Slovensko – Slovinsko 1:3 (kon.) | USA – Rusko 3:2 (4:3 po s.n.) | Švýcarsko – Česko 1:0 (kon.)

58:36
    Současně jsou vyloučeni Jonathan Ericsson a Darzinš. Oba dostávají 2 minuty za hrubost.

57:28
    Lotyšsko má šanci na snížení. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Johansson.

39:50
    Před koncem druhé třetiny je vyloučen za držení na 2 minuty Steen. Lotyšsko tak začne druhou třetinu v početní převaze.

36:49
    Švédsko bude hrát další přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Jass.

34:22
    Bäckström byl podražen a Švédsko bude hrát přesilovou hru. Rekis byl faulujícím hráčem a nyní si posedí 2 minuty na trestné lavici.

29:42
    Lotyšsko si zahraje další přesilovou hru. Kruger si pomohl držením a je vyloučen na 2 minuty.

23:26
    Přesilovou hru si zase zahraje Lotyšsko. Za držení odchází na trestnou lavici na 2 minuty Jimmie Ericsson.

21:46
    Švédsko bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Keninš.

20:56
    Švédsko bude hrát ve čtyřech, když je za podražení vyloučen na 2 minuty Kronwall.

15:29
    Lotyšsko v plném počtu dlouho nevydrželo, když se bude zase bránit. Za podražení Sedina je vyloučen na 2 minuty Krisjans Redlihs.

12:34
    Švédsko si zahraje první přesilovou hru v utkání. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kulda.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Berglund (Karlsson, Steen), 23. Karlsson (Bäckström, Alfredsson), 37. Alfredsson (Sedin, Edler), 39. Jim. Ericsson (Ekman-Larsson, Silfverberg), 53. Edler (Sedin, Johansson) – 19. Darzinš (Sprukts, Sotnieks), 22. Sprukts (K. Redlihs, Karsums), 42. Girgensons (Daugavinš, Freibergs)

Švédsko: Lundqvist (Enroth) – Hjalmarsson, Oduya, Jon. Ericsson, Kronwall, Edler, Karlsson, Ekman-Larsson – Landeskog, Berglund, Steen – Sedin, Bäckström, Eriksson – Alfredsson, Johansson, Silfverberg – Jim. Ericsson, Kruger, Hagelin – Nyquist
    Lotyšsko: Gudlevskis (Mustukovs) – Rekis, Ozolinš, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Darzinš, Sprukts, M. Redlihs – Karsums, Girgensons, Daugavinš – Indrašis, Keninš, Cipulis – Jass, Pavlovs, Berzinš

Rozhodčí: Jeřábek, Walsh – George, McElman