Havlíčkův Brod – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Most 2:4 (kon.) | Kadaň – Jihlava 3:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 4:0 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Litoměřice – Beroun 4:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
HC Most
Pondělí 06.01.2014, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré odpoledne vážení sportovní přátelé, vítám Vás na prvním domácím utkání Horácké Slavie Třebíč v roce 2014. Prvním soupeřem Třebíče bude tým HC Most. Úvodní vhazování bude provedeno v 17:30.

Hokejisté Mostu podávají i v posledních zápasech nevýrazné výkony a nedaří se jim pravidelně bodovat. Severočeši tak stále uzavírají prvoligovou tabulku. V brance Mostu dostávají příležitost zatím téměř stejným dílem zkušený Martin Volke a mladý Lukáš Horák. Severočechy co do produktivity zatím táhne především trojice útočníků Pavel Smolka, Pavel Písařík a Zdeněk Tauš. Mezi beky je aktuálně nejproduktivnější dvojice Tomáš Pavelka a Václav Čížek. Novinkou v klubu HC Most je zejména nedávná změna na postu trenéra. Jen několik dní před koncem minulého roku byl odvolán Leo Gudas. Novým hlavním trenérem se stal bývalý extraligový obránce Radek Mrázek, který byl v této sezóně koučem úspěšné litivínovské juniorky. Jeho asistentem byl jmenován Viktor Lukeš, bývalý brankář Litvínova. Cílem nového trenéra má být dle vedení klubu stabilizovat mužstvo, připravit ho na zbývající část sezóny s tím, že prioritou stále zůstává přímá záchrana soutěže, bez nutnosti hrát jarní baráž.

Hokejisté Mostu a Horácké Slavie Třebíč se utkali v tomto ročníku zatím dvakrát. Bilance těchto zápasů je vyrovnaná v poměru 1:1. V 11. kole poněkud překvapivě dokázal Most zvítězit 2:1 v Třebíči. Odvetu na ledě Mostu ve 24. kole zvládli hráči Horácké Slavia po vítězství v poměru 5:3.

Třebíčští v minulém kole zvítězili 3:1 v Benátkách nad Jizerou. Aktuálně jim patří šestá pozice v tabulce se sedmapadesáti body. Most v minulém kole neuspěl, když doma přenechal všechny body po prohře 0:2 Havlíčkovu Brodu. Severočeši tak i nadále zůstávají s osmadvaceti body na poslední příčce. Na předposlední České Budějovice ztrácejí nyní devět bodů.

SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka (Dusík) – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Přibyl, Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Mikeska, Fořt – Kadela, Kaut, Čech – P. Mrázek, Raška, Wasserbauer. Trenér: Pokorný.

HC Most: Horák (Hanuljak) – Kasal, Pavelka, Hora, Čížek, Havelka, Šimon – Bojer, Smolka, Tauš – Písařík, Vlček, Zavřel – Sedláček, Slavíček, Nedrda – Palaščák, Szabo, Homer. Trenér: R. Mrázek.

Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba.

Před začátkem utkání bude uctěna památka zesnulého bývalého předsedy ČSLH Karla Gutha.

Minuta ticha byla uctěna a vše je připraveno na úvodní vhazování.

00:01

00:11
    Domácí sice prohráli úvodní vhazování, ale ihned získali kotouč do své moci.

00:47
    Mostečtí se dostali do útočného pásma, Nahodil se snažil získat kotouč, ale nepodařilo se mu to.

01:02
    Ofsajd Třebíče.

01:13
    A následuje nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění domácích.

01:33
    Zelenka musel řešit několik střel, Nejdříve jej prověřil Vlček, následně po vyražení puku i Zavřel, v obou případech domácí brankář uspěl.

02:13
    Kadela s Čechem v rohu kluziště bojují o kotouč, hosté se jej snaží zašlápnout.

02:57
    Most právě vstřelil branku!
    Pavelka zavezl kotouč do útočného pásma, vystřelil na Zelenku, ten puk vyrazil k domácímu obránci, který odrazil puk k najíždějícímu MICHALU SZABO a ten se štěstím prostřelil Zelenku. Asistence: Tomáš Pavelka, Marek Kasal.

03:43
    Domácí se zatím přechod od vlastní branky příliš nedaří.

04:09
    Tak konečně jsou v útočném pásmu, Mikeska našel na modré Dujsíka, který pouze trefil nastavenou lapačku Lukáše Horáka.

05:00
    Most opouští po tlaku Třebíče svoje obranné pásmo.

05:31
    Zakázané uvolnění Mostu.

05:51
    Vondráček obkroužil celé útočné pásmo, ale střela minula svůj cíl. Horák zasahovat nemusel.

06:38
    Horákova branka se po zásahu hostujících hráčů na chvíli vychýlila ze svého postavení, pak se však usadila do zpět svého postavení. Hlavní sudí přerušil hru.

07:06
    První vylopučení zápasu obstará hostující Tomáš Pavelka, který u hrazení krosčekoval Eduarda Kadelu. Odpyká si dvou minutový trest.

07:22
    Zelenka si netroufl rozehrát vyhozený kotouč, bude se vhazovat v jeho blízkosti.

07:29
    Vondráček byl v útočném pásmu dříve než kotouč a tak je pískán ofsajd.

08:02
    Dujsíkovu střelu tečoval ještě někdo z domácích, Horák se štestím puk vytěsnil.

09:06

09:07
    V momentě kdy vyloučený Pavelka skákal na led, přejel Bojer modoru čáru, nahrál na PAVLA SMOLKU, který trefil výstavně růžek Zelenkovy branky. Asistence: Jan Bojer.

10:25
    Mrázek ani Raška se nedostali přes útočnou modrou, hosté obrací hru.

10:43
    Čuřík zabojoval a Horovu střelu dostal do útočného pásma.

11:05
    A vzápětí mohlo být s domácícmi ještě hůře, samostatný nájezd však Slavíček nezvládl, Zelenka jeho blafák vystihl.

12:00
    Havelkova střela od pravého hrazení miunula pravou tyč domácí branky.

12:29
    Martin Šimon (MST) – 2 minuty nedovolené bránění.

12:58
    Fořt tečoval Dietzovo nahození, ale pouze mimo.

13:15
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

13:40
    Slavíček na chvíli zdržel domácí u vlastní branky.

13:56
    Po akci celého útoku se Třebíč dostala do útočného pásma, Bilčík dostal prostor ke střelbě na kruhu, Horák jeho pokus chytá.

14:23
    Kaut mohl snížit. Odražený puk však nedokázal usměrnit za záda Horáka.

14:29
    Ani druhá přesilovka Třebíče branku nepřinesla.

14:56
    Tauš po vjhazovaní před Zelenkou napřáhl, jeho pokus zblokovala domácí obrana do rohu kluziště.

15:26
    Zase měl Horák štěstí, vystřelený kotouč mu z rukavice vypadl, Tomáš Vondráček chtěl dorážet, ale hostující brankář stihl ještě na brankové čáře kotouč přikrýt.

15:26
    Filip Vlček (MST) a Tomáš Vondráček (TRE) oba 2 minuty hrubost.

16:25
    Slabou střelu od Kauta Horák nadvakrát chytá.

17:01
    Raška zpoza branky hledal Fořta, puk hostující obránce nadzvedl a tak domácí forvard nemohl využít svého postavení na brankovišti.

17:26
    V momentě, kdy hosté zahráli icing jsou oba týmy v plném počtu.

17:50
    Ofsajd Třebíče přerušuje jejich průnik do útočné třetiny.

18:29
    Mikeska předal na modré Dietzovi, jeho střela našla připravenou lapačku Lukáše Horáka.

18:43
    Horovu nepřesnou přihrávku nepřevzal nikdo z hostujících hráčů, ta skončila až za všemi čárami – icing.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:14
    Vondráček se ke střele nedostal, hosté dostali kotouč do středního pásma.

19:45
    Smolka to zkusil z ostrého úhlu, Zelenka letící puk jistil, ten ale cinkl o tyč a domácí klec přeskočil.

20:00

Je za námi první třetina, ve kter byly k vidění 2 branky. Obě padly do branky Daniela Zelenky. Poprvé se hosté prosadili za přispění domácího hráče již ve 3. minutě. Brance však předcházel neodpískaný ofsajd. Podruhé se hosté osmělili v momentě, kdy jejich vyloučený hráč skočil na led. Domácí se budou v následujících třetinách snažit o zvrat, proto zůstaňte s námi.

20:01

20:00
    Za pozdní příchod dostávají hosté 2 minuty. Michal Szabo odsedí nařízený trest.

20:55
    Až teď se Nahodil dostal ke střele, ale minul Horákovu svatyni.

21:00
    Malena se otřepal z nepříjemné strášky, když mu hostující hráč padl pod nohy, píšťalka hlavního sudího mlčí.

21:43
    Dietz minul na modré čáře puk a musí za ním do středního pásma.

21:49
    Nakonec Třebíč zahrála na zakázané uvolnění.

22:00

22:42
    Martin Čech nahazuje za Horáka, tam puk sbírají hosté.

23:33
    Nepříjemná Palaščákova střela končí na betonech domácího brankáře.

23:49
    Hosté se sami dostali z útočného pásma, při návratu se dopustili ofsajdu.

24:12
    Most vyhazuje přes všechyn čáry, podle soudu rozhodčích domácí bek puk mírně tečoval, Třebíč musí spěchat za Zelenku.

24:48
    Teď se zakázané uvolnění píská.

24:54
    Fořt se ocitl sám mezi kruhy, ale Horáka příliš neohrozil.

25:52
    čejkovo nahození musel Horák pohlídat, aby se mu po odrazu nedostal za záda.

26:22
    Jakub Havelka (MST) – 2 minuty podražení.

26:34
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Dlapa dopstal nabito na modr čáře, před Horákem ještě tečoval TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asisstence: Ondřej Dlapa, Marek Laš.

27:32
    Hosté jsou opaření s vývojem útkání.

27:48
    A je vyrovnáno! Horák udělal na brankové čáře chybu, když si stahoval puk pod svoji ochranu. Puk mu podjel pod tělem a ten doklepl do branky PETR MRÁZEK. Asistence: Jan Wasserbauer.

28:31
    Tomáš Vondráček (TRE) – 2 minuty nedovolené bránění.

28:37
    Pvelka dostal na modré příležitost, ale minul Zelenkovu svatyni.

28:57
    Zelenka znovu v akci, tentokrát zastavil letící puk vlastní maskou.

29:40
    Pavelkovu střelu ještě na brankovišti tečovalo několik hráčů, Zelenka si však puk našel a ukořistil svoji lapačkou.

30:25
    Čížkova bomba prověřila domácího brankáře, který jeho pokus vytěsnil mimo vlastní branku.

-59:31

31:24
    Třebíč se dostala pod tlak Mostu.

31:39
    Stále se hraje v obranném pásmu domácího týmu.

32:15
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje Lukáš Horák, který zachytil nahozený puk ze středního pásma.

32:54
    Laš hledal před brankou Nahodila, ten to měl na dlouhou hůl.

33:31
    Dietz se proháčkoval ke střele, na modré napřáhl, Horák vyráží do rohu.

34:09
    Kaut projel přes celé střední pásmo, vystřelil na kruhu bekhendem, Horák mu puk vrátil, druhý pokus letěl mimo hostující branku.

35:44
    Teď Zelenka podržel svůj tým, na brankovišti zůstal volný Szabo, který mohl dorážet do prázdné branky. Domácí brankář však puk udržel na svém betonu.

35:54
    Dietz přihrál na červenou Nahodilovi, který přejel útočnou modrou, vystřelil, ale hosté jeho střelu srazili do ochranné sítě.

36:17
    Most se zakázaně uvolnil.

36:25
    Michal Mikeska nestihl včas dorazit puk za záda Horáka a dostává 2 minuty za sekání.

36:42
    Pavelkova táhla střela jen prosvištěla okolo zelenky, domácí brankář toho moc neviděl.

36:59
    Domácí vyhazují alespoň do středního pásma.

37:44
    Slavíčkovu střelu od modré vyrazil Zelenka před sebe, domácí obrana mu pomohla s odehráním kotouče.

38:12
    Kaut s Fořtem šli dva na jednoho. Fořt přes ležícího hráče nemohl poslat puk na Kauta, tak raději zvolil střelu do horní části branky. Horák vyrazil.

38:25

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

39:50
    Již se čeká na závěrečný hvizd.

40:00

Ve druhé třetině padly rovněž 2 branky a to do sítě brankáře Horáka. Ve 27. minutě tečoval v přesilové hře Vondráček střelu Dlapy a Třebíči dodal potřebnou sílu. Tu domácí zúročili ihned za další minutu, když se na brankové čáře důrazně prosadil Mrázek. Domácí měli vývoj druhé části ve svých rukou, ale žádnou branku již nepřidali. Hosté hrozili pouze v přesilových hrách.

40:01

40:11
    Tak to je začátek Mostu ve třetí třetině! Pavelka našel za obranou JANA BOJERA, který Zelenkovi poslal puk mezi betoony. Asistence: Tomáš Pavelka, Marek Kasal.

41:24
    Hra se přesunula do středního pásma, s pukem však hrají hosté.

42:07
    Znovu měl Horák štěstí, Fořtem tečovaný puk mířil pod břevno, ale narazil na rameno přemisťujícího se hostujícího brankáře.

43:11
    Taušovu střelu od pravého hrazení Zelenka našel ve své rukavici.

43:38
    Fořt si udělal z hráčů Mostu slalomové tyče, úspěšnému zakončení chyběly jen milimetry, puk se otřel o pravou tyč hostující branky.

45:00
    Most začal tlačit Třebíč před jeho branku.

45:40
    Zelenka nejdříve vyrazil střelu Slavíčka, aby následně pokryl střelu Havelky.

45:55
    Na druhé straně se neprosadil ani Vondráček.

46:09
    Vondráček kroužil v útočném pásmu tak dlouho až našel střeleckou pozici, jeho pokus končí v ochranné síti. vhazovat se bude před Horákem.

46:54
    Fořt hledal na druhé straně útočného pásma Mikesku, ten jeho pas nečekal.

47:20
    Kadelova střela nemířila přesně.

47:50
    Puk mimo hrací plochu, hosté odrazem od hrazení vyhodili puk do hlediště.

48:21
    Dnešní utkání sleduje 1250 diváků.

48:21
    Zakázané uvolnění Třebíče.

48:29
    Horák přerušuje před dotírajícím Nahodilem.

48:55
    Zakázané uvolnění na druhé straně. Hra se vrátí před Horáka.

49:47
    Po mezihře v rohu útočného pásnma Třebíče vyváží kotouč hostující hráči.

50:10
    Raškovo nahození Horák posunuje k levému hrazení.

50:34
    Vlček si na kruhu připravil puk ke střele, jeho pokus Zelenka pokryl.

50:50
    Stanislav Dietz přejel modrou čáru, ale jeho ostrá bomba minula Horákovu svatyni.

50:56
    Icing Mostu.

51:18
    Most se začal bránit před ataky Mikeskovy formace pomocí zakázaných uvolnění.

51:27
    Horák umožnil unaveným spoluhráčům vystřídat.

51:35
    Na druhé straně se zaskvěl Zelenka proti Smolkovi, kterého vysunul Tauš.

51:58
    Laš našel Bilčíka, který musel přehodit padajícího obránce, našel pak přesně lapačku Horáka.

52:38
    Nahodil posunul puk Čuříkovi, který přejel modrou čáru. šimon srazil kotouč do ochranné sítě.

53:32
    Ofsajd Třebíče vrátí hru až k obrannému pásmu domácích.

54:15
    Dlouhou přihrávku si Laš zpracoval na modré však přestřelil.

54:50
    Pavelka si zkusil co toje být útočníkem, dostal se až do útočného pásma, tam jej domácí zastavili.

55:17
    Ač se Slavíček snažil jakmohl, tak zakázanému uvolnění nezabránil.

55:20
    Dlapa po vhazování ostře vystřelil, Horák našel puk ve své výstroji.

55:44
    Raška od kruhu posunul puk na Horáka, ten jej zastavil a Most může vystřídat.

56:25
    Most nahazuje za Zelenku a znepříjemňuje Třebíči rozehrávku.

56:55
    Dietz bekhemdem hledal na brankovišti Mikesku, ale k němu se kotouč nedostal.

57:38
    Marek Zavřel (MST) – 2 minuty vysoká hůl.

58:00
    Nahodil vystřelil, puk prošel těsně vedle pravé tyče.