Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 1:1 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 2:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 11.03.2014, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL - Pohár naděje

Je konec! Ve třetí třetině hosté dokázali zásluhou Kregana pouze snížit na konečných 2:1. Nižněkamsk tak potvrdil vítězství 3:1 z prvního duelu na ledě soupeře a bude pokračovat v boji o Pohár naděje. Pro Novokuzněck letošní ročník KHL končí.

Střely na branku ve 3. třetině – 17:8, celkem – 38:29 (18:13:56)

60:00

59:02
    Poslední minuta, domácí hrají dobře takticky a soupeře k ničemu nepouští.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a velmi pravděpodobně i celého zápasu.

56:02
    Novokuzněcku už zbývají jen čtyři minuty. Dočkáme se hostující power-play?

54:40
    Máme tu poslední reklamní přestávku v zápase, hostům se krátí čas.

51:52
    Hosté v plném počtu. Metallurg potřebuje vstřelit alespoň dva góly, v opačném případě pro hosty sezóna končí.

51:17
    Sorokin zatím velkému přesilovkovému náporu Neftěchimiku odolává.

50:09
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny.

49:51
    Hostující bek Aksjoněnko vyloučen na dvě minuty za hákování.

49:01
    Hráči Nižněkamsku po reklamní pauze zvýšili aktivitu a Sorokin musel několikrát dobře zasahovat.

46:11
    Nabuzení hosté se snaží o vyrovnání. Nyní je ale jejich nápor přerušen reklamní přestávkou.

43:20
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali snížení! Prosazuje se ALEXANDER KREGAN. Asistence: Pavel Kanarskij a Ansel Galimov.

42:03
    Domácí pokračují v tlaku i po skončení své přesilovky a zasypali Sorokina salvou střel. Brankář Metallurgu ale odolává.

41:29
    Sergej Jemelin, který byl vyloučen v závěru druhé třetiny, je zpět na ledě.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:39.

Také ve druhé třetině padl jediný gól a opět ho vstřelili domácí, kteří tak vedou již 2:0. Po nahrávce Polygalova se o něj postaral Bělousov. Hráči Novokuzněcka poté zvýšili aktivitu, vytvořili si i několik dobrých příležitostí, ale brankář Neftěchimiku Dalton stále drží čisté konto.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:13, celkem – 21:21

40:00

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Netík (Polygalov, Romanov), 23. Bělousov (Polygalov) – 44. Kregan (Kanarskij, Galimov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Lisov, Romanov, Mnacjan, Bryncev – Trunjov, Koukal, Sexton – Chochrjakov, Taratuchin, Zdunov – Polygalov, Bělousov, Netík – S. Alševskij, J. Alševskij, Kulikov
    Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Giroux, Mantyla, Kanarskij, Kapotov, Kuklev, Aksjoněnko, Ščukin – Lapenkov, McLean, Valujskij – Kurepanov, Mitrjakov, Kosourov – Veličkin, Garejev, Jemelin – Galimov, Kregan, Musin

Rozhodčí: Naumov, Baluška – Sysujev, Parfjonov