Omsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Ufa 3:4 (0:2 po s.n.) | Barys – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 6:0 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Magnitogorsk
3:4 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 14.01.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké úterní odpoledne přeji u sledování dalšího kola KHL, ve kterém dojde k souboji ruských celků Metallurg Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa. Favoritem jsou hostující hokejisté, kteří jsou na tam s postavením v tabulce o něco lépe. Utkání začíná ve 14:00 našeho času.

Vzájemné zápasy
    Letos se tyto dva celky ve vzájemném utkání neutkaly. V minulých sezónách to bylo poměrně vyrovnané.

Si vede v tabulce Východní konference velmi dobře, protože se nachází na samotném vrcholu tabulky, tedy na prví příčce. Ze 43 zápasů se jim podařilo 28 zápasů, z toho 4 v prodloužení vyhrát a 15, z toho 7 v prodloužení prohrát. Vstřelili celkem 135 branek a 92 obdrželi. Jejich celková bilance je 87 bodů. V posledních čtyřech utkáních se Magnitogorsku ve všech zápasech podařilo zvítězit a na tuto vítěznou šňůru budou chtít určitě navázat. Nutno ale také podotknout, že poslední čtyři utkání odehráli na domácím ledě a dnes je tedy čeká páté domácí utkání v řadě.

obrázek Denis Zaripov (Ú) – 53 bodů (24+29), 42 zápasů

Hosté si ale také v tabulce Východní konference nevedou vůbec špatně, jelikož je nalezneme na čtvrté pozici s šesti bodovým náskokem na pátý Novgorod. Na svém kontě mají tedy 79 bodů, a to ze 43 zápasů. Celkem se jim podařilo 25 zápasů, z toho 3 v prodloužení vyhrát a 18 prohrát, z toho 7 v prodloužení. Poměr vstřelených a obdržených branek mají 131:112. Poslední čtyři utkání, stejně jako jejich dnešní soupeř, odehráli na domácím ledě a třikrát ze zápasů vyšli jako vítězové a dokázali je porazit pouze hokejisté Lva.

obrázek Tomáš Záborský (Ú) – 9 bodů (5+4), 21 zápasů

Nově vám náš server přináší také možnost sledovat naše komentátory díky Twitteru. Pokud máte připomínku, či dotaz, neváhejte se mě zeptat na Twitteru @JaroslavPrib.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Metljuk, Těreščenko, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Platonov, Potěchin – Shenfeld, Osala, Malinovskij – Kameněv
    Trenér: Mike Keenan (KAN)

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Višněvskij, Kulda, Sčitov, Babčuk, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Chlystov (C), Záborský – Dubrovskij, Pankov, Filatov – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Ankudinov, Mereskin, Slepyšev
    Trenér: Vladimír Jurzinov ml.

Rozhodčí: Zacharov, Sčenjov – Fatejev, Čubykin.

Domácí nastupují v modrých dresech a hosté budou hrát v dresech bílých.

00:01

00:10
    Na úvodní buly se postavil Kovář a Chlystov, druhý jmenovaný byl úspěšnější.

01:03
    Nikita Filatov se otáčel za brankou, dokázal vypálit na branku Košečkina, který nevěděl kde je puk. Rozhodčí se jde poradit s videorozhodčím!

01:03
    Ufa právě vstřelila branku!
    A branka je nakonec uznána! Jak jsem již říkal, NIKITA FILATOV se otočil kolem branky Košečkina a propálil ho, rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól uznal – 0:1. Bez asistence.

02:11
    První vyloučení dnešního zápasu má na svědomí Andrej Zubarev (UFA), který si odsedí dvě minuty za zdrřování hry . vyhození puku z ledové plochy.

03:05
    Mozjakin s Kovářem kombinují v útočném pásmu, ale zatím bez vážnější šance.

03:39
    Hosté již po několikáté puk vyhazují.

04:11

04:18
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Ihned po vypršení přesilové hry domácí srovnávají stav utkání! Mozjakin přihrál za branku Kovářovi, český forvard si před brankou všiml volného JEVGENIJE TIMKINA a ten nedal střelou do pravého rohu hostujícímu brankáři šanci – 1:1. Asistence: Sergej Mozjakin a Jan Kovář.

05:16
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, zatím bez vážnější šance.

06:19
    Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně, v dnešním utkání se dočkáme nejspíše hodně branek.

07:06
    Mozjakin se se štěstím dostal k odraženému puku a ujížděl sám na Vasilevskije, ale při samostatném úniku byl faulován a bude se vylučovat, i když domácí publikum si vyžaduje trestné střílení.

07:06
    Dmitrij Makarov (UFA) je tím potrestaným hráčem.

07:43
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

08:13
    Mozjakin vypálil t pravého kruhu, jeho střela skončila pouze na hostujícím brankáři.

08:36
    Magnitogorsk je stále nastěhován v útočním pásmu a dostal Ufu pod velký tlak.

08:46
    Obránce Viktor Antipin clonil před brankou a se štěstím se k němu odrazil puk, ale Vasilevskij předvedl výborný zákrok a drží tak nerozhodný stav!

08:59
    Francis Pare vypálil z pravého kruhu, ale pouze znovu do připraveného Vasilevskije.

09:06

09:06
    Tak to je neskutečné, téměř na chlup stejná situace jako při první brance! Po skončení přesilové hry skóruje znovu JEVGENIJ TIMKIN, tentokrát po přihrávce Těreščenka – 2:1. Asistence: Sergej Těreščenko a Denis Platonov.

11:06
    Menší mela před brankou Košečkina, do sebe se pustil Kovář a Ankudinov, vylučovat se však nebude.

12:01
    Hra se nám znovu přelévá ze strany na stranu a sledujeme nepřesnosti na obou stranách.

12:36
    Těreščenko vypálil od modré čáry, pouze do připraveného gólmana Ufy.

13:06
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu a snaží se přidat třetí branku.

13:52
    Ufa ujížděla do brejku tři na jednoho, Mirnov se již dostával k zakončení, ale na poslední chvíli byl hákován a bude se vylučovat.

13:52
    Vyloučeným hráčem je Viktor Antipin (MET).

14:30
    Hostům se zatím přesilová hra vůbec nedaří a domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

15:03
    Platonov se dokonce ve vlastním oslabení dostal ke střele, ale ta neměla potřebnou razanci.

15:28
    Až nyní první šance hostů v přesilové hře, od modré čáry vypálil Anton Babčuk, Košečkin byl ale připraven.

15:52

16:36
    Před brankou se snažil tečovat Anton Shenfeld, toto ale nemohlo Vasilevskij zaskočit.

17:20
    Zakázané uvolnění hostů.

17:40
    Ihned po buly se Ufa tlačila do útoku, zakončoval Igor Mirnov, ale trefil pouze hruď Košečkina a ten následně puk pokryl, bude se vhazovat po jeho levici.

18:03
    Magnitogorsk poute odevzdal puk a odchází střídat.

18:13
    Další rána na Košečkina, tentokrát se o ní postaral Dubrovskij.

18:41
    Timkin se snažil prokličkovat až před hostující branku, to se mu však nepovedlo.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:33
    Mozjakin směřoval svou přihrávku na Kováře, který byl volný v levém kruhu, na poslední chvíli do této přihrávky stihl vložit hůl jeden z obránců Ufy.

19:56
    V první třetině se už nic nestane, ta se pouze dohrává.

20:00

Oba celky vstoupily do dnešního utkání velmi aktivně, důkazem toho jsou také tři branky. Hned v druhé minutě otevřel skóre Nikita Filatov, ale domácí dokázali otočit skóre dvěma zásahy Jevgenije Timkina. Do kabin se tak jde za stavu 2:1.

20:10
    Tentokrát Kovář své úvodní buly vyhrál a u puku jsou domácí.

20:40
    Jevgenij Timkin obdržel výbornou přihrávku a z pravého kruhu najížděl sám na gólmana Ufy, Timkin ale svůj dnešní hattrick nezavršil.

22:18
    Košečkin byl nyní pod neskutečnou palbou střeleckých pokusů Ufy! ANTTI PIHLSTRÖM si dojel odražený puk a backhendem překonává Košečkina – 2:2. Asistence: Igor Mirnov.

22:26
    Ufa se znovu slačila do útoku, před brankou se ještě strhla potyčka.

22:26
    A za to se také bude vylučovat, na trestnou lavici si jde sednout Evgenij Birjukov (MET) a Andrej Ankudinov (UFA),

23:06
    Mozjakin směřoval svou přihrávku na Kováře, ten ale špantě zpracoval puk.

23:45
    Danis Zarpiov se ocitl ve velké šanci, když si najížděl na Vasilevskije z pravého kruhu, ale nedokázal ho překonat.

24:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

25:03
    Kulda vypálil z levého kruhu, Košečkin kryje tento pokus svou lapačkou.

25:12
    Hosty zastavuje ofsfad.

25:56
    Je tu další vyloučení, na trestnou lavici si jde sednout Dmitrij Makarov (UFA) na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:35
    Magnitogorsk se usadil v útočném pásmu a zatím to zůstává o přihrávek, bez nějaká vážnější střely.

27:16
    Až nyní vypálil Zaripov, ale jeho střela se odrazila pouze od zadního mantinelu skoro až ke Košečkinovi.

27:41
    Slepyšev dobře zavezl puk do útočného pásma a šetří potřebné sekundy pro svůj tým.

27:56

28:13
    Kovář nezpracoval prudkou přihrávku Zaripova.

28:36
    Vasilevskij se nyní činil! Chytil nejdříve pokus Kazianova a poté dorážku Osaly.

29:17
    A další velká šance domácích! Kovář přihrál za branku Zaripovovi, ten přenechal puk Mozjakinovi, ale ten nedokázal sám před brankou trefil branku!

29:42
    Po delší době se ke střele dostali také hosté, konkrétně to byl jejich kapitán Chlystov, Košečkin na tento puk ale dobře viděl a neměl s ním problém.

30:03
    Nyní jsou u puku hosté.

29:58
    A hosté jdou do vedení! Igor Mirnov přenechal puk KIRILLOVI KOLCOVOVI, který vypálil na Košečkina a jeho střela byla tečována jedním z domácích obránců a zapadla do branky – 2:3. Asistence: Igor Mirnov.

31:18
    Další venká šance hostů! Chlystov obdržel výbornou přihrávku v pravém kruhu, klidně mohl pálit, ale ještě hledal přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů a tato přihrávka se mu nepovedla.

32:02
    Na druhé straně se Mozjakin obtáčel za brankou a vypadalo to, že zakončí do prázdné branky, ale v poslední chvíli byl o puk obrán.

32:31
    Nyní sledujeme jednu šanci za druhou, v té další byli hosté. Pihlström pěkně projel mezi obránci domácích a tváří v tvář nedokázal Košečkina překonat.

32:31
    Při tomto průniku Pihlströma rozhodčí viděl faul a Danis Zaripov (MET) si jde sednout za katr.

33:23
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

33:49
    ... a znovu.

34:03
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale vůbec se jim nedaří finální přihrávka.

34:12
    Až nyní od modré vypálil Kolcov a před brankou dorážel Dubrovskij s Chlystovem, Košečkin odolal.

34:31

35:23
    Hostující obrana si špatně přihrála a puk zachytil Osala, který ale nedokázal ani vystřelit.

35:45
    Vzápětí se na druhé straně dostali do šance hosté, Košečkin puk pokryl a ještě se tam strhla mela mezi Osalou a Mirnovem. Rozhodčí však celkem překvapivě nebude vylučovat.

35:58
    Až nyní se bude vylučovat. Igor Mirnov (UFA) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

36:21
    Těreščenko dvakrát vypálil od modré čáry, ale oba jeho pokusy byly zblokovány.

36:58
    Pihlström vyhazuje přes všechny čáry až za branku Košečkina.

37:23
    Domácí kombinují v útočeném pásmu, zatím bez vážnější šance.

37:32
    Zaripov podrazil Makarova, vylučovat se však nebude.

37:58

38:23
    Kovář naznačil přihrávku, nakonec však vypálil, Vasilevskij puk vyráží.

38:43
    Na druhé straně šla Ufa do protútoku dva na jednoho, zakončoval Pihlstrom, ale pouze do připraveného Košečkina.

38:49
    Ve druhé třetině uvidíem ještě jednou vyloučení, Rinat Ibragimov (MET) si odsedí trest dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku z ledové plochy.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:41
    Hostům se přeslivá hra vůbec nedaří a domácí drží puk na svých holích.

39:57
    Ještě jedno vhazování po pravici gólmana Ufy, to bude ale to poslední co v druhé třetině uvidíme.

40:00

Hra ve druhé periodě byla celkem vyrovnaná, i když skóre druhé třetiny o tom nevypovídá, protože hosté v ní dokázali zvítězit 2:0 a vzít si tak zpět své vedení. O branky se postaral Antti Pihlström a Kirill Kolcov.

40:01
    Hosté budou pokračovat v přesilové hře, která však potrvá pouze 49 sekund.

40:34
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

40:49

40:59
    Střela Kolcova od modré čáry jen proletěla kolem Košečkinovy branky.

42:23
    Vasilevskij nerozehrál zrovna přesně za svou brankou a u puku jsou domácí.

42:51
    O puk ale přišli a naopak nyní se ženou do útoku hosté.

43:26
    Chlystov se dostal až před branku, ale nedokázal pořádně zakončit.

43:42
    Ankudinov po nepříjemném střetu zůstává ležet na ledě a je odvážen svými spoluhráči na střídačku, vylučovat se nebude.

44:40
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma, tam je ale pozorná domácí obrana nepouští.

45:16
    Kovář byl podražen, ale znovu se nebude vylučovat a domácímu publiku se to vůbec nelíbí.

45:39
    Zakázané uvolnění Ufy.

46:11
    Střela Malenkicha od modré čáry byla zblokována a odrazila se k Alexandrovi Pankovi, který ujížděl z pravé strany na Košečkina, ale byl ve velkém úhlu a domácí gólman si s tímto pokusem poradil a puk rychle vyklepal ze své lapačky, aby se nepřerušovalo.

46:23
    Domácí publikum žene svůj tým pokřikem "Metallurg, Metallurg!".

46:42
    Možná nyní domácí své fanoušky potěší, protože budou hrát přesilovou hru. Za katr míří Jefim Gurkin (UFA).

47:17
    Jak kdybych to přivolal! Jan Kovář přihrál za brankou Zaripovovi a ten výbornou přihrávkou našel SERGEJE MOZJAKINA, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Asistence: Jan Kovář a Danis Zaripov.

48:31
    Menší potyčka mezi Brentem a Zubarevem, znovu bez vyloučení.

49:12
    Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu a sledujeme několik nepřesných přihrávek na obou stranách.

49:39
    Jednu chybnou přihrávku zachytil Jan Kovář a z levé strany si najížděl na gólmana Ufy, ten byl však připraven.

50:22
    Rozhodčí chvíli váhali s odpískáním zakázaného uvolnění, ale nakonec ho odpískali, je z toho tedy zakázané uvolnění domácích.

50:22
    Na ledě to začíná vřít a za další potyčku se už vylučuje Tresty si odsedí Jaroslav Chabarov (MET) a Andrej Ankudinov (UFA).

50:40
    A hosté jdou do tří! Za sekání je za katr odeslán Kirill Kolcov (UFA).

51:03
    Mozjakin hledal před brankou Kováře, tato přihrávka byla ale nepřesná.

51:30
    Mozjakin vypálil pouze mimo branku.

52:06
    Nyní Mozjakin našel výbornou přihrávkou Zaripova, který byl úplně volný v pravém kruhu, ten ale velmi špatně trefil puk.

52:22
    Chabarov a Ankudinov jsou na ledě a pokračuje se ve hře 5 na 4.

52:29
    To ale neplatí o pár sekund později, protože na trestnou lavici je poslán kapitán domácích Sergej Mozjakin (MET) za podražení.

52:40
    Hosté v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.

53:40
    V té se ale nemohou dostat do útočeného pásma a domácí se výborně brání.

54:01
    Další vyhození domácích, o které se postaral Těreščenko.

54:29

55:13
    Zaripov střelou mezi dvěmi obránci našel pouze připravenou lapačku Vasilevskije.

55:36
    Nyní měl práci i Košečkin, který kryl pokus Pankova.

56:04
    Zubarev vyslal dělovku od modré čáry, Košečkin stihl včas dát betony k sobě a tuto střelu pokrýt.

56:59
    Hosté nyní zatlačili domácí v útočném pásmu.

57:32
    Tam ale nedokázali nic vymyslet a u puku jsou nyní domácí.

58:03
    Z pravého kruhu vypálil Zaripov, ale pouze do připraveného gólmana Ufy.

58:36
    Nejproduktivnější formace celé KHL Mozjakin – Kovář – Zaripov je nyní u puku a snaží se ohozit branku Ufy.

59:23
    Timkin se snažil dorážet před brankou, ale Vasilevskij drží svůj tým.

59:43
    Domácí tlačí, ale branku již zřejmě v základní hrací době nedokážou vstřelit.

59:57
    Naopak to mohli být hosté, konkrétně Makarov, který nepříjemně dorážel před brankou!

59:57
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

V základní hrací době se nerozhodlo a tak následuje pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy. Kdo si připíše bod navíc? Prodloužení začne za pár minut.

STATISTIKY TŘETÍ TŘETINY
    Střely na branku: 12:12
    Vyloučení: 2:3
    Vyhrané buly: 6:9

60:01

60:14
    Ufa se ihned po vyhraném buly tlačí do útoku a střelu Sčitova musel krýt Košečkin.

60:51
    Zaripov to zkoušel individuálně, ale jeho střelu zblokoval Babčuk.

61:23
    Košečkin je v posledních minutách výborný! Znovu musel krýt další pokus Kolcova, střela ještě vyletěla na Košečkina, který si ji s přehledem sebral do své lapačky.

61:58
    A další zákrok Košečkina, tentokrát proti střele Pihlströma.

62:16
    Dopředu se vydali i domácí, ale v útočném pásmu se dlouho neohřáli.

63:13
    Birjukov se vydal na útočný výlet a snažil se natlačit před branku Ufy, to se mu však nepovedlo.

63:32
    Makarov ve velké šanci, ale jeho střela letěla pouze nad branku Košečkina!

64:26
    Magnitogorsk se drží v útočném pásmu, ale zatím nedokázal vyslat na Vasilevskija nějakou nepříjemnou ránu.

64:43
    Osala vypálil z levého kruhu, Vasilevskij znovu pozorný.

64:55
    Kovářova střela bylo to poslední, co jsme mohli v prodloužení vidět, budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodnout budou muset tedy samostatné nájezdy. Následuje úprava ledové plochy a jde se na to.

STATISTIKY PRODLOUŽENÍ
    Střely na branku: 3:4
    Vyloučení: 0:0
    Vyhrané buly: 4:2

Samostatné nájezdy začínají.

Mirnov celkem s přehledem překonává Košečkina – 0:1.

Potěchin to zkoušel pěkným blafékem, ale na Vasilevskije nevyzrál – 0:1.

Neúspěšný backhendový pokus Makarova – 0:1.

Francis Pare to také zkoušel blafákem, ale Vasilevskij byl znovu pozorný – 0:1.

Kajgorodov překonává Košečkina a Ufa si tak připíše z dnešního utkání bod navíc – 0:2.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je IGOR MIRNOV.

Sledovali jsme velmi pohledné a vyrovnané utkání, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté zásluhou Igora Mirnova a z Magnitogorsku si tak odvážejí bod navíc.

STATISTIKY ZÁPASU
    Střely na branku: 36:43
    Vyloučení: 6:8
    Vyhrané buly: 26:28

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek úterního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou. (16:33:54)

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 5. Timkin (Mozjakin, Kovář), 10. Timkin (Těreščenko, Platonov), 48. Mozjakin (Kovář, Zaripov) – 2. Filatov, 23. Pihlström (Mirnov), 30. Kolcov (Mirnov), rozh. náj. Mirnov

Rozhodčí: Zacharov, Sčenjov – Fatejev, Čubykin