být v pořádku.

50:49
    Pokus Taratuchina z pravého křídla, Garon připraven.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 4. Kazjonov (Žerbecov, Berdnikov), 25. Kosticyn, 31. Kosticyn (Kuljaš, Ivanov), 32. Popov (Frolov, Kosticyn) – 36. Taratuchin (Ljudučin, Jakimov), 38. Bělov (Tolpeko, Jakimov)

Avangard Omsk: Garon (Mezin) – Baranka, Blaťák, Kuljaš, Pivcakin, Lukančikov, Vorobjov, Jegoršev, Miljukov – Popov, Pěrežogin, Kazakov – Semin, Kosticyn, Frolov – Kurjanov, Růžička, Ivanov – Žerbecov, Berdnikov, Kazjonov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Šulakov, Ščitov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Beljakov – Osala, Koukal, Milovzorov – Ljuduchin, Taratuchin, Jakimov – Tolpeko, Cibák, Polygalov – Chorchrjakov, Kulikov, Komaritsij, Alševskij.

Rozhodčí: Kadrjov, Vasiljev – Sadovnikov, Šeljanin