Chievo – Cagliari 0:0 (kon.) | Fiorentina – Livorno 1:0 (kon.) | Juventus – AS Řím 3:0 (kon.)
Juventus FC
3:0 (1:0)
AS Řím
Neděle 05.01.2014, 20:45 • Juventus Stadium, Turín • Italská Serie A

Z dramatického zápasu mezi Juventusem a AS Řím je to ode mě vše. Úspěšný vstup do nového týdne Vám přeje komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (22:39:12)

Juventus poráží v ostře sledovaném duelu 18. kola Serie A na Juventus Stadium hostující AS Řím a zvyšuje svůj náskok na čele tabulky na osm bodů. O výhru Juve se zasloužili Vidal, Bonucci a z penalty Vučinic. Tým z hlavního města ve druhém poločase naprosto vyhořel a svůj skvělý výkon z prvního poločasu znehodnotil dvěma vyloučeními během pouhých 60 vteřin. Do sprch zamířili v rychlém sledu De Rossi a Castán. Konečný výsledek. Juventus 3 AS Řím 0.

90+2
    Maicon si připsal úspěšný zákrok a v dnešním zápase se už nic nestane.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.

90
    Vučinic se snažil uvolnit efektivní patičkou svého spoluhráče, míče se ale zmocnili hosté.

89
    Vučinic se ocitl po centru Lichtsteinera na malém vápně v obrovské šanci, včas se mu ale vrhl pod nohy jeden z obránců AS, který dokázal jeho střelu skvělým zákrokem zablokovat!

88
    Adem Ljajic se nakonec postavil k exekuci volného přímého kopu, jeho následná střela ale skončila vysoko nad.

87
    Destro nasadil Barzaglimu jesličky a obránce Juve ho vzápětí fauloval. Následovala žlutá karta a volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

86
    Maicon drží míč a snaží se uklidnit hru, která byla před pár okamžiky hodně divoká.

85
    Nepamatuji si zápas, v němž by dva hráči jednoho týmů dostali během necelé minuty dvě červené karty.

85
    ... hráči Staré dámy se ale vzápětí k ničemu nedostali.

84
    Pirlo rozehrál standardní situaci tentokrát nakrátko...

84
    ... jeho postup vpřed ale zastavil další faul.

83
    Juve u míče...

82
    Marchisio mohl přidat čtvrtý gól! De Sanctis si ale s jeho střelou poradil a u své pravé tyče byl včas.

82
    Jak byl AS Řím v prvním poločase aktivní a předváděl pohlední ofenzivní fotbal, tak v tom druhém naprosto propadl.

81
    Antonio Conte sáhl vzápětí k poslední změně. Llorente přepustil místo Quagliarellovi.

80
    Fanoušci Juventusu jsou ve varu a zpívají oslavné chorály.

Tomáš Reiner

Branky: 17. Vidal (Tévez), 48. Bonucci (Pirlo), 77. Vučinić (pen.)

Karty:   33. Tévez (JUV), 34. Chiellini (JUV), 87. Barzagli (JUV) – 37. Gervinho (ASR)   75. De Rossi (ASR), 76. Castán (ASR)

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal (79. Marchisio), Pirlo, Asamoah – Tévez (60. Vučinić), Pogba, Llorente (81. Quagliarella).
    Náhradníci: Storari, Rubinho – Cáceres, Ogbonna, De Ceglie, Peluso, Marchisio, Padoin, Isla, Vučinić, Giovinco, Quagliarella.

AS Řím: De Sanctis – Maicon, Benatia, Castán, Dodô (55. Torosidis) – Ljajić, Pjanić (55. Destro), De Rossi, Strootman, Gervinho – Totti (C) (73. Florenzi).
    Náhradníci: Lobont, Skorupski – Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Bradley, Marquinho, Taddei, Florenzi, Destro, Borriello.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli. Asistenti: A. Stefani, R. Faverani. Čtvrtý rozhodčí: L. Manganelli