Finsko – Švédsko 2:4 (kon.) | Švýcarsko – Rusko 2:0 (kon.)
2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
Švédsko
Sobota 15.02.2014, 09:00 • Šajba aréna, Soči • Olympijské hry - ženy
Sledujte:

Finky svoji roli favorita nepotvrdily a po prohře 2:4 budou hrát pouze o udržení v elitní skupině! Švédsko se velmi raduje z postupu do bojů o medaile! (11:13:42)

60:00

59:45
    A Finky to zkouší ještě jednou bez gólmana!

59:20
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    O postupujícím je definitivně rozhodnuto, Švédky budou hrát o medaile! Do prázdné branky dovezla kotouč EMMA NORDINOVÁ, čímž odšpuntovala obrovskou radost na švédské střídačce – 2:4! Asistence: Pernilla Winbergová, Emilia Anderssonová.

59:01
    Tre Kronor procpalo puk alespoň do středního pásma.

58:41
    Finsko hraje bez brankáře a se šesti hráčkami v útočném pásmu!

58:07
    Švédsko drží puk daleko od své branky a střádá cenné vteřiny k drtivému závěru.

57:25
    Wallnerová nyní skryla střelu Tuominenové do své náruče, Švédky jsou každou minutou blíže senzaci.

55:45
    Finský kouč si vzápětí vybírá oddechový čas!

55:45
    Příliš dlouho však finská hráčka trnout nemusela, Švédky bleskurychle využívají přesilovou hru! Po vyhraném vhazování dostala kotouč na modrou čáru EMMA ELIASSONOVÁ, která tvrdou ranou propálila vše před sebou – 2:3! Asistence: Michelle Löwenhielmová a Erika Grahmová.

55:37
    Necelé čtyři a půl minuty před koncem bude hrát Švédsko přesilovou hru! Emma Terhová (FIN) nechala hokejku mezi nohama soupeřky a nyní bude doslova trnout za katrem.

55:07
    Švédky kombinují v útočném pásmu, z rohu kluziště je ale soupeřky nechtějí pustit.

54:16
    Čas do konce třetí třetiny se výrazně krátí, oba celky se budou snažit hlavně neudělat zbytečnou chybu.

53:03
    Tre Kronor jsou vzápětí v plném počtu.

52:41
    Několikrát si zvládly seveřanky vytvořit silný tlak do brankoviště, Švédky však přečkaly těžké chvíle s grácií.

52:03
    Minuta je pryč, Finky neustále kombinují v útočné třetině.

51:03
    A rázem si vyzkouší hru v početní výhodě. Švédkám přináší problémy podražení Erika Grahmová (SWE). Podaří se hráčkám ze země tisíce jezer strhnout skóre opět na svoji stranu?

50:10
    Finky hrají následně v plném počtu.

50:00
    Střela Eliassonové skončila mimo tři tyče, Suomi se následně osvobodilo.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 34. Hoviová (Välimäkiová), 46. Nuutinenová (Rantamäkiová, Lindstedtová) – 41. Borgqvistová (Eliassonová, Winbergová), 46. Westerová (Asserholtová, Winbergová), 56. Eliassonová (Löwenhielmová, Grahmová), 60. Nordinová (Winbergová, Anderssonová)

Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Hiirikoskiová, Jalusuová, Terhová, Tarkkiová, Lindstedtová, Kilponenová, Villiläová – Tuominenová, Karvinenová, Tapaninová – Hoviová, Välimäkiová, Tikkinenová – Väliläová, Rantamäkiová, Nuutinenová – Rajahuhtaová, Tanskanenová
    Švédsko: Wallnerová (Martinová-Hanssonová) – Bäcklinová, Anderssonová, Backmanová, Eliassonová, Olofssonová, Holmgrenová, Enströmová – Asserholtová, Westerová, Winbergová – Borgqvistová, Grahmová, Nordinová – Östbergová, Lindhová, Udenová-Johanssonová – Rasková, Löwenhielmová

Rozhodčí: Hertrichová (Německo) – Gagnonová (Kanada), Johnsonová (USA)