Montreal – Washington 0:5 (kon.) | Tampa – Colorado 5:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:5 (kon.)
Winnipeg – Toronto 5:4 (po pr.) | Dallas – Pittsburgh 3:0 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 0:3 (kon.)
San Jose – Minnesota 3:2 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:7 (kon.) | Detroit – Florida 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Detroit Red Wings
4:5 (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
Florida Panthers
Neděle 26.01.2014, 23:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

S konstatnováním, že Flames si nakonec vezou z Joe Louis Arény dva body za výhru v nájezdech, i když ještě šest minut před koncem prohrávali nad Detroitem o dva góly, se s Vámi loučí a třeba již zítra napočtěnou z další várky zápasů kanadskoamerické NHL se těší Tomáš Lysý. (02:01:46)

Československá stopa v utkání
    Tomáš Tatar (DET): 5 střel, 1+1, čas na ledě: 14:08.
    Tomáš Jurčo (DET): 4 střely, 0+1, čas na ledě: 12:17.
    Tomáš Fleischmann (FLA): 1 střela, 0+1, čas na ledě: 10:08.

1. Tomáš Tatar (DET) 1+1.
    2. Riley Sheahan (DET) 1+1.
    3. Sean Bergenheim (FLA) 1+0.

Velmi zajímavý zápas se rozhodne v samostatných nájezdech.

V první třetině padl z první střely Floridy na branku gól, když se prosadil Sean Bergenheim. Úvodních jedenáct minut přineslo pouze tři střely, ale pak se konečně střelci začali činit a otestovali oba gólmany devíti střelami. Ani jedna si však cestu za záda Thomase či Gustavssona nenašla.

Druhá třetina byla ve znamené švédského otočení zápasu v podání Red Wings. Nejprve minutu před polovinou zápasu vyrovnal po akci Franzéna Gustav Nyquist, o minutu a dvacet vteřin již Detroit gólem Daniela Alfredssona vedl a na konci druhé periody poslal domácí do dvougólového vedení Sheahan.

V polovině třetí třetiny sice snížil Jesse Winchester, ale za čtyři minuty opět vedli domácí zásluhou Tomáše Tatara o dvě branky. Ani to jim však k udržení vedení nestačilo. V pětapadesáté minutě vykřesal naději Floridě gól Drewa Shoreho a dvě minuty na to poslal zápas do prodloužení Brad Boyes.

Prodloužení nerozhodlo, takže musely následovat samostatné nájezdy. V první sérii se za Detroit neprosadil Tatar, za Floridu byl úspěšný Nick Bjugstad. Protože ve druhé sérii gól nepadl, muse Detroit ve třetí sérii uspět, ale Thomas si poradil se všemi třemi nájezdy Rudých křídel.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Dnešní utkání se rozhodlo hned v první sérii samostatných nájezdů, kdy skóroval NICK BJUGSTAD, který našel skulinku mezi betony Gustavssona a zařizuje tak Floridě dva body. Bez asistence – samostatný nájezd.

Za Detroit se musí prosadit Patrick Eaves, jinak je vše jasné.

0:1. Jonathanu Huberdeauovi se však nepodařilo Gustavssona rozhýbat.

Za Floridu pojede Huberdeau.

0:1. Střela Alfredssona do levého horního rohu končí v lapačce Thomase.

Za Detroit se rozjíždí Daniel Alfredsson.

0:1. Nick Bjugstad našel skulinku mezi betony Gustavssona.

Za Floridu se staví k puku Bjugstad.

0:0. Blafákem do forhendu Thomase nepřekonal.

Jako první pojede Tomáš Tatar.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Rychlý útok Detroitu končí u Alfredssona na útočné modré.

64:27
    Boyes se neprosadil u pravé tyče Gustavssona.

63:59
    Do konce prodloužení chybí jednašedesát vteřin, bude se vhazovat ve středním pásmu.

63:25
    Přechod Floridy do útoku končí ofsajdem.

63:13
    Hra se rychle přelévá k Thomasovi, který lapí nahození Detroitu.

62:58
    Bergenheim se nakonec dostal k puku, když přejel modrou čáru, ale minul branku Jonase Gustavssona.

62:42
    Detroit je v tlaku a nepouští Floridu ani na okamžik před Gustavssona.

61:34
    Neskutečná trma vrma před Timem Thomasem. Dva hráči se před ležícím gólmanem Floridy dostávali k zakončení do odkryté branky. Riley Sheahan načal celou situaci střelou zápěstím z mezikruží, aby o pět vteřin později dorážel kotouč za záda Thomase Tomáš Tatar. Gólman Floridy ale vytáhl zázračný zákrok betonem.

61:11
    Rána Weavera z pravého kruhu míří do připraveného Jonase Gustavssona.

61:08
    Florida se stále drží před Gustavssonem.

60:02
    Úvodní buly prodloužení vyhrál Marcel Goc a Florida je tak u puku.

60:01

Pracně vybudovaný dvougólový náskok Detroitu 3:1 a 4:2 se ve třetí třetině rozplynul v prach, když Florida nejprve pět minut před koncem snížila na 4:3 a o dvě minuty později poslal zápas do prodloužení Brad Boyes.

60:00

59:47
    Znovu to byl Tomáš Tatar, který otestoval pozornost Thomase. I nyní je gólman Floridy na svém místě.

59:36
    Tomáš Tatar zahrozil střelou zápěstím, kterou Thomas zblízka vyráží.

58:25
    Daniel Cleary v dobré pozici z levé strany nepřekonal Thomase.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23
    Jenže také Panteři vystrkují drápy a chtějí strhnout vedení na svojí stranu. Scott Gomez střelou švihem z mezikruží Gustavssona nepřekonal.

56:46
    Florida v plném počtu.

56:30
    Detroit se nevzdává a snaží se v přesilovce strhnout vedení na svojí stranu. DeKeyser ranou z pravého kruhu ale Thomasovi příliš starostí nenadělal.

56:14
    Florida právě vstřelila branku!
    Rudá křídla propadla na útočné modré, Campbell poslal puk na levou stranu do jízdy na BRADA BOYESE, který se dostal až před Gustavssona a zblízka jej prostřeluje. Asistence: Brian Campbell.

56:10
    Po pravé straně vyváží puk Boyes.

55:52
    Nyní Rudá křídla příliš času před Thomasem nepobyla, Florida se opět osvobozuje.

55:32
    Florida se osvobozuje.

55:22
    Detroit se po buly usadil před Thomase, ale až na střelu Jurča od modré si nevytvořil žádnou větší šanci.

54:46
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Marcel Goc (FLA) dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 4-4.

54:46
    Komerční přestávka.

54:28
    Sotva jsem stihl popsat situaci při čtvrtém gólu Detroitu, už je tady snížení Panthers na rozdíl jediné branky. Fleischmann v nepřehledné situaci mezi kruhy poslal puk na pravou stranu, kde DREW SHORE těžil z nastalé situace a neměl problém zblízka trefit odkrytou levou část branky Gustavssona. Asistence: Tomáš Fleischmann, Brian Campbell.

53:33
    Detroit právě vstřelil branku!
    No jo, může se to říkat tisíckrát a ještě jednou, ale přesto opět platí oklepané klišé nedáš – dostaneš. Boyes svojí dobrou šanci nevyužil. Detroit se tak dal na zteč branky Floridy. Sheahan zády k brance mezi kruhy přihrál bekhendem puk TOMÁŠI TATAROVI, který neměl problém u levé tyče Thomase trefit z poloviny odkrytou klec branky Panthers. Asistence: Riley Sheahan, Tomáš Jurčo.

53:24
    V bezprostřední blízkosti před Gustavssonem se neprosadil střelou bekhendem Brad Boyes.

52:53
    Florida uhájila puk proti napadajícím hráčům Detroitu a zpoza vlastní klece rozjíždí další útočnou akci.

52:01
    V siutaci jeden na jednoho unikl Detroitský Daniel Cleary, který se s ničím nepáral a po přejetí modré čáry tvrdě vypálil zápěstím. Tim Thomas byl na svém místě.

51:59
    Rána Huberdeaua z levého kruhu minula levou tyč Gustavssona.

51:48

51:47
    Neskutečný zákrok Gustavssona u levé tyče proti Mike Weaverovi, který po dorážce do téměř opuštěné klece Detroitu již zvedal ruce nad hlavu. Gustavsson se však na poslední chvíli stihl přemístit a vyrazil puk.

50:00
    Na vyrovnání zbývá nyní Floridě přesně deset minut hry.

49:40
    A Florida je při chuti, Jonas Gustavsson musel zasahovat proti nebezpečné střele Kulikova od modré čáry.

49:12
    Hodně nepřehledná situace před branou Gustavssona nakonec vyústila ve snížení Floridy. Po střele Gilberta od modré doráží z bezprostřední blízkosti JESSE WINCHESTER za záda Jonase Gustavssona. Jeho druhá střela za posledních pár vteřin již končí za zády gólmana Floridy. Asistence: Tom Gilbert.

48:57
    Střelu Winchestera vyráží dobrým zákrokem Gustavsson.

48:39
    Závar před Gustavssonem řeší gólman Detroitu zalehnutím puku.

48:21
    Detroit v plném počtu, Florida téměř neohrozila Gustavssona.

47:56
    Nyní už mají Panteři na využití přesilové hry málo času, Detroit opět vyhazuje puk.

47:50
    Střelu Kulikova od modré tečuje do ochranné sítě jeden z beků Detroitu.

47:45
    Až nyní se Panteři ohřáli před Gustavssonem. Ten nahození Boyese kryje ve výstroji.

47:23
    A ani napotřetí se Floridě nepodařilo dostat se před Gustavssona.

47:02
    Další úspěšné osvobození Rudých křídel.

46:42
    Florida je před brankou Detroitu. Gilbert napřáhl od modré, jak kdyby měl rýčem kopat díru na řepu, ale netrefil puk přesně a vzápětí se Detroit osvobozuje.

46:21

46:21
    Florida si zahraje přesilovku. Justin Abdelkader (DET) dostává za sekání dvě minuty. Na vyloučení: 4-3.

45:11
    Před Thomasem se dostávali k zakonení tři hokejisté Detroitu, pozorná obrana Panterů si ale vše pohlídala a hosté už opět útočí.

44:56
    Jenže ani jeden z hráčů Floridy skákavý puk před Gustavssonem nezkrotil. Kotouč tak má znovu Detroit.

44:44
    Nyní je ale kotouč znovu před Gustavssonem.

44:22
    Miller přebruslil Gilberta, zakázané uvolnění Detroitu tak následovat nebude.

44:01
    Florida se při přechodu do útoku dopustila ofsajdu.

43:44
    Abdelkader přihrál na levý kruh Ericssonovi, jeho střelu ale zblokoval Fleischmann, takže Thomas nemusel zasahovat.

43:40
    Rychlý přechod do útoku v podání detroitského útočníka Abdelkadera.

42:57
    Zakázané uvolnění Floridy, bude se vzahovat po levici Thomase.

42:38
    Detroit nevyužil situaci tři na jednoho, Tatar se vůbec nedostal ke střele.

42:25
    Detroit už se radoval z gólu Clearyho, ten však neplatí, neboť si Cleary počínal zřejmě příliš nebezpečně před Thomasem, nepovolil mu zasáhnout a navíc – což bylo asi nejdůležitější – dokopl puk za záda Thomase.

42:00
    Také Detroit už je v plném počtu, Florida se při zkrácené přesilovce neprosadila.

41:40
    Střelu floridského Campbella likviduje bez jakýchkoliv potíží Gustavsson.

41:10
    Gomes s Boyesem kombinují před Gustavssonem.

40:51
    Detroit se osvobozuje a vyhazuje puk až za branku Thomase.

40:24
    Florida hraje v plném počtu, Bergenheim je zpátky na ledě.

40:01

Střely v 1.tř.: 12-8.
    Zásahy gólmanů v 1.tř.: 8-9.

Střely v 1.tř.: 10-11.
    Zásahy gólmanů v 1.tř.: 10-10.

Další třetina začne přibližně v 00:57.

Ve druhé třetině jsme viděli dokonalý obrat Detroitu, který režírovali švédští hokejisté Nyquist s Alfredssonem. První jmenovaný po přihrávce Franzéna zařídil vyrovnání, druhý se postaral o zatím vítězný gól svého týmu. Pojistku na vedení Red Wings dodal minutu před koncem z přesilové hry Sheahan.

40:00

40:00
    Souběžně se sirénou dostává dvě minuty Justin Abdelkader (DET) za nedovolené bránění. Na vyloučení: 3-3.

39:37
    Daniel Alfredsson nemířil z pravé strany přesně.

38:29
    Pokus Eavese od modré vyráží Thomas.

38:24
    Sudí nyní spočítali Bergenheimovi všechny prostesty i s úroky. Útočník Floridy dostává dvě minuty za sevření puku rukou. Na vyloučení: 2-3.

38:15
    Domácí přesilovku využívají, což se zrovna dvakrát nelíbí Bergenheimovi, který byl dle svého názoru hodně nesprávně vyloučen. Buly po levici Thomase vyhrál Eaves, poslal kotouč na modrou k Tatarovi, jehož pokud vyrazil gólman Floridy jen před sebe. Tam už číhal RILEY SHEAHAN a bez problémů zblízka překonal Tima Thomase. Asistence: S

38:03
    Zhruba půlminuta zbývá z přesilovky Detroitu, vzahovat se bude po levici Thomase.

37:49
    A hned je z toho nebezpečná střela od Kronwalla. Thomas měl štěstí, že nemířila mezi tři tyče.

37:32
    Až nyní se dostala Rudá křídla před Thomase.

36:51
    Florida se osvobozuje a Detroit tak bude muset začít od Thomase.

36:30
    No, skutečně je mi záhadou, proč je nyní za podražení vyloučen Sean Bergenheim (FLA), když mu Brendan Smith celou dobu držel hokejku. Nicméně střelec jediného prozatimního gólu Floridy dostává dvě minuty. Na vyloučení: 2-2.

36:28
    Boj o puk ve středním pásmu po nepřesné rozehrávce Detroitu vyhrává Florida.

35:59

35:50
    Tomáš Tatar ujel po pravé straně a dostal se k zakončení, napůl ležícího Thomase, který proti jeho akci vyjel z branky, ale nepřekonal.

35:16
    A při hře v plné síle se hned Detroit pouští do útoku. Drew Miller totiž střelou zápěstím z pravé strany přinutil Thomase k dobrému zákroku.

34:48
    Detroit hraje v plném počtu hráčů.

33:56
    Po ráně Marcela Goce zápěstím sbírají puk Detroitští a znovu ho vyhazují na druhou stranu kluziště.

33:31
    Detroit se znovu osvobozuje.

33:11
    Thomas musel vyjet z branky po vyhození Detroitu, k puku se totiž blížil napadající Cleary.

32:59
    Krátce po vyhraném buly se opět dostal ke střele Sean Bergenheim, ale Gustavsson byl proti jeho třetímu pokusu v zápase pozorný.

32:48
    Vyloučení na straně Detroitu. Za faul loktem dostává Jonathan Ericsson (DET) dvě minuty. Na vyloučení: 2-1.

32:28
    Na druhé straně uchránil Gustavsson svůj tým od vyrovnání po střele Dylana Olsena.

31:53
    Dělovka Abdelkadera od modré čáry nadělala Thomasovi velké potíže, ten ji ale vyrazil.

31:43
    Kronwall nejenže zavezl puk před brankou Thomase, ale nakonec ho ještě udržel na útočné modré při snaze o vyhození Floridy.

31:03
    Vylučovat se pravděpodobně nebude, sudí mají situaci pod kontrolou. Následuje tak komerční přestávka.

30:58
    Menší rozmíška u levého kruhu v obranném pásmu Detroitu.

29:31
    Rudá křídla během minuty a dvaceti vteřin otáčejí stav zápasu. Po Lashoffově vyhraném buly od modré vypálil dělovou ránu Smith, jenže puk minul pravou tyč Thomasovy branky. Jak je ale důležité sledovat další směr jízdy puku se přesvědčil DANIEL ALFREDSSON, který kotouč odražený od mantinelu za brankou Thomase uklidil pohodlně do klece překvapeného gólmana Floridy. Asistence: Brendan Smith, Brian Lashoff.

29:27
    Nahozením vybojoval buly pro svůj tým.

29:23
    Další útok Detroitu vede po pravé straně po přihrávce Jurča útočník Tomáš Tatar.

28:12
    Centrovi Floridy Drew Shoreovi se vůbec nepovedla rozehrávka, na levém kruhu z pohledu Detroitu ztratil puk, na což nejlépe zareagoval Franzén, který kotouč posunul GUSTAVU NYQUISTOVI, který zblízka nedává Thomasovi šanci a trefuje se přesně k jeho pravé tyči. Asistence: Johan Franzén.

27:58
    Ericssonova rána příklepem z levé strany Thomase nepřekvapila.

27:25
    Když to nejde střelecky, půjde to alespoň bojovně. Za hit Huberdeaua ve středním pásmu na Brendana Smithe by se nemusel stydět kdejaký bijec.

26:58

26:47
    Detroit v plném počtu. Florida sice na Gustavssona dvakrát vystřelila, ale šlo spíše o propagační rány.

26:30
    Jovanovski zachytil puk na útočné modré, což znamená, že Florida bude na konci přesilovky před Gustavssonem.

26:03
    Stejná situace nastává i nyní, Detroit se znovu osvobozuje.

25:49
    To se mu nepodařilo, Detroit se osvobozuje.

25:38
    Po střele Goce, kterou vyrazil Gustavsson, se Bergenheim snaží vybojovat kotouč za brankou Detroitu.

25:22
    Florida se stále drží v útočném pásmu před branou Gustavssona.

24:52
    Střelou od modré minul Brian Campbell branku.

24:47
    Hráči Detroitu se dotknuli puku. Jonathan Ericsson (DET) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. První přesilovka pro Pantery. Na vyloučení: 1-1.

24:38
    Bude se vylužovat, přesilovou hru si zahraje Florida.

24:24
    Brendan Smith se dostal s pukem do útočného pásma, ale ani jeho nahození s úmyslem tečování spoluhráčů před Thomasem nenadělalo gólmanovi Floridy žádné potíže.

24:14
    Bude se vzahovat před gólmanem Gustavssonem.

23:53
    Zatím sledujeme hodně podobný průběh druhé třetiny jako první části, s rozdílem, že zatím nepadl gól. Oba týmy příliš gólmany neohrožují.

23:09
    Jovanovski zachytil nahození Detroitu a ihned vyvezl puk, střelou ze středního pásma ale nemohl Gustavssona ohrozit.

22:47
    Puk je ve středním pásmu, kde ho zachytávají hokejisté Floridy.

22:20
    A Nyquistovo ztracení puku mohl potrestat střelou z pravého kruhu Upshall, avšak Gustavsson předvedl výborný zákrok.

22:17
    Už to vypadalo, že Nyquist vyveze puk, ale na poslední chvíli ho opět ztratil.

22:02
    Bojuje se u levého kruhu před brankou Detroitu.

21:22
    Na druhé straně míří pokud Kulikova hodně vedle branky Gustavssona.

20:53
    Od modré pálil nebezpečně Lashoff. Jeho pokus se snažil před Thomasem tečovat Cleary, puk však netrefil a ránu Lashoffa tak Thomas vyrazil.

20:49
    Puk je po pokusu Franzéna v ochranné síti za brankou Thomase. Bude se opět vhazovat před gólmanem Flames.

20:43
    Bude se znovu vhazovat po pravici Thomase.

20:16
    Darren Helm vyhrál buly a Detroit se ihned dostal před Thomase, který raději nahození Rudých křídel pohlídal ve své výstroji.

20:01

Další třetina začne přibližně v 0:01.

Jsou to paradoxy, ale během jedenácti minut první třetiny přinutili hráči obou týmů gólmany dohromady ke třem zákrokům. Padl jeden gól, když se po úniku po pravé straně prosadil Bergenheim a poslal Floridu do vedení. Ve zbylém průběhu první třetiny vyslala Florida na Gustavssona devět střel, stejně jako Detroit na Thomase, ale další gól jsme neviděli. Do kabin tak odchází spokojenější Florida.

20:00

19:51
    Tomáš Tatar se pokusil o střelu z levého kruhu. Ta byla velice dobře mířená, ale Tim Thomas puk mířící do levého horního rohu vyrazil.

19:40
    Rána DeKeysera od modré sice mířila mezi tři tyče, ale Thomas ji viděl a bezpečně chytá kotouč.

19:26
    Eaves střílel z pravého kruhu, jeho pokus byl však zblokován do ochranné sítě.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:55
    Franzén se pokoušel dorazit střelu Kronwalla od modré, jenže na puk nedosáhl a rána obránce Detroitu šla mimo branku Thomase.

18:47
    Detroit už je před brankou Thomase.

17:59
    Detroit sice vyhrál buly, ale následně posílá puk za branku Gustavssona obránce Kulikov.

17:55
    První přesilová hra zápasu. Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Marcel Goc (FLA). Na vyloučení: 0-1.

17:50
    Florida se opět usadila před brankou Detroitu, rána od modré v podání Kulikova ale prosvištěla vedle tyče branky Rudých křídel.

17:15
    Boyes se po odrazech puku dostal u pravé tyče Gustavssona k puku, nakonec ale z dobré pozice gólmana Detroitu ani neohrozil, neboť byla jeho rána zblokována.

16:51
    Jovanovského střela příklepem Gustavssona nepřekvapila, gólman Detroitu ji dobře viděl.

16:38
    Konečně se začal trošku hrát hokej s řadou střel. Po prvních jedenácti minutách jsem viděli všeho všudy čtyři střelecké pokusy, nyní je jich již osmnáct.

16:14
    Na druhé straně už se přímé ohrožení branky povedlo, rána Sahwna Matthiase zápěstím od modré ale neměla šanci na úspěch, protože Gustavsson ji dobře viděl.

15:50
    Jenže Kulikov si celou situaci pohlídal na výbornou a unikajícího Abdelkadera nenechal ani vystřelit.

15:32
    Florida po střele Campbella nenaložila s nastalou situací vůbec dobře a Abdelkader se řítí proti jedinému bekovi Floridy Kulikovovi.

14:58

14:58
    Víc než útočné pásmo ale Rudá křídla nevybojovala.

14:40
    Detroit opět zaváží puk před gólmana Panterů.

13:46
    Nyní se hraje nahoru dolu. Před Gustavssonem se pokusil o svůj druhý gól v zápase Sean Bergenheim, tentokrát si však na gólmana Detroitu nepřišel.

13:35
    Nakonec se Nyquistovi přece jen podařilo zblízka ohrozit Thomase, ten byl ale pozorný.

13:30
    Nyní bojuje Nyquist ještě o puk za brankou, ale proti přesile Floridy to bude mít těžké.

13:19
    Po levé straně táhne útok Detroitu Nyquist.

12:49
    Darren Helm ve středním pásmu nic nedaroval Marcelu Gocovi a pořádně ho trefil.

12:25
    Detroit se hned po nahození Weavera ujal puku. Kotouč se dostal na pravý kruh k Jonathanu Ericssonovi, šikovný bek ale mířil jen do míst, kde byl Thomas.

12:00
    Nahození Weavera od modré nemohlo Gustavssona ohrozit, ten pro jistotu zakročuje svým levým betonem a připisuje si pátý úspěšný zákrok zápasu.

11:45
    Scott Gomez se dostal před brankou Gustavssona k dorážce, ale nakonec mu kotouč sjel z hole a dostal se bez rpoblémů ke gólmanovi Detroitu.

11:24
    Thomas se na druhé straně musí v brance zatím trochu nudit. Jedna střela Detroitu za jedenáct a půl minuty je hanebně málo.

10:32
    Florida se po vyhraném buly před Thomasem rychle pustila do útoku. Na konci akce byla střela Bjugstada, kterou bezpečně lapí Gustavsson.

10:22

10:15
    Na druhé straně se povedl rychlý protiútok Detroitu a Helm se dostal ke střele z mezikruží, kterou ale výborně zblokoval Weaver, takže Thomas nemusel zasahovat.

09:33
    A Fleischmann se nakonec dostal k puku, jeho pokus zápěstím ale chytá Gustavsson.

09:29
    Fleischmann dobře napadá rozehrávku Detroitu zpoza branky.

08:41
    Brad Boyes se proháčkoval po levé straně až do útočného pásma, na další gól si ale tento hráč, který jich nasbíral ve své kariéře v NHL již 180, bude muset počkat. Boyes byl totiž zblokován beky a ani neohrozil Gustavssona.

08:26

08:25
    Po hitu Franzéna se Detroit dostal ke kotouči a zaváží ho před Thomase, kde ho ale beci Panterů rychle sebrali. Po souboji o puk ve středním pásmu následně končí kotouč mimo led.

07:59
    Kdepak, Florida získala akorát tak útočné pásmo, když Gustavsson raději stáhl nahození puku do své výstroje.

07:50
    Florida zakládá rychlý protiútok, uvidíme, zda se jí nyní podaří ohrozit Gustavssona.

07:29
    Alfredsson z dobré pozice na pravém kruhu míří mimo branku Thomase.

07:01
    Na buly po levici Thomase byl úspěšnější Darren Helm než Drew Shore, ale k vážnějšímu ohrožení se Detroit před gólmanem Floridy nedostal.

06:59
    Již třetí zakázané uvolnění Floridy během necelých sedmi minut.

06:29
    Detroit se snaží o útok, ale jeho kostrbatá kombinace končí ve středním pásmu, kde puk sbírají beci Floridy a posílají ho za branku Gustavssona.

05:50
    Scott Gomez vyhrál buly nad Glendeningem a posílá kotouč do středního pásma.

05:50
    Následuje zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce Toma Gilberta.

05:43
    Abdelkader s Franzénem najížděli sami na jednoho beka Floridy, jenže přihrávka prvně jmenovaného nebyla přesná.

04:09
    Střelou zápěstím se pokoušel ohrozit Thomase domácí Tomáš Jurčo, ale gólman Floridy předvedl jistý zákrok.

02:42
    Zakázané uvolnění Floridy Panthers, bude se vhazovat po pravici Thomase.

02:22
    Drew Miller dobře trefil ve středním pásmu Eda Jovanovského a připisuje si na své konto pořádný hit.

01:48
    Po přihrávce Kulikova se na pravé straně útočné modré dostal k puku SEAN BERGENHEIM, který si následně nabruslil před Gustavssona a nemilosrdně jej překonal. Asistence: Dmitrij Kulikov, Mike Weaver

00:57
    Nyquist se řítil z levé strany jako tank na Thomase, ale beci Detroitu mu nakonec zabránili ve střele.

00:07
    První buly sice vyhrála Florida, ale krátce po něm následuje zakázané uvolnění Panterů.

00:01

Utkání nám za malou chvíli začne. Zvýší Detroit svůj náskok před Floridou nebo se naopak Panteři lehce přiblíží místům zaručujícím play-off? To se dozvíme zhruba za dvě a půl hodiny.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Smith – Nyquist, Cleary, Abdelkader – Franzén, Helm, Alfredsson – Jurčo, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Eaves. Trenér: Mike Babcock.

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Campbell, Gilbert, Olsen, Jovanovski, Kulikov, Weaver – Fleischmann, Bjugstad, Upshall – Bergenheim, Gomez, Boyes – Huberdeau, Goc, Winchester – Matthias, Shore, Hayes. Trenér: Peter Horachek.

Rozhodčí: 6 Francis Charron, 2 Mike Hasenfratz – 70 Derek Nansen, 96 David Brisebois.

Češi a Slováci na soupiskách Detroitu a Floridy:
    Tomáš Tatar (DET): 42 zápasů, 20 bodů (11+9).
    Jakub Kindl (DET): 47 zápasů, 11 bodů (1+10).
    Tomáš Jurčo (DET): 12 zápasů, 4 body (2+2).
    Petr Mrázek (DET): 7 zápasů, 1,64 gólů, 92,37% zás., 1 shot out.
    Tomáš Fleischmann (FLA): 50 zápasů, 22 bodů (5+17).
    Tomáš Kopecký (FLA): 43 zápasů, 10 bodů (4+6).

Poslední vzájemné zápasy:
    Florida – Detroit 3:4 (29.12.2013)
    Florida – Detroit 3:2 sn. (11.12.2013)
    Detroit – Florida 1:2 (8.12.2013)
    Detroit – Florida 2:1 sn. (1.4.2012)
    Florida – Detroit 3:4 (19.2.2011).

Florida Panthers si sice na přílišná zranění stěžovat nemůže, její pozice je však mnohem horší než jejího dnešního soupeře. V Atlantické divizi, kterou oba týmy hrají, patří Panterům předposlední místo za nejhorším týmem celé NHL Buffalem Sabres.

Florida nasbírala v 51 zápasech celkem 47 bodů a na osmé místo, které zaručuje postup do play-off a je momentálně okupované Detroitem, ztrácí devět bodů.

Poslední zápasy Floridy:
    Florida – Colorado 2:3
    Buffalo – Florida 3:4
    Pittsburgh – Florida 1:5
    Carolina – Florida 3:2
    Florida – San Jose 0:3.

Nejproduktivnější hráč: Aleksander Barkov, 50 zápasů – 24 bodů (8+16) – nováček NHL ale dnes kvůli kolenu nenastoupí.
    Nejlepší střelec: Brad Boyes, 49 zápasů – 12 gólů.

Zranění: Aleksander Barkov, Tomáš Kopecký, Dylan Olsen, Alex Petrovic, Mike Mottau.

Detroit Red Wings se stále prokousává marodkou, která se však den ode dne lepší. Z dřívějších osmi zraněných hráčů se počet marodů smrsknul na polovinu, i tak má však pro Rudá křídla každý další uzdravený hráč cenu zlata, stejně tak jako každý získaný bod.

V současnosti je Detroit na páté pozici Atlantické divize, což znamená aktuálně poslední osmé postupové místo ve Východní konferenci. Situace je však vyrovnaná. Washinghton Capitals, který je na třinácté pozici, ztrácí na Detroit pouhé dva body.

Poslední zápasy Detroitu:
    Detroit – Montreal 4:1
    Detroit – Chicago 5:4 sn.
    Detroit – St. Louis 1:4
    Detroit – Los Angeles 3:2 sn.
    New York – Detroit 1:0.

Nejproduktivnější hráč: Henrik Zetterberg, 40 zápasů – 44 bodů (16+28).
    Nejlepší střelec: Henrik Zetterberg, 40 zápasů – 16 gólů.

Zranění: Pavel Dacjuk, Joakim Andersson, Stephen Weiss, Jimmy Howard.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Joe Louis Arény, tedy stánku Detroitu Red Wings zavítá Florida Panthers.

Úvodní vhazování je naplánováno na 23:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Nyquist (Franzén), 30. Alfredsson (Smith, Lashoff), 39. Sheahan (Tatar, Eaves), 54. Tatar (Sheahan, Jurčo) – 2. Bergenheim (Kulikov, Waaver), 50. Winchester (Gilbert), 55. Shore (Fleischmann, Campbell), 57. Boyes (Campbell), rozh. náj. Bjugstad