Slavia – Havlíčkův Brod 7:0 (kon.) | Hr. Králové – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Olomouc – Warriors Brno 5:3 (kon.)
Kladno – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Třinec – Havířov 11:2 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (0:0, 4:1, 1:2)
HCM Warriors Brno
Neděle 26.01.2014, 11:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

V rámci 26. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu se proti sobě postaví týmy HC Olomouc a HCM Warrior Brno. Jedná se tak o souboj aktuálně pátého a sedmého celku, kdy je mezi týmy devíti bodový rozdíl. Oba celky se spolu střetnuly již ve dvou utkáních, kdy pokaždé zvítězil domácí tým, když nejdříve vyhrála Olomouc 2:0, ale odveta se lépe povedla Brnu, které na svém kluzišti zvítězilo 5:2. Utkání má naplánované úvodní vhazování v 11:15 na olomouckém zimním stadionu.

HC Olomouc: Schejbal (Urban T.) – Beutl (C), Štreit, Janků, Dajčar, Piska, Mader, Holiš, Murla – Hubáček, Horký, Hajšman, Urban M., Skopal, Podlaha, Spatharis, Wolf, Zabloudil, Beier, Husták.

HCM Warrior Brno: Dufek (Januš) – Petlák, Jurnečka, Kuchař, Rafaj, Haman (C), Padrnos, Zelinka – Říčka, Kůst, Macháň, Blaško, Jedlička, Heinrich, Roubal, Růžička, Paulík, Dufek, Kunst, Malý.

00:01

00:37
    Jako první se do útoku hnali domácí, ale Zabloudil svou nahrávkou nedokázal najít najíždějícího Podlahu.

00:50
    První zákrok v utkání si musel připsat Schejbal, jenž likviduje střelu Paulíka z levé strany.

01:40
    Hajšman se z levé strany dral až před Dufka, ale ten si prostor u své pravé tyče dokázal pohlídat.

02:25
    Kůst dostal přihrávku na levé křídlo, odkud vypálil na Schejbala, ale tato střela neměla gólové parametry.

03:11
    Domácí se usadili ve svém útočném pásmu, ale zatím nepřichází žádná střela.

03:28
    Až teď se dostali postupně do zakončení Podlaha a Horký do totožných situací z obou kruhů, ale ani jeden z nich nedokázal prostřelit Dufka.

04:15
    Schejbal má na svém kontě další zákrok, když na něj před modrou vystřelil Petlák.

04:47
    Brněnští hokejisté nahodili puk na Schejbala, jenž jej raději ukrývá pod svou lapačkou.

05:06
    Mora bude hrát první přesilovou hru v utkání, když na dvě minuty za hákování je vyloučen Jonáš Růžička (WAB).

05:17
    Beutl dostal přihrávku na modrou, ale domácí obránce se svou následnou střelou trefil před ním stojícího hráče.

05:38
    Brno vyhazuje puk přes všechny čary.

06:05
    Hajšman se teď pokoušel doslova prodrat až před Dufka, ale hostující obrana jej v jeho postupu nekompromisně zastavila.

06:35
    Brno se znovu osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

07:07
    Růžička se vrátil z trestné lavice, a Warriors jsou tak kompletní.

07:34
    Štreit teď možná trochu podcenil situaci, kdy na něj dotíral Růžička a brněnský hráč se dostal i do zakončení, které nakonec projelo vedle tyče olomoucké brány.

08:13
    Mora si špatně rozehrála svou útočnou akci, a tak puk končí a zakázaném uvolnění.

08:59
    Martin Urban již chtěl zavést puk do útočného pásma, kam však najel dříve Hajšman, a je tak odpískán offside.

09:11
    Nahození brněnského Jurnečky skončilo až u Schejbala, jenž raději opět ukrývá puk pod svou lapačkou.

09:33
    Do zakončení z levé strany se dostal hostující Heinrich, ale brněnský útočník se dostal až do příliš velkého úhlu a jeho pokus končí na boční konstrukci brány.

10:02
    Tentokráte je brněnská ofenzivní akce zastavena postavením mimo hru,

10:30
    Dajčar nahrál na modrou Beutlovi, jenž svou další střelou otestoval Dufka, který však jeho pokus vyráží do rohu kluziště.

10:56
    Tak teď se dostal krásně až před Dufka Hajšman, ale domácí útočník vybruslil až do příliš velkého úhlu a hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

11:57
    Je tu druhé vyloučení na brněnské straně, když na dvě minuty za napadení putuje na trestnou Vojtěch Malý (WAB).

12:26
    Mora bude hrát dlouhou přesilovku proti třem! Za zdržování hry je totiž vyloučen na dvě minuty hostující Tomáš Jurnečka (WAB).

12:58
    Až teprve teď přišla první střela od modré z hole Beutla, ale tu Dufek vyráží do rohu.

13:31
    Mora ve své dvojnásobné přesilovce až příliš moc kombinuje. Horký střílel z pravé strany, ale Dufek jeho pokus uchoval ve své výstroji.

14:26
    Hostující tým je již kompletní. To byla hodně špatná přesilovka v podání domácího celku.

15:25
    Mader jen nahodil puk na Dufka, jenž jej vyráží před sebe, kde odklízí kotouč domácí obrana.

15:40
    První útok domácích však dokázal ještě ukořisti puk ve svém útočném pásmu a Dufek měl následně co dělat, aby neinkasoval svou první branku v utkání.

15:52
    Domácí jsou vyhnáni z útočného pásma, protože si v něm přihráli rukou.

16:12
    Po jednom ze soubojů zůstal u mantinelu chvíli ležet Libor Macháň, ale vypadá to, že je hostující hráč v pořádku.

17:00
    Mora bude hrát další přesilovou hru, protože zcela zbytečně v útočném pásmu Brna fauloval Vojtěch Malý (WAB), jenž je vyloučen na dvě minuty za vražení.

17:30
    Brno však ukořistilo kotouč a dokonce se hosté dostali ke střele, kterou vyslal od modré Rafaj.

17:55
    Zpoza brány teď zakončoval Piska, ale Dufek byl ve své bráně opět pozorný.

18:19
    Husták nahrál na modrou Maderovi, jenž svou střelou protáhnul Dufka v bráně Brna.

19:05
    Zelinka dostal přihrávku na útočnou modrou, kde si s pukem ještě popojel a následně vystřelil směrem na Schejbala, ale ten jeho střelu chytá svou lapačkou.

19:36
    Olomouc se ještě pokouší o poslední útok, ale zatím je puk pouze u mantinelu v jejich útočném pásmu.

19:59
    Budete tu mít ještě jedno vhazování, protože Kůst nahodil puk na Schejbala, jenž jej ukryl pod svou lapačkou.

20:00

Je za námi první třetině utkání mezi Olomoucí a Brnem, která nám příliš vzruchu nepřinesla, protože jsme ani na jedné straně nemohli vidět nějakou vyloženější šanci. Asi největší příležitost otevřít skóre dnešního utkání měla Mora, která hrála dlouhou přesilovku proti třem, ale tu domácí hokejisté zahráli až příliš profesorsky a na Dufka vyslali pouhé dvě střely.

Druhá třetina začne přibližně v 12:11.

20:01

20:30
    Do útoku se ihned pustili hosté z Brna, ale puk zatím poletuje kolem mantinelů v obranném pásmu domácích.

21:09
    Roubal se krásně uvolnil až do oblasti mezi kruhy, kde vystřelil na Schejbala, ale ten jeho střelu kryje.

21:48
    Další vyloučení na straně Brna. Za držení je na dvě minuty na trestnou poslán David Petlák (WAB).

22:00
    Domácí se však špatnou rozehrávkou sami vyhánějí z útočného pásma.

22:20
    Brno zatím nedovolilo domácím překročit útočnou modrou.

22:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Dajčar dostal přihrávku na modrou, kde měl spoustu prostoru se rozmyslet co z pukem udělá a nakonec přihrál před bránu MATĚJI ZABLOUDILOVI, jenž tečoval puk do odkryté části brány. Asistence: Tomáš Dajčar.

24:19
    Brněnští hokejisté se ihned po inkasované brance tlačí do útoku.

24:39
    Teď budou mít Warriors dokonce svou první přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování je vyloučen Libor Janků (OLO).

25:01
    Heinrich se krásně uvolnil až mezi kruhy, ale jeho následnou střelu sráží poslední obránce Olomouce.

25:29
    Podlaha se dostal do zakončení ve vlastním oslabení, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče brněnské brány.

25:47
    Do ještě lepší pozice se po přihrávce od Hustáka dostal Hajšman, ale jeho střelu vyrazil nádherným zákrokem Dufek.

26:10
    Po střele Petláka od modré, byl puk již před prázdnou klecí Olomouce, ale Beutl jej dokázal odklidit před dotírajícím Roubalem.

26:46
    Ihned po skončení první přesilové hry Brna následuje druhá, protože za faul kolenem je na dvě minuty vyloučen Miroslav Skopal (OLO)

27:15
    Macháň hledal svou křižnou přihrávkou mezi kruhy stojícího Rafaje, ale na toho byla tato přihrávka příliš dlouhá.

27:37
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Brno využívá přesilovou hru! Paulík najel z levé strany na Schejbala, který jeho následnou střelu vyrazil před sebe a puk se poté odrazil před zcela volného ALEŠE HEINRICHA, jenž sice na dvakrát, ale přece trefil zcela prázdnou bránu Olomouce. Asistence: Lukáš Paulík.

28:25
    Z pravé strany se dostal k puku Kůst a jeho následnou střelu vyrazil svou maskou Schejbal.

28:46
    Zakázané uvolnění Brna.

28:59
    Zpoza brány se do zakončení dostal Martin Urban, ale Dufek si prostor u své tyče dokázal pohlídat.

29:55
    Mora bude mít trestné střílení! Mader našel krásnou přihrávkou za obranou najíždějícího Janků, který byl následně ve svém úniku podražen.

29:55
    LIBOR JANKŮ si nádherně vykoupal Dufka v jeho bráně, když udělal kličku do forhendu a zakončoval puk do odkryté části brány. Bez Asistence

30:15
    Zabloudil posunul zadovkou puk na Podlahu, jenž svým následným zakončením protáhnul Dufka v bráně Brna.

30:58
    Holiš dostal přihrávku na modrou od Beutla a následně vypálil na Dufka, který jeho pokus vyráží svým betonem.

31:47
    Brno bude hrát svou třetí přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty vyloučen Jan Beier (OLO) za hrubost.

32:00
    Offside hostujícího celku.

32:13
    Kůst posunul puk na modré do jízdy Heinrichovi, jenž byl na pravé straně zcela sám a mohl zakončit, jenže hostující útočník ještě hledal svou přihrávkou některého ze spoluhráčů, ale před bránou Olomouce nebyl ani jeden z nich.

33:15
    Mora vyhazuje puk přes všechny čáry a Horký dokonce šetří cenné vteřiny v obranném pásmu Brna.

33:57

34:09
    Horký nahrál před bránu, kde byl DOMINIK HAJŠMAN, jenž se pokusil nejdříve puk uklidit po ledu, ale Dufek jej vyrazil svým betonem zpět na hůl olomouckého útočníka, jenž si udělal jednu otočku a následně poslal puk do pravé šibenice brněnské brány. Asistence: Michal Horký.

35:09
    Domácí tým je teď hodně při chuti. Olomouc drží puk ve svém útočném pásmu.

35:34
    Střelu Horkého tečoval před Dufkem Podlaha a naštěstí pro Brno se kotouč odrazil za bránu hostů.

36:28
    Horký nahrál na modrou Beutlovi, jenž svou střelou trefuje před ním stojícího hráče.

36:57
    Tak to je obrovský tlak Olomouce! Mora zasypává Dufka svými střelami a brněnský brankář má co dělat, aby jejich pokusy pochytal.

37:51
    Přesilovou hru však budou hrát hosté, protože je na dvě minuty vyloučen Jan Beier (OLO) za faul kolenem.

38:06
    Mora dokázala získat puk a následně jej vyhodit přes všechny čáry.

38:40
    Mora vstřelu gól v oslabení! Poslední obránce Brna udělal na modré obrovskou hrubici a k puku se dostal LIBOR JANKŮ, jenž uháněl sám na Dufka, na kterého zkusil zcela totožnou kličku, jako u trestného střílení a i na podruhé vyšla olomouckému útočníkovi jeho finta. Asistence: Filip Mader.

39:45
    K další střele v oslabení se dostal tentokráte Hajšman, ale jeho střela byla sražena hostující obranou do ochranné sítě.

39:57
    Heinrich dostal krásnou přihrávku mezi obránce Olomouce a následně si zavezl puk až do útočného pásma, kde však jeho střelu chytá Schejbal svou lapačkou.

40:00

Oproti nezáživné první třetiny byla druhá část pravým opakem. K vidění bylo hned pět gólů, když hned čtyři z nich vstřelili domácí. Mora se dostala do vedení na začátku třetiny, když se prosadil Zabloudil. Brno však dokázala vyrovnat ve své přesilové hře z hole Heinricha. Mora měla následně výhodu trestného střílení, které proměnil Janků, na kterého zanedlouho navázal svým gólem Hajšman. Janků nakonec přidal ještě čtvrtou branku Olomouce, když ujel hostujícím hráčům v oslabení.

Třetí třetina začne přibližně v 12:56.

40:01

40:13
    O první ohrožení branky se ve třetí třetině postaral Růžička, ale jeho střele nemířila mezi tři tyče.

40:40
    Blaško si vybruslil zpoza brány, kde se nakonec dostal ke dvěma zakončením, ale ani jeden jeho pokus neskončil za Schjebalem.

41:00
    Po další střele Brna a následném zákroku Schejbala se bude vhazovat po pravici olomouckého brankáře.

42:05
    Tak teď se musí Schejbal pod svou maskou hodně červenat. FILIP ROUBAL dokázal získat puk na polovině kluziště, odkud jej vystřelil na olomouckou bránu a k překvapení všech končí puk v sítí! Bez asistence

42:49
    K další střele se dostal Paulík, ale jeho pokus tentokráte Schejbal kryje.

44:12
    Mora dlouho držela puk ve svém útočném pásmu, ale domácí tým se nakonec nedostal do žádného zakončení.

44:34
    Další trestné střílení na straně Olomouce! Tentokráte byl ve svém úniku faulován Martin Urban.

44:34
    MARTIN URBAN s přehledem proměňuje své trestné střílení, když překonal Dufka svou bekhendovou kličkou, a naděluje tak Brnu "bůra".

45:50
    Podlaha se snažil prokličkovat přes tři hráče Brna, ale olomoucký útočník si na sebe vzal až příliš velké sousto a o puk přišel.

46:02
    Kůst předložil puk před prázdnou klec Paulíkovi, kterého však vychytal svým zákrokem Schejbal.

47:47
    Hráči obou mužstev teď spíše bojují o puk ve středním pásmu.

48:17
    Podlaha se znovu zkusil protlačit přes tři hráče Brna, ale ani na podruhé to olomouckému útočníkovi nevyšlo.

48:53
    Kůst nahazoval puk před Schejbala, kde si najížděl Roubal, a ten jeho nabídku tečoval nad bránu Olomouce.

50:12
    Mader se dostal do zakončení z mezikruží, ale jeho střelu Dufek vyráží svým betonem.

51:10
    Paulík už se málem dostal do úniku, ale jeho klička na posledního obránce Olomouce mu jen o centimetry nevyšla.

51:50
    Na trestnou lavici míří Filip Roubal (WAB), který si odsedí dvě minuty za napadení.

52:23
    Horký nahrál do výborné pozici Maderovi, jenž příliš otálel se svým zakončením až k němu přistoupil bránící hráč, aby zblokoval jeho střelu do ochranné sítě.

52:56
    Síly na ledě se vyrovnají, protože domácí tým hrál v šesti, a tak dostává domácí střídačka dvouminutový trest za špatné střídání, který odsedí Jan Beier (OLO).

53:13
    Po střele jednoho z brněnských hráčů zachytil Schejbal puk až před svou brankovou čárou!

55:09
    Heinrich se dostal po levé straně až do zakončení, ale z již velkého úhlu, a tak jeho střela končí na betonech domácího brankáře.

56:27
    Mora dlouho držela puk ve svém obranném pásmu, kde si však již olomoučtí hráči jen vyměňovali puk a zkoušeli různé kličky.

57:01
    Schejbal vyrazil střelu od modré přímo na hůl ALEŠE HEINRICHA, který již neměl problém vstřelit puk do zcela odkryté brány Olomouce, a vstřelit tak svou druhou branku v utkání. Bez asistence.

57:28
    Zakázané uvolnění Olomouce.

57:47
    Michal Horký jel již zcela sám na Dufka, ale se svým zakončením trefil břevno brněnské klece.

58:58
    Ihned po buly vystřelil svou dělovku Říčka, který svou střelou trefuje levou tyč olomoucké brány.

60:00
    Konec zápasu. (13:25:26)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 23. Zabloudil (Dajčar), 30. Janků (TS), 35. Hajšman (Horký), 39. Janků (Mader), 45. Urban M. (TS) – 28. Heinrich (Paulík), 43. Roubal, 58. Heinrich

HCM Warriors Brno: Dufek M. (Januš) – Petlák, Jurnečka, Kuchař, Rafaj, Haman (C), Padrnos, Zelinka – Říčka, Kůst, Macháň, Blaško, Jedlička, Heinrich, Roubal, Růžička, Paulík, Dufek O., Kunst, Malý.

Rozhodčí: Bičan – Dopitová, Nekvapil