1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 21.11.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

60:00
    Konec zápasu. Kladenští hokejisté dokázali oplatit Pardubicím porážku z prvního vzájemného utkání, na východě Čech vyhráli 2:1. Hezký večer z Pardubic! (20:05:03)

59:55
    Za zdržování hry je vyloučen kladenský Michal Gutwald, puk proletěl nosnou konstrukcí střechy haly.

59:50
    Zašlápnutý puk, ještě jedno buly po levici kladenského brankáře.

59:31
    Daniel Voženílek střílel do klubka těl, puk si brankář Kaňka našel.

59:09
    Zakázané uvolnění Rytířů Kladno, kteří si následně berou oddechový čas.

58:36
    Kladno je v pardubickém pásmu, na brankáře si nyní svými zákroky zahráli Jan Veselý a Daniel Voženílek.

57:50
    Po vyhraném buly hrají Pardubice power play.

57:49
    Jan Veselý měl obrovskou šanci! Byl sám před bránou, vymíchal ho, ale Kaňka vystrčenou lapačkou zneškodnil jistý gól!

57:40
    Pardubice se tlačí dopředu, ale nemůže se usadit v pásmu.

57:00
    Co ukáží poslední tři minuty v závěrečné třetině?

56:04
    Kladno se ubránilo.

54:58
    Pardubice se nemohou usadit v pásmu hostí.

54:04
    Za podražení je vyloučen kladenský Patrik Šmíd.

53:49
    Kladenský Potěchin se hezky dostal do akce, objel beka Pardubic a blafákem zakončil do připraveného Vejmelky.

53:00
    Vojtěch Šilhavý se hezky obtočil okolo pardubické brány, minul ji však.

51:00
    Pardubice se jen ztuha dostávají do útoku, Kladno výborně brání.

50:00
    Deset minut do konce třetí třetiny. Udrží Kladno vedení?

48:37
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři se dostávají v zápase do vedení po úspěšném brejku. Ten po Veselého přihrávce zakončil MATOUŠ VĚTROVEC a strhává vývoj utkání na kladenskou stranu. Asistence: Petr Veselý a Michail Potěchin.

48:24
    Veselý tečoval Kalousovu střelu od modré, neuspěl však.

47:14
    A Kladno je kompletní.

45:25
    Kladno se osvobodilo.

45:14
    Za hákování je vyloučen Petr Kobes, další přesilovka pro Východočechy.

44:20
    Michal Petira odchází za doprovodu lékaře do šatny.

43:49
    Pardubičtí teď dávají do hry úplně všechno, v kladenském pásmu se ve snaze srazili Michal Petira a Patrik Poulíček. S domácím bekem to nevypadá dobře, ale už odjel na střídačku.

43:10
    Pardubice se tlačí do brány, teď vznikla před kladenskou klecí totální melou, kde na jedné kupě skončilo snad osm hráčů obou týmů. Pardubice se pak radovaly z dostání puku za brankovou čáru, hru mezitím rozhodčí přerušil.

41:27
    Hosté hrají v plném počtu.

41:20
    Branku Kladna objel po vpádu do pásma Michael Špaček, na Kaňku si ale nepřišel.

40:20
    Pardubice se v dohrávané přesilovce nastěhovaly do kladenské třetiny.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Vyrovnaná partie pokračuje i ve druhé třetině, ta třetí začne zhruba v 19.32 hodin.

39:27
    Za hrubost je vyloučen kladenský Norair Hovsepjan.

38:35
    Michal Gutwald střílel od modré, ale nepřekvapil pardubického gólmana.

36:14
    Patrik Poulíček hezky projel do zakončení, ale to se mu bezprostředně před kladenskou bránou nepovedlo.

35:14
    Patrik Šmíd dostává dvě minuty za nedovolené bránění, přesilovka pro Pardubice.

35:00
    Velkou šanci měl Jan Veselý, měl před sebou prázdnou kasu, ale nedokázal ji trefit v obtížné pozici.

34:20
    Matouš Větrovec střílel od modré, Karel Vejmelka vše viděl...

33:47
    Pardubice jsou v pěti.

32:36
    Kladno je v náporu, Pardubice pod tlakem.

31:47
    Daniel Voženílek se na modré srazil s jedním z Kladeňáků, domácí lavička reklamovala faul, ale sama ona dostává dvě minuty za nesportovní chování. Trest odpyká Marek Voženílek.

30:39
    Vojtěch Šilhavý se dostal do pěkné pozice a ostře vystřelil. Karel Vejmelka ale vše kontroloval.

29:40
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

28:09
    Před prázdnou bránou byl Michael Špaček, dostal puk, ale ten mu v klíčové chvíli sjel z hole, jinak by jej umístil přesně...

27:36
    Domácí hokejisté jsou kompletní.

26:46
    Obránce Petira penaltu neproměnil, blafák do forhendu mu nevyšel dle přestav.

26:46
    Michal Petira ujel po návratu z trestné lavice do úniku, fauloval jej Michal Gutwald. Pardubický bek se dostal spolu s brankářem do brány, domácí se radovali z gólu, rozhodčí byli proti. Následuje trestné střílení!

26:35
    Pardubice jsou ve čtyřech.

26:14
    A teď se Rytíři dostali z pásma sami.

25:58
    Kladno se nastěhovalo zpátky do pásma Pardubic.

25:44
    Domácí vyhráli buly a ihned vyhodili.

25:36
    Pardubice si berou oddechový čas.

25:36
    Za vysokou hůl je vyloučen obránce Marek Voženílek, Kladno má výhodu 59 vteřin hry pět na tři.

25:10
    Kladnu začala zkrácená přesilová hra.

24:35
    Síly se na 35 vteřin srovnají, za podražení putuje na trestnou lavici pardubický bek Michal Petira.

24:19
    Tato početní výhoda zatím domácím moc nejde.

23:10
    Třetí přesilovka pro Pardubice. Petr Veselý zinkasoval dvě minuty za podražení.

21:48
    Začátek druhé části hry zatím patří kladenským hokejistům, kteří se do svého soupeře pořádně pustili.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Východočeši měli v úvodním dějství více ze hry, po kladenském srovnání na 1:1 se ale hra srovnala. Druhá třetina začne zhruba v 18.44 hodin.

19:36
    Po delší odmlce předvedl zákrok Karel Vejmelka, jinak nemá moc práce.

18:33
    Hosté jsou v pěti.

17:42
    Martin Fiala, který má v zápase o motivaci postaráno, se dostal k ostré střele, tu ale zblokoval jeden z hostujících beků mimo.

17:12
    Kladno se dostalo z obranného pásma.

16:33
    Druhá přesilovka pro Pardubice, za vysokou hůl pyká Vojtěch Šilhavý.

16:19
    Střelu přes obránce vyslal Michael Špaček, gólman Rytířů ji ale viděl a včas zpacifikoval.

13:42
    Kladno hraje v plném počtu.

12:59
    Hosté aktivní hrou nepouští domácí do akce.

11:50
    Kladno se hned na to osvobodilo ze svého pásma.

11:42
    Pardubice si zahrají přesilovku, Radovana Chvojku držel Patrik Šmíd a nabízí domácím početní výhodu.

10:47
    Rytíři zčistajasna vyrovnávají stav, nenápadný puk se dostal od Tomáše Redlicha k VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU a ten jej z voleje poslal přesně k pravé tyčce Vejmelkovy branky. Asistence: Tomáš Redlich.

9:42
    Pardubice pokračují v aktivní hře.

8:57
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí se ujímají vedení, protože dokázali využít nepřehledné situace před kladenskou brankou. Sem nastřelil puk Michael Špaček a dokázal jej za záda kladenského brankáře dorazit DOMINIK ZELINGER. Asistence: Michael Špaček.

7:33
    Patrik Novák nyní prověřil pozornost pardubického brankáře.

6:08
    V prvních minutách jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří se častěji tlačí do útoků.

4:48
    Další postup Pardubic zastavuje zakázané uvolnění.

4:15
    Ke střele se po průniku do pásma dostal Martin Havel, minul však kladenskou branku.

3:15

1:02
    Zápas začal poměrně svižně, první minuta ale šanci nenabídla.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Müller) – Kalous, Petira, Vácha, Štědrý, M. Voženílek – Havel, Kysela, Chvojka, Fiala, D. Voženílek, Pipek, J.Veselý, Zelinger, Brida, Poulíček, Schneider, M. Špaček.

Rytíři Kladno: Kaňka (Švihálek) – Větrovec, Hájek, Bunda, J. Špaček, Potěchin, Šmíd, Rajter, Gutwald – Christl, Šilhavý, Macháček, Kobrs, Redlich, Habrdla, Kuzďas, Novák, Janeček, P. Veselý, Hovsepjan.

Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý.

V prvním vzájemném utkání této sezoně vyhrály Pardubice 3:0 na kladenském ledě. Tehdy se o branky podělili Michal Petira, Dominik Zelinger a Luděk Pilný.

Zajímavý bude dnešní duel pro útočníka Pardubic Martina Fialu, který tuto sezonu zahájil v Kladně, poté ale přestoupil do Pardubic a dnes si poprvé zahraje proti svému bývalému klubu.

Junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice jsou na tom podobně: v posledních šesti utkáních odcházeli střídavě vítězně a poraženi. Minulý víkend hráli doma, kde nejprve zdolali Chomutov 2:1 po sam. náj. a poté prohráli s Litvínovem 0:2. Nejvíce kanadských bodů posbíral Patrik Poulíček, jenž v 15 zápasech vstřelil 9 branek a navrch přidal 5 asistencí. Domácí se mohou opřít o statisticky nejlepšího brankáře soutěže Karla Vejmelku, jehož úspěšnost zákroků činí 94,17 %.

Rytíři Kladno v posledních osmi zápasech střídají výhry a porážky. Středočeši hráli naposledy na severovýchodě republiky, na ledě Vítkovic zvítězili 4:2, poté nestačili na Třinec, kterému podlehli 2:3. Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Vojtěch Šilhavý s bilancí 10+6 z 15 odehraných utkání.

Duel tabulkových sousedů nabídne 19. kolo NOEN extraligy juniorů v malé hale pardubické ČEZ Areně. Domácí Pardubice i hostující Kladno dělí pouhý bod, o to je dnešní zápas důležitější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Branky a nahrávky: 9. Zelinger (Špaček) – 11. Šilhavý (Redlich), 49. Větrovec (Veselý, Potěchin)

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Müller) – Kalous, Petira, Vácha, Štědrý, M. Voženílek – Havel, Kysela, Chvojka, Fiala, D. Voženílek, Pipek, J.Veselý, Zelinger, Brida, Poulíček, Schneider, M. Špaček.

Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý