Pittsburgh – NY Rangers 5:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 3:5 (kon.) | Calgary – Tampa 0:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 5:2 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (kon.)
Calgary Flames
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 04.01.2014, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (05:45:18)

Československá stopa v utkání

Ondřej Palát (TBL) – 2 body (1+1), 1 střela, 3 hity, 0 trestných minut, hodnocení účasti na ledě +2, čas na ledě – 18:57 minut

Richard Pánik (TBL) – 0 bodů, 0 střel, 0 hitů, 0 trestných minut, hodnocení účasti na ledě 0, čas na ledě – 9 minut

Andrej Šustr (TBL) – 0 bodů, 0 střel, 1 hit, 0 trestných minut, hodnocení účasti na ledě 0, čas na ledě – 15:41 minut

Radko Gudas (TBL) – 0 bodů, 0 střel, 1 hit, 4 trestné minuty, hodnocení účasti na ledě 0, čas na ledě – 17:46 minut

Jiří Hudler (CGY) – 0 bodů, 1 střela, 0 hitů, 2 trestné minuty, hodnocení účasti na ledě 0, čas na ledě – 20:09 minut

Ladislav Šmíd (CGY) – 0 bodů, 1 střela, 0 hitů, 0 trestných minut, hodnocení účasti na ledě -2, čas na ledě – 18:46

Hvězdy utkání

Ben Bishop (TBL) – 19 úspěšných zákroků, 100% úspěšnost

Karri Ramo (CGY) – 29 úspěšných zákroků, 93,10% úspěšnosti zákroků

Ben Bishop si tak připisuje sedmý shutout v kariéře a hned čtvrtý v letošní sezóně. V této statistice se tak již dělí o první místo v NHL společně s Tukkou Raskem z Bostonu. Další zajímavostí určitě je, že si Tampa vylepšila venkovní statistiku, když už vyhrála páté venkovní utkání v řadě. To Calgary v novém roce ještě nevyhrálo a od Vánoc si připsalo již čtvrtou porážku v řadě.

Tento zápas tak končí přesně tak, jak jsme avizovali o druhé přestávce. Calgary svou hru ve třetí části nedokázalo zlepšit. Klíčový moment zápasu mohl přijít v momentě, kdy se Tampa Bay nechala dvakrát po sobě vyloučit. Tyto horké chvilky však přečkala bez úhony, a i když v závěru utkání Plameny dokázaly zabrat, bylo už pozdě. Poctivou obranou a soustředěným, zodpovědným výkonem, si dnes Lightning připisují zasloužené vítězství v poměru 2:0.

60:00

59:25
    Bolts hrají přesilovku chytře, drží v útočném pásmu puk a kontrolují závěr tohoto zápasu!

58:55
    Calgary tak musí vrátit brankáře do branky a Lightning navíc hrají přesilovku.

58:31
    Mark Giordano (CGY) musel Valtteriho Filppulu hákovat, aby útočník Tampy neskóroval do prázdné klece. Bude tak pykat dvě minuty na trestné lavici.

58:06
    Calgary to zkouší v šesti lidech bez brankáře!

57:54
    Johnson se dostal po překvapivém odrazu k puku a samotný před brankou pálil. Měl však puk na dlouhou hůl, a tak se v těžké pozici netrefil do branky!

57:12
    Brodie se dostal na modré čáře dokonce dvakrát ke střele, ale ani jednou se puk nedostal až před branku. Tampa Bay předvádí skvělou obranu a veškeré střely stačí pokrývat obránci.

56:33
    Cammalleriho střela mířila mimo a Tampa následně vyhazuje.

56:05
    Hráči Calgary drží puk v útočném pásmu, ale bojují zatím pouze po rozích.

55:39
    David Jones hledal před brankou Colbournea, ale jeho přihrávka byla příliš prudká.

54:37
    Hned po něm se do stejné situace dostal i Kučerov! Ten už zvolil raději kličku, ale v poslední fázi mu podjela brusle, a tak se nedostal ani ke střele! Horké chvilky před brankou domácích!

53:39
    Kučerov jen drobným šťouchnutím poslal puk mezi dvěma obránci, mezi kterýma se proháčkoval i Nate Thompson. Ten tak šel sám na branku, ale po jeho střele se síťka svatyně domácích nevlnila. Karri Ramo si připsal další úspěšný zákrok!