Jihlava – Sparta 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Vsetín 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Chomutov 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – Kladno 7:3 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 2:8 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:8 (kon.)
K. Vary – Poruba 2011 4:7 (kon.) | HC Litvínov – Hr. Králové 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Pardubice 2:11 (kon.)
Písek – Olomouc 0:3 (kon.) | Letňany – Havířov 5:6 (kon.) | Třinec – Slavia 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:7 (2:1, 0:5, 2:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 11.01.2014, 13:00 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pěkné sobotní odpoledne. Vítám vás u online reportáže z utkání RAKO extraligy staršího dorostu. Dnes se nám představí dva od sebe hodně vzdálené týmy, HC Energie Karlovy Vary a HC RT TORAX Poruba. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Domácím se nedaří tak, jak by si představovali. Úřadující mistr extraligy hraje až "B" skupinu a boje o play-off se jim vzdalují. V roce 2014 k žádnému utkání ještě nenastoupili a toto tedy bude jejich premiérové. Energetici mají momentálně "formu" pěti prohraných zápasů. V tom posledním to měli sice dobře rozehrané, proti Havířovu ale neudrželi třígólové vedení a podlehli jim 3:4 po samostatných nájezdech.

HC RT TORAX Poruba

Poruba na tom není lépe než Karlovy Vary, naopak o něco hůře. V tabulce sice dělí oba celky, jen jedna pozice, avšak celých 7 bodů. Porubští se nacházejí v mnohem lepší formě než Energie. V posledních třech zápasech bodovali. Nejprve porazili 6:1 Písek, poté udolali Boleslav 2:0 a nakonec vyřídili Letňany 5:2.

HC Energie Karlovy Vary: Harakal (Kuchař) – Vodička, Bahounek, Beer, Truhlář, Soudský, Rulík (C), Prachař – Hubáček, Osmík, Hauzr – Nguyen, Janata, Trapl – Svoboda, Čejka, Krliš – Rubeš, Dimitrov. Trenér: Václav Eismann

HC RT TORAX Poruba: Sroka (Peslarová) – Štěpán, Síkora, Kovaljov, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Šipek – Gola, Kurnik, Bartoň – Gřeš (C), Csomor, Mládek – Bialoň, Csabala, Dohnal. Trenér: Jaroslav Rambousek.

Hráči už jsou na ledě a utkání za pár okamžiků začne.

00:01

00:11
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a ihned se drali do útoku. Po lehkém nahození gólman hosté kryje.

00:39
    Poruba dostala Karlovarské při rozehrávce pod tlak a ti tak pouze vyhazují obloučkem do středního pásma.

01:30
    Další nepřesnost v domácí rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Harakala.

01:55
    Ščurek vypálil od modré čáry, avšak trefil hned prvního obránce. Do útoku jsou domácí.

02:14
    Dimitrov prověřil Sroku střelou z levého kruhu, ten kotouč chytá do lapačky.

02:46
    Hra je nepřesná a vše se děje ve středním pásmu.

03:19
    Zakázané uvolnění na straně hostujícího celku, vhazování poblíž Sroku.

04:26
    Poruba se dostala do útočného pásma a dostává domácí pod tlak.

04:50
    Tlak hostujícího celku je drtivý, domácím se daří osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.

05:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali z tlaku a hnali se do přečíslení dvou proti jednomu, ze kterého vytěžili maximum. Trapl přebral puk v obranném pásmu, předal ho Janatovi, který už ujížděl po pravé straně. Tam ho poslal na druhou stranu na TOMÁŠE RUBEŠE a ten puk pohotově dostrčil za Sroku. Asistence: Jiří Janata, Martin Trapl

06:04
    Martin Osmík obdržel dvě minuty za napadení.

06:30
    Karlovarští dávají další branku a dokonce ve svém oslabení! TOMÁŠ RUBEŠ vybojoval puk na modré, obešel dva protihráče a bekhendovým blafákem zakončil! Bez asistence.

07:12
    Porubě se přesilovka nedaří, Karlovarští se osvobozují.

07:41
    Jeden z hostujících útočníků nahodil puk do útočného pásma. Ten byl ale tečován a skončil v ochranné síti.

08:04

08:24
    Nepřesná rozehrávka domácích pramení v zakázané uvolnění.

09:16
    Hubáček s Krlišem operují v útočném pásmu a dostávají celou hostující pětku pod tlak.

09:38
    Tomáš Nguyen vypálil z pravého kruhu, Sroka kryje.

10:32
    Z chumlu hráčů bojujících o puk u mantinelu vyšli vítězně hostující hráči.

10:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se také prosazují! Tomáš Gřeš nalezl nikým nehlídaného RADKA BARTONĚ, ten si puk zpracoval, přehodil na forhend a z pravého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Gřeš

11:48
    Krliš hledal před bránou Janatu, ten ale kotouč netrefil a iniciativu přebírají hráči Poruby.

12:27
    Kamil Svoboda (KVA) byl v souboji u mantinelu až příliš houževnatý a provinil se hákováním.

12:51
    Dominik Beer vyhodil kotouč mimo hřiště, avšak podle rozhodčích byl puk tečován je z toho vhazování ve středním pásmu.

13:03
    Kuriózní, ale hlavně nepříjemná situace pro domácí. Brankář Jan Harakal (KVA) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Trest odpyká Michael Čejka.

13:49
    Poruba se drží v útočném pásmu a dostává domácí pod tlak. Ti neví kam dřív skočit.

14:27
    Domácí už jsou ve čtyřech.

14:53
    A Eneregie vyhazuje přes všechny čáry a tím i končí dlouhá přesilovka hostujícího celku.

15:28
    Domácí se po dlouhé době dostali k puku a hnali se do útočného pásma. O puk ale přišli ihned za modrou čárou.

16:09
    Ivo Dohnal se proháčkoval mezi třemi obránci Energie, vypálil, avšak Harakal zasáhl vyrážečkou a puk se odrazil do do ochranné sítě.

16:32
    Dlouhé nahození na Harakala, ten puk raději kryje v lapačce.

17:01
    Energie se usazuje v útočném pásmu a rozjíždí kolotoč přihrávek.

18:02
    Martin Osmík se snažil vybruslit si zpoza brány, avšak Sroka mu skvěle vypíchl puk a poté ho uklidil do lapačky.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:47
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden tým už se nikam nežene.

20:00

Je za námi první třetina a nabídla pohledný hokej. Do vedení se po pěti minutách dostala domácí Energie zásluhou Rubeše, který následně ujel v oslabení a zvyšoval už na 2:0. Hosté se nevzdali a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Druhá třetina začne přibližně ve 13:47.

20:01

20:16
    Po vhazování se domácí prodrali do útočného pásma. Martin Osík střelou z pravého kruhu vyzkoušel Srokovu pozornost.

20:33
    A z ničeho nic je vyrovnáno! Rychlý protiútok skončil chumlem hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval PATRIK GOLA a dopravil puk za Harakala. Asistence: Martin Csomor

21:23
    Hosté mohou jít klidně do vedení. Robin Soudský (KVA) vyhodil puk mimo hřiště a obdržel dvě minuty za zdržování hry.

22:25
    Tomáš Gřeš vyslal ostrý projektil směrem na Harakala, střela ale mířila mimo tři tyče.

23:33

23:52
    Energii se nedařilo rozehrát, až teď se po pravé straně prodral Osmík a střelou tahem prověřil Sroku. Ten puk kryje do lapačky a vhazovat se bude po jeho levici.

24:32
    Poruba jde do vedení! Do velké šance se nejprve dostal Široký, avšak trefil jen tyčku. Před Harakalem se následně vytvořil skrumáž hráčů, v níž se nejlépe zorientoval TOMÁŠ GŘEŠ a propasíroval puk až do branky. Asistence: Patrik Gola, Radek Bartoň

25:23
    Hostující celek má hru plně pod kontrolou a drží puk na svých hokejkách.

26:05
    Postupný útok domácích zastavil ofsajd.

26:50
    Další branka Poruby! Hostujícím útočníkům se podařilo vybojovat puk v rohu a dostat ho před branku. Ke střele se nejprve dostal Gřeš, jeho střelu ale Harakal vyrazil. Na dorážku PATRIKA GOLY už byl ale krátký. Asistence: Jan Olšr, Tomáš Gřeš

26:50
    Střídání domácích brankářů, ze hřiště odchází Jan Harakal, jeho místo se ujímá Ondřej Kuchař.

26:50
    Oddechový čas pro domácí.

28:04
    Exhibice celku ze Slezska! Gřeš našel přesným pasem TOMÁŠ SÍKORU, který neměl problém umístit puk za nerozchytaného Kuchaře. Asistence: Jan Olšr, Tomáš Gřeš

29:06
    Rulík vyzýval Bartoně k pěstnímu souboji, ten však jeho výzvu nepřijal.

29:15
    Šance por Energii, na dvě minuty za podražení vylouče Dominik Csabala (POR).

29:55
    Do úniku se nejprve dostal Krliš, ale Sroka jeho střelu vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou.

30:25
    Hostující hráči výborně napadali a ušetřili několik cenných vteřin.

31:15

31:29
    U Srokovy branky se strhla mela, několik hostujících obránců se vrhlo na Martina Osmíka, avšak rozhodčí zůstává v klidu.

31:14
    Dimitrov hledal Čejku před brankou, avšak Tomáš Gřeš tygřím skokem puk vypíchl.

33:18
    Trapl se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, avšak Sroka je v posledních pár minutách neprůstřelný!

34:28
    Poruba je pevně usazená v útočném pásmu a rozjíždí svou nacvičenou kombinaci.

35:36
    Z držení protihráče si odsedí dvě minuty Michael Čejka (KVA).

35:45
    Bleskurychlé využití přesilovky! Štěpán pálil od modré, puk si před bránou zpracoval VOJTĚCH ŠÍPEK, prohodil si mezi nohama a zakončoval do zcela odkryté klece. Asistence: Matěj Štěpán, Tomáš Gřeš

37:15
    Karlovarští se osmělili a vystřelili, Sroka puk raději kryje.

37:42
    Rulík vypálil od modré tahem a nadělal Srokovi velké problémy, když rohem lapačky vyrazil puk jen těsně mimo tři tyče.

38:55
    Poruba je usazená v útočném pásmu a snaží se vstřelit sedmou branku.

39:45
    Osmík se snažil dorážet, avšak přepadl pře Sroku a vychýlil branku z jejího základního postavení.

40:00

Druhé dějství se neslo jasně v režii hostující Poruby, které se podařilo dokonat obrat a z 2:0 otočili na dosavadních 2:6. Druhá třetina začne přibližně ve 14:37.

40:01

40:11
    Třetí třetina začala. Podaří se domácím ještě vyrovnat, nebo si to Poruba pohlídá?

40:40
    Od úvodních vteřin to vypadá, jak kdyby domácí hráli v oslabení. Poruba je drží v šachu v útočném pásmu.

41:38
    Až teď se energetici dostávají do útočného pásma a snaží se ohrozit Sroku. Ten je dnes ale výborný a jeho brankářská kolegyně Klára Peslarová se na led nejspíše nepodívá.

42:25
    Tak přeci jenom se domácí prosazují. Rubeš vypálil, jeho střelu ale srazil jeden z obránců přesně na hůl VÁCLAVA KRLIŠE a ten ho dorazil za Sroku. Asistence: Tomáš Rubeš

42:56
    Energetici se dále tlačí do útoku a opravdu se asi snaží vyrovnat. Před bránou byl jasně faulován Osmík, avšak rozhodčích hru nechává běžet dál.

43:39
    Tlak si vytváří domácí Energie a Poruba jen vyhazuje do středního pásma.

44:23
    Prachy nahazoval od modré a Sroka raději puk kryje.

44:36
    Poruba zasazuje poslední hřebíček do rakve Energie. Bartoň vyslal po levém křídle TOMÁŠE GŘEŠE, ten si vybruslil před bránou a bekhendovou kličkou dostal puk za Kuchaře. Asistence: Radek Bartoň, Jan Olšr

45:29
    Na ledě se hodně přiostřilo a ozývají se i naštvaní rodiče z tribuny.

46:09
    Na ledě zůstává ležet Patrik Gola, po chvíli se zvedá a za doprovodu spoluhráčů opouští ledovou plochu.

Dnešní utkání sleduje 75 diváků.

46:18
    Sroka skočil po puku a ležel na zemi jak široký, tak dlouhý.

46:41
    Po dlouhé době se do akce dostali také hostující hráči, avšak na Kuchaře si nepřišli.

47:23
    Krliš přebral puk ve středním pásmu, obehrál jednoho, druhého, následně i třetího obránce, avšak zakončit úspěšně se mu už nepovedlo.

48:24
    Nahození do útočného pásma bylo tečováno a skončilo mimo hřiště.

48:45
    Vyloučení na straně hostujícího celku, Jan Olšr (POR) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

49:19
    Rulík dostal nabito mezi kruhy, Sroka vyráží.

49:50
    A vyloučení i na straně domácích, Martin Osmík (KVA) zahákoval spoluhráče a vysloužil si dvě trestné minuty.

50:01
    Nepřesná rozehrávka Karlovarských znamená zakázané uvolnění.

50:36
    Vodička poslal přesný pas na TOMÁŠE RUBEŠE, který přebruslil polovinu hřiště, obehrál dva obránce a střelou pod víko dovršil hattrick! Asistence: Petr Vodička

51:31
    Tomáš Gřeš pálil z pravého kruhu, avšak rána byla tečována a skončila za Kuchařovo bránou.

52:05
    Na druhé straně se do úniku dostali Osmík s Krlišem. Prvně jmenovaný přihrával před bránu, avšak puk adresát nenašel.

53:31
    Trapl vyhrál sprinterský souboj a zasekávačkou se zbavil obránce. Puk nasměroval před bránu na Hubáčka, ten ho ale nezpracoval a z celé akce Energie nic nevytěžila.

54:38
    Jedna z posledních šancí por Karlovy Vary. Za podražení obdržel Patrik Gola (POR) dvě minuty.

55:12
    Čejka si vybruslil do mezikruží a ostrou ránou trefil Sroku do hrudi.

55:45
    Několik střel vyslali energetici na hostujícího brankáře, avšak ani jedna se neujala a sen o vítězství se jim vzdaluje.

56:38

57:09
    Mládek zůstal osamocen, nikým nehlídán před Kuchařem,a však netrefil puk.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:45
    Ještě je tu jedno vyloučení na straně domácích, za krosček vyloučen Martin Osmík (KVA).

59:30
    Poruba se drží v útočném pásmu a kombinuje.

59:53
    Mládek se dostal do tutové příležitosti, avšak Kuchař ho parádně vychytal!

60:00

Je tu konec dnešního divokého utkání. Po první třetině to vypadalo na jasnou výhru energetiků, avšak Poruba rozhodla pěti brankami ve druhé části. Třetí třetina už skončila nerozhodně a Poruba si tak odváží domů tři body a její daleká cesta bude o něco veselejší. Ode mě je to vše, děkuji vám za sledování, někdy příště na shledanou. (15:12:27)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 6. Rubeš (Janata, Trapl), 7. Rubeš, 43. Krliš (Rubeš), 51. Rubeš (Vodička) – 11. Bartoň (Gřeš), 21. Gola (Csomor), 25. Gřeš (Gola, Bartoň), 27. Gola (Olšr, Gřeš), 29. Síkora (Gřeš, Olšr), 36. Šípek (Štěpán, Gřeš), 45. Gřeš (Bartoň, Olšr)

HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (Peslarová) – Štěpán, Síkora, Kovaljov, Šustala, Ščurek, Široký, Boháč, Olšr, Šipek – Gola, Kurnik, Bartoň – Gřeš (C), Csomor, Mládek – Bialoň, Csabala, Dohnal. Trenér: Petr Rambousek

Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek