Vladivostok – Jaroslavl 3:0 (kon.) | Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Mytišči 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.)
Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 1:2 (po pr.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Metallurg Novokuzněck
1:2 (0:0, 1:0, 0:1)
Severstal Čerepovec
Neděle 05.01.2014, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zdravím vás u dalšího kola KHL. V námi sledovaném utkání se střetnou domácí Metallurg Novokuzněck a hostující Severstal Čerepovec. Utkání začíná krátce po jedenácté hodině dopoledne a díky našemu přenosu můžete být u toho.

Hostujícímu Severstalu náleží s padesáti body jedenáctá příčka Západní konference. Tým který prohrál 19 zápasů v základní hrací době tak nečeká lepší postavení. Od osmé příčky je dělí celých deset bodů. Domácí Metallurg s jednatřiceti body zatím pobývá na samotném dni tabulky Východní konference. Pětadvacet proher bez bodu a sedm zápasů s plným počtem bodů ještě doplňují dvě výhry po prodloužení a šest proher po nastavené hrací době.

Z posledních pěti utkání vyšel Čerepovec pouze dvakrát vítězně a třikrát prohrál. Zato domácí z posledních zápasů vyšli jednou jako vítězové a čtyřikrát odešli bez bodu.
    Vzájemné utkání
    Čerepovec : Novokuzněck – 5:2

Metallurg Novokuzněck: Sorokin(Ložkin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Aksjoněnko, Kapotov, Kanarskij, Skutar – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov, Kartajev – Lapenkov, McLean, Jemelin – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov

Severstal Čerepovec: Štěpánek(Kasutin) – Andersén, Laakso, Čáslava, Kalašnikov, Popov, Kiselevič, Serkin, Stasenko – Berdnikov, Dědunov, Nikontsev – Videll, Černov, Žerděv – Kazakovcev, Zemčenko, Kovyršin – Monachov, Kupcov, Vicharev

Rozhodčí: Gašilov, Komarov – Matjuša, Petrov.

00:01

00:52
    První střela domácího celku, Štěpánek ji kryje.

01:06
    Štěpánek hraje s pukem za vlastní bránou a posílá hosty do útoku.

01:18
    Severstal v útočné třetině.

01:31
    Kartajev dostal puk do útočné třetiny, pokusil se nahrát Kosourovi, jeho přihrávku ale zachytili hosté.

02:24
    Metallurg kontroluje puk ve svém obranném pásmu, nedaří se jim ale dostat jej pryč.

03:21
    Nikontsev (CER) dostává čtyřminutový trest za hru vysokou holí! Domácí budou mít teď spoustu času přesilovku využít.

03:38
    Galimov zaváží puk do útočného pásma.

04:25
    Galimov si vybruslil zpoza brány, Štěpánek ale zabral veškerý prostor u tyčky a následné hosté vyhazují kotouč.

04:52
    Důležitý zákrok Štěpánka proti Garejevově střele z mezikruží!

05:29
    Kosourov znovu nahazuje puk ze středního pásma k zadnímu mantinelu.

06:34
    Štěpánek vypíchl puk domácímu útočníkovi který měl v úmyslu objet branku.

07:21
    Čerepovec se pokusil neúspěšně projít středním pásmem. Hosté hrají v plném počtu.

08:03
    Galimova střela od modré, Štěpánek si lehce vyjel a jeho střelu zblokoval.

09:31
    Domácí přesilovku nevyužili a teď budou sami hrát oslabení. Dvě minuty dostává Martynov (NOV) za hákování.

09:57
    Hosté se usazují v útočném pásmu.

10:01
    McLean se vrhl na led a hokejkou vypíchl puk, který putuje do středního pásma.

10:09
    Severstal znovu v pásmu, domácí nedokázali zastavit útok na modré čáře.

10:35
    Novokuzněck poslal puk do středního pásma, ale pouze na malý moment, Videll znovu bere puk do útočné třetiny.

11:05
    Žerděv poslal puk k pravé tyči, tam už ale stál nachystaný Sorokin.

11:31

11:49
    Čáslava nahodil od modré čáry puk za branku Sorokina.

12:19
    McLean vjel rychle do útočné třetiny a vypálil, puk ale skončil v náruči českého gólmana.

12:49
    Puk se sunul brankovištěm Severstalu k brankové čáře, Štěpánek na poslední chvíli zareagoval. Kdyby byl poblíž domácí hráč, puk by zřejmě skončil v bráně!

13:37
    Hra se trochu zpomalila, puk se drží převážně ve středním pásmu.

14:28
    Severstal s pukem v útočné třetině.

14:37
    Nepodařilo se jim zakončit a hraje se opět ve středním pásmu.

15:26
    Špatná souhra hostů je drží stále na jejich polovině.

15:56
    Ilja Musin (NOV) dostává 2 minuty za sekání.

17:19
    Metallurgu se daří nepouštět hosty do útočné třetiny.

17:49
    Čerepovec se konečně dostává do útočné třetiny.

17:56

18:26
    Severstal dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

18:59
    Kartajev pálil od modré, Štěpánek svůj tým podržel.

19:26
    Mäntylä nečekaně vypálil, puk ale letěl mimo bránu.

20:00

První dějství je za námi a zatím jsme neviděli žádnou branku. Oba týmy si dokázali vytvořit několik šancí, oba gólmani byli ale zatím stoprocentně úspěšní. Na obou stranách padly dvě vyloučení, poslední bylo na straně hostů, kteří vstoupí do druhé části v oslabení na 26 vteřin.

Druhá třetina začne přibližně v 11:51.

20:01

20:26

21:28
    Čerepovci se nepodařilo vytvořit tlak na bránu, poté ztratili puk a nyní může útočit Metallurg.

21:49
    Popov nahazuje od modré čáry.

22:21
    Kiselevič jel z pukem od vlastní brány až do útočného pásma, odtud vypálil na připraveného Sorokina.

23:41
    Kanarskij (NOV) dostává 2 minuty za hákování.

23:49
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Domácí hned na počátku oslabení otevírají skóre. Z buly rychle unikl Achmetov a poté nahrál z levého na pravý kruh jedoucímu ANSELU GALIMOVI který poslal kotouč za Štěpánka! Asistence: Rafael Achmetov

25:27
    Kazakovcev pálil od modré, Sorokin chytil puk do lapačky.

25:41

26:19
    Martynova dělovka od modré končí ve výstroji domácího gólmana.

26:48
    Další střela domácích na Štěpánka, tentokrát z pravého kruhu. Hostující brankář vyráží puk do rohu kluziště.

28:09
    Na druhé straně teď musel znovu zasahovat Sorokin, Monachova střela pro něj nebyla nic složitého.

28:37
    Lapenkova střela zápěstím nijak neohrozila Štěpánkovu svatyni.

28:56
    Vyglazov to zkoušel backhandem, na hostujícího gólmana ale nevyzrál.

29:20
    Žerděv pádil s pukem na druhou stranu hřiště, Sorokin byl ale připravený a stál na správném místě.

29:48
    Sorokin znovu zasahoval, tentokrát ale se ale vrhl po puku mimo brankoviště, ten mu ale o kousek ujel a na chvíli byla brána zcela prázdná, nikdo z hostů ale nedokázal brankáře přehodit a dopravit tak kotouč do sítě!

29:57
    Stasenko pálil od modré, jeho střelu ale nebylo těžké chytit.

30:24
    Berdnikov kombinoval s Popovem, k zakončení se ale tito dva hostující hráči nedostali.

31:30
    Lapenkova formace teď na několikrát dorážela kotouč, poslední Lapenkův backhand skončil za bránou.

33:27
    Serkin na dvakrát pálil od modré, nejprve mimo, poté dostal znovu puk na hůl a tentokrát se již na bránu trefil, ale s tou si již poradil Sorokin.

33:49
    Martynov zachytil puk ve středním pásmu a rozjel se na hostující bránu, jeho postup ale zastavuje ofsajd.

34:28
    Jemelin napodruhé vyhazuje kotouč do středního pásma.

35:15
    Vyglazov nedokázal z pravého kruhu prostřelit hostujícího obránce.

35:48
    Hosté se rychle urvali do útočné třetiny, Sorokin jejich pokus odvrací a Mitrjakov znovu zaváží kotouč před Štěpánka.

37:24
    Žerděv se nebezpečně valil na domácí bránu, těsně za modrou čárou přišel o kotouč.

38:12
    Sorokin vyráží dva pokusy hostů.

39:23
    Metallurg rychle vyhazuje kotouč do středního pásma, ale nedaří se jim jít do protiútoku.

39:58
    Mäntylä ještě zkusil poslat kotouč od levého hrazení do brány.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 12:39.

Prostřední dějství nám přineslo první branku utkání, kterou vstřelil Galimov na počátku vlastního oslabení! Další góly nám tato část nepřinesla, viděli jsme opět několik šancí na obou stranách. Jediné vyloučení v druhé třetině si zaznamenali domácí, kteří ho ale velmi dobře přečkali. Uvidíme, co nám přinese poslední část.

40:01

40:56
    Musin střílel z levého kruhu, Štěpánek si s jeho střelou hravě poradil.

41:21
    Kovyršin poslal kotouč přesně na Sorokinovu nastavenou hůl.

42:14
    Jemelin dostal kotouč po několika nepřesných přihrávkách a posílá jej po mantinelu za Štěpánkovu bránu.

43:13
    Petr Čáslava (CER) dostává dvě minuty za podražení.

43:58
    Achmetov vypálil pouze do bránícího hráče.

44:19
    Domácí zatím nevystřelili na hostující bránu.

44:28
    Čerepovec se osvobozuje.

44:49
    Kazakovcev vyvezl puk až před domácí bránu, Sorokin vytáhl dobrý zákrok.

45:13
    Čáslava je zpět na ledě.

45:46
    Hosté si ještě drží útočné pásmo, Sorokin se předvedl dalším zákrokem.

46:28
    Kazakovcev znovu pálil, tentokrát si s jeho střelou poradila Sorokinova lapačka.

47:20
    Jemelin poslal puk za sebe do tandemu, tam ale nebyl najetý žádný spoluhráč.

47:46
    Lapenkov nahodil na Štěpánka letící kotouč, hostující gólman jej nakonec dokázal zkrotit.

48:09
    Mäntylä překvapil nepozorného Štěpánka, puk se ale nakonec zamotal do výstroje českého gólmana.

49:33
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Anderson poslal puk od modré na bránu a tam pohotově dorážel nachystaný LINUS VIDELL! Asistence: Niclas Anderson

49:52
    Kovyršin se pokusil přidat hned další kousek do domácí brány, Sorokin si ale s jeho střelou poradil.

50:18
    Na druhé straně si Štěpánek připisuje další zákrok po souhře dvou domácích útočníků.

51:02
    Musin zastavil puk na středu hřiště, ale neměl komu nahrát, tak poslal kotouč do obranného pásma Severstalu.

52:27
    Martynova dělovka od modré končí v moci Štěpánka.

53:18
    Kartajev vybojoval puk u hrazení, vybruslil si na pravý kruh a odtud vypálil. Kotouč ale letěl vysoko nad bránou.

54:36
    Severstal dopravil kotouč před domácí bránu, dorážející Kupcov se ale netrefil mezi 3 tyče!

54:49
    Arzamastsev prověřil Štěpánkovu pozornost.

55:10
    Sorokin si připisuje další zákrok lapačkou.

56:19
    Rychlý útok hostů kryje připravený Sorokin.

56:30
    Žerděv vyslal rychlý kotouč těsně nad ledem. Domácí gólman opět kryje.

57:16
    Galimov střílel z velké dálky těsně vedle.

59:12
    Hosté zakládají další útočnou akci.

59:59
    Na trestnou lavici odchází hostující Kazakovcev (CER) na dvě minuty za vražení na hrazení.

60:00

Třetí část nám vítěze neukázala a následuje prodloužení. Do něj vstoupí hosté na 1:59 v oslabení bez Kazakovceva. Domácí budou tedy hrát 4 na 3.