Benátky n/J – Olomouc 2:0 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 5:2 (kon.)
Most – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 2:1 (kon.) | Beroun – Havlíčkův Brod 0:2 (kon.)
Kadaň – Šumperk 2:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 09.11.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den , ještě jednou vítejte u dnešního zápasu dvacátého kola první hokejové ligy mezi domácí Duklou Jihlava a českobudějovickým Motorem.

První liga se blíží do své poloviny a utkání Jihlavy s Českými Budějovicemi bude bezesporu šlágrem dvacétého kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže.

Dukla Jihlava se nachází v tabulce na výborném druhém místě, když ztrácí pouhé čtyři body na vedoucí Mladou Boleslav. Oproti loňskému roku má po 19. kolech o jedenáct bodů více.

V dosavadním průběhu sezony Dukla podlehla po šedesáti minutách zatím jen třikrát – v Mladé Boleslavi, doma s Havlíčkovým Brodem a v sedmnáctém kole v Ústí nad Labem, kde přerušila osmizápasovou sérii bez porážky. Prohra s Ústím je ale zapomenuta, v předchozích svou zápasech totiž jihlavští hokejisté porazili dva hlavní favority první ligy – Mladou Boleslav doma a venku Olomouc.

Dukla Jihlava celkem:
    19 zíúasů: 15 výher (z toho 2 v prodloužení a 3 na njezdy), 1 porážka v prodloužení a 3 prohry – skóre 68:43, 41 bodů.

Dukla Jihlava doma:
    9 zápasů, 8 výher (z toho jedna v prodloužení a jedna na nájezdy) a jedna porážka – skóre 35:20, 22 bodů – 3. místo v tabulce domáccíh zápasů.

Pokus jsem u Dukly srovnal, že v letošní sezoně nasbírala více bodů než loni, těžko pak srovnávat loňskou sezonu z pohledu HC Motor České Budějovice s tou letošní. Souvislosti musí být každému jasné a je zbytečné je sálodlouze omýlat – loni ještě českobudějovický klub hrál extraligu.

V dosavadním průběhu sezony jsou Budějovičtí na osmém místě tabulky a pohybují se na hraně postupu do play-off. Nově vytvořený tým podává zatím poměrně nevyrovnané výkony a střídá vítězné zápasy s porážkami.

Bilance HC Motor České Budějovice
    19 zápasů: 9 výher (z toho dvě v prodloužení a jedna na nájezdy), jedna prohra na nájezdy a 9 porážek, skóre 46:45, 25 bodů.

Bilance HC Motor České Budějovice venku:
    9 utkání: 2 výhry, jedna prohra na nájezdy a 6 porážek, skóre 16:26, 7 bodů – což přisuzuje Jihočechům 12. místo v tabulce venkovních zápasů.

Posledních pět zápasů obou týmů:

HC Dukla Jihlava:

Olomouc – Jihlava 2:4 (1:0, 0:1, 1:3).
    Jihlava – Mladá Boleslav 5:2 (2:1, 2:1, 1:0).
    Ústečtí Lvi – Jihlava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1).
    Jihlava – Most 4:3 sn. (1:0, 2:1, 0:2, 1:0).
    Benátky – Jihlava 3:4 pr. (2:3, 0:0, 1:0 – 0:1).

HC Motor České Budějovice:
    Motor – Beroun 6:2 (2:0, 1:1, 3:1),
    Litoměřice – Motor 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).
    Motor – Kadaň 6:2 (2:0, 0:1, 4:1).
    Šumperk – Motor 4:2 (1:0, 1:0, 2:2).
    Motor – Třebíč 5:4 sn. (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)-

První vzájemný zápas na jihu Čech vyhrál Motor až v prodloužení. Po šedesáti minutách hry se nerozhodlo a dokonce nepadl ani gól. Ten rozhodující vstřelil hned v první minutě prodloužení domácí hokejista Antonín Melka (přihrávky: Kotalík, Novák).

Před výbornou kulisou (utkání sledovalo 3771) měla Dukla více šancí strhnout vítězství na svoji stranu, což neopomněl přiznat ani domácí kouč Radek Bělohlav: „Ve třetí části to bylo opatrné, ale dneska řekněme, že opravdu vyhrál šťastnější".

Uvidíme, kolik diváků si najde cestu dnes na Horácký zimní stadion, nicméně je dost dobře možné, že bude atakována hranice tří tisíc diváků – čemuž mohou výrazně napomoci fanoušci Českých Budějovic, kterých se do Jihlavy chystá kolem dvou stovek.

Zdravím také do finského Tampere, kde bude dnešní zápas sledovat manažer posledních tří ročníků mládežnické česko-finské hokejové školy, Hannu Tyry.

Trocha statistiky:

Nejproduktivnější hráč:
    Dukla:
    Tomáš Čachotský, 22 zápasů, 32 bodů (10+22).
    Motor: Aleš Kotalík, 19 zápasů, 11 bodů (4+7).

Nejlepší střelec:
    Dukla: Adam Zeman, 15 gólů v 19 zápasech.
    Motor: Marek Vaniš, 5 gólů v 17 zápasech.

Nejvíce asistencí:
    Dukla: Tomáš Čachotský, 22 asistencí v 19 zápasech.
    Motor: Aleš Kotalík, 7 asistencí v 19 zápasech.

Nejproduktivnější bek:
    Dukla: Jiří Dobrovolný – 19 zápasů, 7 bodů (1+6) a Matić Podlipnik – 17 zápasů, 7 bodů (1+6). Matić Podlipnik dnes nenastoupí, je na soustředění slovinské reprezentace v Bledu.
    Motor: Jiří Moravec, 11 zápasů, 6 bodů (2+4).

Nejtrestanější hráč:
    Dukla: Petr Mocek a Tomáš Čachotský, 28 trestných minut.
    Motor: Zdeněk Ondřej, 37 trestných minut.

Bilance + / – :
    Dukla: Tomáš Čachotský, +18; Patrik Přidal, Ondřej Malec, Martin Kuříkto a Martin Jícha všichni – 2.
    Motor: Antoní Melka a Jiří Moravec + 4; Miroslav Třetína – 8.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Čermák, Čáp, Jícha M., Dobrovolný (A), Urbanec, Kaláb, Kotvan, Štebih – Jícha L., Hubáček, Přidal, Vysloužil, Zeman, Kuřítko, Seman, Krupka, Kadlec, Čachotský (C), Malec, Důras. Trenér: Petr Vlk.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kúdela) – Moravec, Novák (A), Chmelíř, Prokop, Posmyk, Boháč, Kříž – Švec, Kotalík (C), Přibyl, Ferebauer, Vaniš, Šachl (A), Pitule, Skuhravý, Ondřej, Šperger, Kuchejda, Třetina, Melka. Trenér: Radek Bělohlav.

Rozhodčí: Vampola – Šperl, Zíka.

Ochozy Horáckého zimního stadionu se plní, čtvrt hodiny před zápasem byly vidět u pokladen dlouhé fronty.

Od začátku o sobě dávají slyšet jak fanoušci Motoru, kterých je zde letmým odhadem zhruba 150, tak kotel domácích.

Motor a Jihlava, zní z obou sektorů po tom, co hlavní rozhodčí Jaromír Vampola spolu s čárovými sudími Martinem Šperlem a Michalem Zíkou vjíždějí na led.

Hosté nastupují na led.

Také Dukla již přijíždí za hlasité podpory svých fanoušků a za vytažení megadresu Dukly na led.

00:01

00:16
    Nahození Čachotského od modré kryje Halmoši.

00:46
    Důras to zkoušel z pravého kruhu z většího úhlu, ale Halmoši opět kryje puk.

00:58
    Lukáš Jícha po buly ještě zachytil puk na modré, ale Dukla vzápětí o puk přišla a nyní se hra na chvíli stěhuje před Ritticha.

01:27
    Ale také hosté se dlouho před gólmanem Dukly neudrželi.

02:10
    Třetina se pokoušel uvolnit se za brankou Ritticha, ale přihrávku pro své spoluhráče neadresoval přesnou.

02:38
    Z protiútoku pak mířil Zeman vedle levé tyče.

02:56
    Motor si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je Michal Důras (JIH) na dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 1-0.

03:08
    České Budějovice se hned po buly nastěhovaly před Ritticha, rána Posmyka od modré ale mířila mimo.

03:36
    Po další střele od modré v podání Prokopa se k dorážce dostával Feuerbauer, ale Rittich spolehlivě kryje.

03:52
    Dukla se hned po buly osvobozuje.

04:04
    A další útok hostů končí na útočné modré, kde se hráči Motoru nedohodli a Dukla posouvá puk do středního pásma.

04:33
    Ondřej ranou od modré trefil Malce, který po tom, co se Dukla osvobodila, odkulhal na střídačku.

04:56
    Dukla v plném počtu.

05:12
    Krátce po konci oslabení ujel hostující obraně po levé straně Kadlec a z levého kruhu vystřelil. Halmoši puk skryl do výstroje.

05:22
    Po buly rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

05:33
    Od modré již napřahoval ke střele Kotvan, ale nakonec se k pokusu ohrozit svatyni Halmošiho nedostal.

05:50
    Protiútok hostů tři na tři končí špatnou přihrávkou Motoru.

06:06
    Na stadionu skutečně vládne skvělá atmosféra, kterou by oběma prvoligovým týmům mohli závidět leckde v extralize.

06:32
    Důras se ocitl na vrcholu pravého kruhu zcela volný, popojel si kousek do středu útočného pásma a vystřelil. Halmoši je znovu pozorný.

06:52
    Skuhravý dostal přihrávku do středního pásma, kde si zády k brance udělal kličku a uvolnil se, ale při přechodu do útočného pásma byli jeho spoluhráči rychlejší a je tak pískán ofsajd.

07:14
    Bitva o puk za brankou Ritticha.

07:24
    Nakonec ji vyhrál Kuchejda, ale nestihl přihrát přesně svým najíždějícím spoluhráčům.

08:45
    Nahození Martina Jíchy ze středního pásma nesměřovalo ani mezi tři tyče a Halmoši nemusel zasahovat.

09:05
    Následně oba týmy střídají.

09:11
    Dukla se aktivním napadáním snaží hostům znemožnit rozehrávku a daří se jí to. Michal Důras si všiml na modré najíždějících spoluhráčů, ale ti byli o trošku rychlejší než přihrávka jihlavského odchovance.

09:53
    Po nepřehledné situací před svojí klecí přerušuje hru Rittich a ukrývá puk do lapačky.

09:59
    Stejně jako nyní, kdy se hned po buly zkusil prosadit Posmyk.

10:01
    Boháč zastavil na modré vyhození Dukly a hned vypálil, jeho propagační střelu ale Rittich schoval do lapačky.

10:13
    Nyní to byl Prokop, který pálil od modré a Dukla měla štěstí, že houf hráčů před Rittichem tečoval puk vedle branky.

10:22
    Dukla si zahraje první přesilovou hru. Václav Skuhravý (CEB) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění. Na vyloučení: 1-1.

10:23
    Střelu Dobrovolného od modré Halmoši lapí.

10:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po buly následovala prakticky totožná situace. Krátce po buly se puk dostal na modrou čáru k Čápovi, který vystřelil, ONDŘEJ MALEC (4+0) se dostal k teči, na kterou Halmoši nezareagoval a puk se došoural za brankovou čáru. Asistence: Zdeněk Čáp (0+3).

11:16
    Motor bude mít s možnost s nepříznivým stavem něco udělat. Za držení hole dostává dvě minuty Martin Vysloužil (JIH). Na vyloučení: 2-1. Využití: 1-0.

11:36
    Dukla se osvobozuje.

12:11
    A po špatné kombinaci Motoru je puk opět až u Halmošiho.

12:26
    Dukla i v oslabení aktivně napadá a České Budějovice se nemohou dostat před Ritticha.

13:01
    To se jim povedlo až nyní, ale Posmyk ranou od modré trefil pouze spoluhráče a následně Dukla vyhazuje.

13:16

10:44
    Miha Štebih se prezentoval střelou od modré, na kterou ale Halmoši viděl a pohlídal si ji.

14:15
    Budějovice se při přechodu do útočného pásma dopustily ofsajdu.

14:26
    Stejně dopadl následný útok Dukly.

14:45
    Kombinace hostů před Rittichem neměla dlouhého trvání, u puku je opět Dukla.

15:03
    Jenže Kaláb při rozehrávce namazal přímo na modré puk na hůl Skuhravého, který ale byl situací poměrně zaskočen a nestihl zakončit i díky tomu, že na chybu beka Dukly pohotově zareagoval jeho spoluhráč z obrany Urbanec.

16:03
    Adam Zeman dostal po přejetí útočné modré puk, zcela volný vystřelil, ale Halmoši vyráží.

16:49
    Druhá přesilovka pro Duklu v tomto zápase, která svoji první početní převahu využila. Na dvě minuty je vyloučen Jiří Moravec (CEB), dvě minuty, hrubost. Na vyloučení: 2-2. Využití: 1-0.

17:12
    Hubáček krátce po buly udržel na modré puk a Dukla tak je před Halmošim.

17:21
    Hubáček předvedl pas přes celé útočné pásmo na Důrase, který byl na pravém kruhu volný. Halmoši vyrazil puk a následně kotouč, který se pohyboval na brankovišti zcela volný, odpalují beci Motoru do bezpečí.

17:48
    Ale jen na chvilku. Adam Zeman vystřelil a Halmošim vyražený puk trefil najíždějící Hubáček, jenže ten se z jeho hole odráží mimo branku.

18:28
    Dukla má navrch. Nyní to byl opět Zeman, který vystřelil, a opět puk poskakoval na brankovišti, kde jej netrefil Dobrovolný. Tyto šance by mohli domácí mrzet.

18:49

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:09
    Blízko svému prvnímu gólu za A tým Dukly byl Lukáš Jícha, ale střelou z těsné blízkosti Halmošiho nepřekonal. Budějovický gólman nyní svůj tým několikrát podržel.

20:00

Máme za sebou zajímavou první třetinu, která přinesla dobrý hokej s velkým nasazením. Před výbornou diváckou kulisou jsme zatím viděli jednu branku, kterou vstřelil v přesilovce Malec, když tečoval trefu Čápa od modré. V závěru třetiny rozpoutala Dukla při své druhé přesilovce před Halmošim doslova peklo, ale Budějovice se s vypětím všech sil ubránili. Druhá třetina zápasu začne přibližně v 18:21.

Vyloučení první třetiny: 2-2.
    Využití: 1-0.

Před začátkem druhé třetiny připravují fanoušci domácích choreo.

20:01

20:14
    Nepřesná přihrávka hostů přináší hned na úvod zakázané uvolnění.

20:19
    Po buly vyzkoušel pozornost Halmošiho Čachotský, ale gólman hostů chytá.

20:32
    Po střele Štebiha od modré chyběl Čachotskému k dorážce krok.

20:59
    Protiútok hostů Ritticha neohrozil.

21:11
    Signalizovaný trest, Dukla bude hrát přesilovku.

21:23
    Na trestnou lavici usedá i přes velkou nevoli Petr Šachl (CEB), dostává dvě minuty za podražení.

21:29
    Už to vypadalo, že se hosté po buly osvobodí, ale není tomu tak.

21:57
    Od modré střílel Čáp a opět chybělo málo k tomu, aby se jeden z hráčů Dukly – nyní to byl Michal Důras – dostal k zakončení.

22:03
    Opravdu nevím, co je nyní předmětem diskuzí fanoušků hostů s rozhodčím. Vylučovat se nebude.

22:12
    Z protiútoku tři na tři se pokoušel o střelu Skuhravý, Rittich v brance Dukly byl pozorný.

22:17
    Hosté vyhráli buly a na modré posunul puk za branku Dukly obránce hostů Dominik Boháč. Více jak minuta z přesilovka domácích je pryč.

22:49
    Nyní už jsou domácí před Halmošim.

22:59
    Kaláb trefil od modré jen padajícího Skuhravého, ale Dukla pásmo udržela.

23:20
    Kombinaci Dukly zakončil střelou z pravého kruhu Čachotský, Halmoši ale v tomto oslabení opět neinkasuje, protože střelu domácího kapitána chytá a vyloučený Šachl se vrací na led.

23:58
    Bouři nevole v ochozech Horáckého zimního stadionu vyvolaly dva zákroky hostujících hráčů v soubojích o puk za brankou Halmošiho, ale vylučovat se nebude.

24:23
    Boj o puk ve středním pásmu vyhrály hosté a rozjíždějí díky Novákovi útočnou akci.

25:23
    Skuhravý po přejetí modré čáry vystřelil, ale Rittich vyrazil puk nad sebe do ochranné sítě. Vzahovat se tak bude před jeho brankou.

25:38
    Kotalík se dostal mezi kruhy k dorážce, ale byl podražen a hosté budou hrát třetí přesilovou hru.

26:03
    Budějovice jsou stále u puku a signalizované výhodě se snaží dostat puk do útočného pásma.

26:10
    To se jim povedlo, navíc jeden z hráčů Motoru vypálil a odražený puk prosvištěl kolem pravé tyče Rittichovy branky.

26:20
    Konečně je hra přerušena, vyloučen je domácí Martin Kuřítko (JIH) za podražení. Na vyloučení: 3-3.

27:40
    Dukle se podařilo dvakrát osvobodit se a hosté tak budou muset začínat od své branky.

27:50
    Budějovice už jsou opět před Rittichem.

28:05
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Také hosté využívají přesilovou hru. Před brankou Ritticha vznikla pořádná mela, ve které se nejlépe zorientoval Skuhravý, přihrál puk mezi kruhy, kde byl zcela volný ALEŠ KOTALÍK (5+7) a tomu již nedělalo žádný problém trefit se k pravé tyči. Asistence: Václav Skuhravý (4+6).

28:33
    Střela Boháče od modré prolétla vedle levé tyče Ritticha.

29:05
    Budějovice mají teď více ze hry a jsou nastěhovány před Rittichem.

29:33
    Po další kombinaci hostů se musel Rittich co ohánět, aby vyrazil střelu Melky.

30:33
    Ofsajd Českých Budějovic.

30:56
    Šachl okroužil branku Ritticha a zkoušel přihrát svým spoluhráčům, ale nebyl přesný. Nepřesný je ale také protiútok Dukly, který končí zakázaným uvolněním.

31:05
    Dukla nyní vypadla z tempa, na pravém kruhu se pokoušel pohotově vystřelil Pitule, ale poslal puk jen k jednomu z obránců Dukly.

31:27
    Zpoza branky přihrával před Ritticha Šachl, ale obrana Dukly si celou situaci pohlídala. Bude se vzahovat před Rittichem.

31:52
    Dukla si zahraje přesilovou hru. Marek Posmyk (CEB) dostává dvě minuty za faul loktem. Na vyloučení: 3-4.

32:14
    Dukla ale krátce po buly ztrácí puk a bude muset začít s rozehrávkou ze svého obranného pásma.

32:25
    Po vzahování před Halmošim vyhrávají Budějovice buly a opět se osvobozují.

32:40
    Dukla se nemůže dostal do útočného pásma před Halmošiho svatyni.

33:03
    Nyní se jí to povedlo jen na chvilku, když Zeman zavezl puk do pásma. Na jeho přihrávku si ale počíhal Skuhravý a předvedl rychlý protiútok. Na modré si obhodil beka Dukly, ale poté byl obráncem dojet, dal si puk příliš od hole a Rittich byl u kusu černé gumy dříve.

33:52
    Hosté jsou v plném počtu, Dukla svoji čtvrtou početní převahu nevyužila.

34:49
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic.

35:11
    Po boji v útočném pásmu Dukly se k puku dostal Adam Zeman, ale byl faulován a nemohl tak vystřelit.

35:15
    Pátá přesilová hra Dukly. Jiří Moravec (CEB) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 3-5. Využití: 1-1.

35:43
    Na trestnou lavici míří Tomáš Čachotský (JIH) na dvě minuty za sekání. Síly na ledě se tak na minutu a 32 vteřin srovnají. Na vyloučení: 4-5.

36:01
    Po pěkné kombinaci vybojoval útočné pásmo pro svůj tým Zdeněk Ondřej.

36:26
    Třetina vyzkoušel pozornost Ritticha nahozením od modré, mladý gólman Dukly puk drží ve výstroji a bude se vhazovat před jeho klecí.

36:32
    Adam Zeman se pokoušel dojet vyhozený puk svých spoluhráčů, ve středním pásmu jej ale atakoval Třetina a Zeman tak měl k puku daleko.

36:58
    Aleš Kotalík se dostal mezi kruhy k dorážce, ale byl faulován.

37:02
    Za držení je potrestán dvěma minutam Patrik Urbanec (JIH). Po navrácení Moravce na led bude hrát Motor půlminuty přesilovku pět na tři. Na vyloučení: 5-5. Využití: 1-1.

37:15
    České Budějovice jsou v pěti a začítá tak 28 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3 pro hosty.

37:33
    Motor se ale nemůže dostat před Ritticha.

37:43
    Dukla již hraje ve čtyřech.

38:31
    Po střele Posmyka se puk odrazil od zadního mantinelu k bekům Dukly a ti jej odpálili až k Halmošimu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    Dukla hraje v plném počtu, Budějovice tak svoji přes devadesát vteřin trvající přesilovku pět na tři nevyužily.

40:00

Omlouvám se čtenářům za nesrovnalosti při době trvání přesilovky hostů pět na tři. Ta trvala 28 vteřin místo uvedené minuty a půl. Bohužel zde na chvilku vypadl internet a přestal jsem se orientovat v číslech.

Ve druhé třetině hokej plný nasazení pokračoval. Také hosté se prosadili v přesilové hře, když se patnáct vteřin před návratem vyloučeného Kuřítka na led prosadil kapitán hostů Aleš Kotalík. Budějovice byly poté v laufu a Rittich se musel ohánět, aby uchránil svůj tým od další pohromy. Ani jeden z týmů ale už poté gól nevstřelil a po dvou třetinách je tak vše otevřené.

40:01

40:28
    Kuchejda převzal puk ve středním pásmu, ale posunul ho jen před Ritticha, kde ho již sebrali domácí beci.

41:09
    Začátek třetí třetiny je opatrný, na ledě se zatím nic neděje.

41:15
    Ke střele z mezikruží se dostával Kadlec, ale ještě před tím byla za Halmošim posunutá klec.

41:20
    Po přihrávce Krupky se snažil branku obkroužit Kuřítko, ale k zakončení se nedostal.

41:36
    Po nepřehledné situaci před brankou směřoval puk již do zpola opuštěné klece, ale proti změně stavu byl Prokop a důrazně odpálil puk na zakázané uvolnění.

42:15
    Z pravé strany se dostával před Halmošiho Seman. Hbitý útočník vystřelil a gólmanovi Budějovic vypadl puk z výstroje, ale hosté byli následně k puku blíže a celou situaci si pohlídali.

42:51
    Zakázané uvolnění Dukly.

43:22
    Kadlecovi se nepovedlo ve středním pásmu zpracovat kus černé gumy a přichází tak o puk.

43:50
    Hra je nyní velmi opatrná, opět se zdá, že nikdo nechce udělat chybu.

44:06
    Krupka vybojoval pro své spoluhráče útočné pásmo a mezi kruhy vznikla trma vrma. Hubáček ani Vysloužil se ale k zakončení nedostali.

46:02
    Šestá přesilovka pro Duklu. Hráčská lavice Motoru je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest jede odpykat Marek Vaniš (CEB). Na vyloučení: 5-6. Využití: 1-1.

46:06
    Dukla kombinuje před Halmošim.

46:27
    Hosté se zásluhou Pituleho osvobozují.

46:45
    Nepřesná rozehrávka kazí další útok Dukly.

47:05
    Důras zavezl puk do útočného pásma, ale tam si vše Motor pohlídal a opět vyhazuje kotouč pryč.

47:38
    Už jen pětadvacet vteřin chybí z přesilovky Dukly a zdá se, že toto oslabení Motor přežije bez úhony. Dukla totiž opět začíná až od Ritticha.

48:02

48:21
    Zakázané uvolnění Dukly, vhazovat se bude před Rittichem.

48:47
    Dukla je před brankou hostů, kde kombinuje Kadlec s Čachotským.

49:04
    Tomáš Čachotský stále drží puk.

49:14
    Nyní už o něj ale Dukla přichází a oba týmy střídají.

50:02
    Za brankou se dostal k puku a chtěl se pokusit zasunout puk k pravé tyči branky, ale ještě než vůbec zpoza klece vybruslil, byl zahákován Tomášem Kalábem (JIH), který dostává dvě minuty za hákování. Na vyloučení: 6-6. Na využití: 1-1.

50:32
    Hosté drží puk před Rittichem.

50:41
    Skuhravý kombinuje na pravém kruhu, ale hosté se ke střele zatím nedostávají.

50:59
    Až nyní se po přihrávce Skuhravého odhodlal ke střele od modré Jan Novák, ale zlomil při tom hůl.

50:59
    Vhazovat se bude po levé ruce Ritticha.

51:07
    Dukla se zásluhou Malce osvobozuje.

51:42
    Střela Špergera od modré proletěla těsně vedle pravé tyči Ritticha.

51:50
    Informace pro všechny přítomné novináře: Dnešnímu utkání přihliží 3112 diváků.

52:09
    Po střele Chmelíře tečoval puk před Rittichem Pitule, ale gólman Dukly včas zareagoval a vyráží.

52:24
    Štebih přihrál na Důrase a ten ze středního pásma jen nahodil puk na Halmošiho.

52:50
    Po chybném střídání hostů získal puk v útočném pásmu Čachotský a spolu se Semanem nyní kombinují před Halmošim.

53:20
    Ke střele se dostal také Kadlec, ale zblízka Halmošiho ani hradbu těl nepřekonal.

53:43
    Následně se kotouč dostal na modrou čáru, kde se připravoval ke střele Čáp, ale trefil jen hokejku jednoho z bránících soupeřů.

54:33
    Za brankou Dukly nevybojoval puk Aleš Kotalík.

55:03
    Na nahození Čachotského reagoval nejlépe Důras a Dukla je tak znovu před Halmošim.

55:14
    Martin Jícha vypálil od modré, ale Halmoši nadvakrát chytá.

55:35
    Jícha opět na modré vybojoval puk, obelstil bránícího hráče Motoru a posunul puk na Kadlece, který z mezikruží trefuje jen betony Halmošiho.

55:39
    Následně posílá Kadlec svůj pokus vysoko nad.

56:22
    Sedmá přesilová hra pro Duklu. Na trestnou lavici odchází Zdeněk Ondřej (CEB) na dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 6-7. Využití: 1-1.

56:25
    Motor se ihned po buly osvobozuje.

56:39
    Tomáš Čachotský před modrou zkusil lehčí kličku, dopustil se při tom ale ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Dukla získala útočné pásmo.

57:07

A po 45 vteřinách se domácí prosazují a téměř tři minuty před koncem strhávají průběžné vedení na svoji stranu. Kadlec zavezl puk do pásma, který se poté dostal k Dobrovolnému. Ten na modré nezazmatkoval, přihrál ho na spoluhráče z obrany TOMÁŠE KALÁBA (3+2) a ten se od modré trefil k pravé tyči Halmošiho klece. Asistence: Jiří Dobrovolný (1+7), Tomáš Čachotský (10+23). Na využití: 2-1.

57:41
    Jsme svědky i nefalšované bitky, do které se pustil Ondřej Malec (JIH) a Tomáš Prokop (CEB). Jihlavský bijec, který se pěstních soubojů vůbec nelíbí, dostává 2+2 minuty za hrubost, stejně jako jeho budějovický protivník, který by bitku na body asi prohrál.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.

58:19
    Hosté se tlačí před Ritticha, nic jiného jm ani nezbývá.

58:33
    Rade Hubáček ale vybojoval puk, zavezl jej do středního pásma a odehrál až k Halmošimu tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

58:58
    Hosté hrají v šesti, Halmoši jde z klece.

59:01
    Skuhravý byl blízko k vyrovnání, nejlépe se zorientoval mezi kruhy, ale mířil těsně vedle!

59:04
    Následně je pískána přihrávka rukou.

59:04
    Oddechový čas pro Motor České Budějovice.

59:04
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Halmoši je hodně venku z klece.

59:09
    Budějovice jsou opět v šesti.

59:25
    Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:25
    Bude se vzahovat po levé tyči Rittichovy branky.

59:35
    Čachotský posílá puk ven z obranného pásma, ale opět jen na zakázané uvolnění. Vzahování tentokrát bude po pravici Ritticha.

59:47
    Boj o puk za brankou vyhrávají hosté.

59:55
    Teď už Budějovicím opravdu moc času nezbývá. Hra je opět přerušena pro zalehnutí puku.

59:57
    Dukla vyhrává buly.

60:00

A jsme svědky další bitky, tentokrát mezi Čápem a hostujícím Skuhravým.

Tento souboj ale rozhodčí rychle ukončují a je tak bez vítěze, narozdíl od celého zápasu, který pro sebe získává díky vítězné brance Kalába z osmapadesáté minuty Dukla Jihlava.

S konstatováním, že Dukla porazila ve vyrovnaném utkání České Budějovice, když všechny tři góly padly v přesilové hře a rozhodující trefil obránce Dukly Tomáš Kaláb dvě minuty před koncem se z Horáckého zimního stadionu loučí a poklidnou noc přeje Tomáš Lysý. (21:33:05)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Malec (Čáp), 58. Kaláb (Dobrovolný) – 29. Kotalík (Skuhravý)

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Dobrovolný (A), Štebih, Jícha M., Čáp, Urbanec, Kaláb, Kotvan, Čermák – Čachotský (C), Zeman, Kadlec – Důras, Hubáček, Seman – Malec, Kuřítko, Jícha L., Vysloužil, Krupka, Přidal. Trenér: Petr Vlk.
    Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kúdela) – Novák (A), Kříž, Moravec, Chmelíř, Prokop, Boháč, Posmyk – Kotalík (C), Melka, Skuhravý – Pitule, Šachl (A), Kuchejda – Feuerbauer, Vaniš, Šperger – Ondřej, Třetina, Přibyl – Švec. Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Vampola – Šperl, Zíka