Omsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Magnitogorsk – Ufa 3:4 (0:2 po s.n.) | Barys – Spartak Moskva 4:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 6:0 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Magnitogorsk
3:4 (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Úterý 14.01.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je IGOR MIRNOV.

Kajgorodov překonává Košečkina a Ufa si tak připíše z dnešního utkání bod navíc – 0:2.

Mirnov celkem s přehledem překonává Košečkina – 0:1.

63:32
    Makarov ve velké šanci, ale jeho střela letěla pouze nad branku Košečkina!

61:23
    Košečkin je v posledních minutách výborný! Znovu musel krýt další pokus Kolcova, střela ještě vyletěla na Košečkina, který si ji s přehledem sebral do své lapačky.

59:57
    Oddechový čas pro hosty.

52:29
    To ale neplatí o pár sekund později, protože na trestnou lavici je poslán kapitán domácích Sergej Mozjakin (MET) za podražení.

52:06
    Nyní Mozjakin našel výbornou přihrávkou Zaripova, který byl úplně volný v pravém kruhu, ten ale velmi špatně trefil puk.

50:40
    A hosté jdou do tří! Za sekání je za katr odeslán Kirill Kolcov (UFA).

50:22
    Na ledě to začíná vřít a za další potyčku se už vylučuje Tresty si odsedí Jaroslav Chabarov (MET) a Andrej Ankudinov (UFA).

49:39
    Jednu chybnou přihrávku zachytil Jan Kovář a z levé strany si najížděl na gólmana Ufy, ten byl však připraven.

47:17
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Jak kdybych to přivolal! Jan Kovář přihrál za brankou Zaripovovi a ten výbornou přihrávkou našel SERGEJE MOZJAKINA, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Asistence: Jan Kovář a Danis Zaripov.

46:42
    Možná nyní domácí své fanoušky potěší, protože budou hrát přesilovou hru. Za katr míří Jefim Gurkin (UFA).

38:49
    Ve druhé třetině uvidíem ještě jednou vyloučení, Rinat Ibragimov (MET) si odsedí trest dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku z ledové plochy.

38:43
    Na druhé straně šla Ufa do protútoku dva na jednoho, zakončoval Pihlstrom, ale pouze do připraveného Košečkina.

35:58
    Až nyní se bude vylučovat. Igor Mirnov (UFA) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

32:31
    Při tomto průniku Pihlströma rozhodčí viděl faul a Danis Zaripov (MET) si jde sednout za katr.

32:31
    Nyní sledujeme jednu šanci za druhou, v té další byli hosté. Pihlström pěkně projel mezi obránci domácích a tváří v tvář nedokázal Košečkina překonat.

32:02
    Na druhé straně se Mozjakin obtáčel za brankou a vypadalo to, že zakončí do prázdné branky, ale v poslední chvíli byl o puk obrán.

31:18
    Další venká šance hostů! Chlystov obdržel výbornou přihrávku v pravém kruhu, klidně mohl pálit, ale ještě hledal přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů a tato přihrávka se mu nepovedla.

29:58
    Ufa právě vstřelila branku!
    A hosté jdou do vedení! Igor Mirnov přenechal puk KIRILLOVI KOLCOVOVI, který vypálil na Košečkina a jeho střela byla tečována jedním z domácích obránců a zapadla do branky – 2:3. Asistence: Igor Mirnov.

29:17
    A další velká šance domácích! Kovář přihrál za branku Zaripovovi, ten přenechal puk Mozjakinovi, ale ten nedokázal sám před brankou trefil branku!

28:36
    Vasilevskij se nyní činil! Chytil nejdříve pokus Kazianova a poté dorážku Osaly.

25:56
    Je tu další vyloučení, na trestnou lavici si jde sednout Dmitrij Makarov (UFA) na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:45
    Danis Zarpiov se ocitl ve velké šanci, když si najížděl na Vasilevskije z pravého kruhu, ale nedokázal ho překonat.

22:26
    A za to se také bude vylučovat, na trestnou lavici si jde sednout Evgenij Birjukov (MET) a Andrej Ankudinov (UFA),

22:18
    Košečkin byl nyní pod neskutečnou palbou střeleckých pokusů Ufy! ANTTI PIHLSTRÖM si dojel odražený puk a backhendem překonává Košečkina – 2:2. Asistence: Igor Mirnov.

20:40
    Jevgenij Timkin obdržel výbornou přihrávku a z pravého kruhu najížděl sám na gólmana Ufy, Timkin ale svůj dnešní hattrick nezavršil.

13:52
    Vyloučeným hráčem je Viktor Antipin (MET).

13:52
    Ufa ujížděla do brejku tři na jednoho, Mirnov se již dostával k zakončení, ale na poslední chvíli byl hákován a bude se vylučovat.

09:06
    Tak to je neskutečné, téměř na chlup stejná situace jako při první brance! Po skončení přesilové hry skóruje znovu JEVGENIJ TIMKIN, tentokrát po přihrávce Těreščenka – 2:1. Asistence: Sergej Těreščenko a Denis Platonov.

08:46
    Obránce Viktor Antipin clonil před brankou a se štěstím se k němu odrazil puk, ale Vasilevskij předvedl výborný zákrok a drží tak nerozhodný stav!

07:06
    Dmitrij Makarov (UFA) je tím potrestaným hráčem.

07:06
    Mozjakin se se štěstím dostal k odraženému puku a ujížděl sám na Vasilevskije, ale při samostatném úniku byl faulován a bude se vylučovat, i když domácí publikum si vyžaduje trestné střílení.

04:18
    Ihned po vypršení přesilové hry domácí srovnávají stav utkání! Mozjakin přihrál za branku Kovářovi, český forvard si před brankou všiml volného JEVGENIJE TIMKINA a ten nedal střelou do pravého rohu hostujícímu brankáři šanci – 1:1. Asistence: Sergej Mozjakin a Jan Kovář.

02:11
    První vyloučení dnešního zápasu má na svědomí Andrej Zubarev (UFA), který si odsedí dvě minuty za zdrřování hry . vyhození puku z ledové plochy.

01:03
    A branka je nakonec uznána! Jak jsem již říkal, NIKITA FILATOV se otočil kolem branky Košečkina a propálil ho, rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól uznal – 0:1. Bez asistence.

01:03
    Nikita Filatov se otáčel za brankou, dokázal vypálit na branku Košečkina, který nevěděl kde je puk. Rozhodčí se jde poradit s videorozhodčím!

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 5. Timkin (Mozjakin, Kovář), 10. Timkin (Těreščenko, Platonov), 48. Mozjakin (Kovář, Zaripov) – 2. Filatov, 23. Pihlström (Mirnov), 30. Kolcov (Mirnov), rozh. náj. Mirnov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Metljuk, Těreščenko, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Platonov, Potěchin – Shenfeld, Osala, Malinovskij – Kameněv
    Trenér: Mike Keenan (KAN)

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Višněvskij, Kulda, Sčitov, Babčuk, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Chlystov (C), Záborský – Dubrovskij, Pankov, Filatov – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Ankudinov, Mereskin, Slepyšev
    Trenér: Vladimír Jurzinov ml.

Rozhodčí: Zacharov, Sčenjov – Fatejev, Čubykin