Montreal – Washington 0:5 (kon.) | Tampa – Colorado 5:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:5 (kon.)
Winnipeg – Toronto 5:4 (po pr.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 0:3 (kon.)
San Jose – Minnesota 3:2 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:7 (kon.) | Detroit – Florida 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Detroit Red Wings
4:5 (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
Florida Panthers
Neděle 26.01.2014, 23:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

S konstatnováním, že Flames si nakonec vezou z Joe Louis Arény dva body za výhru v nájezdech, i když ještě šest minut před koncem prohrávali nad Detroitem o dva góly, se s Vámi loučí a třeba již zítra napočtěnou z další várky zápasů kanadskoamerické NHL se těší Tomáš Lysý. (02:01:46)

Československá stopa v utkání
    Tomáš Tatar (DET): 5 střel, 1+1, čas na ledě: 14:08.
    Tomáš Jurčo (DET): 4 střely, 0+1, čas na ledě: 12:17.
    Tomáš Fleischmann (FLA): 1 střela, 0+1, čas na ledě: 10:08.

1. Tomáš Tatar (DET) 1+1.
    2. Riley Sheahan (DET) 1+1.
    3. Sean Bergenheim (FLA) 1+0.

Velmi zajímavý zápas se rozhodne v samostatných nájezdech.

V první třetině padl z první střely Floridy na branku gól, když se prosadil Sean Bergenheim. Úvodních jedenáct minut přineslo pouze tři střely, ale pak se konečně střelci začali činit a otestovali oba gólmany devíti střelami. Ani jedna si však cestu za záda Thomase či Gustavssona nenašla.

Druhá třetina byla ve znamené švédského otočení zápasu v podání Red Wings. Nejprve minutu před polovinou zápasu vyrovnal po akci Franzéna Gustav Nyquist, o minutu a dvacet vteřin již Detroit gólem Daniela Alfredssona vedl a na konci druhé periody poslal domácí do dvougólového vedení Sheahan.

V polovině třetí třetiny sice snížil Jesse Winchester, ale za čtyři minuty opět vedli domácí zásluhou Tomáše Tatara o dvě branky. Ani to jim však k udržení vedení nestačilo. V pětapadesáté minutě vykřesal naději Floridě gól Drewa Shoreho a dvě minuty na to poslal zápas do prodloužení Brad Boyes.

Prodloužení nerozhodlo, takže musely následovat samostatné nájezdy. V první sérii se za Detroit neprosadil Tatar, za Floridu byl úspěšný Nick Bjugstad. Protože ve druhé sérii gól nepadl, muse Detroit ve třetí sérii uspět, ale Thomas si poradil se všemi třemi nájezdy Rudých křídel.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Dnešní utkání se rozhodlo hned v první sérii samostatných nájezdů, kdy skóroval NICK BJUGSTAD, který našel skulinku mezi betony Gustavssona a zařizuje tak Floridě dva body. Bez asistence – samostatný nájezd.

Za Detroit se musí prosadit Patrick Eaves, jinak je vše jasné.

0:1. Jonathanu Huberdeauovi se však nepodařilo Gustavssona rozhýbat.

Za Floridu pojede Huberdeau.

0:1. Střela Alfredssona do levého horního rohu končí v lapačce Thomase.

Za Detroit se rozjíždí Daniel Alfredsson.

0:1. Nick Bjugstad našel skulinku mezi betony Gustavssona.

Za Floridu se staví k puku Bjugstad.

0:0. Blafákem do forhendu Thomase nepřekonal.

Jako první pojede Tomáš Tatar.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Rychlý útok Detroitu končí u Alfredssona na útočné modré.

64:27
    Boyes se neprosadil u pravé tyče Gustavssona.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Nyquist (Franzén), 30. Alfredsson (Smith, Lashoff), 39. Sheahan (Tatar, Eaves), 54. Tatar (Sheahan, Jurčo) – 2. Bergenheim (Kulikov, Waaver), 50. Winchester (Gilbert), 55. Shore (Fleischmann, Campbell), 57. Boyes (Campbell), rozh. náj. Bjugstad

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Smith – Nyquist, Cleary, Abdelkader – Franzén, Helm, Alfredsson – Jurčo, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Eaves. Trenér: Mike Babcock.
    Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Campbell, Gilbert, Olsen, Jovanovski, Kulikov, Weaver – Fleischmann, Bjugstad, Upshall – Bergenheim, Gomez, Boyes – Huberdeau, Goc, Winchester – Matthias, Shore, Hayes. Trenér: Peter Horachek.

Rozhodčí: 6 Francis Charron, 2 Mike Hasenfratz – 70 Derek Nansen, 96 David Brisebois