Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Novokuzněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.)
Ufa – Lev 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
SKA Petrohrad
Úterý 07.01.2014, 11:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Komentované on-line přenosy však pokračují dál, na programu jsou další zápasy z KHL a já vás zvu k jejich sledování. (13:35:55)

Hostujícímu mužstvu závěrečný tlak nepomohl. Petrohrad sice v úvodu třetí třetiny vyrovnal, avšak domácí svému soupeři potřetí odskočili a tentokrát už Sorokin těsný náskok uhájil. Právě domácí brankář byl jedním z důležitých pilířů této, dalo by se říct překvapivé výhry nad velkým favorit. V brance hostů podal velice solidní výkon český brankář Salák, avšak ani on těsné porážce nezabránil.

Se závěrečným hvizdem se do sebe pustilo několik hráčů z obou celků, ale rozhodčí vzápětí vyhrocenou situaci uklidňují.

60:00

59:59
    Sorokin v posledních sekundách ještě musel zasáhnout, proti nepříjemné střele od modré čáry.

59:42
    Oddechový čas pro domácí mužstvo.

59:33
    Šipačjev se dostal v útočném pásmu ke střele, tečovaný puk však skončil vysoko nad brankou.

59:01
    Už běží poslední minuta. Domácím se podařilo několikrát vyhodit do středního pásma.

58:45
    Až nyní se hosté usadili v útočné třetině a Salák opustil svoje místo. Power play Petrohradu.

58:30
    Odvolat jej nemají šanci, protože soupeř pobývá v jejich pásmu.

58:06
    Hosté hrají stále s brankářem.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Oddechový čas pro hostující tým.

57:50
    Tichonov pořádně protáhl domácího brankáře, ten se natáhl a puk schoval do lapačky.

57:24
    Ovšem nyní to byli oni, kdo zaútočil a Salák musel zasáhnout.

57:02
    Domácí jsou v plném počtu, ale musí se dál bránit tlaku soupeře.

56:24
    Ovšem nyní vznikl před Sorokinem obrovský závar, kotouč se povaloval před odkrytou brankou a dokonce jej jeden z hostujících hráčů dojel, avšak špatně jej trefil a poslal mimo tři tyče. Tak tohle byla velká smůla.

56:03
    Hosté si v útočném pásmu zatím jen přihrávají, ke střele se zatím neodhodlal žádný hráč.

55:17
    Byli to však domácí, kdo zaútočil, v přečíslení dvou na jednoho nakonec pálil McLean, který se snažil najít skulinu mezi betony Saláka, ale nepodařilo se.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 12. Garejev (Mäntylä, Kosourov), 40. Martynov (Lapenkov), 48. McLean (Jemelin, Lapenkov) – 34. Panarin, 42. Čudinov (Šipačjov, Ketov)

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Martynov, Arzamacev, Mäntylä, Kanarskij, Aksyonenko, Kapotov, Kuklev, Kamalov – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kartajev, Kosourov – McLean, Jemelin, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitryjakov.
    SKA Petrohrad: Salák(Ježov) – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Kutějkin, Judin, Čudinov – Kovalčuk, Ketov, Šipačjov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Martensson, Červenka, Šachkov – Ponikarovsky, Makarov, Sigarev.

Rozhodčí: Gašilov, Zacharov – Koposov, Otmachov.

Diváci: 3 558