Boston – Toronto 3:1 (kon.) | Detroit – Tampa 2:3 (po pr.) | Carolina – Minnesota 2:3 (1:3 po s.n.)
Columbus – NY Islanders 5:2 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Dallas – Chicago 2:5 (kon.)
Arizona – Washington 4:3 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 10.11.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám Vás u sledování přenosu ze zápasu National Hockey League mezi St. Louis Blues a týmem Pittsburgh Penguins.

Domácí celek má v letošní sezóně NHL bilanci 10-2-2 a získal 22 bodů. Patří mu jedenáctá příčka v soutěži. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem je centr Alexander Steen, který získal dvacet kanadských bodů (14+6). V asistencích hraje prim Kevin Shattenkirk, na svém kontě jich má jedenáct. Jedničkou mužstva v brance je Jaroslav Halák.

Hostující mužstvo má letos bilanci 6-4-0 a vybojovalo 22 bodů a je na osmém místě v soutěži. Jednoznačně neproduktivnějším hráčem Tučňáků je Sidney Crosby (8+15). Díky patnácti asistencím je v tomto ohledu nejlepší v klubu. Crosby se o titul nejlepší střelec dělí s Chrisem Kunitzem. Oba jich mají osm. Brankářem číslo jedna je Marc-Andre Fluery.

Vzájemné zápasy
    V letošním ročníku NHL se tyto dva týmy proti sobě ještě nepostavili, přesto bude dnešní zápas důležitý. Tabulka NHL je obrovsky vyrovnaná, mužstva na 7. až 11. místě mají stejný počet bodů.

Československá stopa v utkání
    Vladimír Sobotka (St. Luis): 14 zápasů (2+6)
    Roman Polák (St. Luis): 14 zápasů (1+0)

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Cole – Oshie, Backes, Steen – Stewart, Sobotka, Roy – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Reaves, Lapierre, Porter.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Orpik, Bortuzzo, Niskanen, Engelland, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Bennett, Malkin, Jokinen – D'Agostini, Sutter, Glass – Megna, Vitale, Adams.

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše.

00:01

00:01
    A hned na úvod tady máme pěstní souboj mezi Engellandem a Reavesem.

00:50
    Domácí stále drží puk, ale nemohou se dostat do útočné třetiny.

01:50
    Hokej se odehrává především ve středním pásmu.

02:41
    Tučňáci teď vybojovali koutouč a ihned vystřelili, ale Halák byl připraven

03:20
    St. Louis v útočném pásmu forčekují.

04:10
    Domácím se stále nedaří založit nějakou akci.

04:21
    A teď Backes prověřil hostujícího gólmana.

05:00
    Hra se točí nahoru a dolů, ale nikde žádná šance.

05:33
    Derej Roy měl teď ideální možnost skórovat,ale Fleury ho zastavil perfektním zákrokem

06:06
    Teď rychlý protiútok tučňáků.

06:07
    Komerční přestávka.

06:20
    Domácí u puku, ale jen nahazují do útočné třetiny.

07:10
    Domácí šli do útoky, ale ofsajd je zastavil.

08:00
    Letang nasadil krásný bodyček Reavesovi

09:00
    Pitsburgh vybojovali kotouč ve středním pásmu a James Neal vyzkoušel Halákovu pozornost.

09:44
    Tučňáci svírají domácí v pásmu a na Haláka sypou jednu střelu za druhou.

10:42
    A teď perfektní zákrok hostujícího brankáře, který naposlední chvíli zakročil svým pravým betonem.

11:40
    Domácí nahodili kotouč, který se odrazil od mantinelu přímo před hostujícího gólmana, ale ten byl připraven.

11:00
    Komerční přestávka

12:20
    St. Louis se dostalo do útočné třetiny a snaží se kombinovat.

13:00
    Dustin Jefrey (PIT) se objevil sám na modré čáře a mohl jít sám proti Halákovi, ale puk mu odskočil z hokejky

14:00
    Schwartz z dobré pozice vyzkoušel Fleuryho, ale ten byl připraven.

14:40
    A teď zase u puku Pitsburgh, který se snaží vystřelit, ale to se jim vůbec nedaří.

15:40
    Sidney Crosby se dostal do samostatného úniku, ale perfektní zákrok Haláka.

16:00
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:40
    Domácí vyhráli vhazování a mohou založit útočnou akci.

17:15
    Tučňáci se chtěli dostat do pásma, ale ofsajd jim to nedovolil.

18:05
    Kapitán domácího mužstva se pokouší kombinovat v útočné třetině.

18:40
    St. Louis se poslední minutu před koncem třetiny usadilo před hostujícím brankářem.

19:47
    Teď tučňák Neal střílel od modré čáry, ale Halák dnes opravdu čaruje.

19:59
    Shattenkirk ještě vyzkoušel Fleuryho, ale v tom končí 1.třetina.

20:00
    Malkin (PIT) dostává 2minuty za nesportovní chování.

20:00

Dnes vidíme velmi vyrovnané utkání ale naopak i zmatené. Hra se pohybuje nahoru a dolů. V druhé periodě uvidíme první přesilovou hru St. Louis.
    Střely v 1.třetině 9:9
    Další třetina začne přibližně v 3:04

20:01

20:17
    St. Louis se drží v útočné třetině a snaží se využít přesilovku.

St. Louis právě vstřelilo branku!
    Po nahození Steena se RYAN REAVES dostal k dorážce a otevírá skóre. Asistence: Lapierre a Steen.

24:00
    St. Louis jsou při chuti a chtějí přidat ještě další branku.

25:00
    Tučňáci se dostali k puku, ale vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

25:35
    Domácí po vyhraném buly ihned vystřelili na Fleuryho, ale ten byl připraven.

26:35
    I Pitsburgh si zahraje svou dnešní první přesilovou hru.

26:34
    Roman Polák (STL) dvě minuty za nedovolené bránění.

26:50
    Tučňáci se usazují v útočném pásmu a hned první střela, která gólem nekončí.

27:41
    Pitsburgh střílí z každé pozice.

28:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pitsburgh využívá svou přesilovou hru. Malkin od modré čáry vystřelil a JUSSI JOKINEN, krásnou tečí překonává Haláka a vyrovnává na 1:1. Asistence: Malkin, Neal

28:28
    (PIT) dvě minuty za nedovolené bránění.

39:50
    Domácí se snaží obrátit výsledek na svoji stranu, ale jako by Fleury byl nepřekonatelný.

30:28

30:40
    Letang zkoušel překonat Haláka, ale domácí brankář byl připraven.

31:40
    Domácí stále tlačí tučňáky. A Fleuryho zasypávají střelami.

32:40
    St. Louis se stále snaží vstřelit branku. Teď to vyzkoušel Lapierre, ale Fleury moc dobře viděl kam má puk namířeno.

33:46
    Hosté jsou stále pod tlakem.

34:40
    Stewart objel Fleuryho branku, ale nedokázal zakončit.

35:22
    Domácí stále u puku. Tučňáci se marně snaží získat kotouč.

36:10
    Patrik Berglund zkoušel vystřelit, ale jeho střelu mu zblokoval obránce tučňáků.

36:41
    Malkin se pokoušel založit útočnou akci, ale domácí byly proti a tak Jay Bouwmester atakoval Malkina, který se těžce zvedal.

37:46
    Shattenkirk (STL) dvě minuty za nedovolené bránění

38:35
    Tučňáci se usadili v útočné třetině a hned Sidney Crosby střílel od modré,ale branku netrefil.

39:15
    St. Louis se osvobozují.

39:30
    Sidney Crosby měl před sebou prázdnou branku, ale puk minul.

39:46

40:00

Další třetina začne přibližně v 3:55

Je za námi druhá třetina ve ,které jsme viděli dvě branky. Ve druhé periodě už měli navrch spíše domácí, kteří si vytvářeli spoustu šancí, ale Fleury jakoby byl nedobytný, uvidíme co nám přinese třetí třetina.
    Střely na branku 20:15

40:01

40:10
    Vhazování vyhráli domácí a ihned zakládají útok.

41:35
    Malkin zkusil objet branku a zavěsit, ale Halák byl připraven.

42:10
    Jokinen střílel z mezikruží, ale Halák zasáhl svou vyrážečkou.

43:19
    Malkin vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

43:51
    Chris Porter se objevil sám před prázdnou branku, ale zazmatkoval a puk minul.

44:36
    Oshie si najížděl do mezikruží, ale puk se k němu nedostal.

45:30
    Tučňáci se snaží vybojovat kotouč ve středním pásmu.

46:00
    Domácí hráč Reaves se žene dopředu,ale Orpik ho zastavuje na hranici pravidel.

46:40
    St. Louis se snaží dostat před hostující branku,ale to se jim nedaří.

47:00

47:15
    Obránce St. Louis Alex Pietrangelo zkoušel pálit od modré, ale střela byla zblokovaná do ochrané sítě.

48:20
    Tučňáci jsou pod velkým tlakem, ale Fleury je drží nad vodou.

49:00
    Až teď se Pitsburgh osvobozuje a vyhazuje na zakázané uvolnění.

49:39
    Domácí útočník Oshie se snažil zakončovat střelou pod tyčku, ale Fleury opět výborným zákrokem vychytal.

50:00

50:49
    Domácí chtějí v dnešním duelu zvítězit a je to na nich vidět.

50:56
    Schwartz střílel od modré čáry a krásnou tečí mezi Fleuryho betony tečoval KEVIN SHATTENKIRK. Asistence: Schwartz, Jackman

51:42
    Tučňáci se snažejí vyrovnat a usazují se v útočném pásmu.

51:42
    Sidney Crosby (PIT) dostává dvě minuty za hákování

52:00
    Domácí jsou při chuti a je na nich vidět, že chtějí zvýšit své jednobrankové vedení.

53:42

53:45

54:20
    Crosby vyhrál vhazování a zaváži puk do útočné třetiny, kde se tučňáci usazují.

54:47
    2 na 1 St. Louis se řítí proti Fleurymu, ale ten opět svým pravým betonem na poslední chvíli vyráží střelu.

55:04
    Hosté se snaží dostat do předu, ale vůbec se jim to nedaří.

56:32
    Tučňáci už střílí z každé pozice, moc času jim nezbývá.

56:59
    Oshie úplně sám před Fleurym, ale puk mu sklouzl z hokejky.