Havlíčkův Brod – Hr. Králové 0:8 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 3:0 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:3 (kon.)
Chomutov – Kladno 6:4 (kon.) | Ústí n/L – K. Vary 3:2 (kon.) | Havířov – Přerov 2:6 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha
Neděle 02.03.2014, 11:00 • KAJOT ARENA - Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Z brněnské KAJOT ARENY vás zdravím u online přenosu z utkání 32. kola Eliod extraligy mladšího dorostu. Domácí Kometa se dnes střetne s pražskou Slavií.

Brňané patří do vyrovnané čtyřky týmů, které vedou skupinu střed. Momentálně jsou třetí, na první místo ale ztrácejí pouhé dva bodíky.

Naopak Slavia na sedmém místě tabulky už víceméně nemá o co hrát. Postup do play-off už nevybojuje, stejně tak se nemusí bát o udržení v nejvyšší soutěži.

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Petrla, Jeřábek, Trnka, Zábranský, Kučera, Zukal (C), Furch, Mikyska – Klenec, Král, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Šmída, Süss, Krejčí, Hasoň, Havlát, Havránek.
    Trenér: Marek Moskal.

HC Slavia Praha: Patera (Šorf) – Duda, Melovič, Šantrůček, Šmíd, Krásný – Zderadička, Brož, Hradil, Netolický, Kern, Šteiner, Fiala, Hnát, Kovář, Marek, Patočka, Kohút.
    Trenér: Josef Beránek.

Rozhodčí: Honza – Paulík, Vašíček.

Oba týmy už pomalu končí svá rozbruslení, začátek zápasu se blíží.

Ještě rituály u obou branek...

00:01

00:19
    Na první exkurzi do útočné třetiny se vydala Kometa, Pateru ale střelou nikdo neprověřil.

00:50
    Po Mikyskově nahození z velké dálky si slávistický brankář připisuje první snadný zákrok utkání.

01:17
    Kometa zatím hostům nepůjčuje kotouč, k nebezpečné střelbě se ale nedostává.

01:40
    Po Fialově nahození ze středního pásma raději drží Dostál kotouč pod lapačkou.

01:48
    Domácí rozehrávka končí jenom zakázaným uvolněním.

02:23
    Brněnská rozehrávka byla plná zmatků, puk nakonec opět zamířil k Dostálovi, který raději přerušil hru.

02:35
    Šteiner si z levého křídla sjel na střed a prověřil Dostálovu pozornost, ten si ale s ranou na střed branky poradil.

03:24
    Patočkovu přízemní střelu vykopává domácí gólman pravým betonem.

04:08
    Poprvé se vylučuje a vrátka od trestné lavice se otevírají na straně hostí. Jaroslav Brož je trestán za podražení.

04:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Šestnáct vteřin stačilo Kometě k využití přesilovky. Domácí vyhráli buly a rozjeli klasický přesilovkový zámek. Zábranský z něj vypálil od modré a kotouč těsně před Paterou tečoval MAREK ŠKVRNĚ. Na to už brankář Slavie nemohl zareagovat. Asistence: Libor Zábranský, Dalimil Mikyska.

04:45
    A domácí jsou teď na koni, stále drží puk ve své moci.

05:09
    Tlak Komety sice pokračuje momentálně mu ale chybí střelba, hraje se v rozích obranného pásma Slavie.

05:48
    Do útoku se naopak vrhají hosté, Patočka ale nezpracoval pas, který dostával do předbrankového prostoru.

06:18
    Vedení domácích narůstá po necelých dvou minutách. SEBASTIÁN ŠMÍDA se rozjel už ve středním pásmu a po pravém křídle se vřítil do útočného pásma. Nic nevymýšlel a když se dostal na dostřel, vypálil. Patera si na puk sice sáhl, zastavit ho ale nedokázala. Asistence: Filip Klenec.

06:18
    Po necelých sedmi minutách střídá Slavia brankáře. Pateru nahrazuje Dominik Šorf.

07:19
    Další útočná akce Brna končí po nepřesné rozehrávce jenom zakázaným uvolněním.

07:36
    Trnkovo nahození se snažilo tečovat hned několik jeho spoluhráčů, žádný ale neuspěl.

08:21
    Zukalova prudká rána od modré čáry trefila jenom chrániče prvního bránícího slávisty.

09:02
    Hradil se z levého křídla doslova natlačil před Dostála, který po zakončení bekhendem chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho ale našel pod svými betony.

09:25
    Šorf si připsal snadný zákrok po dalekonosné střele, bude se před ním vhazovat.

09:59
    Podruhé si domácí zahrají přesilovku, tu první využili po šestnácti vteřinách. Na dvě minuty je vyloučen Jakub Zderadička za držení protihráče.

10:12
    Kotouč se ocitá na hostující střídačce, bude se vhazovat mezi modrými čarami.

10:48
    Zatím se Brnu této v přesilové hře nedaří, nedokáže se usadit v útočném pásmu.

11:15
    Hosté nyní dokázali držet dlouhé sekundy puk za domácí brankou. Toto oslabení jim vychází.

11:50
    Až teď se Brňané usadili v útočném pásmu a rozjeli přesilovkovou kombinaci.

11:59

12:24
    Netolický se rozjel po pravém křídle a svižnou ránou protáhl lapačku Dostála.

12:40
    Brněnský ofsad je dalším důvodem pro přerušení hry.

13:28
    Momentálně se hraje daleko od obou branek, zatím sledujeme nejklidnější pasáž zápasu.

14:33
    Kern se dostal do velké šance, avšak za pomoci hákování brněnského beka. Místo gólu tak míří na trestnou lavici.

14:48
    Domácí sice drží puk v útočném pásmu, ke střelbě se ale nedostávají.

15:22
    Hostům se daří držet puk daleko od vlastní branky.

15:53
    Po první brzy proměněné přesilovce už ty další Kometě nevycházejí.

16:02
    Teď je brněnský útok zastavený ofsajdem.

16:33

17:11
    Hra nyní nemá spád, přerušuje se po zakázaném uvolnění Komety.

17:39
    Dlouze se oba týmy přetahují o kotouč u hrazení v obranném pásmu Komety.

19:00
    Šteiner ještě otestoval Dostálovu pozornost rychlou dorážkou, ale neuspěl.

19:45
    V posledních sekundách první třetiny se do útoku hnal Havlát, ale byl faulován.

19:49
    Krásný (SLA) – 2 minuty za nedovolené bránění.

20:00

Kometa nabyla díky dvěma rychlým gólům vedení, které je dostalo do klidu. To se odrazilo na jejich počínání ve zbytku této dvacetiminutovky. Slavia se snaží dostat do útoky, ale hra na modré jí zatím dělá problémy.

20:01

20:28
    Kometa ještě k dispozici přesilovou hru z první třetiny. Tu se snažil využít ranou od modré Libor Zábranský. Natrefil však jen zadní mantinel.

21:49

22:10
    Domácí stále využívají tlaku z přesilovky. Šmída nahazoval a Havlát dorážel, ale jejich akci zneškodnil chytající Šorf.

23:16
    Za týmu hostů se Hradil před bránou napřáhl, ale puk poslal úplně mimo klec.

24:32
    Na Dostála letělo mírné nahození ze středního pásma, ale raději kotouč chytl a hru zastavil.

26:02
    O nahození zpoza brány, které Dostál vůbec nečekal, se postaral Kern.

26:26
    Hra se v posledních chvílích zmítá nejvíce v neutrální zóně. Puk přeskakuje z hokejek jednoho týmu na druhý, přičemž ani jeden nezahájí větší akci.

28:05
    Puk do útoku zavezl Patočka, ale než se dostal ke střele, Dostál mu kotouč z hokejky vypíchl.

28:14
    Kern (SLA) – 2 minuty za podražení.

29:09
    Kometa se stále drží v útočném pásmu, ale puk zatím není schopna dostal alespoň k brankovišti. Slávističtí beci odvádějí v tomto ohledu dobrou práci.

30:14

30:40
    Fiala stál těsně před Dostálem, když na něj nečekaně z otočky nečekaně vypálil. Brněnský gólman na poslední chvíli vykopl pravý beton a kotouč tak usměrnil mimo jeho svatyni.

31:41
    Šmíd (SLA) – 2 minuty za faul kolenem.

32:23
    Brno opět Slavii uzamklo v pásmu, ale Šorf si na kotouč ještě pořádně nesáhl.

33:25
    Praha se osvobozuje.

33:42

33:59
    Puk padáčkem letěl na Šorfovu bránu, tak jej slávistický gólman raději podržel.

34:46
    Petrla (KOM) – 2 minuty za podražení.

36:08
    Od modré střílel Šantrůček, ale úplně mimo bránu.

36:34
    Domácí se chtěli v oslabení vrhnout do útoku, ale nestihl dohnat kotouč.

33:41

37:22
    Gajarský z velké rychlosti vypálil na Šorfa, ale ne zrovna přesně. Nastřelil jej do středu těla.

38:02
    Skrumáž slávistických hráčů se snažila dotlačit povalující se kotouč na Dostálovy klece, ale brněnský gólman obstál i při tomto tlaku.

39:46
    Kometa se dostala do obrovské šance, když Havránek nahodil kotouč přes vnitřní stranu brankoviště – za gólmanem. Dorážet do úplně volné mohl Süss, kdyby mu puk nevzali hostující obránci.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 12:32.

Druhá třetina branku nepřinesla. To je o prostřední části všeříkající, protože se po celou dobu hra přelévala z jednoho konce na druhý, ale do velkých akcí se nikdo příliš nepouštěl. Uvidíme, jestli Slavia v závěrečné třetině zabojuje a pokusí se něco se stavem udělat...

40:01

40:34
    Havránek s Hasoněm začali třetí třetinu ve velkém stylu, když se dostali do přečíslení. K zakončení stačilo málo, ale hostující gólman jim nedovolil vystřelit.

43:05
    Brno se provinilo zakázaným uvolněním.

43:50
    Kometa se snaží probojovat do útoku, ale důraznost hostů jim v tom brání.

44:29
    Král se dostal do výtečné šance, když mu kotouč po vybojování puku poslal před bránu Robert Havlát. Král zrovna sám sjížděl před osamoceného Šorfa. Filip Král však nastřelil zadní mantinel.

45:30
    Šantrůček (SLA) – 2 minuty za nedovolené bránění.

45:55
    Dělovku od modré zvolil Zábranský.

46:13
    Na brankoviště se snažil nabruslit Škvrně, ale když tam skoro byl, cestu mu zamezili obránci Slávie.

46:54
    Hosté se osvobozují.

47:30

48:27
    Hra se po dlouhé době dostala i pře Dostála. Ten i přes to neměl moc práce – jeho spoluhráči dokázali hosty zpacifikovat.

49:16
    Libor Zábranský od modré natrefil břevno!

49:48
    Zábranský pálil ze svojí typické pozice i tentokrát...

50:51
    Šmída málem proměnil rychlý protiútok, když se k němu dostala přihrávka po chybě ve slávistické rozehrávce. Brněnský útočník si nabruslil před Šorfa, ale o puk jej připravili hostující obránci.

52:19
    Brno navyšuje své vedení již na tříbrankové. Na branku se čekalo od šesté minuty první třetiny, nyní se za Kometu prosadil FILIP KRÁL, k němuž se odrazil kotouč od slávistického hráče. Král se příliš nerozmýšlel a z prvního doteku vymetl levou šibenici. Bez asistence.

54:02
    Zábranský (KOM) – 2 minuty za hákování.

54:56
    I hosté dokáží Kometu zatlačit. Náporu v přesilové hře chtěl využít Krásný, ale jeho rána byla ztečovaná.