Vladivostok – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Novosibirsk – Kazaň 7:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Ufa 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Petrohrad 4:5 (po pr.)
Riga – Doněck 1:4 (kon.) | Záhřeb – Lev 2:3 (kon.)
Dinamo Riga
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Donbass Doněck
Úterý 11.03.2014, 18:30 • Arena Riga • Play-off KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:52:11)

Utkání je u konce a z třetího vítězství v sérii se raduje tým Donbassu Doněck. Třetí branku ukrajinského týmu dal ve 47. minutě Varlamov a už to vypadalo jasně. V 53. minutě sice vykřesal naději Meija, na víc se už ale Riga nezmohla a tak šest vteřin před koncem uzavřel skóre hostující Kiiskinen. Doněck má tak slušně našlápnuto k postupu do další fáze a radost mu nemohla zkalit ani pozápasová šarvátka, kdy se Ozolinš utkal s Torjanikem.

Po závěrečné siréně se u Sedláčkovy branky utkali Alexander Torjanik se Sandisem Ozolinšem a rozhodčí ocenili vyvolání rvačky trestem 5+do konce utkání pro Alexandera Torjanika. Sandis Ozolinš vyšel bez trestu.

60:00

59:54
    Doněck právě vstřelil branku!
    Je tu pojistka na náskok Doněcku. Laine vybojoval u mantinelu puk, poslal jej po prknech dopředu, dojel ho TUOMAS KIISKINEN a dovezl jej do opuštěné branky. Asistence: Teemu Laine.

59:36
    Sedláček míří na střídačku, jenže už zbývá málo času.

59:21
    Domácí si berou oddechový čas.

59:08
    Puk je za Sedláčkovou brankou, ten se zatím nedostal na střídačku. A domácím velice rychle utíká čas...

58:35
    Puk je v rohu kluziště, kde ho hosté skvěle drží, že se ani nepíská přerušení hry!

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:08
    Od vlastní branky rozjel akci Pujacs, do zakončení se cpal Bukarts, jeho bekhendový pokus pod horní tyčku Laco chytil.

56:50
    Konečně se Doněcku podařilo vyhodit a mohou jít střídat.

56:16
    Skoro to vypadá jako přesilovka Rigy, hraje se ale v pěti na obou stranách. Přesto hosté neví, kam dřív skočit.

55:25
    Teď už Sotnieks regulérně pálil od modré, do střely mu ale skončil jeden z obránců a srazil puk mimo Lacovu bránu.

54:49
    Sotnieksovo nahození od modré končí mimo, domácí jsou ale stále u puku.

54:00
    A najednou je domácích plný led. Tohle ještě může být zajímavých šest minut.

52:44
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí snižují a dávají zápasu nový náboj! Za brankou se dokázal svého strážce zbavit Bičevskis, posunul před brankoviště, kde už byl nachystaný GINTS MEIJA a zblízka bekhendem překonal Laca. Asistence: Maris Bičevskis, Georgijs Pujacs.

51:44
    Okolo pravého mantinelu najížděl Jakucenja, snažil se natlačit před Sedláčka, dostal se však až příliš blízko na to, aby efektivně zakončil.

Aleš Pur

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 53. Meija (Bičevskis, Pujacs) – 4. Laine (Kiiskinen, Wilson), 39. Jakucenja (Dadonov), 47. Varlamov (Kašpar), 60. Kiiskinen (Laine)

Dinamo Riga: Sedláček (Tellqvist ) – Robinson, Pujacs, Ozolins, J. Redlihs, K. Redlihs, Sotnieks – Mejja, Bičevskis, Upitis – Bukarts, Szczechura, Darzinš – Niživijs, Džerinš, Hossa – Skvorcovs, Begov , Cipulis
    HC Donbass Doněck: Laco (Leighton) – Piganovič, Koněv, Wilson, Podhradský, Kolář, Bartulis, – Kiiskinen, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov – Blagoj, Varlamov, Kašpar – Torjanik, Beluchin, Zacharov

Rozhodčí: Anisimov, Kulakov – Raming , Misjur