Chabarovsk – Spartak Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doněck 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhřeb 0:2 (kon.) | Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Středa 04.12.2013, 13:00KHL

Hosté i přes zlepšený výkon nakonec nedokázali dohnat ztrátu z první poloviny utkání. Kitarov sice v 50. minutě snížil na 2:3, ale na víc se již Minsk nezmohl a domácí dokázali ubránit těsný náskok. Novokuzněck tak vítězí nad Dinamem Minsk 3:2. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (15:27:32)

60:00

59:30
    Michajl Kuklev dostává 2 minuty za hákování.

57:35
    Pokračují pokusy Minsku o závěrečný nápor, ale Novokuzněck se zatím výborně brání.

56:49
    Dinamo získalo útočnou třetinu ale Mettalurg již posunul puk do středního pásma.

55:47

54:57
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry, ale na domácích je vidět, že už se hlavně chtějí vyvarovat zbytečných chyb a dohnat utkání do vítězného konce.

53:47
    Hosté si komplikují situaci a budou se muset bránit, jelikož Ilja Kaznaděj dostává 2 minuty za vražení na hrazení.

53:22
    Postavení mimo hru Metallurgu.

52:13
    Po opakovaném vhazování před Ložkinem musí domácí brankář zasahovat proti střele od modré čáry.

51:04
    Před Ložkinovo brankou vidíme další rozepři mezi Stasem a domácími obránci, hra je již uklidněna a bude se pokračovat.

50:32
    Dinamo pokračuje v ofenzivě a drží útočné pásmo.

49:04
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hostům se jejich aktivní hra vyplácí a přináší odměnu v podobě kontaktní branky, o kterou se postaral ALEXANDR KITAROV. Asistence: Vitalij Kirjuščenkov.

47:22
    Domácí dostali kotouč z vlastní třetiny a sami teď postupují dopředu.

46:39
    Komerční přestávka.

46:08
    Minsk se ze všech sil vrhá do útoku a snaží se ještě zdramatizovat průběh utkání, ovšem domácí jej zatím k ničemu nebezpečnějšímu nepouštějí.

45:09

44:58
    Dinamo si teď dokázalo vytvořit nápor i přes početní oslabení.

43:54
    Hosté vyhazují puk do útočného pásma.

43:09
    Andrej Stas dostává 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

42:21
    Minsk stále drží útočnou třetinu.

41:56
    Dinamo nahazuje kotouč za Loškina a spěchá za pukem.

41:15
    Domácí se řítili 2 na 1. Před útočníkem, který zleva najížděl s pukem se uvolnil prostor a tak sám vystřelil na Haugenovu lapačku, ve které končí kotouč.

40:40
    Hned na začátku třetiny vidíme neshody mezi Stasem a domácí obranou. Situace je však již uklidněná a vhazovat se bude před Ložkinem.

40:01

Třetí dějství začne přibližně ve 14:48.

Ve druhé třetině nejprve ve 24. minutě zvýšil vedení domácích v přesilové hře Achmet již na 3:0. Ovšem minutu a půl před koncem druhé části snížil rovněž využitou přesilovkou Zbyněk Irgl. Po dvou třetinách tak vede Metallurg nad Dinamem 3:1.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:28
    Přesilovku využívá český útočník ZBYNĚK IRGL, který snižuje stav utkání na 1:3. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Geoff Platt.

38:03
    Hosté si vytvořili menší nápor a vynutili si alespoň faul a 2 minuty za podražení dostává Nikita Ložkin.

37:01
    Po střele Alexandra Axjoněnka a bude vhazovat před Haugenem.

36:15
    Postavení mimo hru Dinama.

35:07
    Po jednom ze soubojů zůstává v rohu kluziště ležet Filičkin.

34:25

33:57

33:38
    Novokuzněck stále drží útočnou třetinu, ale má problémy dostat se ke střele.

32:19
    Domácí drží přesilovkové postavení.

31:57
    Jevgenij Nogačjov dostává 2 minuty za sekání.

30:15
    Situace je stále stejná. Převážně vidíme spoustu osobních soubojů o puk a nepřesnosti, nic zajímavějšího.

29:03
    Zakázané uvolnění Dinama.

27:20
    Hra se neustále přesouvá z jedné strany na druhou, ovšem výraznější akci nevidíme.

26:27
    Dinamo vybojovalo vhazování před Ložkinem.

25:19
    Metallurg vyhnal Minsk na jeho vlastní polovinu.

24:54
    Hosté drží útočnou třetinu.

23:21
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté velmi špatně vystřídali a dva hráči Novokuzněcku jeli sami na Haugena. Jemelin přihrával RAFAELU ACHMETOVI, která usměrnil puk za Haugenova záda. Asistence: Sergej Jemelin.

22:07
    Alexej Kosourov dostává 2 minuty za hákování a hosté si tak zahrají přesilovou hru.

21:22
    Zakázané uvolněné Minsku.

20:46
    Jako první se ve druhé třetině pokusili zaútočit domácí hráči, ovšem o kotouč již přišli a musí se vracet zpátky.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 13:55.

První třetina je za námi. Viděli jsme v ní dvě branky. Nejprve v 8. minutě otevřel skóre Garejev a v 10. minutě přidal druhou branku Jemelin. 2 minuty před koncem tohoto dějství jsme ještě viděli větší bitku před brankou hostí, ale skóre se již neměnilo a tak vedou domácí po první třetině 2:0.

17:51
    Ilja Kaznadej a Ansel Galimov dostávají za pěstní souboj po 4 minutách. Galimov ještě 2 minuty navíc za sekání a hosté tak budou hrát přesilovou hru.

17:51
    Rozhodčí uděluje tresty.

17:51
    Vidíme větší hromadnou bitku u branky Haugena.

16:54
    Viděli jsme teď řadu nepřesností na obou stranách a nyní mají puk za svou brankou hráči Dinama, kteří budou rozjíždět nový útok.

15:15
    Mettalurg se vysunul, ovšem neudržel puk a teď jsou to znovu hosté, kdo se žene dopředu.

14:08
    Minsk drží útočnou třetinu.

13:19
    Po střele z levé strany chytá puk Ložkin a přerušuje hru.

12:45
    Až teď se mužstvo Dinama dostalo ke kotouči a zakládá vlastní útočnou akci.

11:50
    Hosté posunuli kotouč do středního pásma, ovšem víc se jim nepodařilo.

10:56
    Domácí nepolevují ve velké aktivitě a znovu přecházejí útočnou modrou a kombinují v útočné třetině.

Hosté střídají gólmana. Do branky míří Lars Haugen.

09:35
    Oddechový čas pro hosty.

09:35
    Po vhazování v útočné třetině propálil Šelepňova domácí SERGEJ JEMELIN. Asistence: Anton Kapotov.

07:53
    Po střele z levé strany se odražený puk dostal k volnému ARŤOMU GAREJEVOVI, který měl už snadnou úlohu a doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Tuukka Mantyla, Vladislav Kartajev.

07:22

06:50
    Hosté stále drží kotouč v útočné třetině, ovšem Ložkin je zatím mimo ohrožení.

05:35

04:42
    Hosté drží útočné pásmo, ale ani Minsk zatím nedokázal vytvořit nebezpečnou akci.

03:35
    Nikolaj Skladničenko dostává menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí.

03:35
    Přesilovku si zahrají pro změnu hráči Dinama.

03:15
    Domácí při své první přesilovce nedokázali vymyslet žádnou zajímavější akci, avšak stále se hraje před gólmanem hostí.

02:43

01:54
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

00:43
    Richard Lintner z Dinama dostává 2 minuty za podražení a domácí si tak zahrají hned v úvodu třetiny početní výhodu.

00:34
    Minsk vybojoval vhazování v útočné třetině.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Matynov, Arzamascev, Mantyla, Kuklev, Axjoněnko, Kanarskij, Kapotov, Skutar – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Skladničenko, Mitrjakov, Kurepanov – Veličkin, Jemelin, Nazarov.

HC Dinamo Minsk: Šelepňov (Haugen) – Nogačjov, Krajíček, Lintner, Kaznaděj, Sinkevič, Usenko, Filičkin – Kaljužnyj, Irgl, Stas – Platt, Surový, Matěruchin – Zacharov, Kitarov, Jefimenko – Lopasčuk, Dadonov, Chouinard, Kirjuščenkov.

Rozhodčí: Bondar, Safjullov – Majtak, Pronskich.

Din. Minsk – Novokuzněck 3:0

Hosté, jímž patří poslední příčka Západní konference mají na svém kontě 33 bodů. Také oni v posledním kole prohráli. Na ledě Novosibirsku na svého soupeře nestačili a podlehli v poměru 1:3. Ovšem předtím ve třech domácích zápasech v řadě pokaždé zvítězil právě Minsk.

V souboji posledních týmů obou konferencí má Novokuzněck horší bodovou bilanci. Po 32 odehraných zápasech má na svém kontě pouhých 23 bodů. Ve svém posledním ligovém představení prohrál na domácí půdě se Záhřebem vysoko 1:5.

Dobré odpoledne, dnešní utkání Kontinentální hokejové ligy nás zavádí na stadion Metallurgu Novokuzněck, kam zavítají hosté z HC Dinama Minsk. Zápas začíná ve 13 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 8. Garejev (Mantyla, Kartajev), 10. Jemelin (Kapotov), 24. Achmet (Jemelin) – 39. Irgl (Kaljužnyj, Platt), 50. Kitarov (Kirjuščenkov)

HC Dinamo Minsk: Šelepňov (10. Haugen) – Nogačjov, Krajíček, Lintner, Kaznaděj, Sinkevič, Usenko, Filičkin – Kaljužnyj, Irgl, Stas – Platt, Surový, Matěruchin – Zacharov, Kitarov, Jefimenko – Lopasčuk, Dadonov, Chouinard, Kirjuščenkov.

Rozhodčí: Bondar, Safjullov – Majtak, Pronskich