Toronto – Columbus 1:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 3:2 (kon.)
Los Angeles – Montreal 2:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Úterý 04.03.2014, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets vyhrál na ledě Toronta 1:2 a přiblížil se tak pozicím zaručujícím play-off se s Vámi loučí a zase někdy u NHL se těší Tomáš Lysý. (03:43:03)

Návštěva: 19.557 diváků.

Konec zápasu je zde. Po bezbrankové první třetině se Columbus ujal ve druhé třetině vedení během tří minut, když se ve třicáté minutě trefil svým prvním gólem v sezoně Dalton Prout a poté poslal hosty do dvougólového vedení Arťjom Anisimov.

Ve třetí třetině Modrokabátníci dlouho kontrolovali vedení a nepouštěli Toronto k nějakým větším příležitostem. Když už Maple Leafs ohrozilo branku soupeře, stál v ní skvěle chytající a připravený Sergej Bobrovskij.

Čtyři a čtvrt minuty ale i on inkasoval po střele Masona Raymonda z vrcholu pravého kruhu. Neuvěřitelný tlak Toronta tak mohl začít a Bobrovskij kolikrát snad ani nevěděl, jak vůbec zasáhl, nicméně další gól už za svá záda nepustil.

60:00

59:51
    Columbus opět posílá puk do středního pásma a vypadá to, že výhru již uhájí.

59:32
    Toronto je znovu před Bobrovským, ke střele se ale nyní nemůže dostat.

59:18
    Columbus bude rád, když přestane velký tlak Toronta, natož aby se pokusil ohrozit prázdnou klec domácích.

59:00
    Hosté se osvobozují a posílají puk do středního pásma.

58:40
    James Van Riemsdyk z pravé strany netrefil branku Columbusu.

58:26
    Toronto to zkouší v šesti, Reimer je na střídačce.

58:18
    Tyler Bozak se pokusil překonat bekhendem Bobrovského, ten chytá ani neví jak. Další závar před ruským gólmanem brankou nekončí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, před malou chvílí Nazem Kadri zblízka nasměroval puk pouze do připraveného Bobrovského. To je obrovský tlak Toronta.

57:36
    Toronto je v tlaku, Cody Franson minul z mezikruží klec Bobrovského.

55:57
    A po akci Johansena to mohlo být opět o dva góly, ale Nikitin nepřekonává střelou z prava již téměř ležícího Reimera.

55:45
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Čeká nás hodně hodně dramatický závěr. Střela Gardinera zápěstím a následně Van Riemsdyka ještě gólem neskončili a Columbus vyhodil puk do středního pásma. Tam se jej ujal Lupul, prokličkoval se zpět do útočného pásma, mezi kruhy poslal kotoč doprava na MASONA RAYMONDA, který střelou švihem z vrcholu pravého kruhu překonává Sergeje Bobrovského. Asistence: Joffrey Lupul, Morgan Reilly.

55:26
    Střela jednoho z hráčů Toronta, tuším že Morgana Reillyho, byla sražena obránci hostí do ochranné sítě.

54:55
    Domácí se ale po chvíli sami připravili o pásmo a budou muset začít znovu. A to nejen ze středního pásma, ale až se svého obranného pásma, kam se puk dostal.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 56. Raymond (Lupul, Reilly) – 30. Prout (Mackenzie, Calvert), 33. Anisimov (Nikitin, Foligno)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gunnarsson, Phaneuf, Gardiner, Franson, Gleason, Rielly – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Clarkson – Raymond, Kuljomin, Bodie – Ranger, McClement, Smith. Trenér: Randy Carlyle
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Murray, Wisniewski, Nikitin, Prout – Jenner, Johansen, Horton – Foligno, Anisimov, Gáborík – Umberger, Dubinsky, Atkinson – Calvert, MacKenzie, Letestu. Trenér: Todd Richards.

Rozhodčí: 27 Eric Furlatt, 36 Brad Watson – 54 Greg Devorski, 89 Steve Miller

Diváci: 19557