NY Rangers – Dallas 3:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.)
Colorado – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Edmonton – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 2:1 (kon.)
Philadelphia – Tampa 3:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 11.01.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Kanadsko-americká NHL má v noci z pátku na sobotu na programu několik zápasů, z nichž se zaměříme na duel, v němž Columbus Blue Jacketss přivítá na svém ledě Carolina Hurricanes. Úvodní vhazování bude provedeno v jednu hodinu po půlnoci.

Hostům se v poslední době nadmíru daří a již se vyhoupli ve Východní konferenci na postupové místo do play-off . Ve 44 utkáních získali Hurikáni 47 bodů, když 19krát vyhráli, 16krát prohráli a v devíti případech získali bod za výhru v prodloužení nebo nájezdech. Svým soupeřům nasázeli 111 branek, ovšem 125 jich dostali.

Jordan Staal – 44z. – 24b. (10+14)

Domácí jsou na tom ve Východní konferenci hůře. V průběžné tabulce Východní konference jim patří 13. místo. Jejich výsledky jsou jak na houpačce, když jeden zápas vyhrají, vzápětí ihned další ztratí. Získali doposud 42 bodů, za 19 vítězství a 20 porážek, ve čtyřech případech odešli poraženi v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Jejich brankový poměr je 117:126.

Češi a Slováci na ledě

Za hosty nastupuje pravidelně Andrej Sekera, který je i čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Hurikánů. V týmu jsou i dva Češi, Jiří Tlustý, který ze 37 zápasů nasbíral 10 bodů a Radek Dvořák, jenž v 38 zápasech nasbíral pouhých 6 bodů.
    Na soupisce domácích je Marián Gáborík, který doposud odehrál 18 utkání, ve kterých nastřádal 12 bodů. V současné době se nachází na listině zraněných hráčů.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.

Nyní bude zahrána hymna USA.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Tjutin, Johnson, Murray, Wisniewski, Savard, Nikitin – Umberger, Johansen, Foligno – Horton, Anisimov, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Tropp, Letestu, Craig.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Peters) – Sekera, Faulk, Bellemore, Hainsey, Harrison, Liles – Sjomin, Skinner, Ruutu – Dwyer, J.Staal, Gerbe – Lindholm, Sutter, Boychuk – Dvořák, Malhotra, Bowman.

Rozhodčí: Charron, Devorski – Amell, Racicot.

00:01

00:06
    Ihned po vhazování se ocitl puk mimo hrací plochu.

00:10
    Poprvé se domácímu publiku představuje Nathan Horton.

00:52
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se vrátí před Chudobina.

01:15
    Domácí jsou stále v útočném pásmu.

01:30
    Předchozí už neplatí, Hurikáni dokázali protlačit puk do střední části hřiště.

02:08
    Bobrovského nejistý zákrok po střele Skinnera.

02:33
    Domácí následně posílají puk přes celé hřiště. Chudobin musí rozehrávat.

02:46
    Na druhé straně se již zakázané uvolnění píská.

03:27
    Hainsey poslal puk za Bobrovského, tam o něj bojuje Dwyer.

04:18
    Hraje se nahoru dolů, bruslí se ve vysokém tempu, ale ohrožení brankářů jen tak nepřichází.

05:00
    Carolina zakládá za vlastní brankou další akci.

05:09
    Přes útočnou modrou se však nedostala, naopak domácí se snažili o dlouhý pas na útočnou modrou, ale ani tento pokus se nepovedl.

06:00
    Murray objíždí branku, u něj je Bowman, domácí obránce předává na Letesta.

06:38
    Hosté se na chvíli ubránili výpadu Modrokabátníků, jenže sami si nedokážou vytvořit střeleckou příležitost a tak se budou znovu bránit atakům domácího týmu.

07:00
    Dubinsky zakombinoval se svým křídlem, Carolina dostala kotouč na modrou, odkud Chudobina prověřil Johnson. Chudobin vyráží.

07:55
    Domácí tým znovu před brankou hostů, hraje se však příliš obranně, takže puk létá pouze po rozích útočného pásma.

08:37
    Nepřesná přihrávka na Hortona končí u Wisniewskeho, jehož bomba od modré prověřila pozornost Chudobina, ten dával pozor.

09:23
    Téměř polovina první třetiny je za námi, domácí mají mírnou převahu, ale nedokáží se zatím protlačit k lepšímu zakončení než střele od modré čáry.

09:45
    Anisimov bojuje za brankou hostů, zatím dokázal obehrát dva protihráče.

10:27
    Gerbeho nahození končí za brankou Bobrovského.

10:50
    Několik střel Bobrovskij pochytal, především Nathana Gerbeho. Dubinsky vyváží kotouč.

11:10
    Dubinsky předal na Foligna, jeho střela však minula hostující svatyni.

11:50
    Dvořák s napadáním za brankou domácích přišel pozdě, Blue Jackets mají kotouč pod svoji kontrolou.

12:30
    Dlouhá pasáž bez přerušení končí zakázaným uvolněním hostů.

12:38
    Carolině se povedlo dostat puk do střední části hry, Columbus však při napadání uspěl a získal kotouč, jenže přechod přes útočnou modrou byl krkolomný a tak se domácí vystavili do ofsajdu.

13:04
    Jordan Staal získal kotouč v útočném pásmu, vyslal jej od hrazení přes celou šíři na najíždějícího Sekeru, ten však branku míjí.

13:55
    Kombinace domácího útoku končí na modré čáře, kde napřahuje Wisniewski, Chudobin se štěstím puk chytá ve své výstroji.

14:17
    Carolina na chvíli navštívila útočné pásmo, ale tam se o ně domácí obrana skvěle postarala a sebrala jim puk, aniž by hosté vystřelili na branku.

15:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    BOONE JENNER si počkal mezi kruhy na chybu hostujícího obránce, který mu poslal puk přímo na hokejku. Domácí útočník střelou nad ledem prostřelil Chudobina. Dobrou práci odvedl při napadání Anisimov. Bez asistence.

16:10
    A je to o dvě branky. BRANDON DUBINSKY zatáhl puk do třetiny, zkusil štěstí nad lapačku Chudobina a uspěl. Asistence: Cam Atkinson, Fjodor Tjutin.

17:40
    Hra se na chvíli přemístila do střední třetiny hřiště, hraje se především okolo středového kruhu.

18:10
    Carolina se pokouší o rozvoj dalšího útoku.

18:24
    Ale jejich snaha se jim příliš nedaří, domácí mají svoji modrou dobře pokrytou a hosty do vlastní třetiny nepouštějí.

18:38
    Domácí poslali puk za Chudobina, ten puk zastavuje u své tyče holí a předává na spoluhráče, který v tísni rozehrává na o hrazení.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:40
    Bowman poslal puk na Dvořáka, ale ten se od levého hrazení před branku nevymotal. Domácí jeho úmysl vystihli.

20:00

Je za námi první tetina utkání, ve kterém již padly 2 branky. Obě do sítě Antona Chudobina, který nastoupil v brance Hurikánů. 5 minut před koncem využil špatnou rozehrávku Jenner a za další minutu to již bylo o dvě branky díky Dubinskému. Carolina se zatím na pořádnou střelu nezmohla.

20:14
    Carolina začala druhou třetinu náporem. Zatím se jí daří držet puk v útočném pásmu.

20:43
    Nathan Horton se ukázal střelou zápěstím, kterou Chudobin chytá a přerušuje hru.

21:17
    Foligno se k zakončení nedostal, ale nepředal ani na Dubinskeho, Carolina vyváží puk ze svého pásma.

21:36
    I Bobrovskij si na druhé straně po delší době hry sáhl na kotouč.

22:10
    Dvořák se poprvé osmělil vystřelit od pravého hrazení, domácí brankář puk vyrazil, ten si český hráč ve službách Hurikánů vybojoval zpět a od levého kruhu vyzkoušel Bobrovského podruhé.

22:33
    Faulkova střela skončila v náruči připraveného Bobrovského.

22:47
    Další zákrok domácího brankáře, tentokrát se jej od modré pokusil překonat Sekera.

23:00
    Domácí přesunuli hru před Chudobina, ten nemusel zasahovat po střele Anisimova.

23:40
    Sjomin zkoušel kličkovanou přes střední pásmo, pokračovat chtěl i v útočném, ale dál jej nepustila obrana Columbusu.

24:19
    Dvořák předal na čerstvého Ruutua, jeho střela od modré čáry minula domácí branku.

25:02
    Sekera poslal puk na Dwyera, ten se protáhl okolo levého hrazení navedl si puk ke střele, Bobrovskij srazil betony k sobě, aby puk neprošel do sítě.

25:30
    Domácí zle zatápí Chudobinovi, ten zatím vážněji zasahovat nemusel, zatím veškeré pokusy zblokovala hostující obrana.

26:25
    Horton nepředal na Anisimova, hosté obrací ve střední třetině hru.

26:31
    Bobrovskij zachytává nebezpečnou střelu Eliase Lidholma, který dostal přihrávku na pravý kruh, ale trefil pouze dobře postaveného domácího brankáře.

26:46
    Sražená střela domácího týmu končí v ochranné síti.

27:01
    Několik nepřesností obou týmů, uklidnění hry přichází až za brankou Modrokabátníků.

27:27
    Umberger před brankou našel Johansena, který střelou bez přípravy netrefil Chudobinovu branku.

28:22
    Wisniewski hledal na útočné modré svého kolegu, ale netrefil jeho hokejku a tak se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Bobrovskim.

29:04
    Dubinsky operuje za brankou soupeře, přihrávka před branku měla najít Calverta, ale o přerušení se postaral Lindholm.

29:50
    Dvořák bojuje v rohu proti Hortonovi, ale ani na dvakrát nebyl úspěšný.

30:20
    Ryan Murray to zkusil od levého hrazení, téměř od modré čáry. Tahle střela nemohla Chudobina ohrozit.

30:25
    Po vhazování se ke střele z ostrého úhlu dostal Craig, ale hostující brankář byl připraven a jeho pokus vyrazil.

31:09
    Johansen projel podél levého mantinelu, odmítl si protihráče, zakončoval jednou rukou, ale na Chudobin si bližší tyč pohlídal. Puk skončil za jeho brankou.

32:07
    Hra probíhá ve vysokém tempu, jednou se hra přelévá na stranu Columbusu, podruhé je horko před Chudobinem.

32:50
    Malhotrova střela byla zblokována do rohu útočného pásma, kde jej sbírají domácí a Dubinsky vyjíždí do středního pásma.

33:28
    Dlouhá pasáž bez přerušení, se musí divákům líbit, hraje se svižný hokej, šancí je ovšem na obou stranách jako šafránu.

34:27
    Umberger dostal puk přes modrou, zadovkou poslal na Jennera, který minul Chudobinovu branku. Puk plácl o zadní plexisklo.

34:45
    Probíhá reklamní přestávka.

34:58
    Savard předal na Atkinsona, který vysunul Dubinskeho s Calvertem, jenže bývalý útočník Rangers se pokusil o střelu, kterou hostující brankář vyrazil.

35:39
    Je odehráno téměř 40 minut čistého času a zatím nebyl vyloučen, resp. potrestán jediný nedovolený zákrok.

36:21
    Foligno kličkoval s pukem tak dlouho až o něj před modrou čárou přišel.

37:00
    Anisimov se snažil zdržet hosty za jejich brankou, povedlo se mu to pouze částečně.

37:32
    Na druhé straně operuje s pukem Jordan Staal.

37:43
    Nakonec se dostal do střelecké pozice, ale pozorný Sergej Bobrovskij změnu skóre nepřipustil.

38:15
    Domácí hrají opatrný hokej, dobře brání svoji modrou. Pokud jim hrozí nebezpečí, nerozpakují se je vyřešit vyhozením co nejdále od vlastní branky.

38:56
    Alexandr Sjomin převzal před útočnou modrou čárou puk, přejel do útočného pásma, namířil si to na kruh, od kterého poslal střelu do míst, kde stál připraven domácí brankář.

39:17
    Druhé zakázané uvolnění Caroliny v krátkém časovém sledu.

39:29
    Ruutu se Sekerou dostali kotouč alespoň do středního pásma.

40:00

Ve druhé třetině branka nepadla, domácí stále vedou o dvě branky a jsou na nejlepší cestě za dvěma body, ale ještě před sebou mají třetí třetinu. Columbus je ve hře aktivnější, i když Carolina místu hru vyrovnává.

Střely: 17 – 23
    Zblokované střely: 5 – 7
    Hity: 27 – 11
    Vyhraná vhazování: 13 – 22

40:01

40:10
    Horton se na středu útočného pásma dostal ke střele, ale Chudobinovu branku minul.

40:50
    Hostující brankář se snažil pomoci svým kolegům v obraně rozehrávkou, ale málem nahrál soupeři.

41:32
    Jeff Skinner při útočném výpadu skončil s pukem na modré čáře, mezi přesilou neměl šanci na úspěch.

42:06
    Hurikánům se nakonec povedlo dostat puk do útočné třetiny.

42:17
    Tuomo Ruutu (CAR) – 2+2 minuty vysoká hůl.

42:36
    Hosté vyhazují až k Bobrovskemu.

43:04
    Po střele Tjutina se puk odrazil až do středního pásma.

43:33
    Johansen získává útočné pásmo, domácí se snaží usadit před brankou Chudobina.

44:02
    Ale příliš se jim to nedaří, puk opět ve střední části hřiště.

44:13
    A nyní je až za Bobrovskeho brankou.

44:43
    Horton přejel útočnou modrou, a předává na Dubinskeho.

45:18
    Do konce přesilovky zbývá minuta, jenže domácí pořádně Chudobina ještě neprověřili.

45:54
    Využitá přesilová hra! Tak nakonec se to domácím povedlo. Letestu našel od hrazení mezi kruhy volného CAMA ATKINSONA, který našel místo u levé tyče hostující branky a zvýšil na rozdíl tří branek. Asistence: Mark Letestu, Ryan Murray.

46:39

47:05
    Anisimov si udělal prostor ve středním pásmu, navedl si puk ke střele, ale minul branku Chudobina.

47:45
    Další možnost domácího týmu, Horton z mezikruží přes obránce trefuje tyč hostující branky.

48:13
    Domácí tlačí Carolinu před vlastní branku. ta se osvobozuje díky Bellemorovi.

48:43
    Sergej Bobrovskij zatím nemusel řešit ošemetnější situaci, zatím na něj létají střely z uctivé vzdálenosti,.

48:43
    Nikita Nikitin (CBJ) – 2 minuty nedovolené bránění.

49:12
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

49:40
    A může být s domácími zle Artěm Anisimov vyhodil puk přes plexisklo a za zdržování hry si půjde odpočinout na trestnou lavici.

49:51
    Modrokabátnící se osvobozují.

50:18
    A znovu, předtím se však vytáhl Bobrovskij po střele Lilese.

50:44
    Domácí jsou již ve čtyřech.

50:59
    Domácí brankář má dnes svůj den, zlikvidoval další šance Caroliny.

51:12
    Calvert vystihl rozehrávku, ale nestihl předat na rozjíždějícího spoluhráče.

51:40
    Domácí jsou v plném počtu a hrají s pukem, konkrétně Letestu.

52:14
    Puk krouží okolo branky Chudobina, který si v předchozích minutách odpočinul.

52:35
    Hostující brankář nakonec zastavuje střelu Johansena. Vhazovat se bude v jeho blízkosti.

53:14
    Souboj Anisimov – Dwyer vyšel lépe pro domácího hráče.

53:45
    Dubinsky je zatím nejaktivnějším hráčem domácích, ale teď si na Chudobina nepřišel.

54:12
    Bobrovskij zastavuje i střelu Malhotry, dnes to vypadá, že má brankář Columbusu nakročeno být první hvězdou utkání, navíc může mít stále zálusk na čisté konto.

54:30
    Lindholm nahodil vysokým lobem na Bobrovskeho, následné žabičky nadělaly domácímu brankáři problémy, ale úspěšně usměrnil puk mimo vlastní branku.

55:00
    Carolina by ráda vstřelila alespoň čestný úspěch, jenže zatím se jim to nedaří.

55:30
    Domácí kontrolují hru ve vlastním pásmu, místo aby Johansen jel vpřed, tak na obranné modré zasekl a rozehrál na obranu.

56:12
    Carolina dostala puk do středního pásma, Johnson s Hortonem jej však poslali zpět za jejich branku.

57:00
    O osudu utkání se zdá býti rozhodnuto. Domácí vedou rozdílem tří branek a hra se odvíjí především před brankou Chudobina.

57:46
    Diváci v hale vstávají a tleskají Sergeji Bobrovskému, který zlikvidoval střelu Sekery od modré, puk se odrazil ke Gerbemu, na kterého zívala prázdná branka, ale domácí brankář se stihl přemístit a zlikvidovat jeho pokus.

58:38
    Ještě poslední zoufalé pokusy hostů znepříjemnit život Bobrovskemu.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny a já si troufám tvrdit i do konce zápasu.

59:24
    Hosté se nemohou pokusit ani o hru bez brankáře. Kazí jim to i zakázané uvolnění, které bylo zapískáno právě nyní.

59:35
    Další zákrok domácího brankáře.

59:50
    Ještě menší rozepře mezi Brandonem Dubinskym a Nathanem Gerbem.

59:52
    Nathanem Gerbem (CAR) – 2 minuty hrubost.
    Brandon Dubinsky (CAR) – 2 minuty hrubost.

60:00

Je dobojováno.! Ve třetí části se diváci dočkali ještě jednoho úspěchu, a to když domácí tým využil přesilovou hru za vyloučení Tuoma Ruutu, který zahrál vysokou holí. Od třetí branky si domácí hlídali vytvořený náskok, k čemuž jim pomáhal svými zákroky i jistý Sergej Bobrovskij.

Radek Dvořák (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:12

To je ode mne pro dnešek vše, přeji hezký a ničím nerušený den. A u dalších utkání NHL se těším nashledanou. (03:44:06)

David Sochor

Branky a nahrávky: 15. Jenner, 17. Dubinsky (Atkinson, Tjutin), 46. Atkinson (Letestu, Murray)

Rozhodčí: Charron, Devorski – Amell, Racicot

Diváci: 16008