Chomutov – Ústí n/L 11:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 2:6 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 3:0 (kon.)
Hr. Králové – Písek 1:2 (0:1 po s.n.) | HC Plzeň – Sparta 7:6 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 3:8 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:1 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
11:1 (6:0, 3:1, 2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 22.11.2013, 12:15 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Piráti Chomutov jsou zatím v tabulce západní divize RAKO Extraligy staršího dorostu na třetím místě. Jejich výkony jsou relativně stabilní. Nejlepší sérii pamatují z úplného začátku sezóny, kdy zvítězili třikrát za sebou. Nejhorší série také čítá jen tři zápasy odehrané od 9. do 13. kola (jedenácté kolo Piráti vynechali). V posledním zápase Piráti udolali Spartu na jejím ledě 5:2, dva góly si připsal Veselý.

HC Slovan Ústečtí Lvi zatím v sezóně tápe. Ve stejné divizi jsou na posledním, tedy osmém místě, a nutno říct, že po právu. Zvítězili zatím pouze čtyřikrát, tři bonusové body získali z prodlužovaných zápasů. Momentálně prožívají sérii sedmi porážek (už podruhé v sezóně) a tým rozhodně bude chtít smůlu prolomit.

Piráti Chomutov: Lukeš – Meliško, Páleník, Novák, Hlaváček, Kozák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Dimitrov, Adámek, Veselý, P. Macháček, Rohla, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Zvědělík – Hucek, Benda, Loukota, Michajličenko, Melichar – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov, Ozom.

Rozhodčí: Hlinka – Koskuba, Šuja.

00:01

00:40
    První střídání se odehrálo v pásmu Lvů. Bez střely na bránu.

01:02
    Ofsajd Pirátů.

01:20
    Lvi vyhodili na zakázaně uvolnění.

02:10
    Kašpar střílel z bezprostřední blízkosti před Zvědělíkem, ten odolal.

03:02
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hezká kombinace Pirátů. Petr Macháček vystřelil těsně mimo, puk se odrazil k Tomu Polákovi, který ho vrátil zpátky před prázdnou bránu PETRU MACHÁČKOVI, který ho neomylně zametl do sítě. Asistence: Tom Polák.

03:56
    Zvědělík schoval puk v rukavici.

05:22
    Ondřeje Koptu v dobré palebné pozici vychytal Lukeš vyrážečkou.

06:04
    A Lukeš se teď zaskvěl proti střele Matyáše Kaška. Chytil ji a počkal na hvizd rozhodčího.

06:44
    Zvědělík předvedl dobrý zákrok bez hole proti střele Veselého.

07:19
    TOMÁŠ ADÁMEK se chopil kotouče ve středním pásmu, ujel za obránce a perfektním bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0! Asistence: František Wágner, Michal Kašpar.

08:08
    Další gól z brejku. Tentokrát nepozorným obráncům ujel PETR MACHÁČEK, který vystřelil přesně k pravě tyči Zvědělíkovy brány a Piráti tak vedou už o tři góly. Asistence: David Kaše, Daniel Novák.

10:00
    Chomutov svého soupeře drtí. Obrana opět zaspala a domácí jeli ve třech proti jednomu. Tomáš Adámek posunul puk dopředu Františku Wágnerovi, ten se neunáhlil a počkal s přihrávkou na ten pravý okamžik. Připravil tak MICHALU KAŠPAROVI perfektní střeleckou pozici a ten tak mohl jen doklepnout puk do sítě. Asistence: František Wágner, Tomáš Adámek.

12:04
    Skvělý zákrok Zvědělíka betonem proti střele od modré v podání Meliška.

13:12
    Lukeš se zaskvěl lapačkou proti Koptovi.

13:46
    Petr Macháček tváří v tvář Zvědělíkovi tentokrát selhal.

14:20
    Zvědělík chytil a nepustil tvrdou ránu Davida Kašeho.

14:37
    První vyloučení. Martin Strunz (CHM) – 2 minuty za podražení.

15:17
    Loukota pálil tvrdě, ale mimo.

15:48
    František Wágner vypíchl kotouč, do tandemu mu najel MICHAL KAŠPAR a první jmenovaný mu poslal skvělou přihrávku, kterou si Kašpar ještě sklepl do bekhendu a zvýšil v oslabení svým druhým gólem na 5:0. Asistence: František Wágner.

16:46
    Domácí jsou kompletní. Lukeš chytil nahození a přerušil hru.

19:06
    FRANTIŠEK WÁGNER byl opět rychlejší, že obránci a dalším bekhendovým blafákem si vychutnal Zvědělíka. Asistence: David Kaše.

19:41
    Lukeš přikryl puk po střele Kaška.

19:53
    Wágner měl na holi druhý gól, Zvědělík ale předvedl fantastický semafor.

20:00

První třetina nemohla být jasněji v režii Pirátů. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Petr Macháček, vzápětí ho napodobil Adámek. Petr Macháček se pak trefil ještě jednou, dvě branky přidal Michal Kašpar a šestou František Wágner. Lvi už po deseti minutách prakticky neměli o co hrát. Druhá třetině začne zhruba ve 13:03.

V bráně Ústí nad Labem dochází k pochopitelné změně. Smolaře Robina Zvědělíka střídá do druhé třetiny Martin Kosina.

20:01

21:06
    David Kaše bekhendem mířil jen do boční konstrukce brány hostů.

22:40
    Tomáš Adámek ujel do dalšího brejku ve dvou proti jedinému obránci, přihrál PETRU MACHÁČKOVI a ten výstavní střelou do pravého horního rohu Kosinovy brány završil hattrick. Asistence: Tomáš Adámek, Michal Kašpar.

24:12
    Meliško prováhal dobrý okamžik ke střele, nakonec mířil mimo.

24:59
    Kosina vyrazil tvrdou, teď už přesnější, střelu Meliška od modré.

25:38
    Teď jsou v útočném pásmu hosté, Kovala svou teč namířil přímo na brankáře Lukeše.

26:15
    Kosina chytil dlouhé nahození Jana Páleníka.

26:23
    Další hattrick v týmu Chomutova. Tentokrát si ho připisuje MICHAL KAŠPAR, který si chytře počkal na odražený puk a z otočky ho poslal k pravé tyči. Asistence: Michal Kozák.

28:33
    Dorážka Poláka mířila mimo bránu.

29:38
    Michajličenko skočil do přihrávky a zamezil tak Pirátům skórovat v další slibné akci.

31:03
    Střela Aleše Macháčka byla sražená vysoko nad.

31:25
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Tak nakonec se dočkali i hosté. Po přihrávce Václava Melichara dostal poprvé puk za záda brankáře Lukeše ONDŘEJ KOPTA a snížil tak na 1:8 z pohledu hostů. Asistence: Václav Melichar.

31:46
    Jaroslav Benda (UNL) – dvě minuty za pád pod nohy.

32:49
    David Kaše pálil tvrdě mimo.

33:11
    Kosina vyrazil betonem další ránu Páleníka a Lvi se osvobodili.

33:49
    Hosté jsou kompletní.

34:44
    Střelu Wágnera Kašpar za záda hostujícího gólmana nedostal.

35:30

36:18
    Daniel Novák vyslal střelu od modré, Kosina byl pozorný.

37:24
    Meliško vyzkoušel pozornost Kosiny z půlky hřiště, brankář hostů se obelstít nedal.

38:00
    Kosina přikryl puk.

38:19
    Dva na jednoho teď jeli Lvi, proti zakončení Rubeše se skvělým zákrokem blýskl Lukeš.

39:15
    Devátou branku v síti Lvů zajistil DAVID KAŠE, který v brankovišti zužitkoval přihrávku zpoza brány v podání Petra Macháčka. Asistence: Petr Macháček.

40:00

Ve druhé třetině padly další čtyři branky. Sedmý gól Pirátů dal Petr Macháček a završil tak hattrick, stejně tak učinil o čtyři minuty později Michal Kašpar. Ústečtí Lvi sice zásluhou Ondřeje Kopty snížili na 1:8, jenže tři čtvrtě minuty před druhou sirénou přidal puk číslo devět za záda Kosiny David Kaše. Třetí dějství odstartuje ve 13:45.