Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 2:1 (po pr.) | New Jersey – Colorado 1:2 (po pr.)
Detroit – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Columbus 2:4 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Úterý 04.02.2014, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:11:43)

Za zmínku určitě stojí zmínit i výkon Jaromíra Jágra, který byl z mého pohledu suverénně nejlepším hokejistou v týmu Devils, a to i přesto, že si tentokrát kanadský bod nepřipsal.

New Jersey dnes bylo lepším týmem, dva body ale bere Colorado. To bylo povětšinu utkání pasivnější a do šancí se nedostávalo, ke konci třetí třetiny se ale při odvolaném brankáři podařilo srovnat. V prodloužení navíc využil přesilovku O´Reilly, který tak přiřkl bonusový bod týmu Avalanche.

Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru v prodloužení a vítězí tak v dnešním utkání. Přihrávku Duchena z pravého kruhu tečuje v předbrankovém prostoru za záda Schneidra RYAN O´REILLY. Jágr na střídačce jen nevěřícně kroutí hlavou, realita je ale taková, že New Jersey ztrácí další zápas, který mělo velmi dobře rozehraný. Asistence: Matt Duchene, Nathan MacKinnon.

60:01

Jelikož se Coloradu podařilo srovnat, tak se bude prodlužovat, případně se rozhodne v samostatných nájezdech.

60:00

59:46
    Devils však vyhazují puk do bezpečí.

59:18
    Greene vyloučen za podražení, domácí jdou do oslabení!

59:00
    Minuta do konce třetiny.

58:13
    Je srovnáno! Trenér Colorada Roy odvolal brankáře z branky 150 sekund před koncem třetí třetiny a vyplatilo se. Tvrdou ranou z voleje z pravého kruhu Schneidra prostřelil P. A. PARENTEAU. Asistence: Tyson Barrie, Gabriel Landeskog.

57:30
    Hosté odvolávají brankáře!

57:23
    Schneider se dostal do problémů, protože si poměrně riskantně povyjel z branky, hosté ale netrestají.

57:00
    Do konce třetiny schází 3 minuty, Devils stále drží nejtěsnější možné vedení...

55:58
    Židlický nahazoval od modré, Giguere puk vyráží.

53:58
    Devils začínají soupeře opět mírně přehrávat, k lepším šancím to ale stále nevede.

52:45
    Jágr nastřeloval puk do předbrankového prostoru z pravého kruhu, kotouč ale nedokázal nikdo tečovat.

51:46
    Zubrus operuje s pukem v rohu útočného pásma, do hry se dostává i za brankou stojící Jágr.

50:39
    Devils zachycují útoky soupeře ve středním pásmu a nedovolují tak soupeři více větších šancí.

49:31
    Colorado začíná víc přiriskovávat svou hru, po zakončení McGinna zasahuje Schneider.

48:30
    Avalanche jsou opět kompletní.

48:00
    Přesilovky se dnes ale New Jersey nedaří, Colorado je v defenzivě velmi organizované.

47:04
    Už se hraje přesilovka Devils, Jágr zpět na ledě.

46:30
    Mitchell vyloučen za držení, bude se hrát ve čtyřech.

46:12
    Oslabení dnes ale zvládají Devils výborně, výjimkou není ani toto...

45:04
    Jágr vyloučen za podražení.

44:49
    Po nepřesnosti v rozehrávce Devils budou hrát s pukem Avalanche.

42:58
    Z levého kruhu to zkusil Gionta, branku ale netrefil.

41:16
    Do třetí třetiny vstupují aktivněji domácí, kteří kombinují v útočném pásmu.

40:01

Devils drží po 40 minutách nejtěsnější možné vedení – 1:0. To zařídil již v 19. minutě Carter. Domácí mají mírnou převahu, rozhodne ale, zřejmě, až třetí třetina.

Třetí třetina začne cca ve 3:23.

40:00

39:09
    Puk chytá Giguere a přerušuje hru.

38:08
    Ke konci třetiny se do útoku tlačí Devils, kteří jsou ve finální fázi svých zakončení nebezpečnějším týmem.

37:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:32
    Jágr byl sám na levé straně, jeho střela zápěstím jde však těsně mimo!

36:11
    Devils opět kompletní, oslabení mají právem 2. nejlepší v lize.

35:16
    Židlický vyslal Clowa na pravém křídle v oslabení, jeho dělo vyráží Giguere.

34:13
    Bernier vyloučen za podražení.

34:00
    Domácí v posledních minutách jen odevzdávají puky, prim hrají nyní Avalanche.

33:08
    Domácí zahrávají v tlaku jen na icing.

32:09
    Na druhé straně zasahuje pozorný Giguere.

31:36
    Avalanche pořádně přidali na tempu, domácí jsou pod velkým tlakem.

30:11
    Velký tlak na branku Devils, puk ale chytá Schneider.

29:38
    Landeskog pálí z bezprostřední blízkosti k levé tyči, Schneider vyráží!

28:49
    Židlický vyhazuje puk přes všechny čáry do bezpečí.

28:16

27:21
    Devils nahazují puk do pásma a bojují o něj v rohu...

26:05
    Domácí kapitán Salvador hodně těžce vydýchává náraz na mantinel a pomalu odjíždí střídat při přerušené hře.

24:56
    Střela od modré končí na pozorném Schneidrovi.

24:31
    Jágr puk jen nahodil a odchází střídat, kotouč mají ale i nadále Devils.

23:39
    Carter vystřelil z voleje z levého kruhu, Giguere vyráží!

23:00
    Devils kombinují v útočném pásmu, Bernier bojuje v rohu kluziště.

22:15
    Clowe dostal přihrávku před branku Giguera, v rychlosti ale nedokázal lépe zakončit.

21:07
    Obránce Devils Greene udělal chybu v obranném pásmu, hosté se tak dostávají do kombinace před Schneidrem.

20:17
    Puk má v lapačce Schneider a přerušuje hru.

20:01

Devils byli v první třetině lepší a zaslouženě vedou, po dvou tyčích na brance Giguera se prosadil Carter.

Druhá třetina začne cca ve 2:31.

20:00

19:55
    A po teči Zubruse z předbrankového prostoru zvoní podruhé v utkání levá tyč Giguerovy branky!

18:25
    Devils právě vstřelili branku!
    Po rychlém brejku New Jersey se mohou domácí radovat z úvodní branky. Pohotovým příklepem se z levého kruhu trefil křižmo na levou tyč RYAN CARTER! Asistence: Steve Bernier, Stephen Gionta.

17:48
    New Jersey přesilovku nevyužilo, Colorado opět v pěti.

16:52
    Hejda vyhazuje puk přes všechny čáry, domácím se zatím nedaří.

15:47
    Hosté hráli v šesti, Devils si tedy zahrají přesilovku.

15:27
    New Jersey kombinovalo v útočném pásmu, puk ho ale po nepřesnosti v rozehrávce opouští.

14:35
    Devils ubránili soupeřovu přesilovku na jedničku, jsou opět kompletní.

13:43
    Domácím se daří vyhodit puk přes všechny čáry do bezpečí.

12:34
    Za podražení je vyloučen Harrold.

12:07
    Puk mají domácí, kteří zakládají další útok – Devils jsou zatím výrazně aktivnější.

11:08
    Hosté jsou kompletní.

10:37
    Jágr zkusil bekhendovou zadovkou nahodit puk před branku, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

09:29
    Jágr se dostal k odraženému puku na mezikruží, do kterého se opřel golfovým úderem, puk ale letí těsně nad!

09:08
    Na trestnou lavici míří Talbot za sekání.

07:18
    Tyč! Ryder trefil z levého kruhu levou tyč, teď měli Avalanche štěstí.

06:27
    Domácí jeli dva na jednoho, zakončení útočníka Devils jde ale nad branku.

05:46
    Giguere pomáhá s rozehrávkou Coloradu, které rozvíjí útočnou akci.

05:00
    A ta málem skončila gólem, Schneider se ale perfektně položil ke své levé tyči a puku v cestě do brány zamezil!

04:45
    Puk mají hosté a připravují útočnou akci...

03:57
    Giguere přerušuje hru, hosté opět v pěti.

03:37
    Greene neudržel útočné pásmo, Avalanche oslabení zřejmě zvládnou.

03:09
    Henrique to zkusil individuálně, Hejda ale u puku první. Devils i tak drží útočné pásmo.

02:23
    Jágr zkusil najít Eliášovu hůl na teč, puk ale končí jen v rohu kluziště.

01:50
    Za sekání vyloučen Landeskog.

01:27
    Židlický vybojoval puk v obranném pásmu a vysílá do brejku Clowa.

00:21
    Greene to zkusil od modré, Giguere vyráží.

00:01

Utkání začne za malý okamžik...

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Greene, Fayne, Volčenkov, Salvador (C), Židlický, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Brunner, Loktionov, Eliáš – Ryder, Henrique, Clowe – Bernier, Gionta, Carter.
    Trenér: DeBoer.

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Johnson, Hejda, Benoit, Guenin, Barrie, Holden – Parenteau, MacKinnon, Landeskog (C) – McGinn, Duchene, O´Reilly – McLeod, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cleche, Wilson.
    Trenér: Roy.

Rozhodčí: Hebert, Pollock – MacPherson, Shewchyk.

Souboj Devils s Avalanche začíná v 1:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Češi a Slováci v akci

Jaromír Jágr – 56 zápasů: 48 b. (17+31)
    Patrik Eliáš – 41 zápasů: 31 b. (11+22)
    Marek Židlický – 55 zápasů: 29 b. (8+21)
    Jan Hejda – 50 zápasů: 14 b. (6+8)

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů ovládlo Colorado hned čtyři, a to včetně posledního zápasu – 2:1. Jediná výhra Jersey nad Coloradem, ve zmíněných pěti posledních zápasech, se konala 16. března 2012 v Prudential Center – 1:0 po nájezdech.

Colorado prošlo velkou výkonnostní obměnou, po loňské katastrofální sezoně letos tým válí a patří k nejlepším v lize. Avalanche jsou po 54 zápasech na 5. pozici v Západní konferenci, na kontě mají bohatých 75 bodů. Na první tým NHL Anaheim tak ztrácí jen 10 bodů. Z posledních sedmi zápasů Avalanche vyhráli pětkrát, nestačili jen na Tampu (2:5) a Toronto (také 2:5). K úspěchům Colorada patří i eso posledního draftu Nathan Mackinnon, který se ihned zařadil k oporám mužstva.

Tým okolo Jaromíra Jágra je stále mimo pozice zaručující účast v play-off. Devils mají po 56 zápasech 58 bodů, což prozatím zaručuje jen 13. příčku ve Východní konferenci. Že by se ale forma Devils nějak výrazně zlepšovala, to se říci nedá. Z posledních sedmi zápasů tým vyhrál jen třikrát, z posledních čtyř zápasů jen jednou – 3:2 v prodloužení v Dallasu. Naposledy však hrálo New Jersey v Nashvillu, kde neudrželo vedení o gól v poslední minutě a nakonec padlo v prodloužení.

Příjemnou noc s NHL, vítejte u utkání New Jersey Devils s Coloradem Avalanche. Jak se předvedou opory českého národního týmu pro ZOH v Soči? Napoví i podrobná onlajn reportáž...

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 19. Carter (Bernier, Gionta) – 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

Rozhodčí: Hebert, Pollock – MacPherson, Shewchyk

Diváci: 17 625