NY Rangers – Dallas 3:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.)
Colorado – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Edmonton – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 2:1 (kon.)

Aleš Hemský 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:47

Tento zápas byl velice vyrovnaný a rychlý. Hosté měli hodně navrch, ale ve třetí části se začali věnovat útoku místo toho aby bránili. Edmonton zvrátil tento napínavý souboj na svojí stranu a zvítězil v prodloužení.

61:01
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Domácí otáčejí průběh zápasu na svojí stranu. NUGENT- HOPKINS byl zcela volný u levý tyčky, kde čekal na přihrávku od Eberleho. Již zmiňovaný střelec vsítil vítězný gól do zcela odkryté branky. Asistence: Jordan Eberle a Justin Schultz.

60:42
    Edmonton stále operuje v útočném pásmu, ale zatím nevystřelil.

60:15
    Domácí mají před sebou ještě minutu a pár vteřin přesilovou hru.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli čtyři branky. Domácí dokázali ve třetí části vstřelit tři branky a vyrovnat zápas. Hra byla velice vyrovnaná ale ke konci oba týmy otevřeli trochu obranu a začali se věnovat útoku. Oba týmy mají jistý to, že si z dnešního zápasu odnesou alespoň jeden bod.

60:00

59:37
    Sutter (PIT) dostává dvě minuty za držení.

58:10
    A je vyrovnáno! Krásná kombinace tří hráčů. Před brankou skvěle stínil Arcobello. ANTON BĚLOV, čistým průstřelem prostřelil Zattkofa. Asistence: Aleš Hemský a Mark Arcobello.

57:26
    Edmonton se stále drží v útočném pásmu a kombinuje.

56:46
    Na domácích je vidět že mají snahu o vyrovnání, neustále stíní v před brankovém prostoru a střílí z každé pozice.

56:13
    Teď Malkin vyslal prudkou střelu od modré, ale opět skvělý zákrok Dubnyka.

55:10
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu a oba brankáři musí být v pozoru.

54:35
    Tučňáci střílí opravdu z každé pozice, teď Dubnyk musel opět zasahovat a puk raději ukryl do své lapačky. Následuje přestávka.

53:26
    Hosté jsou po gólu velice aktivní a mají chuť si vstřelit další branku.

52:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A hosté využívají přesilovou hru. Crosby vyhrál vhazování na hráče jménem KRIS LETANG, který bez váhání střílí a dává gól. Asistence: Sidney Crosby.

52:06
    Pittsburgh se nachází v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

51:39
    Nyní se vylučuje na obou stranách, ale nakonec Pittsburgh z toho vytěží přesilovou hru 4 na 3.

51:28
    Komerční přestávka.

51:02
    Tučňáci se drží v útočném pásmu, ale puk léta jen po mantinelu.

49:53
    A je vyrovnáno! Hopkins vystřelil z levého kruhu a Zattkof dokázal puk vyrazit před sebe, ale na dorážejícího hráče jménem TAYLOR HALL byl už krátky. Asistence: Nugent-Hopkins.

49:08
    Domácí se ženou do útočného pásma.

48:49
    Malkin kombinuje v útočném pásmu a hledá vhodnou pozici pro střelbu.

48:16
    Kunitz hledal ve středním pásmu své spoluhráče, ale nakonec puk pouze nahodil do útočného pásma a šel střídat.

47:49
    Adams se v před brankovém prostoru dostal k puku, ale trefil pouze tyč.

47:18
    Hemský si nerozuměl na modré čáře s Jakupovem a rozhodčí pískl postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

46:47
    Hosté se dostali k puku a musí rozehrávat z vlastního obranného pásma.

46:05
    Domácí nyní drží hosty pod tlakem. Tučňáci pouze brání a nyní vyhazují puk do středního pásma.

45:28
    Malkin vystřelil od modré, ale Dubnyk byl připraven a jeho střelu chytil svojí lapačkou.

45:16
    Crosby zakládá útok, ale moc se mu to nedaří.

44:43
    Hra se stále odehrává před domácím brankářem.

44:12
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale zatím jen kombinují podél mantinelů.

43:26
    Crosby nahodil puk na Dubnyka, který puk vyrazil před sebe a dorážející Kunitz nedokázal překonat ležícího Dubnyka.

42:58
    Tučňáci mají možnost vzít si zpět své dvoubrankové vedení. Mají před sebou dvouminutovou přesilovku.

42:28
    Marinčin (EDM) dostává dvě minuty za hákování.

40:53
    Bleskový úvod do třetí třetiny! Domácí tým se dostává zpět do hry. NUGENT HOPKINS dostal přesnou přihrávku a z pravého kruhu vypálil a vsítil kontaktní branku. Asistence: Taylor Hall a Justin Schultz.

40:35
    Edmonton má ještě dvacet vteřin přesilovou hru.

40:13
    Vhazování vyhráli domácí a zahajují rychlý útok.

40:01

Statistiky zápasu:

střely: 20:22
    vhazování: 18:19
    hity: 7:19
    trestné minuty: 6:8

V Rexall Place sledujeme poměrně vyrovnané utkání, hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy je v proměňování brankových příležitostí. Pittsburgh dokázal využít dvou zaváhání soupeře a díky tomu má k bodovému zisku po čtyřiceti minutách hry blíže. Třetí dvacetiminutovka začne zhruba v 6:01.

40:00

38:56
    Devan Dubnyk (EDM) a Jevgenij Malkin (PIT) si odnáší po dvou minutách za hrubost. K tomu navíc vyfasoval další menší trest za nedovolené bránění Taylor Pyatt (PIT). Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

38:56
    Jevgenij Malkin se nejprve prokličkoval až před brankáře, jeho bekhendová klička mu ale nevyšla. Při zakončení omylem odpálil hokejku Dubnyka do rohu a poté již úmyslně odsunul ještě dále. To se pochopitelně domácímu gólmanovi nelíbilo, a tak se do sebe vzájemně pustili. Pochopitelně se bude vylučovat!

38:13
    V samotném závěru druhé třetiny se ještě bude vylučovat, za hákování Crosbyho je poslán za katr Sam Gagner (PIT).

36:17
    Domácí se snaží do konce druhé části alespoň trochu zmírnit nepříznivý stav, Zatkoff však veškeré jejich pokusy bez problémů drží.

35:05
    Gordonovu ránu od modré ukryl Zatkoff do své rukavice, pokračovat budeme po komerční přestávce.

34:31
    Hráči Pittsburghu mohli postupovat do dalšího nadějného přečíslení, raději ale nahodili kotouč do pásma a zmizeli na střídačce.

33:25
    Taylor Pyatt se dostal k odraženému kotouči po zákroku Dubnyka, z bezprostřední blízkosti ale gólmana Edmontonu ani nadvakrát neprostřelil!

32:52
    Aleš Hemský udělal kličku na modré čáře, čímž vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Hra je tak opět přerušena.

30:57
    Obrovský závar před brankou Edmontonu mohl ukončit Jevgenij Malkin, v leže ale puk přes řadu těl na brankovišti do sítě nedostal!

28:49
    Edmonton po dvou inkasovaných gólech ztratil vítr z plachet, Penguins mají v těchto okamžicích výrazně navrch.

27:55
    Rázem se hosté radují z další vstřelené branky! Tučňáci se vydali do rychlého protiútoku tři na dva, prudká nabídka SIDNEY CROSBYHO se o brusle jednoho z obránců odrazila přímo do sítě Dubnykovy svatyně – 0:2! Asistence: Brian Gibbons a Matt Niskanen.

27:43
    Postup Jakupov je ukončen pro postavení mimo hru.

27:13
    Pyattovo zakončení se zastavilo až o plexisklo za domácí brankou, Penguins mají v tuto chvíli více ze hry.

25:30
    Edmotnon se snaží o odpovědět, nahození Bělova od modré čáry se však mezi tři tyče nevešlo.

24:09
    Rázem jsou hosté povzbuzeni úspěchem a snaží se o další zářez. Dubnyk nyní Kunitzovi zasáhl levým betonem a odrazil jeho pokus do rohu kluziště.

22:09
    Oilers mají sice územní převahu, z vedoucí branky se však po chybě obrany radují hosté! Jeden z beků Edmontonu ztratil za brankou kotouč, ten Malkin naservíroval na JAMESE NEALA, jenž z voleje prostřelil Dubnyka – 0:1! Asistence: Jevgenij Malkin.

21:17
    Domácí hokejisté vstoupili mnohem aktivněji také do druhé části, Pittsburgh se ještě k ničemu nedostal.

20:37
    Edmonton ještě dohrával krátkou početní výhodu z první třetiny, využít se mu ji nepodařilo. Oba celky jsou tak v plném počtu.

20:01

střely: 11:9
    vhazování: 11:9
    hity: 3:7
    trestné minuty: 2:4

Úvodní dějství mezi Edmontonem a Pittsburghem je za námi. Domácí vstoupili do třetiny velmi odhodlaně a během prvních minut si vypracovali několik kvalitních šancí. Poté se začal do hry zapojovat také favorit duelu, ani jednomu z nich se ale skóre na svoji stranu převážit nepodařilo. Druhá dvacetiminutovka má svůj start naplánovaný na 5:06.

20:00

19:51
    Smith je zpět na ledě, začíná zkrácená přesilová hra Edmontonu.

19:27
    Sidney Crosby dostal přesný kotouč do jízdy na pravou stranou, ranou švihem však trefil pouze hruď Dubnyka.

18:37
    Přesilová hra hostujícího mužstva však příliš dlouho netrvala, nedovoleným zákrokem se provinil Kris Letang (PIT), který srovnal počet hráčů na ledě na čtyři na obou stranách.

17:51
    Suttera si přidržel Ryan Smith (EDM), který tak v závěru úvodní dvacetiminutovky posílá Oilers do prvního oslabení. Podaří se Pittsburghu otevřít střelecký účet zápasu?

16:23
    Gibbons svoji prudkou ránu mezi tři tyče nenasměroval, Dubnyk se za kotoučem pouze ohlédl.

15:29
    V Rexall Place v Edmontonu zatím diváci čekají marně na vstřelenou branku, o poznání blíže k ní byli právě hokejisté Oilers. Pittsburgh zatím výrazně drží gólman Jeff Zatkoff.

12:35
    James Neal na druhé straně nasměroval svůj pokus pouze do výstroje Dubnyka, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

09:30
    Domácí hokejisté mají zatím převahu, o čemž svědčí počet střeleckých pokusů. Hostující gólman musel zasahovat hned osmkrát, brankář Oilers si připsal pouhé tři zákroky.

07:33
    V početní převaze se Oilers neprosadili, Penguins hrají v pěti.

05:33
    Taylor Pyatt (PIT) dostává za hákování Jakupova menší trest, domácí ještě umocní svůj tlak přesilovou hrou.

04:05
    Edmonton byl v úvodu zápasu aktivnější, na brankáře Zatkoffa vyslali nepříjemné střely Nugenta-Hopkinse a Aleše Hemského. Gólman Penguins si s nimi však dokázal poradit.

00:01

Velkou zajímavostí dnešního utkání je, že kapitán Tučňáků Sidney Crosby v soubojích proti Edmontonu ještě nikdy nevstřelil branku.

Dnešní utkání nám přinese souboj posledního celku Západní konference a prvního celku konference Východní. Edmontonu se letos nedaří stejně jako v předchozích sezónách a fanoušci čekají pomalu na zázrak. To Tučňáci už několik sezón patří k tomu nejlepšímu, co zámořská NHL nabízí. Jak tedy dnešní utkání dopadne? Překvapí Edmonton svého soupeře a nebo si útočníci Pittsburghu zastřílí?

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Rexall Place, tedy stánku Edmontonu Oilers zavítá Pittsburgh Penguins. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 4:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 41. Nugunt-Hopkins (Hall, Schultz), 50. Hall (Nugent-Hopkins), 59. Bělov (Hemský, Arcobello), 62. Nugent-Hopkins (Eberle, Schultz) – 23. Neal (Malkin), 28. Crosby (Gibbons, Niskanen), 53. Letang (Crosby)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) -J. Schultz, Ference, Bělov, N. Schultz, Marinčin, Petry – Gagner, Nugent- Hopkins, Hall – Eberle, Arcobello, Jakupov – Hemský, Gordon, Perron – Jones, Smyth, Gazdič
    Pittsburgh Penguins: Zattkof (Fleury) – Letang, Scuderi, Orpik, Bortuzzo, Niskanen, Maatta – Gibbons, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Pyatt, Sutter, Glass – Engelland, Vitale, Adams

Rozhodčí: Hebert, Watson – Nansen, Cherrey

Diváci: 16 839