Buffalo – Washington 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 4:1 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 3:4 (kon.)
Calgary – Vancouver 0:2 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 4:5 (kon.) | Colorado – Winnipeg 1:2 (po pr.)
San Jose – Anaheim 3:1 (kon.)
Minnesota Wild
4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
New York Islanders
Pondělí 30.12.2013, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Má po čtyřiceti odehraných utkání na svém kontě čtyřicet pět bodů a to za dvacet výher, pět proher v prodloužení a patnáct proher. Tato statistika řadí Minnesotu na čtrnáctou příčku v ligové tabulce. Minnesota poslední čtyři zápasy prohrála. Nejproduktivnější hráč je Mikko Koivu který má na svém kontě osm gólů a dvacet asistencí.

Má po čtyřiceti odehraných utkání na svém kontě dvacet devět bodů a to za jedenáct výher, sedm proher v prodloužení a dvacet jedna proher. Tato statistika řadí Islanders na dvacátou devátou příčku v ligové tabulce. New York poslední zápas prohrál a to s New Jersey 1:2. Nejproduktivnější hráč je John Tavares který má na svém kontě třináct gólů a dvacet šest asistencí.

Vzájemné zápasy

18. 12. 2011 Minnesota Wild – New York 1:2 s.n
    10. 10. 2011 New York – Minnesota Wild 2:1
    03. 03. 2011 New York – Minnesota Wild 4:1

Češi a Slováci na ledě
    Oba hráči do dnešního utkání nezasáhnou

Radek Martinek od 12.12.2013 zraněn (záda)
    Lubomir Visnovsky od 21.10.2013 zraněn (otřes mozku)

Minnesota Wild: Harding (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Ballard – Coyle, Koivu, Niederreiter – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Mitchel, Konopka, Veilleux

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hickey, Hamonic, da Haan, Strait, Carkner – Okposo, Nelson, Vanek – Bailey, Nielsen, Grabner – Clutterbuck, Strome, Regin – Martin, Cizikas, McDonald

Rozhodčí: O'Halloran, Dwyer – Galloway, Mach.

Vítám všechny příznivce ledního hokeje, kteří si dnes přivstali aby s námi mohli sledovat nejvyšší hokejovou ligu. Jak již bývá zvykem utkání začne o pár minut později.

Xcel Energy Center se pomalu zaplňuje a my čekáme na hráče, kteří právě teď naskakují na ledovou plochu.

Nyní si poslechneme hymnu USA.

00:01

00:12
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a už zahajují útok.

00:21
    Harding musel poprvé v dnešním utkání zasahovat a na svůj účet si připisuje úspěšný zákrok.

00:58
    Minnesota získala kotouč a už se žene dopředu.

01:32
    Domácí stále kombinují v útočném pásmu, ale zatím jsme neviděli žádnou střelu.

01:48
    První střela domácích, ale i Poulin si připisuje úspěšný zákrok.

02:18
    Minnesota nyní drží hosty pod tlakem.

02:47
    Islanders se konečně osvobozuje a může založit útok, ale zastavuje je ofsajd.

03:11
    Hickey hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale nakonec se rozhodl, že vystřelí sám.

03:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A domácí se dostávají do vedení a to zásluhou hned několika hráčů. Nejprve vystřelil Rupp a puk se odrazil na zcela volného RYANA SUTERA, který střílel do prázdné branky. Asistence: Michael Rupp a Torrey Mitchell

04:34
    Domácí jsou velice aktivní po gólu a nyní jsou opět v útočném pásmu.

06:29
    Islanders jsou nyní u puku a zakládají rychlý útok.

Komerční přestávka.

07:04
    Minnesota kombinuje v útočném pásmu, ale nyní Nelson ztratil puk a kotouče se zmocňují hosté.

07:41
    Domácí stále před Poulinem, Hostující brankář už má na svém kontě osm zákroků.

08:36
    New York má problém získat kotouč.

09:09
    Wild skvěle útočí a nyní střílí z každé pozice.

09:37
    Pominville mohl založit útok, ale někdo z jeho spoluhráčů přejel modrou čáru dříve než měl a rozhodčí tak musí pískat postavení mimo hru.

09:59
    Islanders vyhazují kotouč přes všechny čáry a to znamená zakázané uvolnění.

10:21
    Hosté se neustále brání a stále se nemohou dostat do hry. Opět se píská zakázané uvolnění.

10:22

10:51
    Hosté vyhráli vhazování a nyní se pokouší zahájit rychlý útok.

11:16
    Hostující hráči si nerozuměli v přihrávce a kotouče se tak ujali domácí, kteří se drží v útočném pásmu.

11:49
    Islanders si svoji chybu napravilo a vybojovalo puk zpátky a nyní se snaží přejít přes střední pásmo.

12:35
    Mitchell a McDonald si nyní vyměnili pár facek a již usedají na trestnou lavici. Hra pokračuje 5 na 5.

12:59
    Domácí zakládají útok z vlastního obranného pásma, ale teď se jim moc nedaří přechod do útočné třetiny.

13:35
    Domácí se nyní nastěhovali před Poulina.

14:26
    Hosté se taky dostali k puku a ihned co jeden z hráčů přejel modrou čáru tak ihned vystřelil, ale minul branku.

15:01

15:16
    New York mohl založit útok, ale nyní rozhodčí odpískal hru vysokou holí.

15:41
    Minnesota je v dnešním utkání velice jasným favoritem a už od začátku hry je domácí celek jednoznačně lepším týmem. Střely: 14-5.

16:25
    Hosté drží puk ve vlastním pásmu a pokoušejí se rozehrát.

16:39
    První větší šance hostů. Jeden z hráčů vystřelil a odražený puk se dostal k dorážejícímu Tavaresovi, který minul prázdnou branku.

16:58
    Nyní se koná vhazování před Poulinem a úspěšnější celek na buly byly hosté.

17:26
    Domácí přechází hladce do útočného pásma, ale ihned po přejetí modré čáry ztrácí kotouč.

18:10
    Ness (NYI) dostává dvě minuty za hákování.

18:23
    Islanders mají před sebou dnešní první přesilovou hru.

18:46
    Koivu kombinuje spolu Coylem, ale zatím nevystřelili.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:16
    Hosté se osvobozují a vyhazují puk do středního pásma.

19:45
    Domácím se přesilovka moc nedaří tak jak by chtěli.

20:00

Další třetina začne přibližně v 3:06.

První třetina nám skončila a přinesla nám pouze jednu branku a to na straně domácích. Ve čtvrté minutě se prosadil Ryan Suter, který je zatím jediným střelcem utkání. Domácí tým hraje velice dobře a je jasně lepším celkem. Střely: 16-8.

20:01

20:12
    Vhazování vyhráli domácí a zakládají útok.

20:39
    Bleskový úvod druhé třetiny! Ihned po vyhraném vhazováni se ujal puku JONAS BRODIN, který zakončuje pod horní tyč. Asistence: Mikko Koivu a Nino Niederreiter.

21:25
    Hosté bojují a snažejí se s výsledkem ještě něco udělat.

21:58
    Domácí jsou opět v útočném pásmu, kde kombinují.

22:59
    A domácí si vytvářejí tříbrankový náskok! Výbornou práci udělal Koivu, který vybojoval puk a poslal ho mezi kruhy kde byl zcela volný NINO NIEDERREITER a ten zakončuje pod levý horní růžek. Asistence: Mikko Koivu.

24:37
    Domácí mají nyní velký tlak a hosté se brání tím že vyhazují puk na zakázané uvolnění.

25:06
    Hosté jako by se probudili a dostali se do utkání.

25:11
    Ballard (MIN) dostává dvě minuty za hákování.

25:30
    A hosté mají možnost alespoň snížit skóre. Mají před sebou první přesilovou hru.

25:49
    New York se nemůže dostat do útočného pásma a s pukem stále operuje ve středním pásmu.

26:19
    Okposo se zkusil obtočit kolem branky a zakončit, ale to zakončení se mu nepovedlo a domácí tak vyhazují puk přes všechny čáry.

26:50
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, ale zatím jen kombinují.

27:12

27:47
    Domácí jsou už opět u puku a nyní střílí z každé pozice.

28:06
    Minnesota hraje opravdu skvěle, teď Koivu měl šanci, ale kotouč mu sklouzl z hokejky.

28:45
    Islanders právě vstřelili branku!
    A hosté přeci jen snižují. Mikko Koivu nyní udělal v před brankovém prostoru chybu a tu dokázal využít JOHN TAVARES. Asistence: Thomas Vanek a Kyle Okposo.

28:59
    A dvě minuty dostává hostující tým za nedovolené bránění.

29:36
    Domácí jsou nastěhovány v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

30:00
    Koivu a Suter kombinují na modré čáře, ale zatím nenašli vhodnou pozici pro střelu.

30:37
    Wild jsou sice v útočném pásmu, ale dost těžce se dostávají k puku.

30:59

31:38
    Heatley to zkusil sám, ale byl neúspěšný. Následuje komerční přestávka.

31:56
    Hosté se také dostali do útočné třetiny, ale zatím nevystřelili.

32:51
    Minnesota zakládá rychlý útok, ale ve středním pásmu ztratila kotouč a k puku se dostávají hosté.

33:13
    Coyle se pokoušel stínit při střele, ale puk letěl mimo branku.

33:46
    Hosté vybojovali kotouč a už se ženou dopředu.

34:16
    Domácí si berou puk zpět a už se usazují v útočném pásmu, kde hledají vhodnou pozici pro střelu.

34:56
    Koivu zkusil střelu z ostrého úhlu, ale puku končí na boční síti.

35:29
    Hra se nyní odehrává spíše ve středním pásmu.

35:49
    Granlund (MIN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Následuje přestávka.

36:19
    Islanders mají možnost vstřelit kontaktní branku, ale zatím se nedostali ani přes střední pásmo.

36:49
    Hosté jsou sice v útočném pásmu, ale nyní se o puk bojuje u mantinelu.

37:09
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

37:25
    Mitchel se zjevil v útočném pásmu a dokázal vybojovat kotouč a dokonce i vystřelit. Jeho střela se odráží od boční tyčky do ochranné sítě.

38:30
    Hosté jsou stále v útočném pásmu a nyní střílí z každé pozice.

38:58
    Hickey odvedl skvělou práci. Nejprve naznačil střelu a tím si položil bránícího hráče a poté vyslal prudkou střelu a CAL CLUTTERBUCK před brankou předvedl krásnou teč. Asistence: Thomas Hickey.

39:34
    Hra se trošku srovnala a hosté začali hrát.

40:00

Druhá třetina skončila přinesla nám čtyři branky. Skóre je v tuto chvíli velice těsné a domácí celek vyhrává pouze o jednu branku. Ve druhé periodě jsme viděli velice vyrovnaný zápas, hosté se dostali do hry a dokázali si vytvářet šance. Střely: 23-20.
    Další třetina začne přibližně ve 3:59.

40:01

40:12
    Vhazování vyhráli domácí a už se ženou dopředu.

40:49
    Minnesota se drží v útočném pásmu, ale zatím nikde žádná střela.

41:14
    New York se nyní předvádí v plné kráse. Teď Okposo nahodil puk z poza branky a Tavares minul poloprázdnou branku.

41:56
    Hosté jsou stále před Hardingem, ale ten zatím svůj tým drží.

42:26
    Hra se točí na horu a dolů a oba brankáři musí být v pozoru.

42:31
    Cizikas (NYI) dostává dvě minuty za hákování.

42:38
    Domácí mají možnost zvýšit svůj jednobrankový náskok.

43:06
    Wild mají problém s přechodem do útočného pásma.

43:36
    Hosté skvěle brání a opět vyhazují puk do středního pásma.

44:02
    Tak teď to byl neuvěřitelný zákrok co předvedl hostující brankář. Heatley měl před sebou prázdnou branku, ale Poulin se předvedl na jedničku.

45:08
    Hra ve středním pásmu a oba týmy střídají.

45:43
    Coyle nahodil puk na Poulina, ale ten byl v pozoru a puk raději ukryl ve své lapačce před dorážejícím hráčem.

46:15
    Hosté se nastěhovali před Hardinga.

46:30
    Hosté otáčejí průběh utkání a vyrovnávají skóre na 3:3. Střela od modré, kterou vyslal McDonald skvěle tečoval THOMAS HICKEY. Asistence: Colin McDonald a Ryan Strome.

47:19
    Domácí získali kotouč a nyní hledají vhodnou pozici pro střelu.

Komerční přestávka

47:46
    Wild kombinuje v útočném pásmu, ale zatím nikde žádná střela.

48:31
    Domácí jsou nyní velice aktivní, ale Poulin svůj tým drží.

48:58
    Po střele Heatleyho se před brankou seběhla menší potyčka, ale sudí žádné tresty nesignalizují.

49:28
    Teď jsou u puku zase hosté, ale opět jen kombinují.

49:56
    Minnesota se nemůže dostat z vlastního obraného pásma.

50:29
    Pominville zkusil střelu z mezikruží, ale ta byla zblokovaná do ochranné sítě. Následuje přestávka.

50:53
    Domácí celek se drží před Poulinem, ale zatím puk létá jen podél mantinelů.

51:49
    Islanders se nemohou udržet v útočném pásmu a musí zahajovat útok znova.

52:13
    Neuvěřitelné! Hosté otáčejí průběh zápasu na svojí stranu a to zásluhou KYLEA OKPOSA, který vyslal "jedovku" z levého kruhu a ta skončila za brankovou čárou. Asistence: Thomas Hickey a Colin MacDonald.

53:24
    Coyle nyní vystřelil z mezikruží, ale trefil pouze připraveného Poulina.

53:45
    A je vyrovnáno! Krásná kombinace skončila brankou a to zásluhou JUSTINA FONTAINEHO, který vyslal krásnou střelu z pravého kruhu. Asistence: Matt Cooke a Marco Scandella.

54:12
    A hosté si své vedení berou bleskově zpět. Vanek našel volného KYLEA OKPOS, který přesnou střelou nad levý beton dává svému týmu naději na výhru.. Asistence: Thomas Vanek.

54:58
    (NYI) dostává dvě minuty za podražení.

55:49
    Minnesota se drží v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

56:25
    Koivu zkusil střelu od modré ale ta končí v lapačce.

56:56
    Domácí střílí opravdu z každé pozice a hostující brankář se nyní hodně zapotí.

Dnešní utkání sleduje 18 851 diváků.

57:29
    Brodziak (MIN) dostává dvě minuty za hákování.

57:32
    Hosté se drží před Hardingem a kombinují.

58:17
    New York skvěle kombinuje, ale zatím jsme neviděli žádnou střelu.

58:43
    První přesilovková střela od modré končí ve výstroji domácího brankáře.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    Minnesota se stále nemůže dostat z vlastního pásma.

59:37
    Domácím se už vyrovnat zřejmě nepodaří.

59:51
    Domácí to zkoušejí v šesti.

60:00

Třetí třetina nám už také skončila a ta nám přinesla čtyři branky. Hosté dokázali otočit průběh zápasu ve svůj prospěch a z ledu Minnesoty si odváží dva cenné body. Hosté první třetinu byly opatrnější a hráli spíše hru defenzivní, ale od druhé třetiny hráči z týmu New York Islanders předvedli skvělý výkon.

Tři hvězdy zápasu

1. Kyle Okposo (NYI) 2+1
    2. Thomas Hickey (NYI) 1+2
    3. Mikko Koivu (MIN) 0+2

Děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou! (04:48:32)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 4. Suter (Rupp, Mitchell), 21. Brodin (Koivu, Niederreiter), 23. Niederreiter (Koivu), 54. Fontaine (Cooke, Scandella) – 29. Tavares (Vanek, Okposo), 39. Clutterbuck (Hickey), 47. Hickey (McDonald, Strome), 53. Okposo (Hickey, MacDonald), 55. Okposo (Vanek)

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hickey, Hamonic, da Haan, Strait, Carkner – Okposo, Tavares, Vanek – Nielsen, Nelson, Boulton – Clutterbuck, Strome, Regin – Martin, Cizikas, McDonald

Rozhodčí: O'Halloran, Dwyer – Galloway, Mach

Diváci: 18 851