3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HSC Csíkszereda
sk Pondělí 27.01.2014, 18:30MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Novozámčania nastúpia doma v pondelok 27.1.2014 o 18:30 pred televíznymi kamerami stanice DIGI SPORT na šesť-bodový zápas proti HSC Csíkszereda.

V poslednom zápase v 41. kole v piatok 24.1.2014 si poradili Nové Zámky na ľade Ferencvárošu Budapešť s domácimi 6:3. Hoci výsledok to nenaznačuje, bol to vyrovnaný zápas, ktorý novozámčania rozhodli veľmi dobrým výkonom v druhej tretine a v posledných desiatich minútach zápasu. V zápase podal veľmi dobrý výkon Martin Frolík, autor 3 gólov.

V ten istý deň odohrala zápas aj HSC Csíkszereda na ľade Újpeštu Budapešť a po veľmi vyrovnanom priebehu, po veľkom boji vyhrala 4:2, keď víťazstvo poistil gólom do prázdnej bránky Flinta Botond István šesť sekúnd pred koncom zápasu.

Výhodou Nových Zámkov je dnešné nedeľné voľno, nakoľko HSC Csíkszereda odohrá dnes 26.1.2014 o 18:00 zápas na ľade Miškolcu.

Prvý v tabuľke Dab. Docler Dunaujvároš má play-off skoro isté, nakoľko má 10 bodový náskok pred Miškolcom so ziskom 85 bodov po odohraní 41 zápasov. Na ďalších troch miestach je situácia veľmi vyrovná, čo naznačuje, že boj o play-off bude napínavý do posledného kola a každý bod môže rozhodovať. Druhý Miškolc má 75 bodov a odohraných 42 zápasov. Tretí Brašov a štvrté Nové Zámky majú rovnako po 70 bodov, pričom obidva tímy odohrali 41 zápasov. HSC Csíkszereda na piatom mieste stráca na štvrté miesto len tri body ale má o zápas menej.

V tejto situácii nie sú zarátané 2 body, o ktoré novozámčania prišli po kontumácii dvoch zápasov. O konečnom výsledku kontumácie sa doteraz nerozhodlo, posledné zasadanie vedenia MOL ligy bolo v sobotu 25.1.2014, pričom rozhodnutie nepadlo, odvolanie bude posudzovať vyšší orgán súťaže.

Zápas budú rozhodovať Halassy György a Kincses Gergely ako hlavní rozhodcovia, a Soltész Áron a Soós Dániel ako čiaroví.

Tréner Róbert Spišák pred zápasom proti HSC Csíkszereda: Podobne ako v predchádzajúcom zápase s Ferencvárošom Budapešť, aj v domácom zápase s HSC Csíkszereda, aj tu je situácia taká, že nám velí vyhrať, dá sa povedať, že je to šesť bodové stretnutie, nemôžeme si dovoliť zaváhanie, ak chceme postúpiť do play-off. Náš výkon musíme založiť na dobrej defenzíve, a snažiť sa počas celého zápasu hrať našu hru. Budeme sa snažiť v tomto stretnutí vyhrať, čomu musíme všetko podriadiť.

Po tomto domácom zápase odchádzajú hráči HC MIKRON Nové Zámky na dve stretnutia do Rumunska, kde sa stretnú najprv s Brašovom v piatok 31.1.2014 a potom v nedeľu 2.2.2014 naposledy v základnej časti sezóny s HSC Csíkszereda.

Úvodné zostavy:

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Král, Kowalczyk, Podstavek, O.Štefanka, Dubec (A) – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann (A) – Sucharda, Šiška, M.Štefanka (C), Čaládi, Uhnák – Hrudík, Kubica, Hardi, Fiala, Ružička.

HSC Csíkszereda: Kožuch (Ruczuj) – Hruby, Flinta, Curilla, Novák (C), Kulha – Góga, Salló, Moldován (A), Szőcs, Bíró T. – Bors, Nagy, Becze (A), Mihály, Molnár Zs. – Kósa, Péter, Molnár Z., Bíró O., Farkaš.

Rozhodca: Halassy, Kincses – Soltész, Soós..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:50
    HC Nové Zámky dali gól!
    Hostia urobili chybu vo svojom pásme a domáci to trestajú, keď po šikovnej prihrávke od Podstavka, skóruje ĽUBOMÍR HURTAJ. Asistencia: Albín Podstavek, Martin Frolík

02:20
    Domáci v úvode s prehľadom kontrolujú hru a pozorne bránia.

04:00
    Frolík teraz na chvíľu vybojoval útočné pásmo, ale o puk prišiel a dopredu idú hostia.

05:00
    Domáci teraz zavreli súpera v útočnom pásme.

05:10
    Ondrej Štefanka (NZM) je vylúčený za nedovolené bránenie a hostia majú možnosť presilovej hry.

06:10
    Hosťom sa presilová hra príliš nedarí a nevedia sa usadiť v pásme domácich.

06:40
    Hostia sa až teraz usadili v útočnom pásme, ale chýba tomu streľba a Chovan nemusel ešte zasahovať.

07:10
    Domáci v plnom počte.

08:00
    Hra je teraz vyrovnaná a oba celky dobre bránia stredné pásmo.

08:28
    Ofsajd v podaní hostí.

09:15
    Hostia sa dostali do úniku 2 na 1 a na konci tejto akcie bol Nagy, ale ani na dvakrát neprekonal Chovana, ktorý teraz podržal svoj tím.

10:30
    Ofsajd hostí.

11:35
    Hostia začali napádať veľmi vysoko a zvyšujú útočnú aktivitu.

11:59
    Domáci udreli gólovo po druhýkrát a tentokrát zásluhou obrancu ANDREJA SUCHARDU, ktorý sa nekompromisne presadil pred Kožuchom, po peknej individuálnej akcii Uhnáka. Asistencia: Martin Uhnák, Erik Čaládi.

12:38
    Szőcs (CSI) dostáva dve minúty a domáci majú presilovú hru.

13:35
    Domácim sa presilová hra vôbec nedarí a nevedia sa usadiť v útočnom pásme.

14:38
    Domáci z presilovej hry nič nevyťažili a hostia už sú v plnom počte.

16:10
    Frolík sa natláčal po pravej strane a predviedol nepríjemné zakončenie bekhendom.

16:57
    Sucharda teraz poslal puk von z obranného pásma domácich, ale je z toho zakázané uvoľnenie.

17:50
    Hostia chybujú pri rozohrávke, ale domáci to nedokázali využiť.

18:27
    Podstavkova útočná snaha znamenala len ofsajd domácich.

19:00
    Začala posledná minúta prvej tretiny a domáci zatiaľ kontrolujú priebeh hry.

19:40
    Bors drží puk za Kožuchovov bránou a čaká na svojich spoluhráčov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina sa skončila a domáci vedú 2:0. O góly sa postarali už v 1. minúte Hurtaj a v 12. minúte Sucharda. Domáci kontrolovali priebeh prvej tretiny a hostí do vážnejších príležitostí nepustili. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 19:15.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:38
    Domáca prvá formácia sa už usadila v útočnom pásme.

21:13
    Zakázané uvoľnenie hostí.

21:32
    Hostia sa dostali do prečíslenia 3 na 1, ale Moldovánov pokus Chovan kryje.

22:35
    Domáci teraz skvele napádajú a robia problémy obrane hostí, ale hostia sa napokon dostávajú do stredného pásma.

23:40
    Hra sa teraz vyrovnala a oba celky bojujú s prechodom do útočného pásma.

24:32
    Moldován sa teraz ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi, ale Chovan jeho pokus chytá.

24:51
    Tým HC Csíkszereda dal gól!
    Hostia znižujú a to zásluhou MARTINA KULHU, ktorý sa presadil po tvrdej strele z modrej čiary. Asistencia: Zsombor Molnár, Tihamér Becze.

26:00
    Hostia zvýšili útočnú aktivitu a snažia sa o vyrovnanie.

27:30
    Hrá sa teraz otvorený hokej zo šancami na oboch stranách.

28:11
    Chovan predviedol dobrý zákrok po zakončení Mihályho a následne O. Štefanka tvrdo narazil do mantinelu, ale vyzerá že bude v poriadku.

29:45
    Domáci zavreli súpera v tretine a vytvorili si drtivý tlak a puky lietajú okolo Kožucha.

30:50
    Uhnák sa krásne individuálne uvoľnil a bekhendovou prihrávkou našiel Kameša, ale ten trestuhodne prestrelil bránu v čistej šanci.

31:57
    Hurtaj prišiel o puk za bránou hostí.

32:24
    Novák teraz našiel Curillu, ktorý pálil z uhlu, ale Chovan bol pozorný a prerušuje hru.

33:25
    Domáci kombinujú v strednom pásme.

34:25
    Dubec sa teraz tiesnený obrancom nedostal k strele v dobrej pozícii.

35:04
    Frolík sa krásne zbavil protihráča za súperovou bránou a našiel volného Hurtaja pred bránou Kožucha, ale Hurtaj nezakončil ideálne a Kožuch prerušuje hru.

35:40
    Sucharda sa dostal do úniku, ale proti presile dvoch hráčov individuálne neuspel.

36:35
    Podstavek krásne našiel Dubeca, ale ten sa strelou z prvej nepresadil.

37:02
    Pri jednom z tvrdých súbojov sa po náraze o mantinel zranil Marek Dubec a s bolestivou grimasou odchádza priamo do šatne, dúfajme že bude v poriadku.

37:58
    Za narazenie na mantinel je vylúčený Nagy (CSI) a domáci majú k dispozícii presilovú hru.

39:00
    Suchardova a následne aj Uhnákova strela bola zblokovaná a hostia sa oslobodzujú.

39:50
    Domáci sú v útočnom pásme ale chýba tomu streľba.

39:58
    Hostia v plnom počte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina a domáci vedú 2:1. O jediný gól druhej tretiny sa postaral v 25. minúte hosťujúci Becze. V druhej tretine sme videli aj nepríjemné zranenie Dubca a je otázne či ešte zasiahne do zápasu. Tretia tretina začne približne o 20:00.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:08
    Domáci predvádzajú skvelý vstup do tretej tretiny, keď zvyšujú na 3:1. Šiška sa odhodlal k strele z modrej čiary, ktorú šikovne tečoval ERIK ČALÁDI. Asitencia: Michal Šiška, Miroslav Štefanka.

43:45
    Hostia budú musieť zvýšiť útočnú aktivitu ak chcú niečo zo zápasom urobiť.

45:00
    Domáci zatiaľ kontrolujú priebeh tretej tretiny.

46:00
    Domáci zavreli súpera v útočnom pásme.

46:57
    Hostia nastrelujú puk do útočného pásma.

47:51
    Pekný prienik predviedol Curilla, keď sa natlačil po pravej strane cez Kowalczyka, ale Chovan jeho zakončenie bekhendom zneškodnil.

49:15
    Hostia teraz dobre napádajú rozohrávku domácich, ale domáca obrana si poradila.

50:04
    Hostia sú späť v zápase 3:2. O druhý gól hostí sa postaral MAREK CURILLA a to po peknom prieniku Nováka, ktorého pokus Chovan ešte vyrazil, ale na Curillovu dorážku už nemal nárok. Asistencia: Václav Novák, Bors Huba-Ferenc.

51:50
    Sucharda (NZM) dostáva dvojminútový trest za hru zo zdvihnutou hokejkou.

52:38
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia presilovej hre súpera.

53:10
    Domáci vyhadzujú puk von zo svojho pásma.

53:50
    Sucharda už je späť na ľade a hostia nevyužili presilovú hru.

54:45
    Domáci sa teraz usadili v útočnom pásme.

55:40
    Hostia teraz chybujú pri rozohrávke a pri puku sú domáci.

56:30
    Uhnák sa krásne pohral s protihráčom za bránou súpera, dostal sa až pred bránu a z otočky vystrelil, ale Kožuchovu bránu netrafil.

57:50
    Hostia zavreli domácich v pásme a od modrej čiary pálil Hrubý a teraz je pri puku Moldován.

58:10
    Oddychový čas hostí.

58:10
    Hostia v šestici a bez brankára.

58:52
    Puk opustil ľadovú plochu v strednom pásme.

58:52
    Oddychový čas domácich.

58:52
    Kožuch späť v bráne lebo sa vhadzuje v strednom pásme.

59:37
    Hrubý teraz spravil zakázané uvoľnenie a šance hostí na vyrovnanie tak mierne klesli.

59:55
    Weissmann pri puku v útočnom pásme a zdá sa že je rozhodnuté.

60:00

Skončil sa zápas medzi HC Nové Zámky a HSC Csíkszereda a domáci v ňom zvíťazili tesne 3:2. Domáci v 43. minúte zásluhou Čaládiho zvýšili na 3:1, ale v 51. minúte na 3:2 znížil Curilla a postaral sa tak o drámu až do konca. V závere zápasu hostia skúšali hru bez brankára, ale nevytvorili si žiaden väčší tlak a domáci ubránili svoje jednogólové vedenie a získavajú tak veľmi cenné 3 body.

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zbytok večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (20:37:35)

Tomáš Jaššo

Branky a nahrávky: 1. Hurtaj (Podstavek, Frolík), 12. Sucharda (Uhnák, Čaládi), 43. Čaládi (Šiška, Štefanka M.) – 25. Kulha (Molnár, Becze), 51. Curilla (Novák, Bors)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Král, Kowalczyk, Podstavek, O.Štefanka, Dubec (A) – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann (A) – Sucharda, Šiška, M.Štefanka (C), Čaládi, Uhnák – Hrudík, Kubica, Hardi, Fiala, Ružička.

Rozhodčí: Halassy, Kincses – Soltész, Soós.