Benátky n/J – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 2:3 (1:3 po s.n.)
Havířov – Most 7:4 (kon.) | Beroun – Olomouc 0:4 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 2:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 2:1 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HC Olomouc
Pondělí 27.01.2014, 18:00 • ZS Beroun • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí Medvědi Beroun přivítají na svém ledě HC Olomouc. Oba týmy se spolu v letošní sezoně utkaly již třikrát, jednou se radovali Medvědi a dvakrát dopadl souboj lépe pro mužstvo z Hané.

Hosté z Olomouce v poklidu okupují druhou příčku prvoligové tabulky a mají již jistou účast v play off. Naopak domácí tým ztrácí na poslední postupové místo 6 bodů a každý nadcházející zápas je pro něj velice důležitý. Potvrdí v dnešním zápase hosté roli favorita, nebo se podaří Medvědům navázat na zlepšenou formu a přiblížit se vítězstvím k vysněné osmé příčce? Vše se dozvíme od 18:00 na berounském zimním stadionu a Vy můžete být u toho s námi.

Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Šimboch) – Kolář, Kužel, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Sklenička – Strnad, Hrdel, Vrdlovec – Třetina, Babka, Petruška – A. Půlpán, Kubeš, Markulinec – Bušek, Stromko, Koudela

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Kadela, Janáček, Jaroměřský, Drtil, Staněk, Cartelli – Pekr, Kindl, Knotek, Kucharczyk, Selingr, Vodný, Lehečka, Diviš, Herman, Heža

Rozhodčí: Horinek – Špůr, Svoboda.

00:01

00:34
    Vrdlovec se dostal s pukem před Halásze, ten jeho pokus vyrazil betonem.

01:30
    Akci hostujícího týmu zastavil odpískaný ofsajd.

02:02
    První zákrok si nyní připsal i domácí brankář Cikánek.

02:46
    Přesilovka pro Olomouc. Chalupa dostává 2 minuty za podražení.

03:29
    Kindlova střela od modré mířila těsně vedle berounské branky.

03:58
    Olomouc má problémy s přechodem do útočného pásma.

04:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se do útočného pásma nakonec dostali a hned udeřili. Kotouč se po Stankově střele odrazil od zadního mantinelu zpátky před Cikánka, kde ho pohodlně doklepl do brány JAKUB HERMAN. Asistence: Robin Staněk.

05:50
    Po ofsajdu domácího týmu se vhazovalo ve středním pásmu a do útoku se nyní ženou hosté.

07:59
    Kindlovu střelu vyrazil Cikánek vyrážečkou do ochranné sítě.

08:38
    Kindl opět v šanci, ale tentokrát v opravdu veliké! Hostující útočník se prosmýkl po pravé straně kolem domácí obrany a jel úplně sám na Cikánka, který si však s jeho kličkou dokázal poradit.

09:42
    Po krásné individuální akci Petrušky musel zasahovat gólman Halász.

09:42
    Hostující Kadela dostává menší trest za hákování.

10:15
    Medvědi se usadili v útočném pásmu a již několikrát prověřili pozornost hostujícího brankáře.

10:32
    Babka se pokoušel z velkého úhlu dorazit puk do odkryté branky, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

11:27
    Hostující Cartelli se ve vlastní oslabení dostal do samostatného úniku, ze kterého však nevyzrál na domácího brankáře!

11:42
    Hosté hrají v plném počtu.

12:28
    Hra je nyní přerušena kvůli posunuté domácí brance.

12:40
    Medvědi aktuálně mají k dispozici jen pět obránců, neboť kulhající bek Chalupa odešel do kabiny.

12:51
    Tverďák (BER) dostává dvě minuty za držení. V první přesilovce Olomouc udeřila. Podaří se jí to i při té druhé?

15:21
    Hostům se nyní ze slibných pozic nepodařilo ani nadvakrát Cikánka překonat. Domácí zatím prohrávají pouze o gól zejména díky svému brankáři.

16:25
    I po skončení přesilové hry se hraje stále v obranném pásmu Medvědů.

17:55
    Vrdlovcova střela končí po zásahu Halásze v ochranné síti.

18:07
    Olomoucký útok zastaven odpískaným ofsajdem.

18:34
    Další zajímavá šance pro Olomouc. Zblízka se nedokázal prosadit Diviš.

19:08
    Kotouč končí po Hermanově střele v Cikánkově lapačce.

19:51
    Po vysokém nahození Půlpána raději Halász podržel kotouč.

20:00

První třetina je u konce a nutno přiznat, že Olomouc se po zásluze ujala vedení. Hosté byli po většinu času aktivnějším celkem a zaslouženě odcházejí do šaten za jednogólového vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:44
    K osamocenému kotouč i se v mezikruží dostal JAKUB LEHEČKA, jehož pokus sice tečoval Cikánek ramenem, přesto však puk nakonec zapadl z záda domácího brankáře. Asistence: Mario Cartelli, Matěj Pekr.

22:57
    Hosté jsou při chuti a Cikánek měl opět plné ruce práce.

24:19
    Domácí jsou pod tlakem a složitě kombinují s pukem za vlastní brankou.

24:27
    Knotkova střela mířila těsně vedle levé tyčky.

25:01
    Od modré čáry prověřil Halásze tvrdou ránou Kolář.

25:31
    Herman nebezpečně najížděl s pukem před Cikánka, ale na poslední chvíli mu kotouč vyrazil jeden z berounských obránců.

25:59
    Kucharczyk trefuje tyč Cikánkovy brány!

26:20
    Skvělý zákrok Cikánka po střele Vodného!

27:11
    Neuvěřitelné! Kotouč se odrazil od levé tyčky Cikánkovy branky do pravé tyčky a od té mimo branku!

27:23
    Hosté se však po několika obrovských šancích prosazují. Domácí obrana se ještě vzpamatovávala po zmatcích z předchozí situace, čehož využil DENIS KINDL, který si zcela osamocený zblízka položil Cikánka na led a pohodlně zakončil k levé tyči. Asistence: Martin Janáček.

29:32
    Olomoučtí jsou evidentně při chuti a opět se ženou do útoku.

30:36
    Hosté kombinují s pukem v nebezpečné blízkosti domácí branky a berounská obrana si s nimi příliš neví rady.

30:46
    Stromko (BER) – 2 minuty za hákování.

31:51
    Medvědi se již dvakrát osvobodili dlouhým výhozem.

32:20
    Cikánek si připisuje zákrok po střele Hermana a ukrývá kotouč pod svou lapačkou. Vhazování v obranném pásmu Medvědů.

32:46

32:57
    Další obrovskou šanci Olomouce skvěle likviduje brankář Cikánek, který se natáhl na brankové čáře a reflexivně vyrazil Divišův pokus.

33:37
    Diviš opět v šanci. Tentokrát mířil hostující útočník těsně vedle.

34:49
    Po dlouhé době jsme byli svědky zakončení domácího hráče, Kubeš však prověřil při neohrabaném obranném zákroku pozornost vlastního brankáře Cikánka, který má už tak dost práce.

36:12

36:54
    Olomouc se usadila v útočném pásmu.

37:20
    Medvědi zavážejí kotouč ven ze své třetiny.

37:46
    Cikánek si připisuje snadný zákrok po střele od modré čáry.

38:12
    Další pokus od modré vyráží Cikánek vyrážečkou, v tu samou chvíli se na led vrací vyloučený Stromko.

39:23
    Olomoučtí se teď řítili do útoku v přečíslení 3 na 1 a Medvědy nakonec opět zachránil skvěle chytající Cikánek.

39:46
    Diviš se pokoušel překvapit Cikánka z ostrého úhlu, ale jeho střela jen proletěla brankovištěm.

39:53
    Hromadná potyčka u hostující branky si vyžádala několik vyloučení. Za hosty odchází na trestnou Knotek a Janáček, za domácí Třetina a Matějka – všichni na dvě minuty za hrubost. Nadále se tedy hraje 5 na 5.

40:00

Olomouc navýšila ve druhé třetině své vedení již na rozdíl tří branek a nutno uznat, že zcela po zásluze. Medvědi neprohrávají větším rozdílem pouze zásluhou skvěle chytajícího Cikánka a ve druhé třetině se v podstatě nedostávali do útoku. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

41:26
    Kucharczyk (OLO) – 2 minuty za hákování.

42:15
    Olomouc se ve vlastním oslabení dostala do přečíslení 3 na 1 a celou akci musel zastavit opět až domácí brankář Cikánek.

42:50
    Vhazování v obranném pásmu Medvědů. Berounu se přesilovka vůbec nedaří.

43:26

44:16
    Zakázané uvolnění Medvědů. Po odpískání se rozpoutala bitka mezi Kindlem a Půlpánem.

44:16
    Alespoň trochu radosti pro domácí publikum. Půlpán dostal Kindla na lopatky a s rukama nahoře si vysloužil potlesk domácích fanoušků. S vítězným gestem ovšem odchází do kabin. Trest do konce zápasu si však vysloužil i hostující Kindl.

45:19
    Po dlouhotrvající výhodě pro hostující tým je na dvě minuty vyloučen jeden z domácích za hákování

45:50
    Cikánek přikryl puk lapačkou, vhazovat se bude v obranném pásmu Medvědů.