Vladivostok – Jaroslavl 3:0 (kon.) | Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Mytišči 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.)
Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 1:2 (po pr.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Dinamo Riga
Neděle 05.01.2014, 14:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Češi na ledě
    Za Neftěchimik Nižněkamsk hrají v této sezóně útočníci Petr KOUKAL a Tomáš NETÍK.
    Za Rigu nastupuje v této sezóně gólman Jakub SEDLÁČEK.

Dinamo Riga
    Hosté naopak zatím drží postupovou naději pevně ve svých rukách. Po devětatřiceti zápasech mají skvělých sedmdesát bodů a jsou zatím pátí v Západní konferenci. Náskok na Atlant, který je devátý a bojuje o play-off, je již šestnácti bodový a Riga tak má play-off jisté.

Nižněkamsk je v pořadí Východní konference na jedenáctém místě, když po čtyřiceti utkáních má na svém kontě jedenačtyřicet bodů a na příku, zajišťující postup do play-off, ztrácí již třináct bodů. Boj o play-off je tak pro Neftěchimik již možná ztracen.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK přivítá na svém ledě DINAMO RIGA.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sudnicin) – Beljakov, Šulakov, Kosmačjov, Romanov, Mamašev, Berezin, Jarullin, Bělov – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij – Taraťuchin, Truňjov, Bělousov – Polygalov, Chochrjakov, Tolpeko – Koukal, Milovzorov, Netík

Dinamo Riga: Tellqvist (Sedláček) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Redhlihs, Sotnieks – Wilson, Szczechura, Hossa – Pavlovs, Johnson, Indrašis – Cipulis, Kuzmenkovs, Niživijs – Dzerinš, Bukarts, Haščák, Begovs

Rozhodčí: Naumov, Kiseljov – Raming, Putilin.

00:01

00:45
    Tellqvist musí zasahovat proti bekhendové střele domácího Tolpenka.

01:44
    Niživijs zachytává nahozený puk, S. Alševskij se přesto dostává ke střele, Tellqvist chytá.

02:38
    Puk za brankou Nižněkamsku, hosté se ale nedostávají ke střele.

03:21
    Tolpeko napadá rozehrávku Rigy.

03:40
    Hosté nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

04:15
    Hra se přerušuje, puk se dostal mimo ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.

05:36
    Netík vzal puk ve vlastním pásmu a zavezl ho do rohu třetiny Dinama.

05:56
    Koukal nevybojoval puk a domácí střídají.

06:35
    Hosté zatím kontrolují průběh hry a drží častěji puk na svých hokejkách.

07:05
    Indrašis napadá rozehrávku Neftěchimiku, ale domácím se podařilo rozehrát.

07:38
    Po střele Kosmačjova zasahuje Tellqvist, který přerušuje hru.

08:24
    Domácí čtvrtá pětka si zatím jako jediná dokáže vytvořit tlak před brankou Dinama.

09:16
    Souboj za Daltonem, úspěšnější domácí Bělov, který rozehrává.

10:25
    Johnson vybojoval puk ve středním pásmu, ale zatím sledujeme hokej bez šancí.

10:46
    První zajímavá situace, právě Johnson pronikl po levé straně před Daltona, kterého však překonat nedokázal, výborný zákrok domácího gólmana.

11:35
    Puk ve třetině Neftěchimiku.

12:16
    Ale domácí se ubránili a hosté to zkouší znovu, puk v rohu třetiny Neftěchimiku.

12:58
    Redhlinš se vrací s pukem za vlastní branku, hosté nikam nespěchají.

13:54
    J. Alševskij padá ve třetině Dinama, publikum píská, není to faul.

14:02
    A nakonec končí puk vysoko nad brankou, rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

14:24
    Vylučuje se, Milovzorov padá po souboji s Hosou a domácí si zahrají přesilovou hru.

14:39
    Bělov rozehrává zpoza vlastní branky.

14:55
    Neftěchimik v přesilovkovém rozestavení.

15:25
    Unavená bránící čtveřice Rigy stále čelí domácím, kteří si přihrávají a střílí zatím velmi sporadicky.

15:42
    Až nyní pálí od modré Mamašev, Tellqvist chytá a přerušuje hru, hosté mohou prostřídat.

16:03
    Bělov to zkouší z pravé strany, ale netrefuje branku, puk opouští třetinu Rigy.

16:24

17:16
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

17:30
    Ofsajd domácího Kulikova na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

18:06
    Nižněkamsk nyní bojuje o puk ve třetině Dinama.

18:23
    A Tolpeko s J. Alševskim nyní ohrozili brenku Dianama, když se snažili dostat odražený puk, po předchozí střele Berezina od modré, do branky, nepovedlo se, hraje se stále bez gólů.

18:50
    Vhazování ve střední třetině, hosté získávají puk.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Riga v útočném pásmu, Hossa drží puk na levé straně.

19:29
    Dalton i v leže zabránil puku v cestě do branky, z levé strany zkoušel zakončit Kyle Wilson, který si počkal na odražený puk, na gólmana soupeře ale nevyzrál.

20:00

V první třetině jsme gól nezaznamenali, to znamená, že oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Hokej se dnes v SCC Areně Petrochemist nehraje špatný, více aktivnější byli hosté, nicméně na obou stranách zatím dominují obrany.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Neftěchimik Nižněkamsk: 9

Dinamo Riga: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 14:49 hodin.

20:01

20:47
    Bělousov pálí z levé strany, dobrá přihrávka od Tolpeka, ale Tellqvist chytá.

21:16
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Bělousov skvěle přihrává za brankou na MAXIMA TRUŇJOVA, který pohotově pálí z pravé strany, z ostrého úhlu, ale i tak puk končí v brance a domácí vedou 1:0. Asistence: Igor Polygalov a Georgij Bělousov.

21:48
    Na druhé straně se snaží dostat do zakončení Johsnon, je z toho potyčka hráčů obou týmů. Nakonec se vše zřejmě obejde bez vyloučení, hráči se rozešli na střídačky.

22:52
    Netík najíždí po levé straně do útočného pásma, jeho střela je nepřesná, puk končí vedle branky.

23:25
    Dinamo nyní jako by zvýšilo svou aktivitu, ale zatím se hostům nedaří při přechodu přes útočnou modrou.

24:11
    Hossa a Szczechura nyní zkoušeli zakončit před Daltonem, ale obrana Neftěchimiku odehrává puk do bezpečí.

24:55
    Puk za brankou Dinama, hosté však bleskově přechází do protiútoku.

25:37
    Alekxandrs Niživijs fauluje a dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Neftěchimik.

26:00
    Domácí v přesilovkovém rozestavení ve třetině Dinama.

26:15
    To již neplatí, puk opouští třetinu Dinama.

26:27
    Nyní jsou již domácí znovu před brankou soupeře, Milovzorov hledá z pravé strany před brankou Netíka, který je v dobré pozici, ale do přihrávky zasáhl bránící hráč Dinama, jinak český forvard zakončil do odkryté branky!

27:15
    Puk za brankou Neftěchimiku, domácí střídají.

27:37

29:01
    Dalton zasahuje proti dobré střele Johnsona, který se sám dostal do koncovky.

30:24
    Mezitím jsme se již přesunuli do druhé poloviny dnešního utkání, domácí hájí jednobrankový náskok.

31:02
    Hráči se do sebe opět pustili, tentokrát za brankou Neftěchimiku.

31:14
    Polygalov a hostující Bukarts dostávají dvouminutové tresty, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

32:15
    Znovu se vylučuje, tentokrát pouze na straně Neftěchimiku, Denis Tolpeko dostává dvouminutový trest a hosté si zahrají přesilovou hru čtyř proti třem.

32:25
    Hosté od úvodních vteřin před Daltonem.

32:33
    Hossa ve výborné pozici v mezikruží, první střelu Dalton vyráží, při té druhé láme slovenský forvard hokejku a spěchá na střídačku.

33:08
    Hossa je již opět na ledě s novou hokejkou.

33:17
    Robinson pálí z levé strany, to vše v momentě, kdy se z trestné lavici vrací Polygalov s Bukartsem, Dalton chytá a přerušuje hru.

33:32
    Pokračuje přesilová hra pěti proti čtyřem, domácí se však osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

33:58
    Riga ve třetině Nižněkamsku.

34:08
    Rekisovo střela z pravé strany míří pouze do ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat po levici Daltona.

34:15

34:42
    Z modré pálí Redhlihs, jeho dělovku z voleje však Dalton dokázal vyrazit.

35:20
    Neftěchimik si nyní dokázal vytvořit tlak a drží se ve třetině soupeře.

35:55
    Ale byl to platonický tlak, bet jakékoliv střely.

36:23
    Riga právě vstřelila branku!
    Sandis Ozolinš uplatnil své zkušenosti a po pravé straně zavezl puk až za branku, odkud ještě pohotově přihrává před domácí svatyni, kde se nabízí MARCEL HOSSA a Paul Szczechura a právě slovenský legionář v dresu Dinama byl tím, kdo "plácl" do puku, který končí za zády Daltona, je vyrovnáno. Asistence: Sandis Ozolinš a Andris Dzerinš.

37:15
    Hosté si vyrovnání rozhodně zaslouží.

37:29
    Puk za brankou Neftěchimiku, oba týmy střídají.

37:45
    Druhá pětka Dinama Riga získává útočné pásmo.

38:14
    Ale jen na okamžik, nyní se již musí hosté bránit ve vlastní třetině.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, ve třetině Dinama zůstal ležet Bělousov.

39:00
    Stanislav Romanov (NIZ) usedá na trestnou lavici. Mezitím tým lékařů Neftěchimiku pomáhají Bělousovi na nohy, ten odjíždí na střídačku.

39:00
    A ještě je tu další trest, za faul právě na Bělousova dostává hostujácí obránce první formace, Arvids Rekis, trest do konce utkání!

39:00
    Trest za Rekise si jde odsedět Aleksandr Niživijs.

39:13
    Po střele Mata Robinsona zasahuje Dalton, který přerušuje hru.

39:46
    Postup Kyle Wilsona po levém křídle zastavuje píšťalka rozhodčích, ofsajd.

40:00

V posledních vteřinách ještě závar před Tellqvistem, opět se tam hráči do sebe pustili, dnešní utkání je hodně nervózní! Důležité je, že se skóre nemění, to znamená, že po brankách domácího Truňjova a hostujícího Marcela Hossy je stav znovu nerozhodný, tentokrát 1:1.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Neftěchimik Nižněkamsk: 6

Dinamo Riga: 6

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 15:33 hodin.

40:01

40:28
    Domácí mají na začátku třetí třetiny výhodu přesilové hry.

41:02
    Tellqvist zasahuje proti střele Mamaševa z pravé strany.

41:27
    Tentokrát Mamaševovi sjel puk z hole ve třetině Dinama.

41:45
    J. Alševskij promeškal nejvhodnější okamžik ke střele z mezikruží a dostal z úhlu.

42:36
    Puk za brankou Daltona, hosté se osvobozují.

43:06
    Ještě necelou minutu se budou hosté bránit v oslabení.

43:14
    Tellqvist vyráží střelu Milovzorova z levé strany.

43:23
    Petr Koukal "šermuje" před brankou Dinama, tam si vyřizuje nějaké záležitosti s bránícím Ozolinšem.

44:05

44:20
    Dlouhé pětiminutové oslabení Dinama je u konce a hned je tu šance hostů, Wilson postupuje po pravé straně, ale Daltona střelou z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

45:34
    Bělousov je vyloučen, hosté si zahrají přesilovou hru.

45:48
    Sledujeme vyrovnaný hokej, hosté s pukem za vlastní brankou, Niživijs čeká na dostřídání a hosté rozehrávají.

46:27
    Těsně vedle branky se odráží puk po střele Robinsona od modré a zásahu Daltona, nyní měli domácí štěstí!

46:55
    Riga nyní "sevřela" svého soupeře v jeho třetině, ale Neftěchimik se zatím při vlastním oslabení brání úspěšně.

47:34

47:51
    Marcel Haščák sedí na trestné lavici, dlouho se v plném počtu na obou stranách nehrálo. Přesilová hra Neftěchimiku.

49:00
    Netěchimik se teprve nyní dostává do přesilovkového rozestavení.

49:08
    Nyní se již hosté opět osvobozují, puk směřuje přes všechny čáry.

50:27
    Neftěchimik v útočném pásmu.

51:05
    Netík na zemi po souboji s bránícím Sotnieksem.

51:10
    Český forvard si dovolil dotírat na Tellqvista, proto se ocitl na zemi, nevylučuje se, stále pokračuje přesilová hra Neftěchimiku.

51:49
    Andrej Taraťuchin pálí z pravé strany, to vše v době, kdy stále pokračuje přesilová hra domácích.

51:50
    Tellqvist přerušuje hru, bude se vhazovat po levici gólmana hostů.

52:50
    Neftěchimiku se při přesilové hře příliš nedaří.

52:51

53:20
    Pětiminutová přesilová hra Neftěchimiku zůstala nevyužita a Szczechura mohl dostat hosty do vedení, ale Dalton jeho pokus z bezprostřední blízkosti chytá.

54:10
    Truňjov se vrací s pukem na holi do vlastního pásma a dává tak prostor svým spoluhráčům na dostřídání.

54:59
    Stanislav i Jaroslav Alševskij se tam dostávali k dorážce na levé straně, ale Tellqvist nepouští puk za svá záda a přerušuje hru.

54:59
    Oddechový čas pro hosty.

55:45
    Tímto stylem, kdy převažují obrany nad útoky, se utkání nezadržitelně blíží do prodloužení.

56:44
    Andris Dzerinš propagačně nahazuje na Daltona, ten přerušuje hru.

57:44
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:36
    Pozor, to je brejk hostů, Wilson najíždí před Daltona, ale toho střelou nepřekonává.

59:58
    Ještě se vylučuje, na trestnou lavici putuje domácí Šulakov.

60:00

Na góly chudé utkání končí po šedesáti minutách nerozhodně, bude se prodlužovat.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Neftěchimik Nižněkamsk: 14

Pětiminutové prodloužení začne za malý okamžik.

60:01

60:20
    Neftěchimik vstupuje do prodloužení v oslabení, hosté mají výhodnou přesilovou hru čtyři na tři.

60:40
    Puk opouští třetinu Nižněkamsku.

61:08
    Ano, hosté využívají výhodnou přesilovou hru, když se z pravé strany, po přihrávce Ozolinše, parádně trefuje MARCEL HOSSA, který tak dává vítěznou branku a Dinamo Riga dnes na ledě Neftěchimiku vítězí 2:1 v prodloužení. Asistence: Sandis Ozolinš.

Výhra v prodloužení znamená, že Riga potvrdila roli favorita a odváží si z ledu Neftěchimiku dva bod, byť to dnes nebyl vůbec lehký zápas, jak by se mohlo na první pohled zdát. Domácí byli svému soupeři zcela vyrovnaným soupeřem, ale rozhodlo oslabení, které dokázali hosté v prodloužení potrestat a díky tomu získávají bod navíc, Nižněkamsk získává jeden bod.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Neftěchimik Nižněkamsk: 29

Dinamo Riga: 19

prodloužení:

Neftěchimik Nižněkamsk: 0

Dinamo Riga: 2

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:20:25)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 22. Truňjov (Polygalov, Bělousov) – 37. Hossa (Ozolinš, Dzerinš), 62. Hossa (Ozolinš)

Rozhodčí: Naumov, Kiseljov – Raming, Putilin