Manchester Utd. – Newcastle 0:1 (kon.) | Crystal Palace – Cardiff 2:0 (kon.) | Liverpool – West Ham 4:1 (kon.)
Southampton – Manchester City 1:1 (kon.) | Stoke – Chelsea 3:2 (kon.) | West Brom – Norwich 0:2 (kon.)
Sunderland – Tottenham 1:2 (kon.)
Liverpool FC
4:1 (1:0)
West Ham United
Sobota 07.12.2013, 16:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:04:42)

Hráči Liverpoolu zvítězili naprosto zaslouženě, a mohli se tak radovat z tříbodového zisku, který jim zajistil 2. příčku v tabulce. West Ham zůstává na místě 17. a bude se muset začít pořádně snažit.

Rozhodčí Oliver ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí Liverpool FC porazil londýnský West Ham United 4:1. Dnešní zápas byl velmi zajímavý a musel bavit i nezaujatého diváka. Padlo celkem 5 branek, z toho byly 3 vlastní. Vůbec 1. gól padl ve 42. minutě, kdy si nešťastnou vlastní branku dal Demel a poslal Liverpool do vedení. Nicméně domácí tým byl po celou dobu aktivnější a dal o sobě vědět ve 47. minutě, kdy se mezi střelce zapsal Sakho a domácí vedli 2:0. Hosté se snažili skóre snížit, ale nedařilo se jim to. Nicméně v 66. minutě se do vlastní sítě trefil Škrtel, a nabídl tak hostům branku na 2:1. Velmi aktivní byl dnes Suárez, který se vstřelené branky dočkal, ale až v 81. minutě. Liverpool se radoval i o 3 minuty později, když si míč do branky srazil nešťastník O'Brien a nabídl domácím gól na 4:1.

90+3
    Ke střele se dostal také Leiva, ale jeho pokus byl úspěšně zablokován protihráčem.

90+2
    Coutinho mohl navýšit skóre na 5:1, ale Jääskeläinen mu to nedovolil. Coutinho ze své pravačky vyslal jedovatý pokus, ale brankář West Hamu zasáhl výtečně.

90+1
    Coutinho byl faulovaný, provinil se proti němu Collins.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

89
    Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Allen.

85
    Suárez mohl zaznamenat další gól, ale nedočkal se ho. Útočník Liverpoolu běžel ze strany sám na bránu, udělal kličku Jääskeläinenovi, ale sám sebe vyhnal za brankovou čáru. Odkop od brány provede Jääskeläinen.

84
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Matthew Jarvis, přichází Matthew Taylor.

84
    Liverpool právě vstřelil branku!
    LUIS SUÁREZ vystřelil zpoza vápna a prezentoval se velmi prudkou střelou, kterou tečoval do branky O´Brien. Gól je připsaný Suárezovi.

82
    Kevin Nolan fauloval Hendersona, kterému dal šlapák na lýtko a sudí mu okamžitě udělil červenou kartu.

82
    Žlutou kartu vyfasoval Demel, který svého protihráče nedovoleně fauloval.

81
    LUIS SUÁREZ se dočkal a zaslouženě zaznamenal pojišťující gól na 3:1. SUÁREZE neuhlídal Collins a pustil ho do stoprocentní příležitosti, kterou hlavičkující útočník bezprostředně proměnil.

80
    Do pokutového území přilétl prudký centr, ale Mignolet byl pozorný a své protihráče ke střele nepustil.

79
    Na pomoc svým spoluhráčům přišel Demel a vybojoval autové vhazování na soupeřově polovině.

78
    Poslední minuty na hřišti stráví Kelly, který vystřídal Flanagana.

Lucie Rapantová

Branky: 42. Demel (vla.), 47. Sakho (Gerrard), 81. Suárez (Johnson), 84. Suárez – 66. Škrtel (vla.)

Karty:   74. Cole (WHU), 82. Demel (WHU), 90+1. Collins (WHU)   82. Nolan (WHU)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 11:2.
    Liverpool FC: Mignolet – Johnson, Škrtel, Sakho, Flanagan (78. Kelly) – Henderson, Gerrard (C) (56. Leiva), Coutinho, Allen, Sterling (71. Moses) – Suárez.
    Náhradníci: Jones – Cissokho, Kelly, Alberto, Aspas, Moses, Leiva.

West Ham United: Jääskeläinen – Demel, Collins, Tomkins (56. O´Brien), McCartney – Downing (46. Cole), Noble, Jarvis (84. Taylor), Nolan (C), Diamé – Maïga.
    Náhradníci: San Miguel – O´Brien, Collison, Taylor, Diarra, Cole, Cole.

Rozhodčí: Oliver ─ Burt, England