Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Novokuzněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.)
Ufa – Lev 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Úterý 07.01.2014, 11:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (13:15:14)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

HK Sibir Novosibirsk: 45

Lokomotiv Jaroslavl: 24

3. třetina:

HK Sibir Novosibirsk: 17

Lokomotiv Jaroslavl: 4

Zasloužené vítězství Sibiru Novosibirsk, který dnes předvedl velmi koncentrovaný výkon a soupeře prakticky k ničemu nepustil. Hosté hráli bez nasazení a téměř bez snahy jít do koncovky, i proto dnes z Novosibirsku odjíždí s prázdnou.

60:00

59:37
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, do prázdné branky pečetí výhru Sibiru DMITRIJ MOŇJA a domácí dnes poráží Lokomotiv Jaroslavl 3:1. Asistence: Alexander Kutuzov.

59:15
    Závar ve třetině Sibiru, puk se však odráží od hráčů před Koskinenem a domácí ho dostávají do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Sanford opouští branku Jaroslavle.

58:42
    Hosté se zatím nemohou dostat k odvolání Sanforda z branky.

58:36

58:15
    Hlasatel právě oznámil, že ve zveřejněné sestavě reprezentace Finska na ZOH v Soči jsou i domácí Koskinen s Lehteräm, což publikum kvituje bouřlivým potleskem.

58:12
    Střelu Kutuzova chytá Sanford a dává tak hostům šanci na vystřídání unavené čtveřice.

58:00
    Sibir opět hraje výtečně tuto přesilovou hru, téměř nepouští soupeře z jeho třetiny.

56:36
    Vylučuje se, domácí si zahrají přesilovou hru.

56:32
    Lehterä překvapil obranu Jaroslavle, když vystřelil z pravé strany, nikoliv však Sanforda, který jeho střelu chytá.

56:10
    To se daří domácím, kteří tím získávají spoustu puků, Moňja nyní zaútočil, ale nakonec v útočném pásmu jen pošetřil čas.

55:59
    Ani z vhazování se dnes hosté prosadit nedokáží.

55:24
    Jenže puk je častěji ve třetině Jaroslavle, než naopak.

55:00
    Posledních pět minut mají hosté na vyrovnání!

53:32

53:02
    A přesilová hra Lokomotivu Jaroslavl pomalu končí, hosté ani jednou nevystřelili!

52:45
    Nikoliv, za potlesku tribun míří puk ze třetiny domácího týmu.

52:37
    Tak snad nyní se konečně hosté "usadí" ve třetině soupeře.

52:13
    Domácí se zatím ale v pohodě brání, to je hodně špatně sehraná přesilová hra v podání Jaroslavle.

51:40
    Po vhazování ve třetině Sibiru míří puk do středního pásma.

51:32
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří domácí Konstantin Alexejev, dobrá šance pro Jaroslavl na vyrovnání.

50:57
    Puk končí na lavičce Sibiru, další přerušení, poté se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:08
    Komerční přestávka.

49:27
    Igor Musatov ztrácí puk ve středním pásmu a hosté se musí vracet do vlastní třetiny.

48:40
    Stále hrajeme bez přerušení, to již několik minuty, hra plyne a pomalu se blížíme k závěrečné desetiminutovce.

48:08
    Jaroslavl dostává puk z vlastní třetiny.

47:08
    Hraje se hodě dlouho bez přerušení, po levé straně proniká Koskiranta, ale jeho pas před branku zachytil bránící hráč Lokomotivu.

46:35
    Hokejisté Sibiru ale mohou být zatím v klidu, vedou nad svým soupeřem, byť těsně, 2:1.

45:50
    Puk ve středním pásmu, z hlediště se ozývá pískot.

45:20
    Puk za brankou Jaroslavle, zatím se hraje hokej bez šancí.

44:35
    Jarno Koskiranta se nedostal ke střele z pravé strany, dobrá práce obrany Lokomotivu.

43:33
    Souboj o puk v rohu třetiny Sibiru, úspěšnější domácí a Maxim Ignatovič čeká za brankou na dostřídání.

42:37
    Lehterä vyhrál vhazování po pravici Sanforda, domácí ale neudrželi útočné pásmo.

41:46
    Oba týmy střídají, Jaroslavl přechází do útoku.

41:05
    Po pravé straně zaváží puk do útočného pásma domácí Moňja, ale hosté tam jsou v přesile.

40:25
    Platt nahazuje puk do útočného pásma, hrají domácí.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 13:43 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

HK Sibir Novosibirsk: 10

Lokomotiv Jaroslavl: 10

V právě skončené druhé třetině jsme se konečně dočkali branek, a to dokonce tří, když jako první skóroval domácí Kugryšev, který se trefil hned v úvodu druhé dvacetiminutovky, přesněji ve 23. minutě. Ve 31. minutě navýšil náskok Sibiru Lehterä s mdle hrajícími hosty to nevypadalo vůbec dobře. Lokomotivu pomohla přesilová hra, kterou ve 32. minutě proměnili díky gólu Apalkova. Co přinese třetí třetina?

40:00

39:26
    Ilja Gorochov pálí od modré, z levé strany, ale pouze vedle branky.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Po gólu Jaroslavle, kdy se hosté nadechli k útoku, to nyní již zase vypadá tak, jako celou druhou třetinu – domácí jsou lepší a tlačí soupeře v jeho pásmu.

38:13
    Přesto se musí hosté osvobozovat pouze vyhozením puku ze třetiny.

37:58
    A domácí zahrozili před Sanfordem, ten zatím nepustil třetí puk za svá záda.

37:46
    Hokej se nám zrychlil, oba týmy nyní přechází celkem pravidelně do útočného pásma.

37:33
    Nahozený puk do třetiny Jaroslavle, hrají ale hosté.

37:09
    Hosté bojují o puk ve třetině soupeře, ale domácí obrana pracuje zatím spolehlivě.

36:32
    Ignatovič je již na nohou a odchází na střídačku, není to nic vážného, díky bohu.

36:32
    Maxim Ignatovič zůstává ležet na ledě a hra se přerušuje, vypadá to na nějaké poranění v obličeji.

36:21
    Která drží soupeře v jeho třetině, dobré střídání.

36:02
    Hosté střídají, na led naskakuje druhá pětka.

35:24

35:02
    Přesilová hra Jaroslavle se chýlí ke svému konci a vypadá to, že domácí se tentokrát ubrání.

34:41
    Opět míří puk ze třetiny Novosibirsku a následnou útočnou snahu Jaroslavle zastavuje odpískaný ofsajd na modré.

34:09
    Ale ne na dlouho, domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

34:00
    Hosté v přesilovkovém rozestavení.

33:36
    Domácí se osvobozují, puk míří ze třetiny.

33:24
    Hra se po souboji v rohu třetiny Sibiru přerušuje, znovu se vylučuje, na trestnou lavici putuje domácí Jarno Koskiranta, druhá přesilová hra Jaroslavle v krátké době po sobě.

32:36
    Sibir se nyní brání ve vlastní třetině.

32:15
    Kontaktní gól by mohl hostům prospět a hlavně přimět k většímu nasazení.

31:45
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Ale nakonec přesilovou hru využívají, střelou z mezikruží se prosazuje DANIIL APALKOV, který tak snižuje na 1:2 z pohledu Jaroslavle. Asistence: Sergej Plotnikov a Jegor Averin.

31:30
    Po vhazování po pravici Koskinena dostávají domácí puk ze třetiny.

31:24
    Hosté si zahrají první přesilovou hru, domácí Igor Ožiganov dostává dvouminutový trest za podražení.

31:05
    Aktivita Sibiru je korunována druhým gólem v síti soupeře, který zatím působí hodně "ospale" ve druhé třetině.

30:24
    Dmitrij Moňja přihrává z pravé strany před branku, kde puk získává JORI LEHTERÄ a ten z bezprostřední blízkosti překonává sedícího Sanforda. Asistence: Dmitrij Moňja.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání a domácí vedou zatím nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, kolik gólů padne ve druhé polovině utkání?

28:31
    Zablokovaná střela Sergeje Konkova, puk míří do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

28:04
    Vhazování po levici Sanforda, hosté úspěšnější a puk míří do třetiny Sibiru.

27:42
    Útočné akce Jaroslavle nejsou nebezpečné, zpravidla končí u mantinelu nebo v rohu třetiny Novosibirsku.

27:08
    Hosté v plném počtu, pokračuje však osobní desetiminutový trest pro Krasovkého za úder na hlavu.

26:41
    Sibir znovu ve třetině soupeře, ale tentokrát je hra domácích hodně neurovnaná a hosté vyhazují přes všechny čáry.

25:51
    Další střela od modré, tentokrát pálil ze středu Ivan Lekomcev, ale takék pouze vedle branky.

25:32
    Dělovka od modré končí vedle branky Jaroslavle.

25:13
    Hosté se znovu od úvodních vteřin pouze brání před vlastní bankou.

25:08
    Pavel Kraskovskij dostává trest 2 + 10 za úder na hlavu a domácí si zahrají další přesilovou hru.

24:45
    Hosté v útočném pásmu, Koskinen "sáhl" do střely z pravé strany a vyráží puk mimo branku.

24:09
    A znovu je pískán ofsajd Sibiru na útočné modré, že by domácím přechod do útočného pásma činil takové problémy?

23:56
    Postup Kopjejkina zastavuje ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

23:39
    Před dotírajícím Daniilem Apalkovem zasahuje po střele Višněvského domácí gólman Koskinen, který si vysloužil potlesk diváků

23:19
    Ve dvou se nyní domácí snažili zaútočit po pravém křídle, ale host se stihli vrátit a zneškodnit šanci soupeře.

23:02
    Sibir tak potvrdil svou sílu v přesilových hrách, již v té první si dokázali domácí vypracovat několik dobrých šancí.

22:11
    Domácí využívají přesilovou hru, když se z pravé strany, do odkryté brány, trefuje DMITRIJ KUGRYŠEV, Sanford se již nestihl přesunout a domácí vedou 1:0. Asistence: Aleksej Kopjejkin a Igor Ožiganov.

21:42
    Zásah domácí střídačky, dobrá práce Poltnikova u mantinelu.

21:26
    Po vyhraném vhazování se domácí drží v útočném pásmu.

21:19
    Podruhé se dnes vylučuje, za podražení odchází na trestnou lavici hostující Alexander Černikov a domácí si zahrají druhou přesilovou hru.

21:02
    Vhazování po levici Koskinena, domácí získávají puk.

20:35
    Dělovka Staffana Kronwalla z levé strany "lízla" vyrážečku Koskinena, puk končí na mantinelu za brankou.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 11:50 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

HK Sibir Novosibirsk: 18

První třetina nabídla více bruslařských výkonů, než těch střeleckých... oba týmy sice dobře bruslí, ale s koncovkou je to již slabší. Jediný rozruch zaznamenali diváci při přesilové hře Novosibirsku, kdy byl Sanford "ostřelován" domácími hráči, ale po prvních dvaceti minutách platí, že oba týmy odchází do kabin za nerozhodného a bezgólového stravu 0:0.

20:00

19:35
    A tak to zkouší ještě Novosibirsk, jenže po přechodu přes modrou získávají puk hosté.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté měli před chvílí dobrou šanci, ale nevyužili jí.

18:09
    Ofsajd Jaroslavle, Jurij Petrov přejel příliš brzy útočnou modrou, vhazování ve středním pásmu.

17:42
    Ale do protiútoku se dostávají domácí, střelu z pravé strany Sanford vyráží, výborný výkon gólmana Jaroslavle v dosavadním průběhu utkání!

17:28
    Musatov zaváží puk za branku Sibiru.

16:48

16:40
    Až nyní hosté vyhazují, jejich oslabení se chýlí ke konci.

16:22
    Domácím se přesilová hra daří, Jaroslavl se téměř celé oslabení brání ve vlastní třetině.

16:09
    Moňja střílí z pravé strany, dobrá střela, ale Sanford jeho přízemní střelu chytá.

16:00
    Sibir v přesilovkovém rozestavení.

15:42
    Po vhazování souboj o puk v rohu třetině Lokomotivu.

15:30
    Střela Kutuzova z levé strany míří vysoko nad branku, dobrý zásah Sanforda.

15:22
    Sibir zaváží puk do útočného pásma.

15:02
    Vhazování po levici Sanforda, hosté dostávají puk ze třetiny.

14:48
    Vitalij Zotov je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání, domácí si zahrají přesilovou hru.

13:02
    Hraje se dlouho bez přerušení, na první gól si ale musíme počkat.

11:12
    Sanford zasahuje proti střele Romanova a přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.

10:58
    Jaroslavl se nyní držela v útočném pásmu, ale je to všechno bez šancí, hodně o soubojích u mantinelu.

10:00
    Je za námi první desetiminutovka, střelu Geoffa Platta chytá Koskinen, následuje komerční přestávka.

09:42
    Sergej Šumakov na druhé straně zkouší střílet z otočky, těsně před Sanfordem, ale nakonec padá a puk končí mimo branku.

09:28
    Před Černikovem zasahuje Koskinen, hráč Jaroslavle se snažil dorážet odražený kotouč u branky, ale domácí gólman schoval puk pod svou lapačku.

08:41
    Po průniku Dmitrije Kugryševa a střele z pravé strany, z ostrého úhlu, zasahuje Sanford. Na první vážnější šanci stále čekáme.

08:28
    Jaroslavl nyní častěji v útočném pásmu, než domácí Sibir.

07:50
    Sergej Konkov pálí od modré, snadný zákrok Koskinena, který chytá do lapačky.

07:22
    Až Geoff Platt "nabral" puk na hokejku a odpálil ho na zakázané uvolnění.

07:04
    Dobré střídání Novosibirsku, po střele Enlunda zasahuje Sanford, puk zůstává ve třetině Jaroslavle.

06:06
    Zásah jedené ze střídaček, rozhodčí přerušují hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.

05:48
    Puk znovu míří ze třetiny Lokomotivu přes všechny čáry, ale není to zakázané uvolnění, domácí musí hrát.

05:15
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

04:50
    Hraje se sice svižně, ale téměř bez střeleckých příležitostí na jedné či druhé straně.

03:58
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování před Sanfordem.

03:12
    Zajímavý okamžik, kdy oba týmy naráz střídaly a na ledě tak na okamžik zůstali pouze dva hráči + gólmani.

02:55
    Závar před Sanfordem, ten nakonec holí odehrává kotouč do rohu.

02:27
    Kugryšev pálí z levé strany, Sanford jeho pokus chytá a přerušuje hru.

02:02
    Kudroc rozehrává, Novosibirsk se dostává do útočného pásma.

01:22
    Jaroslavl vstoupila aktivně do dnešního utkání, nyní musí Sanford "krotit" nahozený puk domácích.

00:54
    Sergej Plotnikov první střelcem v utkání, Koskinen jeho pokus z pravé strany vyráží.

00:01

Ruská hymna dohrála, utkání za malý okamžik začne.

Hokejisté Novosibirsku již jsou na ledové ploše nastoupeni, vyslechneme si ruskou hymnu.

Slavnostní nástup hokejistů Jaroslavle.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Kudroc, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Karavajev, Kutuzov – Moňja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopjejkin, Koskiranta – Karamnov, Romanov, Ignatuškin – Gubin, Šumakov, Sannikov, Butuzov

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Koledov, Gorochov, Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Zotov, Višněvskij – Plotnikov, Averin, Apalkov – Redhlihs, Platt, Musatov – Kraskovskij, Petrov, Černikov – Konkov, Galimov, Korjeněv

Rozhodčí: Komarov, Běljajev – Misjur, Raming.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž HK SIBIR NOVOSIBIRSK přivítá na svém ledě LOKOMOTIV JAROSLAVL.

HK Sibir Novosibirsk
    Novosibirsk je po jedenačtyřiceti odehraných utkáních na sedmém místě Východní konference, kde mý s bodovým ziskem dvaašedesáti bodů sedmibodový náskok na devátý Avangard Omsk, který má o dva odehrané zápasy navíc. Z pohledu boje o play-off je tak pro Novosibirsk důležitý každý bod, jistotu postupu do závěrečných bojů totiž ještě Sibir rozhodně nemá.

Podobně jsou na tom v tabulce Západní konference i hokejisté Jaroslavle, která je aktuálně na osmém místě s bodovým ziskem šedesáti bodů. Na devátý Atlant má náskok již šesti bodů, ale i Lokomotivu se hodí doslova každý bod, který v následujících bitvách získá.

Češi na ledě
    Ani v jednom týmu nepůsobí český hokejista.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 23. Kugryšev (Kopjejkin, Ožiganov), 31. Lehterä (Moňja), 60. Moňja (Kutuzov) – 32. Apalkov (Plotnikov, Averin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Kudroc, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Karavajev, Kutuzov – Moňja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopjejkin, Koskiranta – Karamnov, Romanov, Ignatuškin – Gubin, Šumakov, Sannikov, Butuzov

Rozhodčí: Komarov, Běljajev – Misjur, Raming