Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:5 (kon.)
Carolina – Montreal 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (kon.)
Colorado – Columbus 5:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.)
Winnipeg Jets
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Středa 01.01.2014, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Má po čtyřiceti odehraných utkáních na svém kontě dvacet šest bodů a to za jedenáct tři výher, čtyři prohry v prodloužení a dvacet čtyři proher. Tato statistika řadí Sabres na třicátou příčku v ligové tabulce. Buffalo poslední zápas vyhrálo a to s Washingtonem 2:1 s. Nejproduktivnější hráč je Cody Hodgson který má na svém kontě osm gólů a jedenáct asistencí.

Má po čtyřiceti jedna odehraných utkáních na svém kontě čtyřicet jedna bodů a to za osmnáct tři výher, pět proher v prodloužení a osmnáct proher. Tato statistika řadí Jets na osmnáctou příčku v ligové tabulce. Winnipeg poslední zápas vyhrál a to s Coloradem 2:1 s. Nejproduktivnější hráč je Bryan Little který má na svém kontě čtrnáct gólů a devatenáct asistencí.

Ondřej Pavelec (WPG) 90,2% úspěšnost

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Ellerby, Byfuglien, Enström, Bogosian, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Kane – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – Peluso, Wright, Tangradi.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Myers, Sulzer, Ehrhoff, Pysyk, Weber, McBain – Girgensons, Ennis, Moulson – Stafford, Flynn, Ott – Omark, Leino, Foligno – Scott, Ellis, D'Agostini.

Rozhodčí: Devorski, Dwyer – Grandt, Mach.

00:01

00:15
    Hned na začátek tu je postavení mimo hru Sabres.

01:00
    Nyní se už Buffalo naplno usadilo v útočném pásmu.

01:11
    Za chvíli ovšem toto území hosté ztratili, Winnipeg toho ovšem k ničemu velkému nevyužil a pouze vyhodil puk na střídačku soupeře.

01:22
    Enroth poprvé musel zasahovat u své levé tyče. Winnipeg se ihned pokusil dorážet, Weber ale ihned první domácí útok umravnil.

01:24
    Winnipegu chvíli po buly utekl puk do středního pásma.

02:00
    Oba týmy působily v prvních dvou minutách poměrně nervózně.

02:28
    Montoya vyrazil McBainovu střelu a měl co dělat, aby nedovolil hned několika soupeřům dorazit puk za jeho záda! Ellis dokonce skočil rybičkou na led, ležícího brankáře přesto nezaskočil a poslal puk do jeho lapačky.

02:28
    John Scott obdržel dvouminutový trest za hrubost.

02:49
    Byfuglien na modré napřáhl a poslal puk dobrý metr vedle pravé Enrothovy tyče.

03:04
    Byfuglien dostal další možnost pálit, tentokrát sestřelil soupeře před sebou. Hra zůstává v obranném pásmu Sabres.

03:16
    Myers s velkými problémy dostal puk alespoň do středního pásma.

03:28
    Teď už Sabres plnohodnotně vyhodili k Montoyovi.

03:44
    Enroth teď měl obrovské štěstí! Wheelerova nenápadná střela z kruhu pro vhazování zaťukala na jeho pravou tyč a následně dorážející Kane od mantinelu trefil jen brankáře hostí.

04:00
    Po Troubově nástřelu od modré mohl Winnipeg několikrát dorážet, vždy to však bylo příliš blízko Enrothovi.

04:10
    Šťastné okamžiky Jets jsou u konce, Blake Wheeler se choval nevhodně na brankovišti a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, navíc ještě dostal další dvě za nesportovní chování.

04:29

04:40
    Buffalo musí začít od vlastní branky.

04:46
    Girgensons neudržel levou nohu na útočné modré a Moulson tak vjel s pukem do ofsajdu.

05:02
    Ennis dostal puk mezi kruhy, jenomže zakončení z této pozice hodně odbyl!

05:22
    Ehrhoffova štiplavá rána od modré čáry polechtala Montoyu na břiše a do hry se již nevrátila.

05:46
    Winnipeg dokázal vyhodit, stále je ale před ním ještě více než polovina z Wheelerova trestu.

06:13
    Myersovo nahození od modré neprošlo, Jets se vysvobodili a oba týmy vystřídaly.

06:31
    Stafford ztratil u mantinelu helmu, Winnipeg vyhodil.

06:46
    Postavení mimo hru Buffala.

07:03
    Myers využil volného prostoru a popojel blíže k brance, Montoyovi sice jeho nahození vypadlo, ale to bylo vše.

07:21
    Teď ovšem Leino tečoval Myersovo nahození a levá tyč zazvonila také za Montoyou! Zatím mají oba brankáři poměrně dost štěstí.

07:33
    Postavení mimo hru Sabres.

07:36
    Stuart vyhodil puk ve středním pásmu na střídačku Buffala.

08:05
    Little na konci oslabení zaváží puk do útočného pásma.

08:10

08:28
    Moulson se šikovně postavil k Montoyově brance, jenomže ani nadvakrát do ní puk neprocpal.

08:48
    Thorburn se sám vytlačil z útočného pásma.

09:07
    Trouba před brankou skvěle našel právě Thorburna, jenomže ten ani nadvakrát nepřetlačil Enrotha a potom mu byla zlomena hokejka! Další velká šance tak nebyla využita.

09:24
    Scheifele se po reklamní pauze zjevil sám na brankovišti, jenomže to měl na bekhend a Enroth mu příliš volného prostoru nenechal!

10:00
    Flynn nevyužil velkou příležitosti na přečíslení a hráči se snaží puk zašlapat v rohu kluziště.

10:06
    Což se nakonec také stalo, vhazovat se bude u obranné modré Winnipegu.

10:17
    Postavení mimo hru Jets.

10:33
    Ladd využil chybičky v rozehrávce Sabres, šel společně s Littlem do přečíslení, jenomže mu nevyšla přihrávka.

10:42
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    KEATON ELLERBY převzal puk u hrazení a někde mezi Enrothem a pravou tyčí poslal puk do branky. Asi nikdo netuší, kudy kotouč prošel. Asistence: Andrew Ladd.

11:05
    Vhazování po levé Montoyově ruce.

11:17
    Jokinen se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy a měl tak poměrně dobrý výhled, jenomže nepropálil hradbu těl před sebou.

11:43
    Flynn od mantinelu nahodil k levé Montoyově tyči. Domácí brankář si tam celou situaci pohlídal.

11:43
    Následně ještě vznikla další menší potyčka, hráči však do sebe pouze zaklesli a k ničemu vážnějšímu nedošlo.

11:55
    Hra se rychle přesunula a Enroth musel před dojíždějícím Frolíkem schovat puk pod rukavici.

12:35
    Winnipeg momentálně svírá Buffalo před Enrothem.

12:47
    Ehrhoff si sjel za hlavní vlnu a potom vypálil. Nad.

13:00
    Diváci se momentálně hokejem rozhodně baví, byť to podle atmosféry na to příliš nevypadá.

13:45
    McBain vzal puk na modré a otočil se s ním na branku, puk se nakonec odrazil vedle od D'Agostiniho.

13:58
    Na druhou stranu ujel Thorburn, avšak při svém samostatném úniku nic nevymyslel! A to měl na to tolik času, vždyť jel přes polovinu hřiště.

14:39
    Buffalo neuvěřitelnou náhodou udrželo útočné pásmo, Foligno potom dostal puk do branky, ta ale podle rozhodčích byla už v tu chvíli Staffordem posunuta a gól tak nemůže být uznán! Štěstí a smůla pro Sabres v průběhu čtyř vteřin.

14:39
    Rozhodčí ještě vše ověřili na videu. Stafford skutečně branku posunul pár setin vteřiny před tím, než do ní Foligno zametl puk.

14:50
    Pysyk nastavil hokejku proti Kanově střele a srazil ji do ochranné sítě.

14:58
    Matt Moulson ještě zpoza obranné modré chtěl rozehrát do středního pásma přes celou šířku kluziště a nabral puk tak nešťastně, že mu pomohl mezi diváky. Dvě minuty za zdržování hry.

15:08
    Winnipeg byl vytlačen z útočného pásma.

15:20
    Teď je puk až u Montoyi.

15:36
    Trouba byl zcela jasně podražen, tentokrát se vylučovat nebude.

15:49
    Buffalo po chvilce znovu vyhazuje.

16:17
    Enroth čelil tvrdé ráně Littla a dokázal ji vyrazit.

16:24
    Jako další pálil Setoguchi a i jeho střela za Enrothova záda neprošla. Tentokrát se odrazila k divákům.

16:37
    Jedno z posledních vyhození Sabres v tomto oslabení.

16:58

17:00
    Stafford narušil rozehrávku Winnipegu a chystal se vydat do přečíslení tři proti dvěma. V ten moment jej ale podrazil chybující Dustin Byfuglien a pomohl mu nejen k ledu, ale také k nepříjemnému nárazu hlavou do hrazení.

17:19
    Moulson byl tradičně příliš blízko Montoyovi.

17:29
    Winnipegu se poprvé v tomto oslabení podařilo poslat puk přes všechny čáry.

17:55
    Ennis měl před sebou dostatek prostoru a tak vystřelil. Montoya si poradil betony.

18:34
    Buffalo zaváží puk zpátky do útočného pásma.

19:00
    Domácí v plném počtu a minuta do konce první třetiny.

19:08
    Z trestné lavice vracející se Byfuglien dostal skvělou přihrávku na útočnou modrou a šel sám na Enrotha, jenomže potom zaváhal a branku přestřelil!

19:23
    Tobias Enström je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

19:30
    Winnipeg dostal puk co nejdál od své branky.

19:52
    Další vyhození, v první třetině už gól neuvidíme.

20:00

Ani osm trestných minut nestačilo Buffalo na to, aby dokázalo překonat Ala Montoyu. Ten svůj tým v první třetině několikrát podržel a společně s jediným úspěšným střelcem dosavadního průběhu utkání Keatonem Ellerby je hlavním důvodem vedení Winnipegu po první třetině, v níž však poměrně diskutabilně nebyl uznán gól Buffalu. Sabres však mají šanci vše napravit ve druhé třetině, která by měla začít cca ve 2:12.

20:01

20:05
    Puk v ochranné síti.

20:20
    Sabres si do druhé třetiny přenesli přesilovou hru a zatím se jim vůbec nedaří natlačit před Montoyu.

20:38
    Winnipeg opět pohodlně vyhodil.

21:03
    Ennis zůstal úplně sám na okraji kruhu pro vhazování, kam také dostal puk, jenomže vystřelil jen do domácího brankáře a Winnipeg vyhodil!

21:24

21:28
    Teď Montoya sám nevěděl, jak zasáhl! Už byl v pohybu na druhou stranu, přesto u své pravé tyče nechal beton a puk do branky nepustil.

21:56
    Ellerbyho střela od hrazení opět nadělala Enrothovi potíže, tentokrát však gólem neskončila.

22:50
    Momentálně se hraje trochu opatrněji, oba týmy se tak prostřídaly v nebezpečných momentech.

23:20
    Girgensons byl poměrně nepříjemně natlačen na hrazení u vlastní střídačky, naštěstí z toho nic nebylo. Chvíli to vypadalo, že se mantinel promění v gilotinu.

23:54
    Myersova rána po dobré zadovce jeho spoluhráče minula Montoyovu branku.

24:08
    Zakázané uvolnění Jets.

24:27
    Scheifele vystřelil zpoza obránce kousek za modrou, Enroth však tento úmysl přečetl a schoval puk do lapačky.

24:36
    Winnipeg nakonec ztratil pásmo, dopředu ujel D'Agostini a z dobré pozice vystřelil do vyjetého domácího brankáře.

24:41
    Následně se D'Agostini dostal ještě k jedné střele, tentokrát ztroskotal na pravém Montoyově betonu.

25:25
    Frolík si výborně všiml mezi kruhy najíždějícího Wrighta, tomu však úplně nesedla střela a Enroth nakonec vůbec nemusel zasahovat!

25:50
    Momentálně se hraje nahoru dolů, s diváky to bohužel stále nic nedělá.

26:07
    Girgensons opět dostal hit a udeřil se hlavou o mantinel. Překvapivě nadále pokračuje ve hře.

26:55
    Buffalo se pokouší natlačit k Montoyovi.

27:06
    Nakonec zvolilo příliš těžkou kombinaci a doplatilo na to ztrátou pásma.

27:27
    Ellerby se pokoušel zachránit útočné pásmo, kotouč do něj zpátky zametl až ze středního pásma a rozhodčí neměli jinou možnost, než odpískat postavení mimo hru domácího týmu.

27:46
    Zakázané uvolnění Buffala.

28:55
    Na ledě se momentálně spíše jen bruslí s pukem, žádné střely jsme po reklamní přestávce neviděli.

29:30
    Kane se výborně proháčkoval mezi kruhy, avšak pak už mu nezbylo příliš možností, jak zakončit a Enroth měl o to onen zákrok usnadněný.

29:55
    Třetí domácí útok sehrál výbornou kombinaci, na jejímž konci měl být Thorburn. Tomu bohužel puk uskočil za branku.

30:16
    Moulson zpoza branky našel Girgensonse, který zblízka zakončil jen do domácího brankáře.

30:25
    Montoya předvedl další důležitý zákrok po Staffordově pokusu od hrazení.

30:38
    Wheeler kontroloval puk v útočném pásmu a pak ztratil stabilitu. Winnipeg tím přišel o útočné pásmo.

30:54
    Po Ellerbyho střele měl Enroth opět potíže. Tento obránce by měl střílet častěji.

31:05

31:38
    Montoya se vydal za branku a puk mu nečekaně odskočil před ni. Nikdo z hráčů Buffala naštěstí nebyl nablízku!

32:34
    Winnipeg letos třiadvacetkrát odehrál zápas s jednou jedinou vstřelenou brankou. To je třetí nejvyšší číslo v celé lize a vypadá to, že by mohlo být o jednu jednotku navýšeno.

33:06
    Tak ne, dnes uvidíme více než jednu branku. Thorburn předal od mantinelu puk mezi kruhy najíždějícímu JACOBU TROUBOVI a ten mezi betony prostřelil Enrotha. Asistence: Chris Thorburn, Devin Setoguchi.

33:56
    Zdá se, že Troubova branka pořádně probrala diváky.

34:08
    Za Winnipeg by dnes měli střílet jen obránci. Trouba se trefil přesně, stejně jako Ellerby v první třetině. Druhý jmenovaný navíc pálí hodně nepříjemně i nadále.

34:43
    Scheifele se skvěle natlačil před Enrotha, nakonec nedokázal zakončit a srazil se s brankářem Buffala, který přišel po kolizi s břevnem o masku! Branka byla posunuta, hra přerušena.

35:09
    Tento ofsajd Winnipegu byl vidět snad až z Alabamy.

35:22
    Po Stuartově bombě od modré byla znovu posunuta branka. Obrana Buffala dnes nepůsobí zrovna jistě.

35:31
    Jets se začíná čím dál více dařit také na buly a jejich další gól visí ve vzduchu.

35:52
    Na druhé straně Ellis nepříjemně tečoval puk a Montoya by rozhodně gólu nezabránil. Naštěstí se mohl opřít o své spoluhráče.

35:59
    Další střela už na Montoyu prošla, domácí brankář ji na první pokus nezastavil a musel tak po ní skočit, aby nemohl soupeř dorážet.

36:03
    Ehrhoffova sražená střela od modré nakonec propadla vedle Montoyovy levé tyče.

37:08
    Frolík dobře zakombinoval s Troubou, jenž nakonec předal puk Kanovi, který z minimálního úhlu nepřekonal Enrotha.

37:18
    Z poměrně velkého úhlu to naopak zkusil Frolík, Enroth neměl ani tentokrát problém.

37:29
    Hra je znovu přerušena. Závěr druhé třetiny se hodně kouskuje.

37:54
    Bogosian neuspěl s dvěma nabídkami před branku a ještě musel nakonec rychle zpátky, aby nepustil Buffalo do přečíslení.

38:30
    Ellerby se natáhl na led před modrou čárou, ztrátě útočného pásma ale nezamezil. Postavení mimo hru Jets.

38:58
    Montoyovi opět vypadl puk z lapačky, nikdo z Buffala nedokázal dorazit.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

I druhá třetina měla pouze jednoho úspěšného střelce. Stal se jím ve 34. minutě Jacob Trouba, jenž tvrdou ránou propálil Enrotha mezi betony. Druhá třetina začne cca v 3:05.

40:01

40:24
    Montoya byl pozorný i při Folignově nahození zprostřed kluziště a stáhl jej do lapačky.

40:56
    Stafford zabrzdil rychlý přechod Buffala do útoku a Sabres to budou mít v útočném pásmu těžké.

41:08
    Nakonec taky nic nevymysleli, naopak dopředu ujel Kane a vysoko přestřelil Enrothovu branku.

41:43
    Myers nabídl puk na modré Weberovi, jenž krátce poté minul Montoyovu pravou tyč.

42:09
    Stuart si sjel na útočnou modrou, kde tvrdě udeřil do puku a Enroth jen díky šťastnému odrazu puku do ochranné sítě neinkasoval!

42:34
    Jokinen se nevzdal, dlouho bojoval o puk a nakonec se to skoro vyplatilo. Thorburn, hrající dnes 500. zápas v NHL, ovšem z bezprostřední blízkosti pálil jen do Enrotha.

42:58
    Buffalo ucpalo útočné pásmo, jenomže Ottova střela zpoza obránce byla sražena mimo.

43:43
    Buffalo nadále masíruje soupeře v útočném pásmu, stále mu však chybí nějaká vážnější příležitost. Vlastně by ani vážnější být nemusela, stačilo by prostě dát gól.

44:41
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

45:00
    Frolíkova řada momentálně bojuje v útočném pásmu.

46:00
    Ani jeden tým momentálně nevydrží v útočném pásmu příliš dlouho.

46:16
    Sulzerova ostrá rána od modré proletěla velkou rychlostí vedle Montoyovy branky.

46:55
    Montoya se natáhl po kotouči u své pravé tyče a raději přerušil hru.

47:21
    Buffalo úplně v útočném pásmu zapomnělo na Kana, jenž se protáhl sám před Enrotha a pak mu jen těsně nevyšla klička do bekhendu!

47:39

48:00
    Mírně překvapivě byl Winnipegu odpuštěn icing.

48:15

48:15
    Na ledě to teď trochu zajiskřilo mezi Thorburnem a Myersem, jenž svému sokovi před chvíli uštědřil jeden velmi nepříjemný hit.

49:00
    Buffalu se znovu vůbec nedaří zajet s pukem před Montoyu.

49:16
    Laddova střela mířila mezi Enrothovy betony. Ty tentokrát sklaply včas, brankář Buffala se podruhé do stejného místa nachytat nenechal.

49:47
    Ehrhoffovi na modré uskočil puk do středního pásma. Winnipeg si toto utkání zřejmě prohraje už jen sám.

50:06

50:12
    Myers střelou zápěstím také minul.

50:23
    Montoya již ležel na lopatkách, žádný ze tří hráčů Buffala v jeho okolí jej ale nepřehodil a puk se nakonec objevil za domácí brankou.

50:51
    Konečně se ozývají také fanoušci, momentálně skandují "Go Jets, go!".

51:25
    Frolík se dostal rozestoupenou obranou Buffala do samostatného úniku, jenomže stejně jako jeho několik předchůdců před Enrothem zaváhal a i když si brankáře rozpohyboval, trefil s jeho přispěním břevno!

51:59

51:59
    Matt Moulson byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

52:04
    Buffalo posouvá hru do středního pásma.

52:28
    MTS Centre momentálně obíhá mexická vlna.

52:37
    Montoya zastavuje puk za svou brankou.

53:05
    Sabres se znovu ubránili, za tohoto stavu to ale i přes hru v oslabení je málo.

53:36
    Teď Jets sami svou chybou neudrželi pásmo.

53:44
    Wheelerovu nepříjemnou přízemní střelu na zadní tyč vykopl Enroth.

53:59

54:43
    Buffalu pomalu utekla další minuta, kdy se ani nepřiblížilo Montoyovi.

55:04
    Byfuglien za brankou zpracoval Omark, vyloučen lehce překvapivě nebyl.

55:45
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Dobrá šance pro Sabres, aby se nastěhovali před Montoyu na nějaký delší časový úsek.

56:00
    Puk je zpátky v obranném pásmu Buffala.

56:26
    Staffordova sražená rána nakonec nadělala Montoyovi pár starostí, šve dobře dopadlo.

56:41
    Byfuglien se ochotně vrhl do střely, přesto tlak Buffala pokračoval. Sabres opět neměli štěstí na odraz kotouče a Montoya odolal v další nepřehledné situaci.

57:50
    Ennis s pukem ve středním pásmu.

58:00
    Sabres bez brankáře!

58:21
    Ott poslal nabídku na teč před branku, Montoya i teď odolal.

58:32
    Je definitivně rozhodnuto. Montoya zastavil Girgensonsovu teč, Winnipeg se potom hned zmocnil kotouče, Scheifele vysunul Kana a ten nabídl gól do prázdní branky ANTHONYMU PELUSOVI. Asistence: Evander Kane, Mark Scheifele.

58:32
    John Scott po potyčce při vhazování odešel do kabin – 10 minut.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:20
    Winnipeg bude chtít dohrát utkání v útočném pásmu a s nulou na kontě.

59:47
    Ladd se ještě krásně natlačil před soupeře, k zakončení se už nepropracoval.

60:00

Standing ovation je na místě. Winnipeg své poslední utkání v roce 2013 zvládl, góly si rozdělil po jednom do všech tří třetin, Al Montoya udržel čisté konto a nejen kouč Claude Noel tak má důvod ke spokojenosti.

1. Al Montoya (WPG) 27 zákroků, 0 gólům 100,0%
    2. Jacob Trouba (WPG) 1+0
    3. Chris Thorburn (WPG) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:51
    Ondřej Pavelec (WPG) do utkání nezasáhl (03:40:07)

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 11. Ellerby (Ladd), 34. Trouba (Thorburn, Setoguchi), 59. Peluso (Kane, Scheifele)

Rozhodčí: Devorski, Dwyer – Grandt, Mach