Slovensko – Švýcarsko 0:3 (kon.) | USA – Německo 7:4 (kon.)
Slovensko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Švýcarsko
sk Neděle 10.11.2013, 13:15Německý pohár

Máme tu koniec zápasu a musíme, bohužiaľ, smutne konštatovať, že v posledných piatich tretinách, ktoré slovenská reprezentácia odohrala, nedokázala streliť ani jeden gól. A kto nedáva góly, nemôže ani vyhrať. Aj preto náš reprezentačný výber končí na štvrtom mieste Nemeckého pohára 2013. O tom, kto sa stane víťazom sa dozvieme po zápase medzi USA a Nemeckom, ktorý začne o 16:45.
    Ďakujeme za pozornosť, dovidenia. (15:23:09)

Za najlepšieho hráča slovenskej reprezentácie vyhlásený Ján Laco.

Najlepším hráčom Švajčiarska vyhlásený kto iný ako brankár Manzato, ktorý neinkasoval ani jeden gól.

60:00

59:55
    Chybná rozohrávka Švajčiarov, nič to však už nemení na tom, že tento zápas vyhrajú 3:0.

59:38
    Slovákom sa darí vyhodiť puk do útočného pásma.

59:03
    Švajčiari dlhodobo nasťahovaní pred Lacom, ale pokojnou hrou ho veľmi neohrozujú. Viac si prihrávajú ako strieľajú.

58:00
    Ešte pred hákovaním Plüssa, tu však bol i faul zo strany Švárneho. Ten si za hákovanie posední dve minúty na trestnej lavici, zápas teda zrejme dohráme so štyrmi hráčmi na ľade.

58:00
    Laco čepeľou hokejky vypichol Plüssovi puk, stav je nezmenený.

58:00
    Cirkus pred Lacom, Plüss bol hákovaný... Bude z toho trestné strieľanie.

57:19
    Špirko rozohráva spoza našej bránky, pri puku Hossa. Ten je ale atakovaný Loeffel, šanca je tak opäť zničená.

56:33
    Záborský chcel spočiatku strieľať od modrej, no bol pokrytý obrancom. Prekorčuľoval bližšie k bránke, no puk mu odskočil a Manzato ostal neohrozený.

55:40
    Skokan pri puku, nepresná prihrávka na Tomaša Sýkoru. Dravosť však nechýba, Slováci svojho súpera napádajú, chcú bojovať do poslednej sekundy zápasu.

54:59
    Striedanie na oboch stranách, nepresnosť na slovenských hokejkách. Tak sa zdá, že v početnej výhode nám to ide horšie ako pri hre piatich na piatich.

54:00
    Pri puku stále naši reprezentanti, ale nedokážu sa rozostaviť pred Manzatom tak, aby ho mohli čo i len ohroziť.

53:33
    Špirko síce prehral buly, no Slováci v útoku. Vydarený posiela prihrávku na Hossu, ten je pokrytý Guerrom.

53:11
    Prvé vylúčenie v tejto tretine – Anthony Huguenin dostáva dve minúty za hru s vysokou hokejkou. Obrovská šanca pre Slovensko na strelenie gólu.

52:33
    Na červenej čiare boj o puk, následne prečíslenie Švajčiarov. Slovenská obrana našťastie pozorná, Laco nebol vôbec ohrozený.

52:00
    Peter Mikuš sa mohol dostať do úniku, ale v poslednej šanci akosi cúvol od tejto možnosti a volil prihrávku za seba.