Florida – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:5 (kon.)
Carolina – Montreal 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (kon.)
Colorado – Columbus 5:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.) | Detroit – Toronto 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 01.01.2014, 19:30 • Michigan Stadium, Ann Arbor • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Autorem vítězného nájezdu je TYLER BOZAK.

Bozak svůj nájezd proměňuje a rozhoduje o vítězství Toronta. Howard na jeho střelu k levé tyčce nedokázal zareagovat.

Za Toronto se rozjel Lupul, který poslal kotouč přesně mezi betony Howarda.

Dacjuk ukázal, že má velmi šikovné ruce, když po kličce do bekhendu poslal kotouč pod horní tyčku.

62:30
    Tak to je velká škoda pro Detroit. Do samostatného úniku se dostával Zetterberg, ale najednou se rozezněla siréna. I v polovině prodloužení si budou brankáři totiž vyměňovat strany.

Dnešní utkání sleduje 105 491 diváků.

54:28
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit ze zvýšené aktivity vyrovnává. Smith našel z pravého rohu před brankou JUSTINA ABDELKADERA, který střelou pod lapačku Berniera uspěl. Asistence: Brendan Smith.

51:45
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Van Riemsdyk se provinil hákováním a Detroit má velkou šanci na vyrovnání.

44:41
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto se dostává do vedení. Od modré čáry vystřelil Phaneuf, jehož pokus tečoval před brankou TYLER BOZAK, jenž tak nasměroval kotouč do branky. Asistence: Dion Phaneuf.

39:23
    Toronto po skončení přesilové hry srovnává. JAMES VAN RIEMSDYK se dostal k dorážce své vlastní střely a ze vzduchu poslal kotouč pod horní tyčku. Howard s touto střelou nemohl nic dělat. Asistence: Phil Kessel, Dion Phaneuf.

37:23
    Hra byla nakonec z hlavní části přerušena kvůli vyloučení Kindla, který zalehl v obranném pásmu kotouč. Toronto tak bude hrát 2 minuty přesilovou hru.

34:30
    Detroit mohl vyhrávat o dvě branky. Cleary se dostal za hostující obranu a ujížděl sám na Berniera, kterého kličkou do forhendu nepřekonal. S dorážkou neuspěl ani Tatar.

33:36
    Detroit bude hrát přesilovou hru. McClement zasáhl holí do obličeje Zetterberga a dostává trest na 2 minuty.

33:14
    Detroit otevírá skóre dnešního Winter Classic. Domácí se prosazují v přečíslení dva na jednoho, když Zetterberg našel DANIELA ALFREDSSONA, který s pomocí brusle poslal kotouč do branky. Asistence: Henrik Zetterberg, Brendan Smith.

24:27
    Howard si připisuje velmi důležitý zákrok. K odražené střele Lupula se dostal před brankou Kadri, který už střílel do odkryté branky. Howard se ale dokázal po střele natáhnout a vyrážečkou ji vyrazil.

16:21
    Detroit bude hrát druhou přesilovou hru v utkání. Za držení je vyloučen na 2 minuty Phaneuf.

11:04
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Lupul tvrdě krosčekoval Eavese a je vyloučen na 2 minuty.

6:39
    Toronto bude hrát první přesilovou hru v utkání. Za krosček totiž putuje na trestnou lavici na 2 minuty Abdelkader.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 34. Alfredsson (Zetterberg, Smith), 55. Abdelkader (Smith) – 40. Van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), 45. Bozak (Phaneuf), rozh. náj. Bozak

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, DeKeyser, Kindl, Quincey, Smith, Lashoff – Zetterberg, Dacjuk, Bertuzzi – Abdelkader, Alfredsson, Eaves – Miller, Andersson, Tatar – Nyquist, Glendening, Cleary
    Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Ranger – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Raymond, Kadri, Lupul – Kulemin, McClement, Clarkson – D'Amigo, Holland, Orr

Rozhodčí: O'Halloran, Pochmara – Driscoll, Shewchyk

Diváci: 105 491