Skalica – Žilina 3:2 (kon.) | Poprad – Trenčín 5:4 (po pr.) | Nitra – Martin 3:1 (kon.)
Zvolen – Piešťany 1:5 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 4:1 (kon.)
HK Skalica
3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
MsHK Žilina
sk Pátek 22.11.2013, 17:00 • HANT aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Máme za sebou veľmi vyrovnaný,nervózny a kvalitný zápas medzi Skalicou a Žilinou, ktorý lepšie zvládli hokejisti zo Skalice ktorý vyhrali tesne 3:2. Od nás je to pre dnešok všetko a stretneme sa pri ďalšom domácom zápase medzi Skalicou a Zvolenom, ktorý sa odohrá nabudúcu Nedeľu o 17:00. Dovidenia. (19:04:56)

60:00

59:53
    Skalica vyhadzuje cez všetky čiary.
    Nasleduje pravdepodobne posledné vhadzovanie pred Lipovským.

59:21
    Lipovský sa pekne predvádza a zatiaľ mu to aj vychádza.
    Dramatický záver zatiaľ lepšie zvládajú hostia.

59:01
    Skalica už len bráni!
    Žilina so šiestimi hráčmi na ľadovej ploche.

58:33
    Žilina dala gól!
    A je znížené!
    Žilina napodobnila prvý gól, ale tentoraz sa podarilo skórovať PETROVI KLOUDOVI, ktorý si pekne položil Lipovského.
    Asistoval mu Dávid Buc.

57:09
    Domáci sú vo vlastnom oslabení aktívnejší ako hostia, ktorý sa stále trápia.

56:45
    Tomas mieril medzi Lipovského betóny, ale ten sa nenechal oklamať.

56:24
    Vylúčenie Skalica!
    Za pád pod nohy odchádza Martin Kuľha.

55:48
    Skalica svojmu súperovi nedáva takmer žiadne šance na strelenie kontaktného gólu.

54:55
    Tomas poslal strelu švihom na Lipovského, ktorý puk potlačil so svojou hokejkou na ochrannú sieť.

53:23
    Miroslav Lažo bol teraz v samostatnom nájazde, ale strelou pomedzi Mikolášove betóny nedokázal prekonať ani doražajúci Kropáč

52:18
    Domáci poriadne pritvrdili pri súbojoch u mantineloch čo teraz pocítil aj Igor Rúfus.

51:40
    Skalica opäť vyhadzuje cez všetky čiary a nedovoluje svojmu súperovi streliť znižujúci gól na 3:2!

50:57
    Bruno Mráz dostáva dve minúty za hrubosť.

50:36
    Kutálek nahodil puk na Mikolášovu bránu, ale Mikoláš nemal žiaden problém s týmto pukom.

49:13
    Skalica ale i Žilina teraz zvýšila tempo hry.

48:49
    Žilina mohla opäť znížiť keď Lipovského pozornosť vyskúšal Patrik SCHRONER.

47:22
    Hra sa nám začína vyrovnávať a domáci sa snažia udržať si svoje vedenie.

46:53
    Skalica dala gól!
    Domáci prekonávajú Mikoláša aj po tretí krát!
    Martin Kuľha vyviezol puk do útočného pásma kde presne nahral na voľného PETRA OBDRŽÁLKA a tak Skalica odskakuje svojmu súperovi opäť o dva góle.
    Asistovali mu Martin Kuľha a René Školiak.

46:38
    Žilina po strelenom góle ožila a pýta si ďalší v podobe tvrdých striel od modrej.

45:19
    Hostia strieľajú kontaktný gól!!!
    Po tom ako ostal osamotený pred Lipovským Buc, tak sa dostal k puku ROMAN TOMAS ktorý znižuje na 2:1.
    Asistovali mu Dávid Buc a Peter Klouda.

43:52
    Domáci sú už v plnom počte a okamžite vyrážajú do protiútoku.

43:33
    Peter KLOUDA poslal nepresnú rozohrávku a tak sa Žilina dopustila zakázaného uvoľnenia.

42:40
    Domáci vo vlastnom oslabení vytvárajú tlak a snažia sa o strelenie gólu.

42:26
    Žilina mala sériu tvrdých strel, ale Skalica sa úspešne bráni.

41:41
    Roman TOMAS nebezpečne vypálil na Lipovského, ale ten si s touto strelou poradil.

41:04
    Lažo si ide sadnúť na dve minúty za krosček.

40:48
    Žilina sa usadila v pásme domácich a snažia sa využiť presilovú hru 5 proti 3.

40:13
    René Školiak dostáva dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu v ktorej sme gól nevideli.
    Skalica ale aj Žilina mala veľa šancí, ale na oboch stranách sú veľkými oporami mužstiev brankári, ktorý veľa krát podržali svoj tím.
    Ako sa skončí tento zápas sa dozvieme v tretej tretine ktorá začne približne o 18:30.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:47
    Róbert Mikéska dostáva dve minúty za pád pod nohy.

39:21
    Skalica sa úspešne ubránila a do ničoho vážnejšieho Žilinu nepustila.

38:26
    Hostia roztočili kolotoč.
    Radim Ostrčil teraz preveril Lipovského, ale domáci gólman bol na správnom mieste.

37:27
    Lažo odchádza na dve minúty za vyhodenie puku a tak má Žilina výhodu o dvoch hráčov.

37:17
    Igor RÚFUS vyslal delovku od modrej, ktorá letela priamo do lapačky Lipovského.

36:52
    Skalica sa zatiaľ úspešne bráni a do ničoho vážnejšieho hostí nepúšťajú.

36:24
    Žilinský tlak si vyžiadal vylúčenie na domácej strane!
    Za hákovanie si ide sadnúť Martin Vyrúbalik.

35:10
    Tomas mohol streliť kontaktný gól, ale aj na hostujúcej strane vidíme nepresné rozohrávky.

34:45
    Lažo teraz z ťažkého uhľa poslal rýchly puk na Davida Stielera, ale ten na puk nedočiahol.

33:38
    Hostia v plnom počte a tak sa domácim nepodarilo päť využiť ich presilovú hru 5 proti 4.

33:03
    Lažo síce pretlačil puk za Mikolášov chrbát, ale za čiaru sa mu to už nepodarilo a tak sa nám stav zápasu nemení.

32:12
    Skalica roztočila kolotoč a snaží sa nájsť recept na skvelého Mikoláša.

31:26
    Za pád pod nohy si ide sadnúť Martin LEŠKO.

30:35
    Lažo sa predral cez celú obranu hostí, ale na Mikoláša poslal veľmi nepresný puk.

29:21
    Barák bol v úniku, ale puk mu vyrazil so svojou hokejkou žilinský gólman Mikoláš.

29:11
    Dnešné stretnutie sleduje 1362 divákov.

28:39
    Kalináš poslal tvrdú strelu z uhlu, ale Mikoláš bol na správnom mieste.

27:48
    Žilina sa snaží streliť kontaktný gól, ale stále nemôžu nájsť recept na Mira Lipovského.

26:33
    Teraz séria šancí na domácej strane.
    Najprv to skúšal Lažo, ktorý neuspel a hneď Kuľha ktorému sa taktiež nepodarilo prekonať skvelého Mikoláša.

25:58
    Hrá sa nám veľmi vyrovnaný hokej, ale Skalica má opäť viac šancí ako hostujúci hokejisti.

24:23
    Buc mohol byť teraz pekne vysunutý, ale Skalica si ho ustrážila.

23:52
    Skalica teraz poriadne zavára Žiline, ktorá ostala zaskočená rýchlym vstupom domácich do tejto tretiny.

22:44
    Mráz poslal delovku od modrej na Mikolášovu bránu, ale ten svojím pravým betónom puk vyrazil do bezpečia.

22:16
    Roman Tomas a Miroslav Lažo teraz dostávajú dve minúty za hrubosť.

21:48
    Igor RÚFUS poslal skackajúci puk na bránku domáceho mužstva, ale Lipovský ho v poslednej chvíli vyrazil so svojou hokejkou.

21:02
    Adrián LIPOVSKÝ sa snažil nájsť recept na Lipovského, ale trafil len do jeho betónov.

20:33
    René Školiak dostáva dve minúty za seknutie.

20:20
    Hostia v plnom počte.

20:08
    Hneď na úvod druhej tretiny vyskúšal pozornosť Mikoláša Martin Kuľha, ale ten si s touto strelou poradil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu, kde sme mohli vidieť dva rýchle góly domáceho týmu, ktorý vyhral vďaka Mrázovi a Kuľhovi túto tretinu 2:0!
    Takmer celú tretinu sa nám hralo bez vylúčenia, ale to sa skončilo v 18. minúte, keď za podrazenie odišiel na trestnú ľavicu Tomas.
    Ako sa nám bude vyvíjať tento zápas ďalej sa dozvieme v druhej tretine, ktorá sa začne približne o 17:47.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    V závere tretiny ešte Lažo v obrovskej šanci, ale Mikoláš sa nenechal prekonať.

19:16
    Skalica uzavrela útočné pásmo a snaží sa streliť gól do šatne, ale Mikoláš je proti!

18:14
    Vylúčenie Žilina!
    Prvé vylúčenie v tomto zápase a to na strane hostí po tom ako Roman TOMAS dostáva dve minúty za podrazenie.

17:42
    Šátek vystrelil z ťažkého uhľa, ale obrana hostí strelu zbľokovala.

16:33
    Hrá sa prevažne v strednom pásme.
    Obe mužstvá hrajú veľmi opatrne.

15:13
    Trška poslal strelu švihom na Mikoláša, ale jeden z obrancov Žiliny strelu zbľokoval.

13:57
    Matej VALÁŠEK poslal nebezpečnú strelu z otočky, ale Lipovský veľmi dobre videl kam táto strela letí a tak opäť chytil.

12:52
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, ale zatiaľ sú aktívnejší domáci hokejisti.

12:01
    Filip MACEJKA bol úplne osamotený pred Lipovským, ale Skalický gólman mu nedovolil skórovať.

11:33
    Mráz poslal delovku na Mikoláša, ale ten s touto strelou nemal takmer žiadne problémy.

10:45
    Peter KLOUDA mohol ísť do samostatného úniku, ale bol rýchlejší ako puk a tak čiarový rozhodca píska ofsajd.

9:19
    Skalica točí kolotoč a snažil sa o strelenie gólu najmä Martin Sloboda, ale Mikoláš ho vychytal.

8:07
    Igor RÚFUS sa snažil aspoň nahodiť puk na Lipovského, ale opäť skvelá Skalická obrana bola na svojom mieste.

7:14
    Dornič sa snažil niečo vymyslieť, ale pozorná Skalická obrana ho k ničomu nepustila.

5:58
    Skalica predvádza zatiaľ veľmi dobrú prácu v ofenzíve, ale Žilina sa stále nevzdáva a snaží sa streliť kontaktný gól.

4:46
    Oddychový čas hostí.

4:46
    A ďalší gól v sieti hostí!!!
    Tentoraz po krásnej sérii prihrávok sa dostal k puku BRUNO MRÁZ, ktorý dotlačil puk za Mikolášov chrbát.
    Asistovali mu Michal Šátek a Tibor Kutálek.

4:03
    Máme tu prvý gól v dnešnom stretnutí!
    Skalica sa dostáva do vedenie vďaka dobrej práci MARTINA KUĽHU, ktorý nedal žiadnu šancu Mikolášovi v bráne po tom ako sa rýchly puk odrazil od tyčky do Mikolášov brány.
    Asistovali mu Peter Trška a Petr Obdržálek.

3:57
    Kuľha bol v úniku, ale strelou príklepom nedokázal nájsť recept na Mikoláša.

3:15
    Lažo poslal delovku na Mikoláša, ale ten ju len vyrazil.

3:02
    Zatiaľ veľmi opatrný hokej z oboch strán.

1:57
    Lažo poslal nepresnú rozohrávku čo mohol potrestať Ivan DORNIČ, ktorý sa pekne pohral s Lipovským, ktorý ho nakoniec vychytal.

00:48
    Kuľha sa chystal strieľať, ale v poslednej chvíle ho odstavil jeden z obrancov hostí.

00:16
    Skalica hneď po úvodnom buly hryzie!
    Žilina sa dopustila prvého zakázaného uvoľnenia.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Všetko pripravené na začiatok dnešného stretnutia.
    V bránke domácich Miroslav Lipovský a v bránke hostí Maroš Mikoláš, ktorý je novou jednotkou v bránke Žilinských vlkov.

Dnes bude rozhodovať štvorica rozhodcov.

Čavrk, Valášek, Lipovský.

Rozhodca: JONÁK Peter , OROLIN Michal , TVRDOŇ Jozef , ŠPIČKA Ján.

Vážení fanúšikovia, vítame vás pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže-Tipsport extraliga. Jedným zo zápasov 23. kola je súboj na Záhorí, kde domáca HK 36 Skalica privíta hokejistov zo MsHK DOXXbet Žilina!

HK 36 Skalica vstupuje do zápasu z 5.priečky s počtom bodov 36.
    Skaličania sa naposledy predstavili na ľade Piešťan kde dokázali zvíťaziť tesne 2:1 v riadnom hracom čase. V Skalickej zostave sa predstaví aj nová staronová posila FILIP NOVÁK, ktorý sa vrátil do Skalice kde hokejovo vyrastal po vyše dvoch rokoch.

MsHK DOXXbet Žilina má na svojom konte presne 24 bodov a nachádza sa na poslednom mieste v tabuľke.
    Vlci sa naposledy predviedli na domácom ľade kde privítali rozbehnutých hokejistov z Nitry s ktorými si nedokázali poradiť a tak prehrali 5:3! Žilina tiahne sériu šiestich prehratých zápasov za sebou a určite by sa chceli dnes radovať aspoň z jedného bodu.

Uvidíme či Skalica potiahne sériu víťazstiev ďalej. Zatiaľ majú na svojom konte dve výhry v rade a s príchodom nového trénera Andreja Výboha sa zatiaľ mužstvu darí.
    Naďalej trvá úspešná séria Romana Tomasa, ktorý bodoval v každom zápase, do ktorého nastúpil a už je aj najlepším strelcom súťaže a uvidíme či sa mu to podarí aj dnes.
    Kto sa bude radovať z bodového zisku sa dozvieme už dnes o 17:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 5. Kuľha (Trška, Obdržálek), 5. Mráz (Šátek, Kutálek), 47. Obdržálek (Kuľha, Školiak) – 46. Tomas (Buc, Klouda), 59. Klouda (Buc)

HK Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,Šohajda

MsHK Žilina: Mikoláš – Rúfus, Šterbák, Niník,

Rozhodčí: JONÁK Peter , OROLIN Michal , TVRDOŇ Jozef , ŠPIČKA Ján